Kotleba nie je štátnik, je to buran so sklonmi k fašizmu

Ak si niektorí voliči ĽSNS a Mariána Kotlebu stále myslia, že ich vodca nemá žiadne sklony k fašizmu, po tomto víkende už bude obhajoba tohto stanoviska omnoho ťažšia.

Pod rúškom charitatívnej akcie a osláv vzniku Slovenského štátu sa svojim exhibicionizmom úplne odklonil od toho, čo sa snažil prezentovať verejnosti za uplynulý rok. Na svojej webovej stránke sa pochválili oslavou 14.marca a zároveň darovaním peňazí mnohodetným rodinám. Na tom by nebolo nič divné, veď to robili aj doteraz, no verejnosti neunikla symbolická suma, ktorou tieto rodiny obdaroval. Na stránke majú uvedené:

V rámci programu bol trom mnohodetným rodinám odovzdaný finančný dar, na ktorý sa v rámci charitatívnej zbierky poskladali poslanci, poslaneckí asistenti a krajskí a okresní predsedovia ĽS Naše Slovensko. Celkovo sme týmto rodinám odovzdali pomoc vo výške takmer 4500 eur.

Pravdaže, stále to môže byť náhoda, že sa poslanci, asistenti a miestni predsedovia zložili práve na sumu 4464 eur, ktorú keď si vydelíme troma, dostaneme číslo 1488. Toto číslo má významnú symboliku v neonacistickej komunite a oháňať sa náhodou by bolo nanajvýš trápne.

Kotleba ukázal karty s vedomím, čo to môže spôsobiť. A riskol to. Zdá sa, že mu medializácia za to stojí, veď aj zlá reklama je reklama. Zároveň ale môžeme pozorovať miernu zúfalosť z jeho strany, keď musí vyťahovať svoje najtajnejšie zbrane.

Je absurdné, aby sa strana, ktorá sa chce zbaviť stigmy z podporovania fašizmu v minulosti, prezentovala týmto štýlom. Zbytočne sa budú schovávať za národné hodnoty. Z hľadiska Kotlebu sa môže tento krok javiť logický, radikálne jadro strany sa od neho pomaly odkláňa k iným, nemainstreamovým stranám a hnutiam typu SPD alebo Slovenské hnutie obrody, ktoré zvádzajú predvolebný súboj o radikálneho voliča. Jednu vec si ale Kotleba zrejme neuvedomil, že sa týmto diskvalifikuje pre každého normálne zmýšľajúceho človeka a tých je väčšina.

Na koniec by som mu chcel aj poďakovať za to, že, ako sám vraví, „otvára ľuďom oči“. V budúcnosti mu želám ešte mnoho podobných prejavov svojej nekompetentnosti.

Autor: Alex Adamecký

61 komentárov

 • zámerne spravené a presstitútky sa na to predvídatelne chytili

  • Konzervatívny výber skončil a autor sa potrebuje niekde upichnúť, tak si to žehlí, nič viac by som za tým nehľadal. Treba uznať, že tému si zvolil perfektne, jediným článkom sa u konšpiračného mainstreamu vidiaceho všade fašistov dokonale rehabilitoval.

 • Čudujem sa vám na bazírovaní pojmov ako fašizmus ci nacizmus…Arogancia,povýšenectvo,sebavedomé spravanie sa Šimečku u Havrana v (ne)diskusii s Korónim zo Sl.Vysielača,to bol etalónový príklad fašizoidných a nacistických prvkov v (ne)diskusii s oponentom! ŽIADNE argumenty, len zosmiešnenie,potupenie.Takto sa správal v začiatkoch duce Mussolini, takto začínal Hitler! Na pravdu o agentoch cudzích záujmov v niektorých treťosektorovych organizáciách typu MESA 10, Fair Play, Open Society…reagoval ako rozzúrený zástanca jedinej neochvejnej pravdy,ktorú musí každý poznať a prijať.Diskusia a alternatíva predsa k jedinej neochvejnej pravde neexistuje! Duce a führer v jednej osobe! “ S ľudskou tvárou“ ,“demokraticky“ podľa kritérií novej zglajchšaltovanej spoločnosti,nekonfliktnej s jedným správnym názorom,kráčajúcej k svetlým zajtrajškom! Ku předu levá,spátky ni krok!

  • A boľševici počúvali, diskutovali, chovali sa pokorne s vedomím, že možno sa mýlia. Máš ešte nejakú rozprávku?
   Hlupáka poznám podľa toho, že marxistov označuje za fašistov. Pritom nie je nič jednoduchšie ako si pozrieť wikipédiu španielskú občianskú vojnu, kde je to jasne a zrozumiteľne napísané.
   Na jednej strane komunisti, marxisti, anarchisti s podporou Sovietu.
   Na druhej strane katolíci, fašisti, kresťania.
   a na tretej strane nacisti, ktorí chceli podporu Franca, ale fašista Franco odmietol spolupracovať s nacistami.
   No hlupáci označujú marxistov ako fašistov a nacistov ako fašistov.
   Pritom stačí si dať len dátumu vzniku komunizmu, nacizmu, fašizmu. Najprv vznikli komunisti, potom fašisti (koalícia proti komunizmu, najmä katolíci, pravičiari), bojujúci proti komunistom a ich krvavým revolúciám a nakoniec nacisti, národný socialisti, pretože extrémni ľavičiari bojujú proti sebe už od začiatku. Vždy sa štiepili na tých, ktorí chceli vraždiť pre toto a druhí zas pre toto.

   Za fašistické je možné označiť aj ČS légie bojujúce proti boľševikom. Podľa kominterny, hociaký režim, strana, spoločenstvo s protikomunistickou politikou budú označovať za fašistické (Preto Slovenský štát označujú ako klérofašistický, Tiso bol povestný jeho zásadným odmietaním komunistov).
   Havran, Šimečka ako správni euromarxisti každého označujú za fašistov a hlupáci označujú ich za fašistov.

   24. novembra 1940 pristúpila k Paktu troch mocností; 25. novembra 1941 predseda slovenskej vlády Vojtech Tuka podpísal v Berlíne pristúpenie Slovenskej republiky k paktu proti Komunistickej internacionále, ktorý uzavreli Nemecko, Taliansko a Japonsko presne 5 rokov predtým.

   Slovensko bolo antiboľševické, preto tu máme pochody antifašistov (založené komunistami) s heslami, že nie sme národ a so zámerným podsúvaním lži, že fašisti používali hákový kríž a stavali koncentráky. Nepoužívali a nestavali, narozdiel od nacistov a komunistov.

 • Aj „Burani“ potrebujú svojho šéfa-burana Kotlebu!

  • Podmienka davania prispevkov na medzicas je aspon dokoncit ZS. A mali by aspon okrajovo suvisiet s temou
   prispevky ktore tuto uroven inteligencne nedosahuju, budu automaticky mazane alebo davane do spamu
   ADMIN
   Pripadne je vhodne užívat lieky tak, ako lekar predpisal … aby nedochadzalo k skratovitym prispevkom a komentarom

   • Admin – „lieky“ užívam preventívne!
    ————————————–
    Podmienka davania prispevkov na medzicas je aspon dokoncit ZS, aby mal prispevok hlavu a patu. A mali by aspon okrajovo suvisiet s temou
    prispevky ktore tuto uroven inteligencne nedosahuju a teda nemaju ani hlavu ani patu, budu automaticky mazane alebo davane do spamu

    ADMIN

 • Prečítal som si niekoľko diskusií. Okrem výživnej na SME, kde nemažú príspevky o „nacistických sviniach“ (odludčtenie je predpríprava na vraždenie), musím konštatovať, že Adamecký je rovnaký príživník ako aj ostatní novinári a euroboľševici, ktorí riešia 1488 ale vôbec, ale vôbec ich nezaujíma osud tých rodín, prečo sa majú zle a či nepotrebujú aby im niekto pomohol.
  Predháňajú sa všetci v tom, všetci demokrati, humanisti, euroboľševici v odsudzovaní Kotlebu, 1488, píšu príbehy o Židoch ale ani jeden z nich sa nezaujíma o chudobných, ako im pomôcť.
  A nezabudli napísať, že myslieť na budúcnosť bielych detí je zločin.

  Tak fajn, robte si kampaň na invalidnom chlapcovi, chudobných rodinách. Bol to práve Kotleba kto im pomáha, a my všetci ostatní na nich kašleme a novinári a euroboľševici si na nich robia antikotlebovskú kampaň. Ale inak by ich nechali od hladu skapať.
  Články o zlých nacistoch, diskusie o nacistických sviniach, ale kapitál nik z tých neoboľševikov zo svojich pazúrov nechce pustiť. Za to výziev na zrušenie a zavretie Kotlebu a jeho prívržencov do väzenia je neúrekom.

  Na KV Adamecký patril medzi kritikov neoboľševikov. Teraz mal šancu poukázať na ich pokrytectvo a ukázať sa byť iným, lepším ako oni. Mohol niektorej chudobnej rodine poslať 496 Eur. Mám tušáka, že ani zo sme, ani z denníkn, ani z pravdy, aktualít, topiek, nik im nedá ani cent., však nie sú náckovia, ale chudobní proletári bojujúci proti fašizmu za lepší a krajší svet bez rás, bez národov a bez bielych detí (doslova).

  Smutné, veľmi smutné.

 • Škoda slov, fakenews predáva.

 • Adamecký, Základnú školskú dochádzku ste už dokončil? Ak áno, s akým prospechom, obzvlásť z dejepisu 20. storočia? Zatiaľ to vyzerá tak, že ste nedokončil ani ZŠ alebo úplne odignoroval hodiny dejepisu. Adamecký hádžete pojmami ako koza bobkami. Barz jak, hlavne že to niekam padlo.

  • mozno by si mohol myslienku rozviest – v com podla Teba autor „je mimo“

   • Máš to písané aj nižšie, tupci a blbovia nedokážu rozlišovať medzi nacizmom a fašizmom, pritom sa to učí na ZŠ aj SŠ.
    Len medzi nami, Fašista = antikomunista. Podľa kominterny.

 • Iná – prezidentská volebná matematika – „no nevoľ to!“ – príbeh o imunite moci voči „kobriemu“ jedu!
  http://blogy.hnonline.sk/marian-ostatnik/korupcnost-a-kisku-dobehol-usvedcil-zakon-46-1999-z-z-pokuta-od-statu-mala-byt-vo-0

 • Článok mimo, presne ako jeho autor 🙂 dôvody sú nasledovné:
  1. Kotleba nemá dôvod na paniku, ani zúfalstvo, pretože od volieb jeho preferencie vzrástli dvojnásobne
  2. Práve dôvod na paniku majú všetci ostatní, práve preto aj to portálov typu Medzičas a Konzervatívny výber presakujú takéto sračky
  3. ak niekto chce relevantné vysvetlenie, stačí navštíviť profil Milana Uhríka 🙂
  toť vsjo 🙂

  • Bohužiaľ Uhrík nie je štandartným kotlebovcom.Najlepšie by urobil keby obdivovateľov sily a vynucovanie poriadku len silou ,opustil a založil rozumnú alternatívu narodnej obrody,spravodlivosti,skutočnej slobody a demokracie!Vtedy mu dám svoj hlas!

 • …zložili práve na sumu 4464 eur, ktorú keď si vydelíme troma, dostaneme číslo 1488. ..

  ja neviem, snad to autor mysli zo srandy.

  neverim, ze je az tak mimo.

  • No – ona tá suma v súčte dáva číslo 9 – teda príchod Satana na Zem, a tá tretinová dáva 22 – číslo Globálneho prediktora, polovičná 2232 – opäť 9, takže či chceme, alebo nie – „pekne čertova sumička“. Kotleba ako matikár asi vie – VIE! – čo s tým chce povedať, inak by dal príkaz, aby sa tí jehowáci pozbierali na najbližšie PRVOČÍSLO – deliteľné len jednotkou, alebo samým sebou – myslené – Kotlebom. A teraz čo – Kotleba ako činiteľ, alebo Kotleba ako menovateľ?
   Exponent – mocniteľ? Lebo koeficient ťažko – pri takej premennej…

 • Autor Alex Adamecký.Nechám si rád od vás vysvetliť pojem“FAŠIZMUS“,lebo vidím,že máte v tom hokej.Rád by som videl vašu sebe prispôsobenú verziu.

  • Veličko – „Fašizmus je systém, ktorý nenávidí človeka a bráni jeho všestrannému osobnostnému rozvoju.“ Pretože treba vnímať aj skryté formy fašizmu – novinársky fašizmus, ktorý volá po cenzúre – toto vymyslí už len ozaj obmedzený, nevzdelaný a vygumovaný mediálny kokot, strčený stále v nejakom aršlochu!

   ÚSTAVA SLOVENSKEJ REPUBLIKY – aktuálne znenie, torzo

   PRVÁ HLAVA

   Prvý oddiel
   ZÁKLADNÉ USTANOVENIA

   Čl. 1

   (1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo.

   (2) Slovenská republika uznáva a dodržiava všeobecné pravidlá medzinárodného práva, medzinárodné zmluvy, ktorými je viazaná, a svoje ďalšie medzinárodné záväzky.

   Čl. 2

   (1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.

   (2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.

   (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.

   Čl. 3

   (1) Územie Slovenskej republiky je jednotné a nedeliteľné.

   Tretí oddiel
   POLITICKÉ PRÁVA

   Čl. 26

   (1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.

   (2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu. Podmienky ustanoví zákon.

   (3) Cenzúra sa zakazuje.

   (4) Slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie možno obmedziť zákonom, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, bezpečnosť štátu, verejného poriadku, ochranu verejného zdravia a mravnosti.

   (5) Orgány verejnej moci majú povinnosť primeraným spôsobom poskytovať informácie o svojej činnosti v štátnom jazyku. Podmienky a spôsob vykonania ustanoví zákon.

   Čl. 31

   Zákonná úprava všetkých politických práv a slobôd a jej výklad a používanie musia umožňovať a ochraňovať slobodnú súťaž politických síl v demokratickej spoločnosti.

   Čl. 32

   Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.

   PRÁVO NA OCHRANU ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA A KULTÚRNEHO DEDIČSTVA

   Čl. 44…………………………ad chemtrails a islamizácia!

   (1) Každý má právo na priaznivé životné prostredie.

   (2) Každý je povinný chrániť a zveľaďovať životné prostredie a kultúrne dedičstvo.

   REFERENDUM

   Čl. 93

   (1) Referendom sa potvrdí ústavný zákon o vstupe do štátneho zväzku s inými štátmi alebo o vystúpení z tohto zväzku.

   (2) Referendom sa môže rozhodnúť aj o iných dôležitých otázkach verejného záujmu.

   (3) Predmetom referenda nemôžu byť základné práva a slobody, dane, odvody a štátny rozpočet.
   ———————–
   ZDROJ
   http://www.epi.sk/zz/1992-460

   Systém nenávidiaci Človeka – V. M. Veličko
   https://www.youtube.com/watch?v=amEb0xLswMo

   Keďže fašistický systém cielene obmedzuje kritické myslenie /detto politický islám/, samotní
   fašistický vodcovia sa prejavujú ako emocionálne osoby, ktoré reagujú afektívne na každý prejav odporu, alebo nesúhlasu! Z tohto pohľadu – Kotleba fašista osobnostne jednoznačne NIE JE! – ale iných afektívnych narcistických týpkov v politike tu máme – PLNÚ RIŤ!

   Čiže – existuje tu niečo, čo naši predkovia nazývali – zlý duch, moderne – psychopatia, duchovné pozadie zlovoľného spoločenského prostredia – duchovný, nemateriálny program určitej ideje a konania – obvykle zločinu, násilia, neprávosti – tzv. zlý, deštruktívny duchovný program – egregor!
   Naša spoločnosť je zasratá sionistickým okultným satanizmom – o tom to celé je!

   V.M. Veličko – Egregoriálno – MaTričné riadenie

 • Ze mu to zerierte. Keby daroval 1500€, nedozvie sa o tom s vynimkou par ludi nikto. Takto daroval 1488 a na druhy den o tom vie cele Slovensko.

 • Som pevne presvedčený, že autor tohoto článku by našiel významnú symboliku aj v čísle topánok, ktoré nosí Kotleba…

 • Myslim si ze je to hlavne ukazka ubohosti mainstreamu, o charite zo strany LSNS by inak vobec nepisali.

 • 88 = BB = Brigitte Bardot

  • BB=22 či? 88=HH, teda pozdrav Poliačika: Heil Hipster…a 14 je počet apoštolov po pripočítaní mladého Jána a Pavla, velice významné kresťanské číslo…alebo môže ísť o rok 1488, kedy sa narodil prvý známy Kotlebov predok, Marius Kotlebus, ktorý sa preslávil ako zvodca pri povstaní stredoslovenských banských miest začiatkom 16 storočia (teda keď ostatní bojovali, on chodil po Bystrici zvádzať ich ženy :)…sorry Marián, pravda musí byť konečne vyrieknutá….

 • Radovan Hrádek

  Mohol by autor Adamecký rozobrať túto gigantickú myšlienku a náhľad do hlavy Kotlebu? Baba Wanga je úplná nula. Čo keby sa tá suma podelila štyrmi, alebo piatimi. To by vyšlo tiež nejaké číslo, to by bolo znakom čoho? Moja babka stále hovorila: Bože do čoho si dal dušu?

  • ano, ale on sa nechal odfotit s cedulou 1488
   samozrejme samo osebe by to bola blbost, ale ked mu vsetci takto krasne robia PR, preco by to nevyuzil, bol by blby, no nie ? 😀

   kedysi kazdy psycho-pacient sa vyhlasoval ze on je Napolen, dnes po Napoleonovi ani pes nestekne.

   Rovnako by zanikli aj spomienky na WW2 keby tak upenlivo nezakazovali vsetko co suvisi s vtedajsou Tretou risou …. ludia by sa s tym vyrovnali a svet ide dalej.

 • Knieza Myskin

  podla mna je to skor take brnkanie na nervy
  cislo samo o sebe nie je nebezpecne

  obdobny pripad je v showbiznise kde sa rozne hudobne skupiny hlasia k satanizmu, EMO hnutiu, NWO a podobne
  aby ziskali co najviac fanusikov
  osobne sa s tym nedokazem stotoznit, ale konstatujem ze tak sa to proste robi ,..,… a Kotleba robi to iste v politike, staci sa pozriet co robi cely cas – brnka na nervy a robi rozruch

  Som naozaj zvedavy co by robil keby musel realne politicky pracovat a dosahovat aj nejake uspechy
  Podla mna by skrotol ako vsetci ktori zistili ze na bodakoch sa sice da vybojovat tron ale neda sa na nich sediet (aspon nie dlhodobo)
  Uvidime, sudme ho podla cinov a nie podla symbolov

  podla mna realne nebezpecenstvo diktatury od Kotlebu nehrozi to jednak z geopolitickych dovodov (sme moc mali na to aby sme si diktovali) a jednak preto lebo ani kotlebovi sympatizanti nie su zastancovia diktatury (s vynimkou urcitej malej casti, ktora dufajme bude casom eliminovana) nehovoriac o ostatnych obcanoch Slovenska

  daleko realnejsie je nebezpecenstvo od nasich oligarchov a od Fica (a jeho spojencov ako Zitnanskej apod)
  Kotleba je len na zametenie stop tychto realnych ohrozovatelov demokracie

 • Už len to že autor nerozlišuje německy nacismus, taliansky fašismus a sionistickou propagandu, znizuje u mna revelantnost obsahu článku na nulu.

 • Ak autor článku vo všetkom vidí fašizmus tak mu odporúčam dobrého psychiatra, lebo riskuje, že ho ľudia budú mať za …

Pridaj komentár