670 eur na migrujúcu osobu mesačne + úhrada nákladov na bývanie

(úvodné foto: Wikimedia Commons, Armin Kübelbeck CC-BY-SA 3,0)

Túto informáciu dnes (25.9.2015) zverejnila agentúra Bloomberg, od ktorej ju v skrátenej podobe prevzal  server Sputnik.

Spolková vláda poskytne vládam jednotlivých spolkových krajín 3,7 miliardy eur z federálnych fondov. Ešte pred 7. septembrom sa odhadovalo, že postačia 3 miliardy. Spolkové krajiny dostanú ešte viac, ak by sa počet migrantov v nich naďalej zvyšoval. Napriek vysokým výdavkom na migráciu Merkelová dúfa, že nemecký štátny rozpočet nebude ohrozený.

imagesWPHHU1W6

Migranti foto: Wikipedia

Spolková vláda poskytne na každého utečenca 670 euro každý mesiac a tiež bude hradiť náklady na jeho bývanie.

Niektoré servery priniesli správu, že 670 eur na mesiac je suma, ktorú migrant dostane ako vreckové. Aj keď sa to nedá vylúčiť, pravdepodobne suma vreckového bude iná, pretože tých 670 + „nájomné“ je len podiel spolkovej vlády a ešte sú tu zdroje priamo z rozpočtov jednotlivých spolkových krajín. Takže vreckové môže byť vyššie ale aj nižšie ako spomínaných 670 eur na mesiac.

Už teraz sa uvažuje o vyčlenenení ďalších 3 miliárd za rovnakým účelom v rozpočte pre rok 2016.

Migrácia je aj pre nemeckého daňového poplatníka pomerne drahý špás.

31 komentárov

 • Nemam slov nato . na imigrantov maju peniaze ale zeby pozlacnovali naklady na dieta a byvanie a rodicom zvysili pridavky na dieta tak by sa urcite zvisila plodnost v europe . Fakt us nerozumiem co sa za tym skriva ? To s*urvene USA chce nasu EU oslabyt ci co ? Obrovske krajiny maju problem za tie roky niejaky malicky stat porazit ? To som strasne zvedavy co za vy*ebanost sa za tym skriva , ze tak nasilu ich sem tlacia . Neverim , ze nemaju prostriedky odrezat ich od nas . Urcite by nieco vymysleli ako zabranit ich nalevu sem . namiesto toho si rozmyslaju kam ich rozdelit a ako a kam potom dalsi zase bude treba rozdelit
  S*urvene vlady 🙁 Ked sa tu nasackuju a zvysi sa kriminalita a znasilnovanie ako sa onich pise coho su schopny tak us deto nebude chciet par porodit dieta aby sa on nebal co sa mu moze stat

  • Jana Novotna

   ahojky, pozor na to co sdilite. Za projev nenavisti se budou odebirat deti a davat pokuty a muzete prijit o praci. SK vymysli jak tyto lidi trestat….

 • prave mi prislo mailom

  Európska komisia stále zúrivejšie presadzuje, aby sa nelegálni imigranti
  rozdeľovali medzi krajiny Európskej únie podľa striktne stanovených kvót.
  Vraj treba byť v rámci únie solidárny a imigrantov prúdiacich do Európy
  „spravodlivo prerozdeliť“.

  Na základe tejto „logiky“ vyzývam Európsku úniu k solidarite a navrhujem
  spravodlivé prerozdelenie slovenských Cigánov medzi členské štáty EÚ.
  Kvótami stanovený presun Cigánov do štátov západnej Európy by solidárne
  vyriešil cigánsku problematiku na Slovensku, ktorá už toľké roky znepokojuje
  európskych úradníčkov. Veď keď si už v rámci EÚ prerozdeľujeme grécke dlžoby
  či nelegálnych imigrantov, tak prečo si nerozdeliť aj slovenských Cigánov?

  Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlasuje, že rozhodiť státisíce
  nelegálnych migrantov po Európe je férové. V takom prípade teda nemôže nič
  namietať proti férovému rozdeleniu 500-tisíc slovenských Cigánov, ktorých v
  kontexte migračnej vlny môže pomenovať napríklad „indickí imigranti“. A
  dokonca majú všetci aj občianstvo Európskej únie, takže ich nebude ani treba
  naturalizovať! A aj detí a žien je medzi nimi nepopierateľne viac ako medzi
  dnešnými migrantami.

  Merkelová a jej politickí nasledovníci tvrdia, že neeurópski imigranti budú
  v konečnom dôsledku pre EÚ prínosom. Som presvedčený, že väčšina Slovákov je
  ochotná vzdať sa „spoločenského prínosu neeurópskych imigrantov“ a navyše
  sme ochotní vzdať sa aj „spoločenského prínosu“ Cigánov, a to v prospech
  krajín západnej Európy. Verím, že nemeckí, britskí a francúzski voliči budú
  výskať od radosti. Veď tak ako sa západnej Európe „darí úspešne integrovať“
  moslimských imigrantov, tak sa im isto bude dariť integrovať aj slovenských
  Cigánov.

 • eva.mathis78@gmail.com

  Ako co tym sleduje? Sleduje tym to, ze v celej EU budu rovnake davky, cize nikto nebude utekat zo Slovenska do Nemecka.

 • stači sa zamestnať v Nemecku hocilen na mesiac a vziať hneď so sebou deti a dať ich do školy,vezmú vám ich aj bez jazyka,musia,akurát budú deti zaradené jeden ročník spať,vziať si hneď byt do nájmu a hneď požiadať Gemeinde .Jobcenter o peňažnú pomoc,štát vám doplatí do minima čo je cca 650eur na osobu a zároveň poberáte rodiné prídavky 188eur mesačne na jedno dieťa.Ak nehovoríte nemecky budete zaradení do kurzu nemčiny plateného štátom.Prácu vám takisto pomôžu nájsť podľa vašej kvalifikácie ak kvalifikáciu nemáte môžu vás dať na Ausbildung aby ste kvalifikáciu získali.Dvere sú pre Slovákov otvorené už štyri roky len máloktovie ako je to možné netreba sa báť,odísť na hocijakú brigádu a jednoducho ostať,nemci výjdu v ústrety treba mať len niekoho kto vám pretlmočí alebo sa aspoň lámavou nemčinou dohovorí.

 • Hlavne ze nemame z coho žit a ony sem posielaju migrantov .keby slovaci,madari,češi odysli z eu co by spravila eu

 • No to je super ja zarobym 300 a z toho musim vyzit z dvomi detmi a Migrantom daju 670 a byvanie a naklady no super

 • Hlavne ze ludia tolko nezarabaju. Dochodcovia co cely zivot robili nemaju taky dochodok ale migrantom treba dat 670€ este aj strechu nad hlavou. Sa spametaju az ked tu zacnu kradnut,znasilnovat a podobne veci. Potom si uvedomia co vpustili do krajiny!
  Cele zle

  • To kradnutie a znásilňovanie žien už začalo v Nemecku, Holansku a Anglicku. Je to obrovská chyba zamiešať moslimov a slušných kresťanov, dve neporovnateľné kultúry a svety. Však tí muži vlastné ženy znásilňujú v utečeneckých táboroch. Hnusný ludia!

 • Což přeneseně znamená že jsme utečenci ve vlastích zemích.
  Nedostáváme mzdu ale kapesné, v našem případě pouze ale za vykonanou práci.
  Už ale nehovořím o těch co dlouhodobě nemohu sehnat práci ti nemají právo na důstojnou podporu jako migranti. Velice podivné.

 • Uz im horí ich naj mešita v západnej Európe https://youtu.be/XBw8xyG4jZs

 • Makrela je fašistické monstrum, co naplňuje Hitlerův odkaz.

 • PRAVIDLA POSTUPNEHO ROZPADU SVETOVYCH CIVILIZACII OD NAJSTARSICH CASOV
  Zmapoval americky sociolog a vedec ruskeho pôvodu P. Sorokin v horizonte stáročí s pomalym tempom zavažných nasledkov. Analyzoval kulturnu dynamiku (zmenu) spolocnosti z hladiska hodnotoveho- t.j. umeleckeho, vedeckeho, politickeho, mravneho, kulturneho).

  Prečo zanikli velke civilizacie ? :
  Vedeli to uz stari Rimania, ze kultivácia sexualnej sily hrala vzdy velku ulohu aj v kultoch a suvisela so vznikom, vzostupom a padom civilizacii. Nabozenstva sa preto snazili sexualitu kultivovat. Aky su ludia a jednotlivec, taka bude cela kultura a sudrznost vztahov v spolocnosti. Od Stareho Egypta to sleduju kronikari a rozni autori aj priamo z danej doby uz pred 4000 rokmi a zhoduju sa ze zasadny vplyv na to má : extremna sexualna anarchia u sirokych vrstiev obyvatelstva (promiskuita, perverzia, prejavy homosexuality).
  Podobne v Starom Ríme. Egypte, Číne a inde. Pokiaľ boli urcujuce ich vysoke moralne naroky na muzov, zeny a rodinu tak Rím rastol, silnel a dobyval cely svet. Ked sa skazili, prisli orgie, suboje, obzerstvo, necestnost vo vztahoch- bola to faza zaniku ked prisli o vsetko. Pri zaniku Ríma prestalo byt vsetko posvätné –aj manzelstvo a zaroven klesla porodnost.
  Sorokin hovori, ze civilizacie sa rozpadaju spolu s HODNOTAMI RODINY .
  Hovorí: „NIET ANI JEDNEHO PRIKLADU SPOLOCNOSTI, KTORA BY SI UDRZALA VYSOKU KULTURNU POZICIU POTOM, CO PRISNEJSIE NORMY NAHRADILA UVOLNENEJSIMI … !“ Sorokin pred 50 rokmi pisal – „a toto sa deje teraz“ !

  Je to ako presny matematicky vzorec z dejin: Ked kultury silneju je napr.v umeni vidiet cudnost vytvarneho vyjadrenia v zobrazeni ludskeho tela. Prechodom do eroticizmu, uvolnenej moralky a sexualizacie zaznamenavame.

  7 VEDECKY PRESKUMANYCH FAZ :

  1. MUZI PRESTANU VIEST RODINY K ZBOZNOSTI (t.j. nectia si hodnoty, blizkych ako osoby s ludskou dostojnostou)
  2. ZANEDBAJU ZENY A DETI PRE POLITICKO- MATERIALNE CIELE (kariera, svoje ciele)
  3. ZMENA SEXUALNEHO SPRAVANIA (muzi su rozpustili v sex.oblasti, napr. beru si zeny z inych kast, perverzita)
  4. ROLA A STATUS ZENY DOMA STRATIA HODNOTU (zanedbanie, podcenovanie zeny a jej ulohy, pocit menejcennosti u zeny, zostava v domacnosti a rodine ako spolocensky druhorada osoba, snazi sa o nasledovanie podobnych snah muz- majetok, sex volnost,hedonizmus, minimalizacia potomstva )
  5. SUTAZ A BOJ MEDZI MUZOM A ZENOU (rozvody, nemanzelske, opustene deti, militantny feminizmus, zmena tradicneho „rodinneho“ poslania zeny za sutazivy karierny rast a spolocensky status, bezohladne presadzovanie sa )
  6. STRACA SA LOJALITA SKUPIN V SPOLOCNOSTI A NASLEDUJE PYSNY INDIVIDUALIZMUS (nikto nikomu nie je verny, dochadza k strate trvalej sudrznosti, sebeckost, individualiznus, narod je oslabeny konfliktom, nik sa pre nic neobetuje- hoci celu kulturu vytvara fakt vzajomnej dohody a spoluprace na veciach, na niecom co je dolezitejsie ako moje sebectvo, lakomost- napr.zastat sa niekoho v ramci pravdy ci „zomriet za Spartu v boji“ ako v Grecku – smrt vztahov)
  7. NEVERA V BOHA , STRATA MORALNYCH PRINCIPOV A RODICOVSKEJ AUTORITY Dosledok : ZAVAZNE EKONOMICKE DOSLEDKY, REVOLUCNA ZMENA A STRATA SLOBODY (oslabenie vlady, ekonomicke konflikty, krach ekonomiky, zomieranie statu , VTRHNUTE BARBAROV (ako do Rima) ALEBO NASTUP KRUTEHO DIKTATORA !)

  ZDROJ: z archivu pravidelnej relacie „Ariadnina nit““ na http://www.slobodnyvysielac.sk
  • 03.01.2014 | prevziať | vypočuť
  téma: Sexuálna výchova, hosť: RNDr.Emil Páleš CSc – vedec, predstaviteľ sofiológie, moderuje: Boris Koroni

 • Za mesiac tolko nezarobim!!!!!!

 • mutecenci sa tu maju citit dobre a pozadovat stale viac! pri odmietani „pomoci“ maju protestovat burit sa a tak dosiahnut nasu uplnu podriadenost ! Statne organy Novej svetovej totality a USA v EU KOLONII im vyhoveju !

 • ***********************************************************************************************************
  ***********************************************************************************************************
  ***********************************************************************************************************
  ***********************************************************************************************************
  Prepáčte, ale slušnejšie sa to napísať nedalo.

 • Nahnevana matka.....

  Čo tak dať taku sumu mesačne pre mamičku na materskej ….alebo minimálnu mzdu v takej výške pre nas Slovákov….Aj my sme ľudia…

 • To snad nieje mozne toto!!! To ked ja nakecam a odidem z SR s tym ze sa tu bojim o svoj zivot a bezpecnost, ze nebudem mat co jest, kde byvat, ze ma bude niekto chciet zabit…pridem do Nemecka a daju mi dom, 670 eur mesacne …kokos sveta zit…uz aj migrujem

 • Tolko nemam ja na podpore.tak nech posle aj mne

 • z kapesneho si vyridi v bankach hypoteky. nakoupi domy a my to zaplatime

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo 670 eur na migrujúcu osobu mesačne + úhrada nákladov na bývanie

 • Merkelova nema moze vse zavinila ona a to je prvni vlna a nemecky stat bude vyplacet nechutne castky ns ty ku…. nic jineho vystup z EU nic jineho madari slovaci jsou frajeri resi to aspon ale my sobotka a spol nebude rozpotavat dalsi problem hnus nic jineho
  Ok

  • Keby sa Česko, Slovensko a Maďarsko teraz spojili a spoločne opustili EÚ, ľahšie by sa nám spoločne prekonávala kríza z odchodu. Nepochybujem, že napríklad také Srbsko by sa tiež pridalo ku zväčšeniu spoločného trhu na základe vzájomnej výhodnosti. Otázka je, či si už dokážeme navzájom pomáhať, alebo aj naďalej sa ako topiaci chrobáci budeme snažiť vyliezť tomu druhému na chrbát. 😉

 • Slovak zije „z ruky do huby“ a este my budeme platit nejakym „utecencom“ ktorych dotuje Obama? Nemame dost problemov?? Merkelovu mozem ***** tak isto ako cele EU!!! Mne ziadni ***** nebudu prikazovat kto dojde a bude zit v mojej vlasti!!!

 • Asi emigrujem aj ja do Nemecka…

 • A ja vstavam kazdy den do prace aby som sa zaciatkom mesiaca pousmial co pride na ucet a vyzil z toho 😀

 • Paráda ! Aj ja chcem byť utečenec vo vlastnej krajine ! Tu je vidno , ako vníma EÚ Slovanov …
  Sú menejcennejší než nejakí pochybní utečenci , ktorí možno pár rokov budú podrezávať kresťanské deti a znásilňovať kresťanské ženy !
  Neviem čo sa tým sleduje, ale je to špinavosť najhrubšieho zrna a už nikdy nech mi nikto nehovorí o akejsi nemeckej humanite , lebo to čo tu robí Merkelová , Holland a celá tá západná verbež nie je nič iné než len útok na suverenitu európskych štátov

Pridaj komentár