Zvodka z východného frontu – diel 2.

Povstalecký útok v Marinke uviazol, ale povstalci môžu byť spokojní.  Ukrajinské ozbrojené sily nasadili okolo 3000 vojakov a 140 ks techniky, aby zabránili prielomu. A o veľa z toho počtu prišli.

Sporadické boje prebiehajú po celom úseku frontu, trvalé boje sú hlásené zo Širokina, Marinky, Gorlovky, Bachmutky a Stanici Luganskej. Povstalecké delostrelectvo si pripísalo úspechy pri Stanici Luganskej, kde „snajperskou“ paľbou zničilo ukrajinské bunkre a techniku.

WarMapIcon

Aktualizovaná mapa zatiaľ nevyšla, táto je rovnaká ako v poslednej zvodke. Žiaľ bez znalosti azbuky toho veľa nepovie. zdroj: Vojna na Donbasse

Výsadkári armády USA sa včera 3 júna, začali presúvať na Donbass  so všetkou svojou výzbrojou. Uviedol to portál Strelkov Info

 V Dnepropetrovsku (hlboký ukrajinský tyl) sú nepokoje, štrajk a blokácia komunikácií. Spôsobuje to problém ukrajinským sanitkám, ktoré do mesta vozia ranených z Marinky. Dôvod štrajku a nepokojov je nateraz neznámy.

V Odesskej oblasti dnes 01:11 partizáni pomocou nástražného výbušného systému poškodili trať a po nej prechádzajúci nákladný vlak.

Náčelník štábu (povstaleckej) 5 BTG Republikánskej gardy Alexander Matjušin známy ako „Varjag“ uviedol, že včera bola Marinka prakticky celá v povstaleckých rukách a bojovalo sa už aj v centre Krasnogorovky. Ukrajinské sily sťahovali k miestu prielomu všetky voľné sily z ostatných úsekov frontu, hlavne z Kurachova, Voľnovachy, Záporožia i Dnepropetrovsku.

 Ukrajinské posily zastavili povstalecký útok a vytlačili povstalecké jednotky z Krasnogorovky a väčšiny Marinky. V súčasnosti sa ukrajinské sily v oblasti formujú na ďalší útok.

Povstalecké jednotky u Gorlovky (sverne od Donecku) nedosiahli stanoveného cieľa, ktorým bolo obsadenie pozícií, z ktorých ukrajinské delostrelectvo ostreľuje civilné štvrte Gorlovky a Jenakijeva. Obe mestá sú naďalej pod paľbou.

 Ukrajinské sily po celý čas od prepuknutia intenzívnych bojov útočia v priestore medzi Doneckom a Gorlovkou na povstalecké pozície pri obciach Piesky a Spartak.

Na pobreží Azovského mora pri Širokino sú v súčasnosti boje prevažne vo fáze delostreleckých súbojov. Ukrajinské sily sa tam však preskupujú do útočnej formácie.

 Dnešok je na videá skromný, objavili sme len video Grahama Philipsa o škodách, ktoré v posledných dňoch na civilnej infraštruktúre Donecku napáchalo ukrajinské delostrelectvo,

Našli sme len jedno zatiaľ nami nepublikované video zo včerajška.  Je od 15nástej (povstaleckej)

V rámci 15nástej sa začína formovať samostatná česko – slovenská jednotka v Novorusku. Teda presnejšie je záujem ju sformovať. Informácia o tom bola zverejnená na slovenskej FB stránke jednotky.

[sociallocker][/sociallocker]

Pridaj komentár