28. august 2014: Deň popravy slobody slova a prejavu na Ukrajine

Vždy keď Ukrajinský režim obviní z niečoho Rusko, tak efektívne tým maskuje svoje vlastné kroky na potlačenie slobody a demokracie na Ukrajine.

Ukrajinský režim Porošenka a Jaceňuka je dnes totalitný.

Ukrajinský parlament zasadá v počte, ktorý nepresahuje ani polovicu jeho poslancov. Regulárne zvolení poslanci za stranu regiónov, či komunistickú stranu boli z Ukrajinského parlamentu vypudení a sú dnes predmetom šikanovania a kriminalizácie!

V čase zostrelenia Malajzíjského lietadla a následnej Západnej hystérie, si totalitný režim na Ukrajine v tichosti poradil v Odesse s Antonom Davidčenkom, ktorého odsúdil na 5 rokov za organizovanie petície o používaní menšinového ruského jazyka.

V čase „údajnej ruskej invázie na Ukrajinu“ sa Ukrajinský zločinecký režim vyfarbil opäť (tu  http://izvestia.ru/news/575989#ixzz3BwnbOcD1) .

28. augusta 2014  Národná rada Ukrajiny pre televízne a rozhlasové vysielanie doručila  zoznam SBU 49 ruských novinárov a úradníkov ruských médií. 

Patria medzi nich spravodajci „prvého kanála“, RTR, „Rusko 24“, NTV a ďalších subjektov televízneho vysielania, rovnako ako celý rad populárnych kultúrnych a novinárskych osobností. 

V zozname sú aj predstavitelia kanálu LifeNews – výkonný riaditeľ Ashot Gabrelyanov a šéfredaktor Anatolij Suleiman. Tiež sú na zozname – Irád Zeynalov, Konstantin Ernst, Dmitry Kiselyov, Margarita Simonyan. Špeciálne sa zoznam venuje novinárovi Vladimirpvi Solovjovi a umelcovi Ivanavi Ohlobystinovi.

V žiadosti adresovanej SBU, sa hovorí nielen o odopretí vstupu na Ukrajinu v zozname určených osôb, ako aj o „špeciálnom ukladaní individuálnych sankcií určeným osobám“  v  rámci inštitúcie bezpečnostnej služby.

To, čo táto formulácia znamená si môžme pripomenúť pri únosoch ruských novinárov zo strany ukrajinskej tajnej služby.

Ako predseda Národnej rady pre rozhlasové a televízne Jurij Artyomenko povedal:  „zoznam novinárov, ktorí spadajú po sankcie môže byť kedykoľvek rozšírený!“

Gunnar Vrang, poradca zástupcu OBSE pre slobodu tlače Dunja Mijatovica, vyhlásil, že až teraz Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe pochopila, čo sa na Ukrajine stalo. Zároveň sa odvolal na dávnejšie vyhlásenie OBSE k slobode prejavu a slova na Ukrajine, že potlačenie práv novinárov na vstup do Ukrajiny je porušením medzinárodných dohôd a to najmä Helsinského záverečného aktu.

Sankcie a cenzúra voči novinárom a kultúrnym osobnostiam, nie je spôsob ako vyriešiť problémy na Ukrajine, povedal prezident Medzinárodnej federácie novinárov (IFJ) Ricardo Gutierrez. Každý novinár má pravo slobodne vykonávať svoju prácu a šíriť svoje názory, bez ohľadu na to či si ukrajinská strana myslí, že ide o „propagandu“, dodal.

Je zaujímavé a zhoda náhod, že o podobných sankciách sa pre nemeckú televíziu ARD 28. augusta 2014 vyjadril aj popredný politik CDU (tu http://medzicas.sk/4-sankcie-eu-proti-rusku-predovsetkym-diamanty-vodka-a-mozno-aj-vy-za-vas-nazor-na-rusko/)

 

Pridaj komentár