50 mŕtvych imigrantov je tragédia, 50 tisíc zabitých je nudná štatistika

Na úvod by som rád uviedol komentár k tragédii, ktorá otriasa strednou Európu, keď v Rakúsku našli auto s mŕtvymi udusenými imigrantami. Každá smrť je tragédiou, bohužiaľ dnes je jej toľko, že ju prechádzame bez povšimnutia, ak sa nekoná priamo pred našimi očami.

Asi preto spôsobila smrť 50 ľudí taký ohlas. Nie kvôli počtu, ale preto, lebo sa vynorila na rakúskej diaľnici v aute slovenskej firmy vlastnenej českým majiteľom a predanom pred dvoma rokmi do Maďarska. Nakoniec poznáte to úslovie – smrť 50 ľudí je tragédia, smrť 50 tisíc je štatistika

Okamžite sa zdvihli mimovládky a „angažovaní“ predstavitelia elít a požadujú riešenie. Nezaujíma ich zdroj problémov, ktorým sú nami rozbité krajiny v okolí Európy, nárast extrémizmu sponzorujúceho pašovanie ľudí, vytvorenie mimoriadne lukratívneho obchodu s ľuďmi na ktorom sa podľa všetkého podieľajú zločinecké skupiny aj z Európy, neexistujúca ochrana vonkajších hraníc a tiež zvrátené predstavy o humanite predstaviteľov európskych elít.

Nakoniec posúďte sami, čo je podľa našich „humanistov“ riešením. Nie ísť na koreň problémov, ale prijímať neobmedzené množstvo ľudí z celého sveta a tým ešte viac povzbudzovať nárast už dnes nezvládnuteľnej vlny

VÝZVA K ĽUDSKOSTI

Pred naším prahom dnes umrelo 50 ľudí. Detí, žien a mužov. Neboli to teroristi, boli to ľudia, ktorí utekali pred vojnou. Zomreli v hrozných podmienkach. Udusili sa v odstavenej dodávke na kraji diaľnice.

Neudialo sa to v Afrike, neudialo sa to v Stredomorí, neudialo sa to v koncentračnom tábore počas druhej svetovej vojny. Stalo sa to pár kilometrov od Slovenska, v 21. storočí. Ak sme si mysleli, že utrpenie utečencov je niečo vzdialené, niečo, čo sa nás netýka, od dnes to už nemôžeme tvrdiť.

Dnešok ukázal, že utečenecká otázka nie je nejaký abstraktný politický problém. Je to otázka života a smrti konkrétnych ľudí. Žiadny slušný človek, ktorý na vlastné oči vidí niekoho umierať, nemôže ostať ľahostajný. Musí sa snažiť okamžite pomôcť.

Vyzývame vládu SR, aby ihneď podnikla kroky, ktoré pomôžu zmierniť bremeno krajín, ktoré sú najviac vystavené utečeneckej vlne a zmiernila utrpenie utečencov.

Slovensko už má vybudovaný fungujúci systém pomoci žiadateľom o azyl a utečencom. Stovky jednotlivcov a komunít dobrovoľne ponúklo pomoc. Práve títo ľudia môžu byť kostrou našej pomoci.

Preto by vláda s nimi mala ihneď nadviazať komunikáciu a ponúknuť čo najväčšiu možnú podporu.

Vyzývame vládu, aby okamžite konala a pripravila akčný plán pomoci utečencom. Pokiaľ nepripraví riešenia, ktoré budú tento problém riešiť z dlhodobého hľadiska, nech rieši aktuálnu situáciu a pomôže zabrániť hroziacej humanitárnej katastrofe.

Nenechajme ľudí trpieť a umierať pred naším prahom.

Emília Vášáryová, Michal Kaščák, Michal Hvorecký , Martin „Pyco“ Rausch, Jakub Ptačin, Matúš Vallo Kancelária verejného ochrancu práv, Lucia Štasselová, Ján Orlovský, Milan Zimnýkovaľ – Junior, Michal Havran, Lenka Surotchak, Laco Oravec, Samo Marec , Martin Dubéci, Róbert Slovák, Peter „Šarkan“ Novák, Branislav Ondrášik, Samo Trnka, Ludwig Bagin, Adam Znášik, Ondrej Dostál, Palo Sybila, Roman Jančiga, Pavol Hardoš, Miroslava Kernová, Ivan Štefunko, Natália Tomeková, Boris Strečanský, Zuzana Dančíková, Viera Dubačová, Tomáš Ulej, Miroslava Bobáková, Slovensko – český fond, Liga za ľudské práva, Andrej Findor, Andrea Puková, Boris Essender, CVEK, Alena Chudžíková, Elena Kriglerová, Slovenská katolícka charita, Radovan Gumulák, Michal Patarák

Ešte jedna vec sa mi neustále vkráda do mysle. Je viac ako pozoruhodné, že práve takýto extrémny prípad následkov zločineckej praxe prevádzačstva sa udeje práve dnes. V momente, keď sa dvíha odpor verejnosti proti neriadenej imigrácii a keď sa voliči oprávnene pýtajú na riziká – ekonomické, bezpečnostné, kultúrne a zdravotné. Pritom je už dlhodobo známe, že z nárastu imigrácie ťaží nielen zločin, ale aj mimovládky a nakoniec aj vlády, ktorým dáva nárast chaosu oprávnenie siahnuť na slobody občanov a kontrolovať distribúciu stále väčšieho počtu peňazí. Preto je legitímna otázka „Cui bono?“.

Ľudia, ktorým nevadia extrémne prípady násilia a státisíce mŕtvych v krajinách, odkiaľ pochádza časť imigrantov, dokonca ešte podporujú zabíjanie a financovanie extrémizmu v týchto krajinách, naraz ronia krokodílie slzy nad týmto prípadom. Opakujem ešte raz, smrť týchto ľudí je nesmiernou tragédiou, avšak náreky „humanistov“ podporujúcich genocídu v iných krajinách, znejú mimoriadne falošne. Vzhľadom na stále sa znižujúcu cenu ľudského života si bohužiaľ dnes viem predstaviť aj exemplárne zneužitie jedného transportu na „usmernenie verejnej mienky správnym smerom„. Tak ako sa pri útokoch pod falošnou vlajkou nerozpakujú manipulátori dneška zabíjať vlastných ľudí, tým skôr je možné na tieto účely použiť nevinné, nič netušiace obete, putujúce za vidinou lepšieho života na základe sľubov pašeráckych organizácií.

Aký je potom záver?

Naznačil som to už na začiatku. Aj napriek spomínanej tragédii v žiadnom prípade neprijímať imigrantov, ale koncentrovať sa na zastavenie prívalu. Treba zničiť celý pašerácky biznis, ktorý spôsobil aj túto tragédiu, preto Únia musí hermeticky uzavrieť hranice. Vojska máme dosť, len je umiestnené na nesprávnom mieste… Lode pašerákov potopiť a ľudí vracať tam, odkiaľ vyplávali, či prišli. Nakoniec tým, že ilegálne vstupujú na pôdu Únie sú fakticky ľuďmi porušujúcimi zákon hneď od začiatku a preto na azyl nemajú právo. Ak totiž utekajú pred vojnou zo Sýrie, Sudánu, Eritrei či Iraku, aby sa dostali do Európy vždy musia prejsť cez nejakú bezpečnú krajinu, ktorá ich je povinná prichýliť.

Únia musí riešiť zdroje z ktorých vychádza táto imigračná vlna, t.j. prestať financovať extrémistov, pomôcť vláde v Sýrii a Iraku rozdrviť Islamský štát a ukľudniť situáciu. Spolu s financovaním utečeneckých táborov pomôcť k opätovnému návratu utečencov do svojich krajín a rovnako aj pomôcť pri budovaní infraštruktúry. Sýria, Irak aj Líbya boli svojho času štáty, ktoré boli nielen pokojné, ale aj ekonomicky nezávislé.  Áno bude to drahé, ale stále lacnejšie ako dovoz imigrantov, ktorý nič nevyrieši, len všetko zhorší…

Zdroj:

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/pri-parndorfe-sa-stala-obrovska-tragedia-v-dodavke-nasli-desiatky-mrtvych-utecencov-892618

 

16 komentárov

 • http://www.topky.sk/cl/1000851/1495405/Policia-u-nas-cez-vikend-zadrzala-desiatky-migrantov–Dnes-rano-v-Terchovej-a-teraz-v-Sturove

  Signatárom výzvy odporúčam povinne prečítať článok na uvedenej adrese, najmä vyjadrenie bezpečnostného analytika p. Zábojníka!!!
  Okrem toho:
  signatári, ubytujte si koho chcete, ale si ich potom aj živte, liečte, škoľte, dajte im prácu, proste, plňte všetky povinnosti, ktoré sa chystáte prenechať (vy si ponecháte akurát tak 1500 € za každého utečenca!!-čo je vaším motívom!!!) štátu, teda nám, ostatným, ktorí samotní majú problém hľadať si prácu, ubytovanie, …
  pripájam sa k názoru: ubytujte si doma aspoň jedného nášho bezdomovca, živte ho a starajte sa o neho, takto pomôžete svojej krajine!!!! – ak sa už chcete prezentovať ako ľudomili!!!

 • Mna by zaujimalo, ci je vobec mozne, aby 70 ludi vobec v takom aute bez vzduchu prezilo. Myslim si, ze to bolo tak schvalne ako potapanie lodi. Ved ked prevadzaci kvoli tomu potapali ludi, aby bola imigracna politika ustretovejsia a bolo to ucinne, teraz si to len zopakovali.

 • Vyzva k ludskosti ? Neviem kto sa tu za touto URAZKOU K LUDSKOSTI skryva. Vy tu vyzyvate k völi 71 zahynutych ludi k ludskosti ?
  Nedeje sa to v Afrike, nedeje sa to v Stredomorí, deje sa to na slovensku a Vy pri tom kracate cez slovensku ako slepa zmyja !!!
  Citujem z Vasej vyzvy : ,, Je to otázka života a smrti konkrétnych ľudí. Žiadny slušný človek, ktorý na vlastné oči vidí niekoho umierať, nemôže ostať ľahostajný. Musí sa snažiť okamžite pomôcť. ´´

  Viete kolko slovenskych bezdomovcov pod vasou slepotou v hroznych podmienkach zomiera? Viete kolko slovenskych deti pod vasou slepotou hladuje ? Kde sa tu stratila Vasa vyzva k ludskosti ? Ked to neviete tak namate pravo v mene ludslosti tu vyzvu k ludskoti tu propagovat, lebo je to urazka k ludskosti ! Vyzva k zustrati by bola tu na spravnom mieste , ale nie k ludskosti.

  Neviem z akeho hnutia niekto tuto fecebookovu stranku zalozil, ale vychadzam z toho, ze to je bud nejaka este nedozreta mlada zelene zaba, co v hodinach dejepisu a politiky hodila casto cikat, cize jej chybaju hlboke vedomosti alebo nejeky stary prdak, ktoreho EU velmy dobre za to plati aby nastimuloval-psychologicky zmanipuloval a zneuzil v mene ludskosti terajsiu zlyhanu nemecku asylansku politiku a pripravil dokonalu podu na slovensku k tomu co sa deje v nemecku a to v mene ludskosti.

  Pytam sa Vas akym pravom Vy vyzyvate v mene ludskosti vladu SR aby podnikla kroky a pripravila okamzity akcny plan pomoci utecencou bez toho aby ste si uvedomili nije s kym ale cim do cinenia pride slovenske obyvatelstvo ? A ak si to pravo beriete, tak musite slovenskemu obyvatelstvu aj vasvetlit co ich ocakava, a ak to nemienite spravit tak nemate na to pravo.
  Tak to vysvetlim ja :
  V nemecku ich mame teraz uz vyse miliona, denne prichadzaju tisicky, 95 % su to len muzi. V druhej svetovej vojne sa tomu hovorilo dezertacia – terez to dostalo nove premenovanie traumatisovany asylanty. Tyto asylanty maju ale aj muzke pohnutky. S kupinove znasilnenia su tu na denom poriadku, vykradanie, okradanie a zapichavanie sa stali normalitou. Su casti miest kde policajti sa netrufaju ist. Vo velkom vypuklav nemecku tubekulosa, svrab, lepra a hovori sa aj o ebole. Vlada v nemecku uvazuje o zakone, ze kto ma vädsi byt alebo dom musi povinne ubytovat urcity pocet.asylantov. S koro v celom nemecku neni telesna vychova, pomocne skoly sa pozatvarali – svetky budovy sa konfiskuju pre asylantov. Apropo Europa oficialne ocakava este okolo 52-milonov asylantov ktory maju prist. Behom troch rokov ich na slovensku bude 10-miloinov..

  A ak toto zamlcite slovenskemu obyvatelstvu, tak nemate pravo tuto vyzvu v mene ludskosti robit, lebo to bude posledna vyzva v dejinach slovakov, ,, v mene Vasej ludskosti ´´ktoru ste ako slovak spravil. A ty buduci potomkovia-poslednych par slovensky mohykanov co prezije Vas preklaje.

  ,, Nad tatrou sa blyska, hromy divo biju, zobudte sa bratia lebo oni sa nestratia slovaci zahynu…

 • Ak vláda zavre hranice vyženie vlastizradcov do Afriky a vystúpime z fašistického sojuzu NATO – EU , nebudeme zodpovední a komunistické svine nech sa hambia , sieg geil tovarišči bolševici

 • Kúpim dodávku ***** (v záujme samotného autora komentáru bol zostávajúci text adminom zrušený 🙂 )

 • Maria Pridavkova

  Moj pocit, ze islo o operaciu pod falosnou vlajkou zosilnel. 71 ludi natlacit do 10 m2….

 • Prekvapuje ma, ake mena vidim v tom propagandistickom liste, niektorych by som tam necakal. Akoby si tym chceli robit dobre meno v urcitych kruhoch. Dufam, ze kazdy jeden ma uz prichystanu postel pre priselcov.

 • Signatári sú primitívny odpad. To najhoršie, čo sa v tejto krajine vyskytlo. Pre „svoje“ ideály neváhajú obetovať celú krajinu. Zo zištných dôvodov samozrejme, momentálne sa im peniaze hrnú z rôznych grantov a užívajú si mediálnu a politickú podporu pre svoje „jediné správne“ názory.

 • Zasa tam vidím meno toho homosexuála Oravca. Ten týpek by si mal na youtube pozrieť, ako moslimovia nakladajú s homosexuálmi. Hneď by ho prešla chuť na pseudohumanizmus.

 • Treba propagandu a kampan osvietenia, uvedomenia v centre diania: Kampan uvedomenia pre utecencov, mozno je doma nebezpecie, avsak pri nelegalnej migracii moze byt este nebezpecnejsie. Bez rodiny, priatelov a v cudzej zemi…. Radsej byt s rodinou a bojovat s nebezpecim v rodnej zemi. Je neuveritelne, ze ludia dobrovolne nastupia do preplneneho vozidla s nevedomostou co sa moze stat ked nieje vzduch…bolo to naozaj dobrovolne? Ludia by sa len tak nehrnuli migrovat…

 • Samozrejme inštituciolizované oficiálné mainstreamové štetky akoby zázrakom subordinačne predpripravené.
  A celé toto je len klasické propagandistické divadlo na prelomenie prirodzeného odporu,zdravého rozumu a sebazáchovy v našich končinách,ja osobne som presvedčený že buď žiadní mŕtví niesú alebo tých neborákov už naložili mrtvých do kamiona.
  Apropos kde boli títo signatári pred desiatimi rokmi, keď v lesoch u nás, v Poloninách, umierali v zime utečenci. Dodnes je temer v každej dedine hrob bez mena. A to boli pochovaní len tí, ktorých našli. Poľovníci dodnes rozprávajú istorky, ako v lesoch doslova zbierali tehotné ženy a deti, ktorých prevádzači nechali napospas v hlbokých lesoch. Pamätám, na príbeh ako lesník našiel v lese mŕtvu mladú ženu a pri nej plačúce dieťa. Je zvláštne, že týchto signatárov to vtedy nezaujímalo, sedeli ticho ako voš pod chrastou, pretože vtedy to nebolo spoločensky žiadúce a o etnobiznise sa ani nechyrovalo. Sú to obyčajní pokrytci.
  https://www.facebook.com/vyzvakludskosti/photos/a.1218393598187723.1073741828.1218385524855197/1218392951521121/?type=1

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo 50 mŕtvych imigrantov je tragédia, 50 tisíc zabitých je nudná štatistika

 • usetrene dva zasobniky do sa vz58

  • filiosys ak toto myslíte vážne , tak sa láskavo chodte liečiť na psychiatriu.Kvôli takýmto imbecilným komentárom sa pod článkami rušia komentáre.Ak nemáte ísť odvahu písať komentár pod vlastným menom , tak neotravujte komentáre podobnými vyjadreniami.

Pridaj komentár