50 mŕtvych obetí islamu v americkom Orlande

Hodnoty dnešného sveta sú mimoriadne relatívne. To čo jeden považuje za prínos, iný zas zásadne odmieta. Kritériom pravdivosti môže byť potom len niečo, čo naopak mnohí považujú za prežitok – obyčajné, starosvetské, demokratické a slobodné voľby.

Martin Poliačik poslanec strany SaS vo svojom pamätnom vystúpení v Národnej rade povedal :

Slováci sa dostali do momentu vo svojej histórii, kedy už vzory zo zahraničia, ku ktorým sme sa mohli kedysi otáčať, ako k tým, ktorí nás majú viesť, dávajú nám signály a dávajú nám svetlo na cestu, prestávajú byť dostatočné. Jedna z najväčších demokracií na Slovensku zápasí s hrozbou, že sa Donald Trump stane prezidentom Spojených štátov Amerických. Ak by sa toto stalo, zrazu už si možno mnohí z nás prestaneme vážiť aj tí, ktorí sme považovali za vzory v tom, ako má demokracia vyzerať

(P.S. – citácia je doslovným prepisom prejavu bez korekcie, kde bolo skutočne povedané „jedna z najväčších demokracií na Slovensku“ )

Veru tak, Martin Poliačik považuje za hrozbu človeka, ktorý má demokratickú podporu verejnosti, ktorý chce prinavrátiť Ameriku jej vlastným občanom. Inými slovami – podporuje Hillary Clinton, ktorá si už stihla vyslúžiť prezývky ako Killary, alebo Hitlary Clinton. Vo funkcii ministerky zahraničia má na svedomí nástup radikálneho islamu, terorizmu, rozvrat Blízkeho východu a Stredomoria. Nikdy nebola vysvetlená jej účasť v afére Whitewater, ktorá ohrozila prezidentský post Billa Clintona, afére, ktorá bola symbolicky lemovaná klamstvami, podvodmi, úplatkami a dokonca aj záhadnými úmrtiami. Jej kariéra je pevne zviazaná nielen s islamským terorizmom a jeho podporou, ale aj s islamskými peniazmi, ktoré financovali jej politickú kampaň.

Martin Poliačik pritom odmieta muža, ktorý sa jasne a bez vytáčok postavil čelom hrozbe islamského terorizmu.

Včerajších ďalších 50 obetí islamu na Floride Donald  J. Trump komentoval

Vyhlásenia týkajúce sa tragického teroristického útoku v Orlande na Floride

Včera v noci bol náš národ napadnutý radikálnym islamským teroristom. Jednalo sa o najhorší teroristický útok na našom území od udalostí 9/11 a druhý svojho druhu v posledných 6 mesiacoch. Vyjadrujem najhlbšiu sústrasť a podporu obetiam, raneným a ich rodinám.

Vo svojich vyjadreniach dnes prezident Obama hanebne odmietol dokonca povedať slová „radikálny islam“. Už z tohto dôvodu by mal odstúpiť. Ak Hillary Clinton po tomto útoku stále nemôže povedať dve slová „radikálny islam“ mala by sa vzdať súťaže o post prezidenta USA.

Ak veľmi rýchlo nezačneme byť tvrdí a rozumní, stratíme túto krajinu. Keďže naši vodcovia sú slabí, povedal som, že sa to stane – a bude sa to len zhoršovať. Snažím sa zachrániť životy a predísť ďalšiemu teroristickému útoku. Nemôžeme si dovoliť už viac byť politicky korektní.

Terorista, Omar Mir Saddique Mateen, je synom prisťahovalcov z Afganistanu, ktorí otvorene vyjadroval svoju podporu pre afganský Taliban a dokonca sa pokúsil kandidovať za prezidenta Afganistanu. Podľa Pew (prieskumná agentúra), 99% ľudí v Afganistane podporuje nehumánne právo šaría.

Schvaľujeme vyše 100.000 trvalých migrantov z Blízkeho východu každý rok. Od udalostí 9/11, stovky prisťahovalcov a ich detí boli zapletení do terorizmu v Spojených štátoch.

Hillary Clinton chce výrazne zvýšiť prisťahovalectvo z Blízkeho východu, doviezť niekoľko stoviek tisíc migrantov už počas prvého funkčného obdobia – a nebude existovať žiadny spôsob, ako ich preveriť, zaplatiť za nich, alebo zabrániť druhej generácii v radikalizácii.

Musíme od radikálneho islamského terorizmu, ktorý nemá miesto v otvorenej a tolerantnej spoločnosti, uchrániť všetkých Američanov, zo všetkých prostredí a akejkoľvek viery. Radikálny islam presadzuje nenávisť k ženám, gayom, Židom, kresťanom a všetkým Američanom. Hodlám byť prezident pre všetkých Američanov, a budem chrániť a brániť všetkých Američanov. Urobím Ameriku opäť bezpečnou a skvelou pre každého.

– Donald J. Trump

Ale zato je Martin Poliačik, vášnivý obhajca feminizmu, lesieb a gayov prvý, ktorý sa zúčastní festivalu náboženskej piesne Pohoda s minaretom ako jeho symbolom. Čo je vo svetle toho, že moslim vystrieľal bar plný gayov preto, lebo mu vadila ich sexuálna orientácia a islam trestá homosexualitu smrťou skutočne ironickým výsmechom. Rovnako ako fakt, že podľa islamu je žena menejcenná a je povolené voči nej domáce násilie a bitie – ako to bolo aj v prípade orlandského vraha

Začínam mať nedobré tušenie, že vláda ľudí s názormi ako je Martin Poliačik, ľudí odmietajúcich demokraciu, ak nie je podľa  ich predstáv, nebude viesť k ničomu dobrému. Ak niekto presadzuje politickú korektnosť ako inštitucionalizovanú lož, podporuje očividné prejavy nacizmu na Ukrajine a útlak majority, ľudí, ktorí ho platia, nie je ani liberál a ani demokrat. V tomto duchu ide nielen „správne orientovaná“ politická garnitúra, ale aj „správne orientovaná“ tlač, keď prípad v Orlande noviny Sme komentovali: „Útočník z Orlanda vraj veril v džihád. Zrejme by si však našiel aj inú zámienku„. Nikoho dnes síce neprekvapí dvojitý meter médií a politikov, ale zaujímavou analógiou by bolo uplatnenie tohto výroku napríklad: „Breivik vraj veril v konšpirácie. Zrejme by si však našiel aj inú zámienku,“ alebo „Hitler vraj veril v nacizmus. Zrejme by si však našiel aj inú zámienku

To, že naviac opozícia, kde muziku tvrdia mimovládkoví aktivisti OĽaNO a SaS očividne ide podľa scenára vedúcemu k rozpadu koalície a nástupu úradníckej vlády, ma z tohto pohľadu úprimne desí. Dôsledkom súčasne prebiehajúcich káuz nebude vyšetrenie a oprávnené odsúdenie predstaviteľov strany Smer-SD. Na to je naša súdna mafia pevne prepojená so systémom a koaličníci majú toľko masla na hlave, že im neostáva nič iné iba mlčať.

Ak sa koalícia rozpadne a vznikne úradnícka vláda, dôsledkom bude poslušné zapojenie úradníkov do záprahu eurohodnotového systému (centralizácia, LGBTI, gender, podpora islamu, migrácie, multikulti atď) dirigovaného Bruselom a Berlínom. Po vzore Poľska, Česka a Maďarska, kde voči neposlušným vládam zasahovali štruktúry minimálne ovplyvnené lokálnymi predstaviteľmi USA, budem veľmi zvedavý či aj súčasná kauza na Slovensku nie je niečo podobné. Na náhody akosi neverím…

 

24 komentárov

 • V súvislosti s týmto útokom si zgustli kresťanské média ako napr. Hlavnésprávy, ako sa útočí na kresťanov. Selektívne si vyberajú zahraničné správy ktoré sa im hodia. Ale fakt je ten, že aj kresťanskí náboženskí fundamentalisti významne prispievajú k homofóbnym náladám a to mohlo povzbudiť aj moslimského útočníka. Hlavnésprávy ale určite nebudú kritizovať kresťanský fundamentalizmus lebo oni sú jedni z nich. To že klame Jana Tutková im vôbec vadiť nebude http://krestanstvo.czweb.org/clanky/nabozenska-aktivistka-jana-tutkova-propaguje-ucenie-katolickej-cirkvi-o-antikoncepcii-aj-za-cenu-klamstiev-a-podvrhov

  • Ľubomír Hančár

   ved aj ty teraz utočíš na krestanov a o nič iné ti nejde ako o absolutnu diskreditacie krestanstva a katolickej cirkvi a pritom Moslimovia su voči voľnomišlenkárom ako sekularny humanisti povedme „menej“ toleratný a zrejme si to uvedomuje aj salónny Humanista Richard Dawkins : https://www.protiprudu.org/richard-dawkins-moslimovia-do-pekla-s-ich-kulturou/

   Teraz si ja zgustnem:

   „Som presvedčený že boj ľudstva o budúcnosť sa musí odohrať a vyhrať v školskej triede učiteľmi ktorí správne pochopia svoju úlohu ako prozelyti novej viery: náboženstvo humanizmu, ktoré uznáva a rešpektuje iskru, čo teológovia nazývajú duchovnosť v každej ľudskej bytosti. Títo učitelia musia stelesniť rovnakú nezištnú obetavosť ako väčšina zlostných fundamentalistických kazateľov, lebo oni budú kňazmi nového druhu, využívať učebňu miesto kazateľnice na sprostredkovanie humanistických hodnôt na ktoromkoľvek vyučovanom predmete, bez ohľadu na stupeň vzdelávania, či v predškolských zariadeniach alebo v štátnych univerzitách. Školská trieda sa musí stať a sa stane dejiskom konfliktu medzi starým a novým, medzi hnijúcou mŕtvolou kresťanstva, spolu so všetkými jeho priľahlými zlami a úbohosťami, a novej viery humanizmu …
   To bude nepochybne dlhý, ťažký a bolestivý zápas plný zármutku a sĺz, ale humanizmus z neho nakoniec vyjde víťazne. Je to však úplnou nevyhnutnosťou, ak ľudstvo ako rodina má ostať nažive.“
   Dunphy, J., A Religion for a New Age (Náboženstvo pre Nový Vek), The Humanist, Jan.–Feb. 1983, 23, 26, citovaný Wendell R. Birdom v “Origin of the Species Revisited”, Zväzok. 2, s. 257.

  • Ľubomír Hančár

   „náboženskí fundamentalisti významne prispievajú k homofóbnym náladám“
   A tebe vôbec nevádí že ľavicový fundamentalisti vyznamne najme cez članky v nemenovaných denníkoch prispevajú k protikrestanským a protihodnotovým a protinarodným náladam? Nevadí pretože ti na týchto veciach nezaleží, zaleží len ak sa dá upliesť bič proti oponentom resp. krestanstvu. Ale pamäútaj že každá revolúcia požerie aj svojich tvorcov resp. na Moslimov štvavá kampaň nefunguje bez trestu

 • Pingback: Cıvata

 • Medzi LGBTI aktivistami je najviac „tolerantných“, ktorí sú za každú inakosť a preto drvivá väčšina z nich je aj „Refugees Welcome“ pozitívna.
  Ich úsilie tentokrát nezostalo nepovšimnuté a bola im udelená Darwinova cena.

 • S tou „korektnosťou“ tu fakt myslia vážne. Už sa objavujú správy, vyhlásenia, že dotyčný bol psychicky narušený, ale nebol islamista.
  Nakoniec môžu mať aj pravdu, lebo kto v dnešnej dobe presadzuje stredovek v podobe práva šárija, kto obhajuje bluf, že islam nie je rasisticky, totalitný, dogmaticky, zvrátený tak z hľadiska „zdravého rozumu“ bude fakt narušený.

 • Ľubomír Hančár

  Ak by bol pachateľ z katolickej či inej krestanskej komunity tak by bol motív jasný – nabožensky motivovaný útok a homofóbia a všetko čo k tomu patrí

 • Trefné. Presne tí istí ľudia, ktorí nám sem džihádistov bez súhlasu navozili sa teraz robia obeťami a idú nás poučovať o bezpečnosti a demokracii.

 • Českí “slniečkári”: imigranti nahradia bielu populáciu, ktorú chceme vyhladiť
  http://www.hlavnespravy.sk/ceski-slnieckari-imigranti-nahradia-bielu-populaciu-ktoru-chceme-vyhladit/794006

 • Robert Spytihnev

  Milý autor

  Viete čo všetko v dejinách napáchala priamá demokracia? Čarodejnícke procesy boli veľmi často iniciované rozvášneným davom, vyvražďovanie židovských komunít tiež – stačilo pár šikovných zadĺžených jedincov, ktorí sa chceli zbaviť svojich dlhov, obviňiť židov z nejakej katastrofy a bolo to. Čo tak nacistické Nemecko? NSDAP bola čiste demokraticky zvolená…

  Vážne si myslíte, že vôľa ľudu je neomylná?

  Donald Trump je problémom hlavne kvôli zvýhodňovaniu istej skupiny ľudí – rodilých američanov – možno sa Vám to zdá v pohode ale keby ste chceli pracovať v USA alebo sa tam presťahovať a z práce by Vás vyhodili len preto, lebo sa im tam prihlásil nejaký rodilý Američan, asi by ste neboli nadšený.

  Tiež zvaľovanie všetkých problémov štátu na istú skupinu sme si v Európe do sýtosti užili – vedie to k odľudšťovaniu danej skupiny a následným genocídnym hrôzam, pretože prečo nie, keď to už podľa nás nie sú ľudia ale pijavice, verbež atď.? Videli sme to v stredoveku aj v novoveku, prečo by sme si mali myslieť, že tentokrát to bude iné? Už dnes je vidieť ako to bude pokračovať – útoky na dievčatá so šátkom (a vraj moslimovia sú hrubí k ženám) útoky na ľudí kvôli farbe pleti (Ind zmlátený lebo si útočník myslel, že je arab) útoky kvôli jazyku (prehovorila arabštinou a dostala ranu). Keď zlepšenie nenastane, keď nepríde sľúbený raj, obviní sa zase niekto iný – je to perpetum debile, neustále sa opakujúci systém zvaľovania viny.

  Áno extrémizmus je problém, áno Korán obsahuje problematické a nehumánne pasáže – rovnako ako starý zákon. Našťastie tu v Európe nemáme toľko fanatických Kresťanov ako v USA, no tam sú kresťanské teroristické útoky bežné – hlavne na potratové kliniky.

  Islam, tak ako každé náboženstvo, umožňuje ospravedlňovať takmer čokoľvek – ak toto ospravedlnenie človek potrebuje, je problém.
  Kresťania si ospravedlňovali svoje hrôzy počas križiackych výprav, pri mučení heretikov a čarodejníc atď. Moslimovia si ospravedlňujú svoje hrôzy, dokonca aj Buddhisti si ospravedlňujú svoje hrôzy Buddhovým učením (riadny nonsense, že?) http://live.huffingtonpost.com/r/segment/buddhists-muslims-myanmar-/51c3ac362b8c2a0a46000619

  Určite si nemyslíte, že každý Kresťan alebo Buddhista je extrémista, nie?

  Islam má mnoho smerov, mnoho spôsobov výkladu Koránu. Niektorí napríklad vravia, že prorokove slová o násilí a nenávisti sa týkali len danej doby – ako by inak mohli existovať moslimovia, ktorí

  sú homosexuálmi a napriek tomu ďalej praktikujú a veria v Islam: http://america.aljazeera.com/watch/shows/america-tonight/america-tonight-blog/2013/12/20/meet-america-s-firstopenlygayimam.html

  odsudzujú násilie na inovercoch? http://thinkprogress.org/world/2015/11/14/3722277/muslims-condemn-paris-attacks-pope-francis/

  Ak na tieto otázky odpoviete „lebo sa pretvarujú a sú falošní“ tak sa zamyslite, či existuje vôbec niečo, čo by Vás mohlo presvedčiť o opaku – ak nie, tak je jasné, že ste skalopevný veriaci a nemá zmysel sa vôbec baviť, pretože v tom prípade ste zrkadlový odraz fanatikov ISIS, ktorí tvrdia to isté čo vy – je len jeden Islam, ten nenávidí všetko neislámske a so západom musíme viesť vojnu…

  • Až na tu priamu demokraciu, to máš dobře napsané. Ale zamienat si priamu demokraciu se sodcem Lynč, je dost scesne.

  • Ak ťa trápia židovské pogromy, propagovať Islam je to najposlednejšie, čo by si mal robiť. A nezamieňaj si demokraciu – participáciu ľudí na vládnutí krajiny skrz volených zastupiteľov – s mimosúdnym lynčovaním. To práve takí ako vy prispievajú k ochote ľudí vziať spravodlivosť do vlastných rúk, skrz násilné propagovanie moslimskej agendy o ktorú žiadny z voličov nežiadal! Mimochodom nevidím absolútne žiadny problém v tom, ak volený zástupca ľudu (napr. Donald Trump) vykonáva kroky, ktoré su v záujme jeho voličov – o tom to predsa je. To oni zveľaďujú svoju krajinu, oni tam vychovávajú svoje deti, oni tam pracujú a platia dane! Je to ich krajina a komu sa to nepáči, nech si zveľaďuje vlastnú. Odkiaľ sa vzala myšlienka, že naše krajiny sú pre všetkých? Islam tu nemá čo hľadať, nevniká sem prirodzeným spôsobom. Nech si ho kľudne praktizujú vo vlastných krajinách do sýtosti.

   • Ľubomír Hančár

    uniká ti difernciácia motívov terroristických činov. Ak spacha terroristický čin Katolík je to hrubé proušenie proti učeniu Biblie a katechizmu katolíckej cirkvy – teda evidetne hriech. Ak to spácha Moslim už to nie je jednoznačne prestupenie proti učeniu Koránu ale jeho naplnenie.

  • Ľubomír Hančár

   Demokracia je založená na vláde väčšiny ak je voľa „väčšiny ľudu“ omylná je logicky omylná každá iná froma vlády
   nemožno na zaklade zlihaní pochovat demokraciu a nahradiť ju neakou autoikraciou resp. najskôr. liberálnym superštátom
   V tomto članku sa ale pojednáva o dvojakom metri na rôzne udalosti a politicky korektných záveroch ktoré akosi nekorenšpendujú s realitou. Už aj Richard Dawkins vytriezvel z pokrytetsva liberálov. Doslova konštatuje Ak sa niekto ukaže na verejnosti v tričku ktoré uráža krestanskú vieru nič sa mu nestane, ale prečo to isté prekáža pri islame?

   https://www.protiprudu.org/richard-dawkins-moslimovia-do-pekla-s-ich-kulturou/

  • Robert : viacrozmerné vyjadrenie – klobúk dolu. K demokracii : či priama alebo nepriama – je to ilúzia /plot/ aby nebolo cez jeho výšku priamo vidno na materiálne rozdiely spoločnosti. Od ľuďštiny to má však ďaleko. Pokiaľ budú ploty akejkoľvek /výšky nadradenosti/ medzi človekom a programamy, ktoré to udržiavajú dodnes vo vierach, pohlaviach, peniazoch, moci, bude sa ľudský vývoj dookola krútiť v jednom kruhu donútený si opakovať minulosť. Technicky/existenčne/ sme sa síce vyvinuli do výšok ako nové „ohromné“ 🙂 budovy v Bratislave, no funkčne v človečine sme ako rozflákané cesty a vyvierajúce nestíhajúce odpadové kanály okolo nich. Cítime sa veľkými, ale rozpínať sa vieme len v rozmere našej matky Zem. Neverím v prirodzený vývoj človeka do bisexuality. Podľa mňa to je len rebélia na spoločnosť a systémy ju ovládajúce – alebo….ak by to bolo prirodzeným vývojom, tak sa potom nemôžme nadraďovať nad zvieratá lebo u nich je to v niektorých jedincoch prirodzené čo obrazí cestu človeka principiálne nikam skrátka radiť sa medzi zver. To čo sa stalo v US je riadená manipulácia, a že to bolo priamo v gay clube má svoj cieľ riadiť spoločnosť cez spomínaný plot nadradena vo vierach. Ľudia budú riešiť systémy duality jednej a druhej strany plota no popri tom sa na ľudské životy zabudne. Politika je o štatistike, a z nej sa tvoria ďalšie prvky stratégie. Vaše životy sú len pešiaci na šachovnici a tak isto Váš majetok k tej štatistike a riadenej produkcii existencie spoločnosti. Môže Vás o ne obrať hocikto, či islamista, či katolík, či žid, či mocný politik, či basista alebo kňaz, skrátka hocikto, kto je zfanatizovane presvedčený/ná/v akúkoľvek formu nadradena programov a je jedno ako sa volajú /spoznáte ich podľa príkazov, zákazov, nariadení, právach, zákonoch, obmedzeniach/….no nemusí….?! Je to na Nás, každý tvoríme budúcnosť, nerobme ju zbytočnou 😉

  • Mily Robert Spytihnev

   precital som si cely clanok niekolko krat ale nenasiel som tam slovne spojenie priama demokracia a nakolko poznam autora tych riadkov nie som si ani vedomy ze by priama demokracia patrila medzi jeho priority. nevidim teda suvis uvedeneho clanku a Vasej vycitky

   Co sa tyka Vasho tvrdenia ze aj v krestanstve su radikali rovnako ako v islame a ze aj v SZ su nasilne pasaze – je to sice casto slnieckarmi pouzivane tvrdenie ale nezodpoveda realite,. Stacilo by keby ste si precitali zivotopis Mohameda a zivotopis Jezisa a videli by ste ten rozdiel a ten nepomer. Tak isto tvrdenie ze islam je 500 rokov pozadu za krestanstvom a o 500 rokov bude rovnako mierumilovny ako teraz krestanstvo znamena aj neznalost dejin aj neznalost jedneho ci druheho ucenia
   Odporucam pozriet si prednasku americkeho specialistu – islamologa na doplnenie znalosti

   Dr. Bill Warner – Why Are People Afraid – Džihád začíná migrací – vložené české titulky
   https://www.youtube.com/watch?v=2i4whA22k2E

   Rovnako odporucam doplnit si informacie o krizovch vypravach (tiez v uvedenom videu)

  • Spomínaš tu holokaust. A pritom ti uniká fakt, že Pohoda je podporovaná izraelskou ambasádou a ústredným zväzom židovských náboženských obcí? Viď. tu: https://www.pohodafestival.sk/sk/partneri
   Prečo takéto myšlienky odmietajú v Izraeli, ale podporujú, financujú a presadzujú ich na Slovensku?
   Radšej na túto rečnícku otázku nebudem odpovedať, pretože by som si musel pomôcť citovaním z „Protokolov siónskych mudrcov“.

  • Robert Spytihnev, ďakujem za peknú ukážku typického slniečkového manipulátora. Za prvé, nechápem, čo je preboha zlé na tom, že Trump chce zvýhodňiť rodilých Američanov? Amerika predsa patrí Američanom, tí túto krajinu vybudovali a majú právo si určiť pravidlá aké chcú. A ak sa ti to nepáči, tak tam jednoducho nelez. Aké jednoduché… Každý by sa v prvom rade mal pokúsiť budovať a priespievať krajine, z ktorej pochádza.

   Za druhé, tieto pseudoargumenty typu „veď i kresťania, náckovia, budhisti, atď. páchajú zločiny či terorizmus“ sú už veľmi prefláknuté. Pochopiteľné, že ťažko nájdeme nejakú skupinu, ktorá by bola úplne svätá. Pointa je však v početnosti a disproporcii takýchto útokov. No a v tom smere vychádzajú moslimovia veľmi (alebo naozaj veľmi) zle, resp. najhoršie zo všetkých: http://1.bp.blogspot.com/_DfCoy_kQh08/TOFmoKwo0XI/AAAAAAAAC5E/zKPpzaxZgtc/s1600/Neo+Nazi+Drubbing+by+Islamists.jpg

   A prosím ťa, konečne si už niečo poriadne naštudujte o tých križiackych výpravách, ktoré furt dookola spomínate (a celkovo o stredovekej Európe, ktorá vôbec nebola taká zaostalá a tmárska, ako ju radi prezentujete): https://www.youtube.com/watch?v=-ilFbbk9jw4

   A to, že existujú nejakí praktikujúci moslimskí homosexuáli má akože čo vyvracať? Že islam nie je extrémne homofóbna ideológia, ktorá hlása trest smrti pre homosexuálov? Si na smiech: https://www.youtube.com/watch?v=PlqXgXwzkPg

 • Martin Poliačik – čo vôbec robí človek obhajujúci ženske súložiace v muzeu, zneužívajúce bábetká pri neohlásených demonštráciach v parlamente? Juraj dobrý článok.

Pridaj komentár