Vnútorné rozpory v KDH začínajú presakovať na verejnosť.

Kresťansko –  demokratické hnutie bolo dlhší čas v akomsi závetrí. Nemastný neslaný predseda strany Ján Figeľ, keď sa niekde zjavil, tak nejeden občan začal pochybovať o celkovom zmysle volieb. „Babky sa míňajú“, komentoval volebné vyhliadky strany jeden miestny „politológ“ nad pivom.

Voličskú, ba miestami aj členskú základňu strany začal nenápadne, ale cieľavedomo sťahovať k sebe, presnejšie do Ľudovej strany Naše Slovensko  Marián Kotleba. Zatiaľ síce „neprebehla“ k nemu žiadna celá miestna organizácia štýlom „cakum prásk“, ale čo nebolo, môže poľahky byť. Mnohí aktívni kresťania sa dnes vidia viac pri ĽSNS ako KDH.

Už to nevydržal okresný predseda KDH v Zlatých Moravciach a vyklopil verejne, čo ho trápi.

„niektorými to vôbec nepohne, akoby tie žiadosti a reakcie našich členov a sympatizantov sa ich vôbec netýkali. Kam to niektorí chcú dohnať? Až na pokraj nezvoliteľnosti KDH do parlamentu? V členskej základni KDH to vrie.“

Príčiny vidí v tomto:

Vážny problém nastal, keď do KDH vstúpila skupina ľudí, ktorí s KDH nemajú absolútne nič spoločné, dokonca za pár eur naviac pôjdu bez problémov už od zajtra robiť aj ústredných tajomníkov do MOSTu-HÍD. Z KDH sa absolútne vytrácajú emócie a nadšenie.

Žiaľ, mnohé rozhodnutia a následne postupy z KDH postupne vyháňajú aj zodpovednosť a slušnosť. Kto si dovolí povedať iný názor, je hneď napádaný, že je rozvracač, že narúša jednotu.

A vidí aj dôsledky:

ĽUDia v KDH čakajú vážnu zmenu, inak nebudú voliť KDH. Počujem to denne a v poslednej dobe aj stokrát denne. Ak sa s tým nedokáže vysporiadať Rada KDH, je tu možnosť protestného zhromaždenia pred budovou, kde sídli KDH, mimoriadny Snem KDH, toto počúvam denne od nespokojných.

Pozn. Medzičasu: Len či už nie je 5 mesiacov pred voľbami neskoro na akýkoľvek obrat…

Zdroj: KDH Zlaté Moravce

6 komentárov

 • Celé KDH je také nemastné neslané, absolútne nevýrazné hnutie, ktoré má voličskú základňu vďaka ovečkám z rímsko-katolíckym kostolov. Pán farár povedali, že KDH, tak KDH… Naproti tomu výrazný progres sledujem v strane SKOK, ktorá sa celkom dobre spracovaným marketingom a politickým šotom, ktoré majú nápad aj vtip postupne prediera z nezvoliteľných percent do popredia.

  • Knieza Myskin

   myslis si ze dopadnu lepsie ako ked „skakali“ spolocne s Lipsicom ako NOVADO ? 😀

   • KDH bolo sformované ako projekt Gustáva Husáka, z fantómového a marketingom vytvoreného disentu za aktívnej asistencie ŠTB, aby malo koho voliť „katolícke obyvateľstvo Slovenska“. Presne takto to definoval jeho zakladateľ Čarnogurský.
    Vďaka KDH a ďalším eštebáckym politickým projektom nedostali priestor skutočné politické strany, ktoré chceli pracovať pre ľudí. Ale karta sa snáď po voľbách obráti, záblesk nádeje vidím v ĽS-NS.

    • ja som do toho disentu patril a preto si nemyslim ze to bol fantomovy disent
     naopak boli to masy ludi ktori chodili za sociku na pute (npar 300-500 000 v Sastine a v Levoci)
     Boli to sirokorozvetvene stretka na SS a VS nielen v BA ale na celom Slovensku
     patrili tam ludia ktori pasovali literaturu zo Zapadu alebo ju rozmnozovali na pisacich strojoch, patrili tam aj aktivisti ktori rozbehli Svieckovu manifestaciu
     a bola aj spolupraca s ochranarmi (Budaj a spol)
     bolo to kopec ludi ktori sa dodnes poznaju i ked zdaleka nie vsetci su v KDH (ja som rady fanusikov KDH opustil niekedy v roku 1991 i ked kontakty mam dodnes a aj urcite sympatie)

     ktore „skutocne politicke strany“ podla Teba nedostali priestor? prosim konkretne nazvy stran a mena ludi(lidrov)
     podla mna ked sa rozbehla demokracia tak mali sancu vsetci, len sa nevedeli chopit prilezitosti alebo proste ludi nezaujali a tak celkom prirodzene mali smolu

 • Knieza Myskin

  priznam sa ze podobne postrehy zvnutra KDH poznam od jeho zalozenia
  nieco na nich je, inak by KDH malo daleko viac volicov, ale na druhej strane neviem aka velku cast ludi z KDH (alebo volicov) podporuje tuto nespokojnost (z clanku tiez nie je jasne co konkretne vadi) podla mien ludi ktori podporuju LSNS vo volbach sa zda ze ide o narodne kridlo KDH ktore sa odtrhlo uz niekedy v roku 1992
  Co sa tyka cerstvo prijatych ludi do KDH na ktorych autor kritiky spomina, tak zrejme ide o byvalych clenov SDKU, ktori stratili perspektivu a Most sa im zda prilis liberalny, asi maju problem sa dohodnut s klasickymi KDHakmi
  Myslim si ze bude aj otazka kolko ludi podpori SNS a kolko Kotlebu
  V kazdom pripade Kotleba v parlamente(bez ohladu na pocet hlasov) bude zaujimava alternativa a zdvihnuty prst pre sucasnych politikov (taka stuka v rybniku ktora poprehana lenive kapre)

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Vnútorné rozpory v KDH začínajú presakovať na verejnosť.

Pridaj komentár