Unie bez USA: ?Nemáme čím na Rusko tlačit?

Po dlhých mesiacoch mediálneho protiruského šialenstva a zavedenia zničujúcich sankčných opatrení, ktoré mali dostať agresora na kolená sa ukazuje, že väčšina z toho sa minula účinkom. Dnes máme za hranicou suseda, ktorý je tesne pred bankrotom. S finančnou potrebou odhadovanou na 100 miliard dolárov, zničenou infraštruktúrou najpriemyselnejšej časti, rozpadnutým systémom vnútorného riadenia štátu, s parlamentom na hony vzdialenom demokracii a s národom rozdeleným vojnou na dva nezmieriteľné tábory.

Suseda, ktorý je s najväčšou pravdepodobnosťou zodpovedný za smrť  298 cestujúcich malajzijského lietadla, ktoré neodklonil z trasy bojov. Podľa toho ako sa utajuje vyšetrovanie ale aj z toho čo z neho bolo uverejnené je možné sa odôvodnene domnievať, že neodklonenie nie je jediným pochybením nedemokratickej vlády Ukrajiny.

Rovnako ako utíchlo vyšetrovanie pádu lietadla, tak utícha aj hysterický protiruský povyk vojnových štváčov európskej únie, ktorí po zjavnom odklone USA od záležitostí Ukrajiny začínajú chápať, že čierny ukrajinský Peter zostal v ich rukách. A tak ako sa zdá, bude aj trus ruského medveďa dobrý. Aspoň na kúrenie, keď si už ukrajinci tak skvelo dokázali zničiť vlastnú ťažbu uhlia a zablokovať dodávky plynu.

Odporúčame prečítať výborný komentár Terezy Spencerovej

Zdroj: http://literarky.parlamentnilisty.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/18367-unie-bez-usa-nemame-im-na-rusko-tlait

Pridaj komentár