3 cudzinci útočili v Benešove u Prahy – 2 české dievčatá skončili v nemocnici

 

Napadnuté dievčatá utrpeli zranenia na tvári a na rukách.

„Obe dievčatá boli po ošetrení na mieste prevezené do benešovskej nemocnice na chirurgiu“

hovorkyňa záchrannej služby Petra Effenbergerová

(zdroj)

Stalo sa tak v noci zo soboty na nedeľu (20 – 21 august) a už v pondelok boli cudzinci vyhostení. Médiá prinesli správu až 23.8.

Na verejnosť sa dostal aj kamerový záznam.

V Medzičase sme zaregistrovali správu tiež 23, chcel som vytvoriť článok, ale…

Nebolo možné nikde sa dopátrať, kto to vlastne útočil. Mlčali štátne orgány, mlčali médiá, na sociálnych sieťach ticho. Sociálne siete hneď vylúčili ako potenciálnych páchateľov Rusov, pretože ak by to boli Rusi, boli by toho plné noviny. Ako dôvod utajovania sa predpokladalo moslimské vierovyznanie alebo tmavší vzhľad, najčastejšie oboje naraz.

Navyše, tak promptné odsúdenie a „odpratanie“ páchateľov, to sa len tak nevidí, ani v Čechách. Pretože bežne v Čechách vyhostenie cudzincov z krajiny trvá niekoľko týždňov a v prípade trestného činu, akým je  ublíženie na zdraví, sa samozrejme čaká na koniec trestného konania. Tu musel existovať veľký záujem „niekoho“, konať super rýchlo.

Nakoniec sa teda článok pre Medzičas nekonal s tým, že Benešov je malé mesto a ono to skôr či neskôr musí vyplávať na svetlo božie.

Stalo sa. O 7 dní, je tu informácia, ktorá má potenciál mnohé, ak nie aj všetko vysvetliť, prečo až také úzkostlivé utajovanie informácií o páchateľoch.

Podľa toho zdroja sa potvrdil všeobecný predpoklad, že šlo o moslimov. Predsa len v európskej kultúre sa bitie ženy väčšinovo pokladá za dehonestujúce pre toho, kto tak činí.

Ale dôvod prísneho utajovania a urýchleného odpratania páchateľov bol ešte o triedu vyšší. Išlo o „protiputinovských“ krymských Tatárov s ukrajinským občianstvom. Tí sa do krajiny dostali  na základe pomoci českého státu migrantom.

To do veľkej miery robí konanie českých úradov pochopiteľným, avšak v žiadnom prípadne ospravedlniteľným.

4 komentáre

Pridaj komentár