Video – prelet SU-24 v okolí amerického torpédoborca

Zdá sa, že ohľadom preletu SU – 24 ide zase len mediálne zveličovanie určené pre „pravovernú“, či skôr „tupovernú“ čitateľskú obec tzv. „mienkotvorných denníkov.

Ruské SU-24 predviedli leteckú šou a kto sa bojí, nech nenastupuje na torpédoborec.

zdroj Eucom MediaOps

zdroj Eucom MediaOps

Ruské SU – 24 naznačili v blízkosti Kaliningradu americkej posádke to naše extrémistické -„My sme tu doma !“. A myslím, že námorníci Donalda Cooka pochopili.

V Kaliningrade majú na „moreplavcov“ nachystané onakvejšie vecičky ako SU – 24. To  na Donalde Cookovi vedia už od výletu   po mori Čiernom.

 

22 komentárov

 • Anglofonne nazvy videi –

  „…agresivne ruske lietadlo v Baltskom mori.“

  to agresivne je v fakt dobreee…

  to lietadlo je nie len agresivne, ale aj poriadne utocne, nechutne nebezpecne a snazi sa postrasit „slobodu a demokraciu“…

 • o incidente z 2014 písali aj na http://www.veteranstoday.com/

 • Mohli ich zarušiť, aby sa s toho psychicky a nervovo zrútili, ako to bolo v Čiernom mori.
  Koľko rambov a hrdinov, ktorí dokážu robiť prevraty, vraždiť a bombardovať civilné objekty a civilných ľudí sa s toho posralo?
  Po roku ešte vydali Rusi pamätnú medajlu pri príležitosti posrania sa námornikov USS Donalda Cooka.
  A v Rusku bola na dračku.
  No a teraz im to opäť pripomenuli, že sú len hračky v rukách sionistov NWO.

 • 120 km od Ruska (70 nam. míľ).Koľko km to je od brehov USA?

  • Kolik?To přece režim USA nepočítá.Američané obklíčili svými základnami celé Rusko a ted se snaží za pomoci svých poskokůze zemí NATO provokovat a vyvolat válku proti Rusku.

 • Nemate nahodou zdroje uz toho prveho „incidentu“ s donaldom cookom v ciernom mori, ked mu starucke sucko uplne vyradilo aegis…?

  • Tak zrovna tie spravy, ako SU udajne vyplo torpedoborcu Aegis a 27 namornikov poziadalo o uvolnenie zo sluzby su skor take rozpravocky pre potesenie ruskeho publika. Zacali sa sirit bez uvedenia zdroja na ruskych socialnych sietach a ziskali pomerne velku popularitu, zdroje, ktore by ich nejako potvrdzovali ale chybaju – to je pripad aj clanku, ktory tu postol pan Juris.

   • Boli tam jednoznačné vyjadrenia predstaviteľov Pentagonu. Dajú sa dohľadať aj v mainstreame.

    • Vyjadrenie predstaviteľov Pentagonu som čítal, koniec koncov ho citujete vo svojom blogu. Dá sa nájsť tu – http://archive.defense.gov/news/newsarticle.aspx?id=122052

     Údajné priznanie Pentagonu, ako uvedená akcia „demoralizovala posádku lode“ je vymyslené, rovnako ako zhasínanie monitorov a rezignácie 27 členov posádky. Zakladajú sa na anonymných správach, ktoré kolovali na sociálnych sieťach. Ak k tomu máte nejaké oficiálne zdroje, buďte tak láskavý a uveďte ich.

     • Tým, čo sa udialo pred 2 rokmi sa už nebudem zaoberať. Bol to preklad článku s krátkym komentárom. Vychádzal som vtedy, ak sa dobre pamätám z dostupných médií, aj zo zdroja, ktorý uvádzate, taktiež z rumunských zdrojov. Keď si poskladáte súvislosti, to znamená reakcie Pentagonu, správy z médií, časový sled udalosti a i., dostanete rezultát, ktorý hovorí, že sa vtedy stalo niečo mimoriadne závažné. Netrúfam si povedať, či na USS D Cook zhasli monitory, alebo „len“ zlyhal zameriavací systém, alebo posádka, alebo nemali ostré :). Fakt neviem. Viem však, že to bol extra závažný incident.
      Pozrite sa aj na ten tohtoročný. Dávam do pľacu bez hlbšieho skúmania záležitosti. Podľa dostupných videí sa uskutočnili dva prelety. Prvé priblíženie sa udialo v minimálnej výške. Keďže všetky videá sú krátke, dá sa predpokladať, že o priblížení sa dozvedeli v poslednom momente, Hoci na začiatku toho prvého ich očakávali, to je s tým čo vyzerá ako ďalekohľad v ľavom hornom rohu. Druhého preletu sa týkajú dve videá a na jednom z nich už panuje „uvoľnená“ atmosféra a posádka sa díva ako na predstavenie v cirkuse. Čo sa udialo teraz???, keď Rusi preleteli skutočne v bezprostrednej blízkosti, čo bolo možno menej, než je dĺžka lode. Evidentne, buď videli, že na nich niečo letí a nekonali, alebo nemohli ???, alebo do posledného momentu ani netušili. Incident nebol o nič menej závažný, ako ten predchádzajúci, akurát Pentagon je už trošku zdržanlivejší.

     • Tak ťažko povedať, čo sa tam stalo. Reakcia Pentagonu vtedy mi nepríde o nič ostrejšia ako tá súčasná – http://sputniknews.com/europe/20160413/1037961131/russian-simulated-attacks-baltic.html (navyše vtedajší incident prebehol krátko po anexii Krymu, keď boli vzťahy medzi oboma mocnosťami na bode mrazu)

      Z tých nových videí z torpédobodca mi tiež nevyplýva, že by boli nejak „paralyzovaní“. Samé špekulácie – video môže byť krátke aj preto, lebo ho autor proste ustrihol, aby zachytávalo len samotnú „akciu“, nikoho nebaví pozerať 10 sekúnd na nehybnú vodnú hladinu.
      Takéto tanečky sa v neutrálnych vodách robia už desiatky rokov a loď máva len veľmi obmedzené možnosti ako reagovať. Ako presne môže loď „konať“, keď okolo poletuje neozbrojené lietadlo, pričom ale nie je v kolíznom kurze? To ho mali zostreliť?

   • Dodo. Písali o tom aj sk média:-))) stačí pohľadať. A boli aj oficiálne vyjadrenia.

    • Nechci se Doda zastávat, ale v tomto má pravdu.
     SU 24 Chibiny neměl, a i kdyby měl, tak jde o multifrekvenční radarovou rušičku.
     Ta nemá za úkol „zhasnout“ obrazovky nepřítele, ale fázovým posunem „zneviditelnit“ letadlo pro detekční systémy nepřítele, čili systém není schopen v záplavě falešných signálů najít nepřítele.
     Je to otázka prostého energetického poměru, KW rušička nemůže zhasnout monitory na zařízení, které by mělo vydržet zásah bleskem …
     Let Fencera byl tehdy demonstrací kontroly nad situací a nikoliv nácvikem útoku, proto použití rušičky nedává smysl.
     To, co donutilo tehdy Donalda Cooka k „osmičce“ nebyla rušička na SU 24, ale varovné ozáření naváděcím radarem pobřežní obrany (Bastion), které byly na Krymu rozmístěny hned po zabezpečení ostrova, a dost možná i křižníkem Moskva, který kotvil v Sevastopolu.
     Mimochodem, zcela otevřeně o tom hovoří Putin ve filmu Krym, cesta domů.
     Kapitán torpédoborce prostě musel polknout hodně hořkou pilulku, protože pokud by neudržel nervi na uzdě, tak by měl za prdelí několik Onixů, a do několika minut by byl Donald Cook proměněn v potápějící se ocelový ingot.
     Mám pocit, vzhledem k doletu těchto systémů, že to ani tentokrát nebylo jinak.

   • Mate pravdu, ze zdroje v povodnom clanku o Chybiny nie su prilis doveryhodne. Avsak dnes sa uz vie, ze Rusi su na tom daleko lepsie, ako sme pred par rokmi vobec tusili.

    Karel Dolejší je autor, ktorého z náklonnosti k Rusku nik nemôže podozrievať. Napriek tomu jeho popis prostriedkov REB, ktoré má ruská pozemná armáda k dispozícii, vzbudzujú minimálne rešpekt: http://blisty.cz/art/81812.html
    Z tohto hľadiska je viac ako pravdepodobné, že Chibiny inštalovaný v lietadlách z dielne toho istého výrobcu KRET nebude horší systém ako má pozemné vojsko. Preto je situácia popísaná v článku veľmi pravdepodobná a pre nás bohužiaľ veľmi nepríjemná. V skutočnosti niektoré technológie majú Rusi na podstatne vyššej úrovni ako my.
    Vojská NATO môžu zatiaľ čerpať z ďaleko vyššieho priemyselného potenciálu materských krajín, čo by sa však ukázalo ako neoddiskutovateľná výhoda len v prípade totálneho prepnutia na vojnovú výrobu. V čase studeného mieru majú naopak výhodu krajiny s centralistickou distribúciou zdrojov a prostriedkov, ktoré dokážu efektívne budovať veľké vojensko-priemyselné projekty.
    Takže je skôr predpoklad, že diera medzi Ruskom (resp. Čínou) a Západom sa bude skôr zväčšovať v náš neprospech. Čo nakoniec povedie k vytvoreniu multipolárneho sveta, kde sa bez súhlasu ďalších veľmocí nebudú môcť riešiť problémy. USA a jej satelity budú musieť priznať realitu. Unipolárny svet skončil

    • bielyheterosexualzkanadynepriatelkazdehoneomarxistickehochazarskehostatucislojedna

     pre nas bohuzial neprijemna ? v nas neprospech ? si skutocne polacek ci daky troll ? 😀

    • „a zrazu – bum! Všetko zhaslo, Aegis nepracuje, monitory sú zrnité, Phalanxy nemôžu dostať ukazovatele cieľa! SU-24 v tom čase preletel nad palubou Cooka, urobil bojový obrat a simuloval bojový útok na cieľ. Pravdaže úspešne, pretože odporu niet. Otočil sa a simuloval ďalší a ďaľší ešte 10 krát! Všetky snahy technikov oživiť Aegis a dostať ukazovatele cieľa pre PVO boli neúspešné a len po tom, ako sa silueta “Sučka” rozplynula v dyme nad ruským brehom, monitory ožili a systémy navádzania ukázali čisté, prázdnotou žiariace aprílové nebo.“

     Pardon, ale toto mi nepride ako pravdepodobna situacia, skor ako ciste scifi. Nechcem spochybnovat pokrok, ktory Rusi urobili v REB, ale Khibiny maju za ulohu „zneviditelnit“ lietadlo, nie vypinat elektroniku na lodi. Nehovoriac uz o tom, ze na SU24 sa nemontuju…

     • Mate pravdu, ze taky scenar vypnutia vsetkeho je prakticky nemozny. Vedel by som si vsak predstavit, ze napriek vizualnemu kontaktu by lietadlo nebolo zamerane automatickym systemom PVO kvoli ucinnemu fungovaniu prostriedkov REB. Co sa tyka SU-24, to je prave velmi vhodne ako demonstrator digitalnych prostriedkov REB kvoli tomu, ze je to posledny analogovy bombarder, takze nedochadza k interferencii s palubnymi pristrojmi

     • K tym Khibinam na SU-24 – tam je hlavny problem v tom, je SU24 ich nema kde zavesit. Rušička sa nosí v kontajneroch na koncoch kridel, SU-24 ale tieto kontajnery nema a dodatocne ich tam prirabat by bol dost zasadny zasah do lietadla. Nehrozi sice interakcia s palubnymi pristojmi, to je ale Rusom nanič, pretože oni Khibiny potrebuju mas odskusane na najmodernejsich lietadlach, nie na SU-24 – KRET uz koniec-koncov taktiež vyhlasil, ze na SU-24 sa Khibiny montovat nebudu …

    • .ono to v elektronickom boji ( Electronic Warfare – EW), (ale aj v iných druhoch sofistikivanej bojovej činnosti) funguje asi nasledovne. Najprv prídu z iniciatívy aniciátora procesu aktívne opatrenia (meassures),… to prebehlo v roku 2014 v Čiernom mori,…kde bol podľa viacerých zdrojov ruským systémom EW Chibini degradovaný krížnik Donald Cook aj s jeho hyper modernou nadstavbou Aegis. Američania, hneď ako sa prebrali z šoku, tak potrebovali zistiť charakter tohto útoku,… a namontovali na Donalda Cooka mnoho špeciálnych senzorov, vyslali tam mnoho najleších odborníkov na EW a poslali ich ku Kaliningradu vyprovokovať Rusov k opakovanému elektronickému útoku,..aby na základe dôkladnej vedeckej analýzy útoku mohli prijať svoje protiopatrenia. To sa stalo v dnešných dňoch. Tomu sa hovorí etapa kontraopatrení – counter meassures. Potom bude americký systém znovu vylepšený a nasadený proti oponentovi. Tento potom zistí,. či protivník (USA) je schopný sa aktívne vysporiadať s jeho pôvodnými opatreniami a ak áno,… tak nastáva z hľadiska iniaciátora tohto procesu (RF) etapa proti – protioptrení ( counter – couter meassures). A tento proces sa znovu vracia cyklicky a po špirále na svoj začiatok,..ale v nových, v kvalitatívne vyšších technologických podmienkach. Mám za to,… že Rusi si boli tohto ťahu vedomí a zaviedli do procesu nové premenné,… ktorými sa budú snažiť Američanov oklamať,… či zmiasť,..alebo naviesť na špatnú stopu,.. či na špatný smer protiopatrení. Na toto som myslel,… keď som dnes niekde písal,… že klamanie (vojenské klamanie) je vysoko rozvinutá a špecializovaná vojensko – vedecká disciplína,… Aj klamať treba vedieť,…a preto by sa mali cudzí špecialisti chodiť učiť na Slovensko k našim majstrom klamárom ! ( Nie k tým vojenským,… tí už dnes nemajú o ničom ani páru,…ale k tým politickým,..

Pridaj komentár