Útok na budovu súdu v sýrskom Idlib zanechal množstvo obetí

Vojna v Sýrii je typická moderná vojna. Vedie sa medzi živými, pracujúcimi a nič netušiacimi ľuďmi, ktorí sa stávajú civilnými obeťami krutého šialenstva.

V nedeľu ráno priniesli agentúry správu o útoku pravdepodobne izraelského letectva na osobu Samira Kuntara, človeka, ktorý bol schopný zabiť štvorročné židovské dieťa počas svojej kariéry v Arafatovej OOP. Aby ho dostali, raketou zaútočili na celý dom v Damašku, kde sa Kuntar zdržiaval. Podľa SANA bola budova kompletne zničená. Kurtan v tom dome nebol sám, smrťou zaplatilo množstvo civilov. To bola cena Kuntarovho „skalpu“. Izrael odmietol komentovať účasť na tomto útoku.

V ten istý deň, sa okolo desiatej uprostred mesta Idlib v Sýrii zastavil život po útoku na budovu súdu. Mesto držia v rukách teroristi a do okolie mesta sa postupne približujú vládne jednotky, aby mesto oslobodili a teroristov vyhnali. Explózia však evidentne nezasiahla len vojenský cieľ. V sutinách našlo smrť opäť množstvo nič netušiacich civilov. Miestne zdroje hovoria o vzdušnom útoku.

A tu sú výsledky

Pozor, zábery sú drastické!

Pozrite si video amerického novinára Bilal Abdul Kareema. V dospelosti prestúpil na islam a po štúdiách na islamskej univerzite v sudánskom Chartúne a Egypte odišiel v roku 2012 do Sýrie. Prináša správy z území obsadených islamskými teroristami.

Pozor drastické!

Zdroj:

2 komentáre

Pridaj komentár