Večerný príhovor k osirelým SME-áčkam a SME-áčom. Komentár Ivana Novoroľníka

(MZC) Čo sa kurva všetci idú zblázniť z toho že niekto predal firmu a niekto iný ju kúpil?

Majiteľ sa liberálne a kapitalisticky rozhodol že niečo, čo legálne vlastní, legálne predá. Pretože, lebo môže a pretože, lebo medveď. (A jesto aj taká konšpiračná teória že akcia „predaj“ bola zameraná na vyprášenie neomarxistickej úderky ktorá sa tam uhniezdila a za peniaze majiteľa propagovaním ofiko línie US ambasády vždy a všade dosiahla fantastický úspech mínus 50k čitateľov za dva roky, čo je číslo napĺňajúce úžasom lebo neviem koľko iných tlačovín má u nás náklad 50k at all. V tom prípade big respecta, ich pôvodný vlastník je rafinovanejší ako cukor, nie že by sám vyhodil a urobil z nich mučedníkov, budú sa musieť vyhodiť a vystajlovať sami – a všetci sa na to tešíme)

Penta kúpila, lebo mali love poruke a lebo medveď. Samozrejme, Penta je nielen čisté zlo, oni sú horší ako zlo, sú také zlo že keď ich bežné štandardné zlo vidí, tak beží s plačom domov k mame. A preto na nich pravidlá kapitalizmu a trhového hospodárstva neplatia, teda aspoň čo sa týka slobody kúpiť si, čo je na predaj, najmä ak sa zhodou okolností jedná o noviny hrdo nesúce vlajku toho najozajstnejšieho kapitalizmu a jedinej správnej pravice na celom slovensku a v priľahlých galaxiách. To je taký ten kapitalizmus „slovak style“ – bez výnimiek, s výnimkou mienkotvorného pravicového denníka. Kua, ako rád ja počúvam výroky „ale to je niečo úúúúúúplne iné„, ktoré znamenajú že to je presne to isté len teraz sa to týka mňa a nechci od mäsiara aby ochutnal z vlastnej salámy, nie je samovrah a vie čo tam namlel.

Redaktori, v počte čo som sledoval cca 60 kusov, hrdo hádzali tvrdé vyjadrenia ako odídu, lebo písať, ako káže majiteľ a byť nedajboh platený podľa trendu predajnosti (výsledku to čítanosti, ktorá je zasa zhusta ovplyvnená vzťahom prezentovaného v novinách a videného očami čitateľa pri pohľade z okna), to radšej otca v krvi vidieť. Respekta. Nepáči sa mi, odídem. Síce hádzať hrozby je také mierne patetické, cca na úrovni tretej, max štvrtej triedy ZŠ, lebo normálny dospelák by sa zbalil, odišiel a prípadne sa dodatočne vyplakal, ale whatever, krízová situácia žiada krízové postupy.

Zatiaľ odišli štyria čo som postrehol. Asi toľko k morálnym pilierom spoločnosti. Zvyšku by aj jeden odporúčal taký postup, že utrieť ústa hajzelpapierom a spláchnuť, ale také veci učia v škôlke a neviem, kto by sa cítil trápnejšie, vysvetľovať elementárne veci očividne dospelým ľuďom.

Jesto mierne prekvapenie že nebola očakávaná repríza bránenia redakcie vlastnými telami konzumentov v štýle „neberte nám Markízu„. Aj keď istá skrytá výzva na podobný happening sa z ostatných vyjadrení dala vydedukovať. Tu sme sa vzácne zhodli v nesprávnom odhade konzumentov. Redakcia IMHIO dúfala, že prídu, ja ako milovník absurdna som sa celkom bavil na predstave, že prišli. Nedošli, čo dáva o mentálnom stave populácie vcelku optimistický obraz a nádej do budúcna.

Nečitatelia (ľudia hlasujúci peňaženkou – a zas tá sviňa kapitalizmus!) ako ja, berú celú akciu v zásade s humorom, lebo keď dog eats dog, je to vždy sranda na popukanie a človek ani nevie komu držať palce od samej radosti.

Čitatelia to spravidla, čo som odsledoval, berú ako dejinnú tragédiu, druhú najhoršiu po tom, že Radičová nie je minimálne prezidentom zemegule, ale nejako to zvládnu.

Ostáva teda len jedna nezodpovedaná otázka : kto bude od zajtra robiť tlačový orgán ambasády USA na Slovensku?

One comment

Pridaj komentár