Vieme dôvod bezmyšlienkovej politiky prezidenta Obamu

Budete sa diviť, ale za všetko môže golf…

Obama s vyčistenou mysľou
Obama s vyčistenou mysľou

Reportéri informujúci o dianí v Bielom dome sa pýtali zástupcu tlačového hovorcu Erica Schultza na rozhodnutie prezidenta Obamu ísť hrať golf len pár minút po tom, čo predniesol prejav reagujúci na správy o vražde zoťatím hlavy amerického novinára Jamesa Foleyho Islamským štátom.

„Nemôžem vedieť, čo na túto tému prebieha v mysli prezidenta,“ povedal Eric Schultz na tlačovej konferencii v piatok. „Môžem povedať, že vo všeobecnosti si myslím, že šport a voľnočasové aktivity sú pre mnohých z nás dobrým spôsobom na uvoľnenie a vyčistenie mysle.“

Schultz povedal, že každý, kto by chcel hodnotiť Obamov postoj počas dňa, by si mal opäť vypočuť jeho prejav – použil vyjadrenia ako „úprimný“, „od srdca“, „čestný“ a „otvorený“.

Na otázku ako vyzerá bolesť pozostalých optikou golfového výletu hneď po prejave, Schultz argumentoval, že Obama bol „hlboko zaujatý“ všetkými problémami, ktorým čelí krajina a celý svet.

„Prezident je v prvom rade zameraný na svoju prácu a pre nás je toto najdôležitejšie,“ odpovedal Schultz. „Len preto, že prezident je na inom mieste, neznamená to, že nerobí svoju prácu.“

Pridaj komentár