A máme po prajde…

Našťastie, premiéra prvého islamistického útoku na Slovensku sa nekonala. Osobne som vnímal akciu v tomto smere ako rizikovú, o čom som písal pred pár dňami článok.

Nevnímal som ju tak len ja. Predpokladám, že prísne bezpečnostné kontroly neboli z toho dôvodu, že niekto čítal článok na Medzičase.

V súvislosti s prísnymi bezpečnostnými opatreniami, pripomínajúcimi vstup do lietadla,  pôsobí tragikomicky táto fotka , ktorá sa šíri aj cez Facebook.

Je na nej (autorom koláže identifikovaný) riaditeľ „ľudskoprávnej“ mimovládky  Open Society Foundation a kúsok od neho kúsok ešte zaujímavejší úkaz – transparent s nápisom Dúha proti islamofóbii – Rainbow against islamophobia.

Samozrejme, že sa dalo čakať, že foto sa dostane do rúk (alebo ho aj priamo spraví) niekto „eurohodnotovo neuvedomelý“ a doplní o zábery popravy homosexuálov. Čo je, žiaľ, nie zriedkavá udalosť  v krajinách, kde vládnu islamisti.

Každému účastníkovi akcie s IQ nad hranicou demencie je jasné, že prísne prehliadky neboli robené pre prítomnosť „kotlebovcov“.  Tí tradične protestujú každý rok a prehliadky toho typu sa nerobili.

Keď sme u tých „kotlebovcov“, ich už tradične disciplinovaný sprievod sa obišiel bez zvýšeného záujmu verejnosti. Tentokrát generálny reklamný partner – polícia nepomohla s celoslovenským zviditeľnením akcie.

Otázka je, či boli bezpečnostné opatrenia dostatočné, či bolo na mieste sa vydať v súčasnej situácii aj na pochod mimo extra stráženého priestoru. Neviem tiež o tom, že by boli pred akciou obnovené kontroly na hranici v Bergu, Kittsee či v Jarovciach.

Ale keďže sa nič nestalo, tak boli opatrenia dostatočné…

A všetka česť chlapom, čo kontrolovali ľudí na vstupe. Ak by totiž na akciu prišiel týpek, čo „nemá nič spoločné s islamom“ s príslušnou výbavičkou, leteli by spolu s ním na onen svet, ako sa povie v matematike „per partes“.

Všimol som si tento rok jednu vec. Oproti iným rokom je už slovenská verejnosť z požiadaviek LGBT lobby dosť „vytočená“. Ja osobne si tak negatívny prístup verejnosti k Dúhovému Pride nepamätám.

Samostatnou kapitolou tejto tragikomédie sú iniciatívy istého Petra Weisenbachera. Cena homofób roka, komunikácia okolo nej… Ale o tom, potom, v ďalšom článku…

 

 

 

6 komentárov

 • Tragikomické na tom je, že to nie je dobrovoľná spontánna akcia ale do poslednej bodky premyslená a nanútená akcia určitej skupiny ľudí. Iróniou osudu je, že zástupcovia komunity LGBTI, ktorí s hrajú na intelektuálov a osvietencov neprišli na to, že sú zneužívaní a využívaní na dosiahnutie cieľov ľudí v pozadí. Oni sú doslova len tzv. spotrebným materiálom. Oni doslova nemajú ani tzv. inventúrne čísla. Je to spotreba. Na dosiahnutie cieľa je potrebné niečo aj spotrebovať. Surové, ale pravdivé.

 • „človek sa má stať bohom je to syntéza … “ a ja si zase myslím, že maník si niečo dobré práskol 😀

  • Prosím? ja nie som porofesionálny publicista a snažím sa formulovať myšlienky čo najkratšie a najvýstiženejšie
   Ale viem to čo napísal aj doložiť. na rozdiel od vás.

   Áno človek je v humanizme meradlom všetkých vecí a stredom záujmu čo je antitéza k teisticky chápanému Bohu.
   čo je na tom také nepochopitelné?

  • Ak odmietate konštruktívne reagovať dajte kvalitnejší príspevok.

 • Verejnosť málo vie o idologickom pozadí aktérov týchto progresivnych hodnôt

  Menovaný P. Weisbeacher sa hlasi k Sekularnemu humanizmu ktorý je u nás známy aj pod hnutím Prometheus
  cieľom toho hnutia je nastolenie rovnostárskej občianskej spoločnosti bez náboženskej a sociokultúrnej identity
  človek sa má stat bohom je to syntéza myšlienok osvietenectv,a kultúrneho marxizmu a eugeniky vid. manifest i a II.

  Ich aktivitou je aj podpora LGBTI a práv tzv „reprodukčného zdravia“ či eutanázie (v ich znení právo na dôstojnú smrť) a zmena legislatívy (Oxfordská deklarácia) napr v roku 2011 inicializovali akciu zbohom kde pred ščítanim obivateľstva vyzívali k neshláseniu sa k žiadnemu vierovyznaniu
  http://www.humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2013040036

  Jeden z mnohých z prispevkov z diskusie „http://forum.humanisti.sk/viewtopic.php?t=910

  „Aj keď neschvaľujem metódy presadzovania ateizmu v ZSSR a socialistických krajinách a perzekúciu veriacich, bola to POZITÍVNA SNAHA o odbúranie náboženských povier z vedomia ľudí“

  Na FB si môžete pozrieť ich tvorivého ducha skupina Judášová parta

Pridaj komentár