Vražda staršieho páru na Sicílii vyvoláva v Taliansku vzrastajúce protiimigrantské nálady

Vražda staršieho páru na Sicílii vyvoláva v Taliansku vzrastajúce protiimigrantské nálady

Dôchodcovia boli zavraždení vo svojom byte údajne 18-ročným migrantom z Pobrežia slonoviny.

Tlejúce antiimigrantské nálady v Taliansku začali naberať na sile po vražde staršieho manželského páru v ich dome na Sicílii. Mal ich zavraždiť africký žiadateľ o azyl.

Mamadou Kamara, 18-ročný utečenec z Pobrežia Slonoviny, údajne podrezal hrdlo 68-ročnémy Vincenzovi Solanovi a potom napadol jeho 70-ročnú, pôvodom španielsku manželku, Mercedes Ibanezovú.

Pani Ibanezová sa zabila pádom z balkóna na druhom poschodí v priebehu krádeže, ktorá nabrala násilný charakter.

italy-murder_3424331b

Mamadou Kamara

Kamara je jedným z tisícov migrantov a utečencov, ktorí žijú vo veľkom zbernom tábore blízko Minea na juhovýchode Sicílie. V tomto tábore sú ubytovaní potom, čo sa vylodia z člnov na ktorých priplávali z Líbye a niekedy musia čakať až niekoľko mesiacov, kým je posúdená ich žiadosť o azyl.

 

 

Migrantom je dovolené voľne prichádzať a opúšťať zberné zariadenie. Je to bývalá americká vojenská základňa a hovorí sa, že tam prekvitá prostitúcia a prepojenie na organizovaný zločin.

Kamara, ktorý bol zachránený v Stredozemnom mori 8. Júna, odišiel s ďalšími migrantmi do prístavu Catania a údajne sa vlámal do bytu dôchodcov v obci Palagonia, neďaleko od prístavu. Tam mal Solanovi podrezať hrdlo. Solanovu manželku našli na dvore ich trojposchodovej bytovky. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že zrejme vypadla z balkóna, keď v panike prchala pred útočníkom.

Kamara bol uväznený potom, čo polícia v nedeľu prehľadala jeho batoh, keď sa vrátil do utečeneckého tábora. V batophu našli mobilný telefón, laptop, video kameru a zakrvavené nohavice, ktoré údajne patria zavraždenému Soldanovi. Afričan tvrdí že „veci našiel“. Polícia ho ale zatkla a pravdepodobne bude obvinený z dvojnásobnej vraždy.

Celý text si môžete prečítať tu.

Pre medzicas.sk preložil Dr Tremens.

5 komentárov

Pridaj komentár