Vláda „bez bločku“

Predvolebná kampaň rôznych strán na Slovensku obsahovala množstvo výrokov a informácií, ktoré mnohí voliči proste ignorovali. Dnes sa cítia sklamaní úplne zbytočne, prakticky všetky strany robia presne to isté, čo ich predstavitelia sľúbili pred voľbami.

Tvoriaca sa vláda Smer-SD + Most-Híd + $Sieť + SNS je pre mnohým ľudí skutočne šokom. Pozrime sa na to bližšie. Skutočným šokom sú výsledky, ktoré verejnosť a hlavne oligarchovia ešte pred pol rokom nečakali. Treba jasne povedať, že rozpor medzi prezentovanými prieskumami verejnej mienky a výsledkom volieb je spôsobený predvolebnými manipuláciami prieskumných agentúr, ktoré sa falošnými číslami snažili manipulovať verejnú mienku v prospech objednávateľov prieskumov. Aj sfalšované prieskumy však ukazovali, že Smer zrejme nedokáže zvíťaziť absolútnou väčšinou. Dopredu sa z kuloárnych zdrojov vedelo, že ak Smer nebude môcť zostaviť vládu sám, vyberie si jedného z trojice SNS, Most-Híd a $Sieť.

 • Predseda SNS Danko mal takpovediac predplatený priestor v TV TA3, vlastnenej jedným zo sponzorov strany Smer-SD Kmotríkom, kde sa pomaly vyjadril aj k otázkam počasia. U neho bolo úplne jasné, že prakticky iná možnosť ako Smer-SD pre vedenie strany neexistuje.
 • Béla Bugár zas jasne a nedvojzmyselne povedal, že je „psou povinnosťou“ ísť do vlády so Smerom, ak nebude iná možnosť. Nakoniec po dlhých rokoch pôstu mimo vlády by bolo pochopiteľné, že sponzori Mostu budú mať „finančný hlad“ a ďalšie obdobie mimo napojenia na finančné zdroje štátu neboli ochotní akceptovať.
 • A nakoniec tzv. gazda pravice ako sa (z)Radoslav Procházka tituloval má podľa všetkého za sebou mafiu napojenú na eurofondy. Portál Aktuality priniesol zaujímavú schému prepojení rôznych „podnikateľských aktivít“  a na stránke Milana Krajniaka sa objavilo závažné obvinenie a odhalenie hlavného sponzora $Siete Barana. Asi nikoho neudiví, že podľa uvedeného je Baran zodpovedný za množstvo podivných eurofondových aktivít na Slovensku a je vraj považovaný za „šedú eminenciu“ eurofondov. Bodkou do vieryhodnosti nezávislosti Procházku bol prieskum Borisa Kollára, či je vôbec možné si zobrať úver na „predpokladaný výsledok volieb“. Samozrejme, že nie a FIO banka v Česku rezolútne poprela , že by niekomu bola na takéto pochybné záruky požičať. Napriek tomu Procházka tvrdí, že takto dostal 1,8milióna úver. Samozrejme, že ak je jeho tvrdenie nepravdivé, ručí niekto iný a ručí aktívami, ktoré majú hmotnú podobu. Pred voľbami niekoľkokrát zmenil Procházka názor, či pôjde, alebo nepôjde so Smerom do vlády
 • o koalícii s KDH nik neuvažoval – aj keď by sa podľa skúseností z minulosti nechali kresťania veľmi ochotne a s koženým úsmevom na tvári skorumpovať. Nakoniec sa ani nedostali do parlamentu

Zhrnuté – Smer očakával vysoké víťazstvo a mal poistené, že v prípade potreby zoberie niekoho do partie. Každá z uvedených strán, mala za sebou bohatých a mocných mužov, ktorí rátali, že sa im ich investície mnohonásobne vrátia po vstupe do vlády.

Samozrejme, volebná rétorika obsahovala propagandistické heslá o zásadovosti, charaktere, opozícii a vyhranenie sa voči vláde Smeru, ktorá sa stala synomymom korupcie. Kandidáti strán v bielych košeliach sa usmievali na voličov z plagátov a sľubovali ako vždy čestnosť, právny štát, rozumné hospodárenie, boj proti korupcii.

Volebné výsledky

Prišli voľby a v nich nastalo zemetrasenie. Smer získal ďaleko  menej ako očakával, rovnako ako  získali minimum hlasov aj $Sieť a Most-Híd, SNS uhrala svoj štandart, ale iba samotná neumožnila Smeru vyskladať vládu. Vo voľbách sa prejavilo, že protestné hlasy a razatné odmietnutie korupcie naprieč celým politickým spektrom sa stávajú dominantným faktorom, ktorý v tomto prípade úplne zmenil politickú mapu. Zvlášť pre deklaratívne pravicové strany Most a $Sieť sa stal tento útok voličov obrovskou prekážkou pre to, aby sa vytvorila koalícia so Smerom. Zjednodušene povedané, ich voliči odmietli podporu  Smeru. Dá sa povedať, že aj to málo, ktoré ich volilo, uverilo frázam o poctivosti, ako ukázal povolebný prieskum Median

Prieskum Median

Po ohlásení výsledku volieb a prekonaní záchvatu paniky došlo po niekoľkých dňoch k ukľudneniu vo vedení strán a už okolo stredy sa dohodla koalícia Smer-SD + Most-Híd + SNS + $Sieť, v dôsledku čoho bolo nutné voličom „predať“ túto zmenu predvolebnej populistickej rétoriky. Na jednanie s Richardom Sulíkom išli predstavitelia Mostu aj $Siete s maskou úprimnosti ako milujú zásadnú pravicovú vládu a čakalo sa vyjadrenie SNS, ktorá by v prípade záchvatu lásky k národu a mierneho záchvatu demencie možno do koalície so neovládateľným Sulíkom vstúpila. Po sneme SNS staronový predseda Danko ohlásil vstup do koalície so Smerom, kde sa „zásadovo“ vyjadril, že navždy vylučuje zo spolupráce „neštandartné“ strany ako OĽaNO, Sme rodina a nezabudol ani na svojho konkurenta ĽSNS, ktorú navrhol zakázať. Most aj $Sieť mali teda dvere otvorené. Bez SNS sa predsa pravicová koalícia nedá utvoriť a tak sa v priebehu víkendu obdive strany vrhli (konečne) do náručia Smeru.

Budúcnosť

Smer má za sebou úspešné obdobie a vzhľadom na očakávané ekonomické a politické turbulencie nič podobné už nebude. Nasledujúca vláda bude v zlepenci mafiánov a korupčníkov sledom škandálov a rozkrádania, ktoré ešte viac prehĺbia agóniu strany. Je možné, že mnoho oligarchov už začína riešiť tzv. exit stratégiu – t.j. predať biznis, kým má ešte nejakú hodnotu do zahraničia. Výsledkom bude racionalizácia, čo je len iný názov pre výpredaj, transformáciu podnikov a zvýšenie nezamestnanosti. Príkladom je hlavný sponzor Smeru-SD J&T, ktorá predáva 50% podiel svojho finačného impéria do Číny. Čo samozrejme popularite Smeru nepridá. Pokračovať bude tlak Bruselu na zavádzanie neomarxistických metód do kultúry a výchovy, centralizácia Únie, fiškálny útok ECB na vklady občanov bude páliť úspory v inflácii, budúci premiér vlády bude zodpovedný za dovoz imigrantov, ktorí zničia súčasnú krehkú stabilitu spoločnosti. Po štyroch rokoch probruselskej, proamerickej skorumpovanej vlády, bude spoločnosť v oveľa horšom stave. Smer bude mať veľký problém sa do parlamentu dostať.

Samozrejme, že nová vláda nebude ani podľa predstáv voličov niektorých opozičných strán, ktoré zrejme zlikvidujú minimálne stranu $Sieť. Procházka už nemá inú možnosť ako si nakradnúť za krátke štyri roky dosť na vrátenie úveru a spokojný dôchodok. Na nejakú morálku a ohľady sa po dnešku prestáva obzerať. „Čestný a poctivý“ Béla si ešte môže kariéru predĺžiť spojením s SMK a dostať sa do ďalšieho parlamentu na spoločnej maďarskej kandidátke. Nakoniec o tom už obe strany začali jednať práve dnes. SNS ako očakávaný partner Smeru, vlastne o nič nepríde, pokiaľ nebude Danko príliš očividne kradnúť, kľudne sa dostane do parlamentu aj druhýkrát – ak ich však medzitým nepohltí stále rastúca strana ĽSNS. Vláda korupcie, ako by sa to dalo dnes nazvať bude všetko iné, len nie vládou prospešnou pre rozvoj spoločnosti a ekonomiky. To bude voda na mlyn ľudovcom, ktorí nemusia vlastne robiť nič, len čakať na zhovadenie sa vládnych strán. Už dnes je jasný ťah smerom od kresťanských demokratov, Smeru a čiastočne aj od SNS. S postupom času a s každou krízou ich percentá a vplyv bude silnieť. Prognóza preferencií ĽSNS pri rozpade sociálnych a ekonomických štruktúr následkom prichádzajúcej vlády bude atakovať desiatky percent. Zvyšok protestného elektorátu, ktorý nevolí s ohľadom na národný resp. kresťanský aspekt bude preferovať SaS resp. Sme rodina. OĽaNO sa zrejme bude musieť pretvoriť na klasickú stranu – potenciál osobného protestu Igora Matoviča  sa mi zdá vyčerpaný. Inak bude hroziť, že sa počas ďalších volieb vytratí z politiky definitívne.

Ešte k výsledkom prieskumov. Na stránke Milana Krajniaka je presne zhrnuté, kto a akým spôsobom manipuloval s prieskumami. Čísla si prečítajte sami. Čo je dôležité sú závery

 • jediné dôveryhodné prieskumy uvádza Median a AKO. Ostatné agentúry nerobia prieskumy, ale platenú reklamu. Kto im verí, je idiot
 • očividné klamstvá úplne nových agentúr, ktoré zjavne nadhodnocovali $Sieť a naopak potápali konkurenciu zverejňovali ako „dôveryhodné prieskumy“ médiá v rukách oligarchov – agentúra SITA (Penta), Aktuality (Penta), Topky ai.

Na dokreslenie obrazu, ako pôsobia oligarchovia. V minulom článku sme písali o útoku na Borisa Kollára zo strany denníka SME. Len sme nenapísali, že denník vlastní Penta…

Zdroj:

15 komentárov

 • pán Poláček, ale však je to úplná…je zrejmé že ste podporil Borisa, a proti tomu nemám nič, sám som ho odporúčal pre voličov pravice, spolu s SaS. Chyba sa však stala niekde inde, a žial na túto chybu doplatíme asi všetci….ak mi to teda nevymažete, tu je môj príspevok pred volbami 2012…
  http://petermacaj.blog.sk/detail-pribeh-jedneho-exibicionistu.html?a=51704671e930988497c9efa12aefcaa3

 • Už druhýkrát sa Sulík nechal takto nachytať. Všetko bude dobré netreba sa báť a bum. Žiadne PR, nik kto by mu povedal, že toto a toto sa može stať a nebude to dobrý signál atď. Pán Poláček vy ste bol v SAS, nechcem vyzvedať, ale naozaj tam nik nie je kto by dokázal vyhodnotiť situáciu rýchlo a hlavne by vedeľ uviesť aj riziká? Niečo ako má Fico. Napríklad keď sa rozhodol vôbec nekomunikovať s denníkom SME. A neuveriteľne mu to pomohlo. Tipujem že to nemá z vlastnej hlavy.

  • V zakulisi, t.j. aj v SaS sa uz od stredy suskalo o dohode. Sulik o tom vedel, viem to z doveryhodneho zdroja. Lenze veci sa nekonaju na zaklade klebiet. Nakoniec, jeho kratky pokus ukazal a jasne stanovil hranicu. V parlamente uz nie je pravica ani lavica. Delenie je medzi Gorilami a zvyskom politickej sceny.

   • nic (okrem EGA a nezmyselneho bubnovania do hrude pred volbami v zaujme ziskania %) nebrani Sulikovi vstupit do vlady SMER-SaS-SIET-MOST-SNS.
    v takej vlade by bol SMER (a jasne ze aj ostatni) pod velmi silnou kontrolou.
    mohli by menit Ustavu (naozaj uz nestaci) , mohli by zmenit volebny zakon tak, aby postupili do parlametnu iba povedzme prve 3 strany – jedno ktore, aj Kotleba, ak by bol medzi 3 najsilnejsimi -vyhli by sme sa zakonu o tom, ktoreze strany su povolene.
    mohli by byt reformy bez socialnych experimentov a la r.2004, okrem nejakeho % chronickych nespokojencov by mohli vsetci sledovat tych svojich, ako plnia prgram.
    mali by sancu realizovat svoje programy vsetci-ovsem DOHODOU , ako sa na moderny svet patri a nie Diktatom . myslim ze Fico by vobec nemusel byt premier a neviem preco by nim mal byt Vymyselnik Risko .
    ale on nie, jeho EGO bude spokojne az novymi volbami, kde si mysli ze ziska ustavnu vacsinu, lebo jedine ON drzi slovo….

   • Ďakujem za odpoveď. Takže ani poradcovia a poriadne PR tu už nepomôže. Predpokladám, že okrem ,,peňáze,, tu už nič neplatí.

 • o nepriechodnosti Sulíka sa vedelo už v nedeľu. Keby ten idiot sa nesprával ako narcis alebo dement, tak by to pochopil už počas týždňa a nie cez víkend. Je pravda, že plány boli pripravené už skôr o čom svedčia aj extrémne rýchle odkazy Sulíkovi cez rozličné komentáre a články uverejnené hlavne v pravicových médiach. Inak hlavný vplyv na zostavovaní vlády mali a majú tzv. „vrcholové“ elity, ktoré aspoň zatiaľ nedopustia zmenu smerovania Slovenska a až po nich sú oligarchovia. Tieto skupiny sú úzko prepojené, ale nemusia to byť rovnaké osoby. Tu je najdôležitejšie smerovanie Slovenska a plnenie určitých úloh v širšom medzinárodnom kontexte, financie sú ako odmena.

 • ktoru agenturu alebo medium vlastni J&T ? rozumiem spravne ze do ich kosiara patri TA3 ? ospravedlnujem sa, nie je to provokacna otazka, len v tom mam gulas 😀

  • Printové médiá skupina na Slovensku nevlastní, zato má terestriálnu TV Joj.

   Citujem:

   J&T nemá rovnakú pevnú štruktúru ako Penta. Dnes už je skôr voľnejším zoskupením osôb, ktoré fungujú pod spoločnou značkou a využívajú spoločnú infraštruktúru. Niektoré projekty majú stále spoločné ale iné sú samostatnými aktivitami ľudí zo skupiny.

   Havnými postavami sú stále Jozef Tkáč, Patrik Tkáč a Ivan Jakabovič. Ale do “aliancie” J&T patria aj ďalší oligarchovia, ktorí boli pôvodne vnútri J&T, ale dnes majú aj svoje vlastné impériá. Takýmito ľuďmi sú napríklad Daniel Křetiský, bratia Korbačkovci, Igor Rattaj alebo aj Mário Hoffmann, ktorý sa k J&T pripojil neskôr kvôli problémom s korupciou v Karibiku a stratám na gréckych dlhopisoch. Pre zjednodušenie budeme za súčasť impéria J&T považovať všetko, kde sa títo ľudia spoločne angažujú.

   Médiá
   =====

   Prostredníctvom firmy JOJ Media House vykonáva J&T svoje aktivity na mediálnom trhu. Na Slovensku ide o televízne kanály JOJ, JOJ PLUS, WAU a SENZI. Do skupiny tiež patria internetové portály JOJ.sk, plus.sk,wau.sk, senzi.sk, huste.tv, noviny.sk, tipsportextraliga.sk,

   videoportal.sk, premuza.sk a prezenu.sk .

   Skupina sa venuje tiež outdorovej reklame prostredníctvom firiem Akzent BigBoard, a.s., BigMedia, spol. s r.o., HANDY MEDIA, s.r.o., BHB, s.r.o. V tejto oblasti má firma aktivity aj v Česku, Rakúsku, Chorvátsku a Macedónsku.

   JOJ Media House sa venuje tiež výrobe aplikácií a web dizajnu prostredníctvom firmy eFabrica, a.s.

   Na Slovensku vlastní člen skupiny J&T Peter Korbačka Rádio Anténa Rock. V Česku vlastní Patrik Tkáč s Danielom Křetinským bulvárne tituly Blesk, Aha!, denník Sport, časopisy Reflex, ABC, GEO, Blesk pre ženy, Blesk Hobby a Svet motorov. Vlastnia tiež internetové portály Krasa.cz, Parfemy.cz, Prozdravi.cz, Hodinky.cz, Sperky.cz a Modnidoplnky.cz.

 • Miro Moskowski

  Veľmi ťažko sa to číta… a je jasné, že to veľmi zle skončí. A nie je to vec len Slovenska, to isté je po celej Európe..a prichádza Trumph v Amerike.

 • haha že $sieť, možno ešte lepšie by bolo si€ť 🙂

Pridaj komentár