71 obetí z radov migrantov a veľmi hlúpe zneužívanie tragédie politikmi.

 

Objavujú sa hlasy, že 71 obetí z radov migrantov nebola nehoda, ale úmyselný zločin. Ten mal podľa týchto teórií  vyvolať situáciu, ktorá by otupila odpor občianskej verejnosti voči zavedeniu povinných kvót pre presídlenie migrantov.Je to samozrejme odvážne tvrdenie, pre ktoré zatiaľ neexistujú žiadne dôkazy.

Ak sa však pozrieme na hlúpe reakcie mnohých „eurohodnotových“ politikov k danej udalosti, niet sa čo diviť, že takéto teórie nielen vzniknú, ale aj veľké množstvo obyvateľov ich bude radiť medzi reálne možnosti.

Spájať neexistenciu kvót s touto udalosťou je mierne povedané mimo misu.

To že niekto nechá nastúpiť 71 ľudí do chladiarenskej nadstavby nákladného automobilu bez toho, že by si nepreveril možnosti ventilácie daného priestoru, to nemá nič s kvótami spoločné.

Je to proste hlúposť na n-tú, alebo potom naozaj úmysel. Trochu to pripomína českú metylovú aféru.

Pri metylovej afére som nedokázal pochopiť jednu vec. Ak boli zločinci v stave, že sa úspešne vyhýbali plateniu dane z liehu, tak si mali dať veľký pozor, aby do ich nezdanených „pančákov“ šiel len ten najkvalitnejší „špiritus“. Ušetrená daň im poskytovala aj dostatok zdrojov na kvalitný lieh a jeho testovanie. Tak by to riešil každý, čo i len trochu rozumnejší „liehovarník“. Nikdy by ho nenapadlo, čo i len liter metylu držať v priestoroch v toľkým „bohatstvom“.

Tak asi naozaj v mnohých prípadoch platí, že zločin veľkej inteligencie nemá. Ale to, ako sa ukazuje, platí aj na mnohých politikov. Hlavne tých „eurohodnotových“.

Také malé prirovnanie ohľadom toho, či chýbajúce kvóty majú svoj podiel na tejto smutnej udalosti.

Vyberú sa pytliaci na pytlačku. V snahe nebyť pozorovaní idú po poľnej ceste bez svetiel, narazia a zahynú. Je príčinou ich smrti to, že im štát nedal do ruky rybársky lístok a kvalitné udice? Zrušíme preto rybársku stráž a povinnosť mať  rybársky lístok? Podľa niektorých „eurohodnotových“  politikov asi taká by mala byť reakcia „eurohodnotovej“ spoločnosti na tragédiu.

One comment

Pridaj komentár