Agresívne správanie spoluobčanov v nemocnici pobúrilo obyvateľov mesta.

V piatok (8.  4. 2016) okolo 16:00 zneli v Piešťanoch policajné a záchranárske sirény. Tie boli predzvesťou udalostí,  ktoré pobúrili obyvateľov mesta.

Niekoľko  minút pred 16:00 hodinou vyrazila sanitka Rýchlej zdravotníckej pomoci (RZP) do osady v Ratnovciach.

Na mieste bol zistený  vážny stav pacienta (vo vysokom veku) a tak bolo privolané vozidlo Rýchlej lekárskej pomoci (RLP), ktoré  na rozdiel od posádky RZP má v zostave aj lekára.

Na mieste došlo k napadnutiu minimálne jedného člena tímu RZP a preto bola na miesto privolaná jednotka polície. Tú tvorili 3 muži a jedna žena na dvoch policajných vozidlách.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vjazd do obce Ratnovce v smere od Piešťan. Spomínaná osada je asi o 1km za tabuľou.

O pár minút nato smerom na Piešťany vyrazila kolóna 2 sanitiek a 2 policajných vozidiel so zapnutými majákmi sa sirénami, ktorú tvorili 2 sanitky a 2 policajné vozidlá. Hneď za nimi vyrazili autá s obyvateľmi osady.

Táto kolóna samozrejme zaujala obyvateľov mesta, ktorých v tom čase bolo vonku pomerne dosť.

Počas prevozu do nemocnice pacient boj o život prehral. Posádka RLP napriek tomu ešte šla s telom pacienta  na „OAIM“ – oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny (prezývané ARO), prenasledovaná obyvateľmi osady.

Následne posádky  RZP a RLP ostali zablokované v priestore medzi OAIM a vstupnými  dverami na OAIM, na ktoré útočili obyvatelia osady.

Uniknúť sa nedalo ani druhým východom, pretože ten bol tiež atakovaný  obyvateľmi osady.

Podľa informácií od spoľahlivého zdroja, ktorý si praje zostať v anonymite, štvorčlenná policajná jednotka nevedela zjednať poriadok a traja muži a jedna žena pôsobili vystrašene, údajne boli vystrašenejší ako samotný personál.

Prítomný personál nemocnice,  žiadal od prítomných policajtov razantný zásah spojený s ráznym  vytlačením agresívnych spoluobčanov z budovy.  Na to príslušníci polície reagovali s tým, že v tejto situácii nič nemôžu urobiť.

Požiadali o posily, ale tie prišli až o 50 minút.

Tých 50 minút údajne prebiehalo tak, že spoluobčania v pravidelných intervaloch sa snažili násilím vykopnúť dvere oddelenia a policajti ich z druhej strany držali.

Príslušníci polície spoza dverí neúspešne vyzývali spoluobčanov aby sa rozišli a neblokovali chod nemocnice,  čo tí samozrejme ignorovali.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dvere tentokrát odolali…

Do príchodu policajných posíl, teda približne počas 50 minút boli v Piešťanoch osadníkmi blokované 2 vozidlá rýchlej záchrannej pomoci. Záchranný dispečing medzitým žiadal ich návrat do „služby“, čo však obe posádky v obave o svoju bezpečnosť odmietli.

Samotná činnosť nemocnice bola narušená, pretože personál bol v tejto situácii v ohrození a nemohol sa po priestoroch nemocnice pohybovať podľa potrieb nemocnice. O hluku, ktorý to všetko sprevádzal je škoda sa aj zmieňovať, rovnako ako o fajčení v priestoroch, kde je to zakázané.

Po ukľudnení situácie sa policajná jednotka z nemocnice stiahla napriek žiadostiam personálu, aby na mieste ostala aspoň hliadka.

Netrvalo dlho a po 18stej hodine navštívila nemocnicu ďalšia do počtu menšia „delegácia“, tá však narazila na „ostro“ naladenú sestričku, ktorú na rozdiel od príslušníkov policajného zboru rešpektovala a priestor pred OAIM opustila.

Okrem chodu nemocnice výrazne utrpela v meste povesť policajného zboru.

Sled udalostí sa preberal v neďalekom „šenku“, kde som sa zastavil na kofolu:

„Tak mne tam pred rokmi dali pokutu (za parkovanie), keď som išiel so ženou do nemocnice a teraz tam  všetci tí *** stáli v zákaze a nič“

 

konštatuje muž v stredných rokoch, tváriaci sa ako očitý svedok udalosti.

„Na toto nám treba tú domobranu, polícia tu nespraví ništ…“

dodáva jedným dychom a pokračuje nepublikovateľnými slovami.

Debata prechádza do politiky, spomína sa Kotleba. Ten  získal v meste takmer 10% hlasov.

Tento aktuálny prípad nie je zďaleka prvým prípadom tohto typu v miestnej nemocnici. O svojich skúsenostiach s aroganciou neprispôsobivých spoluobčanov v zdravotníckych zariadeniach hovorí nejeden obyvateľ mesta.

Po meste sa „klebetí“ dokonca o tom, že zhoršujúca sa bezpečnostná situácia v nemocnici môže viesť k odchodu kvalifikovaného personálu do iných zdravotníckych zariadením alebo aj za hranice Slovenska.

PNnemocnica

zdroj: RTPS

27 komentárov

 • Na Slovensku je to tak a verte, že ak sa nezmenia zákony a nenastane poriadok s rómami bude to tu ešte horšie, povedala by som, že katastrofálne!

 • Bol by som zvedavý na reakciu Kaliňaka – keby išlo o jeho kšeft, hneď by reagoval

 • Hmmm, na SLOVENSKU je to tak,majorita trestaná,aby čušala a minorita chránená-však majú napísané-POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ, ale komu a koho?

 • Pingback: Reportáž o piešťanskej nemocnici: niet zatiaľ dôvod meniť napísané. | RTPS.sk

 • Pingback: Reportáž o piešťanskej nemocnici: niet zatiaľ dôvod meniť napísané. – MEDZIČAS

 • *** sa narodil ,žije a zdochne ako *** . Ich IQ je niekde okolo 80 ,

  • Je to hrůza co si cikáni dovolují.Ti policisté mají být okamžitě vyhozeni bez náhrady.A co úřady udělali pro bezpečnost obyvatel?Kde je tzv.vojsko?V kasárnách se nemusejí válet za obrovské prachy.Co bude následovat,až se cikáni zkříží s arabákama?

 • co to je za policajtov, ked sa ich bali? mali vytiahnut zbrane. co to za hajzlov platime z dani? platime ich na to, aby iba buzerovali obcanov pokutami alebo ich aj chranili. boha vaseho robte s tym poriadok.

 • Minule som videl: Ako kozárovský cigáni 20 či 30ks hrajú futbal na družstevnom poli a nikomu nevadí že tam má niekto zasiate, oni si kludne športujú. Šak kde maju že?
  O 300m dalej pri motoreste stop je policajná hliadka ktorá kontroluje vodičov a kasíruje. Mna to tak naštvalo
  že načo nám je takáto polícia aby len normálnych ludí buzerovala a tu černotu kludne nechaju tak!!!!

  • a veď nemajú z čoho… rozpraval som onehdy so starostom Hrabušíc. Sledovali ako Letanovský osadníci hrali pod lesom futbal (či bolo zasiate nespomínal). Vedľa nich sa v pokoji pásla črieda sŕn. Božie tvory – povedal starosta:-)

 • Mohli ich tam vytrieskat, ale kto by sa nechal natahovat ombudsmankou najspravodlivejsou? Sestricku nikto potáhovat nebude, ked ich niekam posle. A keby aj inspekcia dala za pravdu policajtom (ak by sa len trochu dalo Kali by sa ich zastal), kto by pocuval toho pana L, ktory sa uz zas videl v kresle (a jeho kamarati na funkciach), na tlacovke so svojim klientom?
  P.S. podla zakona asi nepochybili (podla info. z clanku)

 • Takze nielen malacki policajti maju panicky strach z osadnikov, z junakov, mladikov (ako ich nazyvaju poturcenecke media), ale boja sa ich ako cert kriza aj piestanski policajti 🙂

 • preco poliacajti nestrielaju ?
  ved v pripade ohrozenia mozu,….

  • lebo to nie su soferi ktori prekrocili rychlost o smiesnych 10 km.
   ale vazne…. co si vychovali to maju, ked im doteraz ukazovali ze mozu vsetko tak teraz budu brat vsetko a ziadat este viac a s tymi co poprichadzaju to bude este horsie, oni si rovno vezmu co chcu

  • presne, aj mňa to napadlo, no u nás zákony platia len pre niekoho – je to smutné, ale tu fakt už len ten Kotleba pomôže a takéto situácie mu zvyšujú preferencie raketovým tempom – bolo by na čase aby sa kompetentní zobudili a začali vyžadovať dodržiavanie zákonov všetkými.

 • Nič nové na Východe republiky.
  Ale zhrniem to slovami jednej osadníčky (Miro je politicky korektný, tak sa prispôsobím):
  V obchode moja mamka musela prejsť okolo jednej osadníčky, ktorá si vyberala z regálu. Jemne jej o niekoľko cm potlačila vozík. Na čo osadníčka začala revať (kričať je foneticky rádovo nožšie):
  „Ta co sebe to dovoľuješ, to už dluho nebudze, žeby sce nam po karku skakali, “ a na to sledovali nespisovné (nie v jazyku tohto kmena) výrazy. Obchod bol plný ale nikto sa matky nezastal. Matka radšj vyšla a osadníčka za ňou vyšla a vrieskala na celú ulicu… „Ako s nami zatočia“

  Jasom šiel centrom SPišskej Novej Vsi. Na krajnici zastala dodávka a z dodávky osadníci začali vykladať „bordel“. Všetci sa len obzerali, o chvíľu ľudia začali prechádzať na druhú stranu cesty. Osadníci kľudne pokračovali vykladať. Podišiel som bližšie a začal som sa pýtať čo to robia. Nebudem citovať, lebo Ďuri Poláček mi zakáže diskutovať… tak som sa postavil pred auto a začal natáčať. Dodávka vyrazila rovno na mňa a ten čo vykladal sa s krykom rozbehol kumne. Bol trénovaný (nezamestnaný nestracal čas) a profesionálne sa rozohnal. Dostal som len jednu, lebo som ho do proti pohubu udrel do krku…(cele detsvo sme sa s nimi mlatilli). Zháčil sa a utiekol spolu s odchádzajúcou dodávkou. Policajti si ich našli v databáze. Auto bolo na manželku jedného z nich – na šoféra. Obidvoch policajti poznali – žili za rohom, nezamestnaní, invalidní spoluobčania, nie osadníci. Len problémy s nimi. Policajti ma odhovarali, či má zmysel vôbec dávať hlásenie – aj tak neprídu a oni žiadne páky nemajú a môžu si ma vyhľadať .. ponahľal som sa…. ľutujem že som to nechal len tak….

  A nám tu chcú dotiahnuť afričanov – veď svojich peržanov – sorry osadnikov nezvládame.

  • krása ja ked niečo potrebujem alebo ma zastavia policajti navalia mi pokut že sa s toho pol roka spamatavam … este dostanem od prislušnika policie naklad že som hlupy nezodpovedny a že by ma najracej zastrelil … a ked pride tlupa ciganov tak zrazu sa neprizna za svoju profesiu ako už čo je velo to je malo

  • neboj sa to bude vojna gangou ako usa drog zial nemame al kaponeho aby urobil zdarmozracmi poriadok!!

 • David Koprfild

  Nevedia si dať rady s bandou cigánov, ako si dajú rady s hordou islamských uprchlíkov, keď im začnú demonštrovať po Piešťanoch, znásilňovať ženy a rabovať obchody, je to veľmi smutné, že polícia má zviazané ruky ak sa jedná o bezpečnosť takej inštitúcie ako sú nemocnice… zaujímalo by ma čo by robili ak by im takto vtrhli na policajný okrsok… hanba naším deravým zákonom.

 • Klídek… nový splnomocnenec Ábel to vyrieši
  „Musíme pochopiť ich kultúru, osady rušiť nejdem“
  http://www.aktuality.sk/clanok/327682/novy-splnomocnenec-pre-romov-musime-pochopit-ich-kulturu-osady-rusit-nejdem/

  • A čo konkrétne to šuhaj nazýva „kultúrou“ ?

  • Pochádzam z Dunajskej Stredy, mám 30 rokov a vyštudoval som tri univerzity: dve v Budapešti a Columbia University v New Yorku.Iste bude osozny ked vystudoval !!ha ha a zrovna usa !!

 • policajti pos.ani z Cigánov!

Pridaj komentár