4 migranti napadli a zranili plavovlasú študentku.

(ilustračné foto: Pixabay)

Stalo sa tak vo Viedni na vlakovej stanici Westbahnhof.

Páchateľmi boli 4ria Afgánci.

Najprv jeden z nich napadol 20 ročnú Sabinu slovne. Prekážali mu jej blond vlasy a letné oblečenie. Toho sa študentke podarilo odohnať.

Onedlho sa však vrátil s posilou a tu už študentka šancu nemala. To, že jej vzali kabelku a platobné karty bolo to najmenšie. Búchali ju hlavou o zem, až kým nezačala strácať vedomie. V nemocnici sa ukázalo, že jej zranenia sú pomerne značné.

Dievča utrpelo šok nielen z útoku.

Na policajnej stanici sa od policajtov dozvedela, že ženy by sa nemali po ôsmej hodine večer samy pohybovať na ulici. Študentke tiež radili, aby zmenila farbu  vlasov a neobliekala sa tak „letne“. Dievčinu upokojovali aj tým, že takéto prípady sú vo Viedni bežné…

Dievča je tiež veľmi sklamané s toho, že jej na stanici nik nepomohol, ľudia tam sa báli pomôcť.

zdroj: Heute.at, Parlamentní listy

Wien_Westbahnhof_Kassahalle,_Panorama

Wien Westbahnhof, foto: Wikipedia

Tu prejdem od spravodajskej info ku komentáru. Dúfam, že na Slovensku by 4ria „strážcovia šaríjnych hodnôt“ boli na mieste činu konfrontovaní miestnymi mládencami a príchod polície bol pre nich vykúpením.

Ja viem, že následne by tzv. mienkotvorné médiá, mimovládky a „eurohodnotoví“ poslanci (vieme, ktorí  sú toho schopní, nech sa páči doplniť si mená…..) požadovali prísne potrestanie slovenských mládencov za to, že vztiahli ruku na  „strážcov šaríjnych hodnôt“.  Ale od toho sme tu my všetci, aby sme týchto „patrónov islamských hodnôt“ v takomto prípade patričným spôsobom uzemnili.

Teraz nás čaká niečo také ako generálka v tejto veci.

Slovenskí colníci pre Veľkom Mederi sa dostali do situácie, ktorú vyhodnotili tak, že bolo nutné použiť služobnú zbraň. Podrobnosti nie sú známe. Vie sa len toľko, že strieľali po aute, ktorého vodič sa snažil uniknúť a v dôsledku streľby bola zranená migrantka.

zdroj: Parlamentní listy

Je možno predpokladať, že rôzni pisálkovia a mimovládkari a poslanci pochybných kvalít sa budú snažiť dosiahnuť potrestanie colníkov a by vniesli do silových zložiek štátu strach zasiahnuť v prípade, ak zákon poruší migrant.

Ak sa tak naozaj stane, je potrebné aby sa všetci občania Slovenska postavili za colníkov. Inak môžu časom byť obúchavané hlavy našich blondínok o podlahy našich vlakových staníc za „prizerania sa“ alebo dokonca „pod ochranou“ paralyzovanej polície.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 komentárov

 • ZMENA PRICHADZA!!! CITAJTE!!!

  https://www.facebook.com/SlobodnyVysielac/posts/1001369539949202

  Citacia:
  Spajanie otcov i matiek, synov i dcer – obrancov rodin
  Niet silnejsieho pudu a silnejsej ideologie, ako je ochrana rodiny.
  Noste znak, ktorym sa spoznate – znak svojho naroda.
  Tym, co nebudu nosit znak svojho naroda, neublizujte, ani im nepomahajte. Ignorujte ich a znevyhodnujte ich.
  Ked nas bude mnoho, tym, co odmietnu viditelne nosit znak svojho naroda, davajte vysoke ceny, alebo im nepredavajte vobec. Postupne ich vytesnite. Nedajte im pracu, nepracujte pre nich, nepredavajte im, nenakupujte od nich. Ak ovladaju zdroj, nahradzajte ich dodavky dovtedy, kym nebudu nuteni odpredat zdroj za nizku cenu. Sabotujte ich snazenie. Svojim pomahajte, informujte ich, snazte sa o ich profit. Nasi budu robit to iste a vzajomne sa potiahneme nad hladinu.
  Vytesnenim parazitickych jedincov z riadenia spolocnosti sa odstrani mechanizmus, ktory im umoznuje zotrocovat nas.

  Ten, kto zradi otcov – obrancov rodin, je ZRADCA OBRANCOV RODIN. Nalozte s nim, ako uznate za vhodne.

 • tak ten Miroslav to bude nejaky Filkov poskok, nemal strielat na spolujazdca on s tym nic nema, urcite ta dievcina stopovala a akurat natrafila na auto ktore nebude chciet zastavit na colnici, ty si kus vola Miroslav, ked si sadam k niekomu do auta tak nieco o nom musim vediet a ked stopujem tak beriem riziko ze ho nepoznam na seba

 • Colníci vo Veľkom Mederi zrejme porušili zákon, keďže pri streľbe na auto zranili osobu, voči ktorej zákrok nesmeroval. Nebezpečné na tom je, že dnes to bol iba imigrant, no zajtra to môže byť niekoho dieťa, ktoré sa pod vplyvom kamarátov rozhodlo zobrať rodičom kľúče od auta a previezť sa.
  Použitie strelnej zbrane má byť možnosť poslednej voľby, keď zlyhajú všetky ostatné dostupné donucovacie prostriedky na zastavenie prenasledovaného vozidla. A o tom, že ich zákon pozná veľa, sa ani nemá zmysel baviť.
  Na druhej strane sa možno často stretnúť aj s opačným extrémom – silové zložky nezakročia tam, kde je to nevyhnutné a radšej sa tvária, že nič nevidia, alebo že nie je dôvod na použitie donucovacích prostriedkov.
  Vytvárajú sa tu tak dva extrémy, jeden je spôsobený nečinnosťou a druhý zase prehnanou a celkom zjavne neprimeranou reakciou. Oba prípady sú pre obyvateľstvo zlé.

  • Pozri si Policajna akademia 2, a pochopis ze SNAHA je lepsia a zabavnejsia.

  • Miroslav ty si kus ****

   • To vyhviezdičkované slovo pomenúva tvoju skutočnú podstatu, gratulujem.

    • Bol to legalny migrant, alebo ilegalny migrant nezakonne prejduci nasu statnu hranicu? Ja len ze ci ta osoba bola naozaj nevinna, tak ako ty tvrdis.

     • Oprávnenie policajta, colníka, atď. zastaviť motorové vozidlo so strelnou zbraňou mu nedáva právo postreliť spolujazdca, ten je z pohľadu zákona „inou osobou“, ktorú nesmie ani len ohroziť, nieto ešte jej spôsobiť ujmu.
      To, či bol postrelený nelegálny imigrant, alebo občan SR je z tohto uhla pohľadu irelevantné, išlo predsa o spolujazdca, ktorý nemal žiaden vplyv na vedenie motorového vozidla a jeho postrelenie je nielenže zbytočné (nijako neriešilo vzniknutú situáciu), ale podľa mňa aj protiprávne.
      Nemusíš mať ale žiadne obavy, som presvedčený, že Inšpekcia bude mať na to určite opačný názor ako je ten môj, sú to totiž experti na zametanie trestnej činnosti colníkov pod koberec a žiaden postih im hroziť nebude.

     • Podla teba su naše silové zlozky cvičené v citani myslí alebo maju hightech výbavu z sci-fi filmov ktore im umožňuje identifikovat ludi bez toho že by ich poznali?
      V tom autě mohli být výbušniny, takže zastavení vozidla mala prioritu před zdravým kriminálních zivlov případně rukojemnikov.

     • Ja nespochybňujem náročnosť zákrokov. No na druhej strane, štátnych zamestnancov v silových zložkách platíme zo svojich daní nadštandardne. A preto ak na sebe niektorí nechcú pracovať alebo nemajú na to, aby pracoval ako policajti, či colníci, nech si nájdu iné povolanie, kde nebudú ohrozovať nezúčastnené osoby.
      Teória o výbušninách je len takým steblom ktorého sa chytá topiaci, aby ospravedlnil spackaný zákrok.

     • Nieje to slamka, kludne si za výbušninu dosad ebolu, alebo inu nakažlivou tropickou nemoc, alebo ine nebezpečenství ktore nemůže policajt vyloučit. Prevencíia je vždy lepší a lacnejsie ako potom riesit dopady necinnosti.
      V správach povídali že islo o odrázenu kulku, policajti mierili na kolesa, takže jediné co můžeme kritizovat je prestrelnost vozidla, a to že naši policajti nestrielaju ako Robin hood

  • Som za to, aby policajti mohli použiť strelnú zbraň pri vážnom prekročení zákona, čo prevádzanie migrantov je. Ilegálny prestup hranice je trestný čin, postrelena migrantka je kriminálnik a patrí do basy. V arabských krajinách, Číne, či Afganistane by bola bez mihnutia oka zastrelena priamo pri pokuse prekročiť hranice. Ak by moje dieťa bez dovolenia zobralo kľúče od auta a vyšlo si len tak ohrozovať svojou jazdou iných občanov, tak nech mu pokojne prestrelia nohu, aby ho takéto činy prešli. Radšej mať dieťa poučené na vlastnej koži, než v base na doživotie za zavinenie smrti inej osoby.

   • Milá Janka. Nie každé prekročenie štátnej hranice musí byť nutne trestným činom a napokon o vine a treste v trestných veciach rozhoduje vždy iba súd, colník so zbraňou nesmie byť ani sudca, ani kat a práve preto zákon o orgánoch štátnej správy v colníctve pozná aj iné, miernejšie prostriedky na zastavenie automobilu. Citujem zo zákona:

    § 38 Použitie technických prostriedkov na zabránenie odchodu dopravného prostriedku a na násilné zastavenie dopravného prostriedku
    (1) Colník je oprávnený použiť na zabránenie odchodu dopravného prostriedku technické a iné prostriedky, ak sa vodič vozidla odmieta aj po opakovanej výzve podrobiť činnosti colníka pri výkone služby a z jeho konania je zrejmé, že s dopravným prostriedkom chce z miesta odísť.
    (2) Colník je oprávnený použiť na území Slovenskej republiky zastavovací pás a iné prostriedky na násilné zastavenie dopravného prostriedku, ak vodič na opakovanú výzvu alebo znamenie colníka dané spôsobom ustanoveným podľa osobitných predpisov 40) nezastaví a ak je dôvodné podozrenie, že sa
    a) pokúsi o prechod colnej hranice s použitím násilia,
    b) v dopravnom prostriedku prepravujú hľadané osoby alebo tovar, ktorý unikol colnému dohľadu alebo
    c) pokúsi o násilný vstup do strážených objektov, objektov finančnej správy alebo do objektov alebo na miesta, kde je vstup zakázaný.
    (3) Iné prostriedky podľa odsekov 1 a 2 sú najmä služobné vozidlo, povoz, stavebné mechanizmy a iné prekážky.

    Ako vyplýva najmä z ods. 2) a 3) colník mohol použiť zastavovací pás, alebo služobný automobil na vytvorenie prekážky a násilného zastavenia dopravného prostriedku. Táto možnosť využitá nebola, lebo pre primitíva je jednoduchšie tasiť a strieľať. A netýka sa to iba colníkov, rovnaký problém má aj PZ. Pritom strelná zbraň je skutočne až voľbou poslednej možnosti, keď automobil / páchateľa nemožno zastaviť inak. A ak už takáto situácia nastane, colník má podľa § 41
    ods. 4) povinnosť dbať na potrebnú opatrnosť, najmä aby nebol ohrozený život iných osôb..Čiže ak bude raz tvoje decko sedieť na sedadle spolujazdca a motorové vozidlo bude riadiť jeho kamarát bez vodičáku, ktorý zobral auto rodičom, nemalo by sa stať, že ti ho colník alebo policajt zastrelia, alebo postrelia, lebo by porušili vyššie citovanú povinnosť.

    • Podľa môjho laického pohľadu, nezastaviť vozidlo keď colník dáva zreteľne pokyn na zastavenie je naplnením

     (2) Colník je oprávnený použiť na území Slovenskej republiky zastavovací pás a iné prostriedky na násilné zastavenie dopravného prostriedku, ak vodič na opakovanú výzvu alebo znamenie colníka dané spôsobom ustanoveným podľa osobitných predpisov 40) nezastaví a ak je dôvodné podozrenie, že sa
     a) pokúsi o prechod colnej hranice s použitím násilia,

     k naplneniu písmena a) došlo tým, že prevádzač sa pokúsil colníkov zraziť autom (aspoň tak som tomu porozumel zo správ)

     • Súhlasím, teraz ale ide o to, či mali hneď použiť strelnú zbraň, alebo najskôr jemnejšie prostriedky. Osobne si myslím, že použitie zbrane by malo byť vždy až na poslednom mieste, keď zlyhajú všetky ostatné možnosti.
      A je jedno či v tom aute sedel imigrant, Slovák, Eskimák alebo mimozemšťan. Dnes postrelili imigranta, minule zastrelili nejakého maloletého cigáňa na sedadle spolujazdca a zajtra to môže byť ktokoľvek iný a práve v tomto vidím problém.

    • Miro Martinovič

     ad Miroslav, „…lebo pre primitíva je jednoduchšie tasiť a strieľať“.
     A ty Miroslav máš podrobné a korektné informácie o tom, ako sa udalosť odohrala ?
     Lebo pre primitíva nie je nič ľahšieho, ako hodnotiť vec predčasne, bez podrobných, korektných informácii, vyvážene a za použitia exaltovaného slovníka 🙂
     Miro Martinovič

     • Viem veľmi dobre akým spôsobom pracujú naše ozbrojené zbory. Postreliť spolujazdca (pokiaľ ten nie je napr. páchateľom bankovej lúpeže a nestrieľa po policajtoch a okolí), je ťažké faux pas. Treba si uvedomiť, že oprávnenie zastaviť automobil strelnou zbraňou neznamená oprávnenie postreliť spolujazdca.
      Áno, zákrok mohol byť ok za predpokladu, že mala mala imigrantka (spolujazdkyňa) pri sebe napr. kalašnikov a ohrozovala ním svoje okolie. Inak neexistuje absolútne žiaden dôvod po spolujazdcovi strieľať.
      Ani mne sa nepáči imigrácia a som za uzavretie hraníc, ale aj napriek tomu nerozumiem ako niekto môže takýto postup schvaľovať, dnes je to iba imigrant, pri ktorom si väčšina povie „tak mu treba, nemá tu čo hľadať“, ale zajtra to môžeš byť ty, alebo niekto z tvojej rodiny a práve to je na tom nebezpečné.

    • Ty si sfetovaný? Zastavovali podozrivé vozidlá, jedno odmietlo zastaviť, spravilo manéver, ktorým ohrozilo život colníkov a zdrhalo. Aké zastavovacie pásy? Kedy a kde? Na čo sú nám potom polcajti a colníci, keď im má zákon viac zakazovať, ako povolovať? Potom si z nich každý robí riť. Nechcel by si, aby ešte chodili bez zbrane?

  • Použili slovné výzvy a varovné výstrely (100%ne viem, že podľa zákona je potrebný iba jeden). Zranenia/životy pašovaných ľudí má na svedomí pašerák, nie colník, ktorý stáži našu hranicu. Očakávam, že hovorca colnej správy oznámi verejnosti, že celá udalosť prebehla podľa predpisov a tak je to správne

Pridaj komentár