2 kolo prezidentských volieb v Rakúsku je nutné odložiť.

(víťaz 2 kola (podľa politických okresov) zdroj: Wikipedia)

Problémom sú nekvalitné hlasovacie obálky.

Minister vnútra Wolfgang Sobotka preto navrhol odklad volieb o 2 mesiace. Ministrovi sa o nevyhnutnosti tohto kroku podarilo presvedčiť poslancov rakúskeho parlamentu.

Voľby sa budú konať 4. decembra 2016.

Pripomíname, že voľby sa opakujú z toho dôvodu, že v druhom kole prezidentských volieb (22 mája 2016) sa vyskytli pochybenia, ktoré mohli mať vplyv na správnosť sčítavania hlasov.

Vtedy vyhral  „eurohodnotovo“ a „refugees welcome“ ladený „zelený“, Alexander van der Bellen, nad protikandidátom „slobodných“, Norbertom Hoferom, len o veľmi malý počet hlasov.

Stále sa zhoršujúca situácia ohľadom migrácie, teroristické útoky, znížená bezpečnosť a ďalšie problémy s migráciou súvisiace medzitým viedli k tomu, že v posledných týždňoch časť voličov opustila voličský tábor „eurohodnotového“ Alexandera van der Bellena.

Objavujú sa preto aj „konšpiračné“ úvahy o tom, že odklad volieb je zákulisným dielom „euro elít“ a rakúskych „systémových“ politických strán. Motívom je údajne dať Alexandrovi van der Bellen ešte čas na zvrátenie nepriaznivého vývoja.

 

 

10 komentárov

 • hľadá sa, alebo sa pripravuje spôsob, ako ich zmanipulovať, aby o tom voliči netušili.

  • no čo, demokraciu si predsa rozvracať nedáme. ešte aby vyhral voľby nejaký nesystémový politik, to by sme voľby museli opakovať rovnako ako referendum v írsku, až kým by nemali ten jediný správny výsledok…
   alebo ich radšej odložme o dva mesiace, kým naša propaganda pomasíruje verejnú mienku želaným smerom, nech to nie je také okaté…

 • Hofer povazuje benesove dekrety za bezpravie. Takze sa mame na co tesit:)

  • V podstate má pravdu, išlo o bezprávie, veď sa skús vžiť do kože bežného Nemca, či Maďara, ktorí v dôsledku Benešových dekrétov razom prišli o všetko a mnohí z nich i o život.
   Ale jedným dychom treba dodať, že toto bezprávie reagovalo na iné a oveľa väčšie bezprávie… otváranie Benešových dekrétov by malo za následok opätovné rozkrútenie špirály bezprávia… okrem toho sa samotní sudetskí Nemci nedávno vzdali akýchkoľvek majetkových nárokov v súvislosti s týmito dekrétmi, takže prianie rakúskeho prezidenta je bezpredmetné.

   • povazovat ich moze, to je tak ale vsetko. Nema ziaden vplyv na judikaturu a nehovoriac o zvrchovanosti naroda Ceskeho. Kecy.

    • cesky, ani slovensky ani polsky ani madarsky narod uz nie su zvrchovani (od Lisabonskej zmluvy), ktora predstavovala ten krvou podpisany upis diablovi
     tam sme prisli o nasiu suverenitu v prospech Bruselu
     a vtedy nikto ani tuk :-((( hanba, teraz je neskoro plakat

 • cim viac budu cakat, tym viac volicov pride k Hofferovi, tudíž ak nieje cielom vetsie vitazstvo Hoffera, tak sa mu do volieb stane nejaka neprijemnost ktora ho bud vyradi z hry, alebo ho presvedci aby upravil svoj postoj.

  • dať Alexandrovi van der Bellen ešte čas na zvrátenie nepriaznivého vývoja.

   je dost mozne, ze Hofer ziska este viac hlasov

 • Europa hnedne len preto, lebo politici zapredali vlastne narody.

Pridaj komentár