Ako bude mať dôsledky uznanie Jeruzalema za hlavné mesto Izraela?

V prvom rade je to principiálny postoj, ktorý uznáva realitu a status quo. Lenže vo svete symbolov je status quo niekedy formou rovnovážneho stavu. Je toto podobný prípad?

Pozrite sa na mapu regiónu Izrael má polohu, ktorá je prakticky nebrániteľná. Správna oblasť Jeruzalema a okolia je vystrčená priamo do srdca Západného brehu Jordánu, ktoré je dnes spravované palestínskou autonómiou. Zo strategického hľadiska je umiestnenie hlavného mesta v ohnivom regióne do centra odporu ponukou na útok.

Izrael, Ikonografika / Novinky.cz

Ak sa krajina za tejto situácie rozhodne svoje centrum premiestniť, potom môže ísť len o dve veci. Buď sú jej predstavitelia úplní idioti. Alebo považujú túto situáciu z nejakého hľadiska za dočasnú

Izraelci idioti nie sú. Takže sa pozrime na dočasnosť.

 1. Palestínska autonómia sa zmení na štát Palestínu a zvolí si nejaké iné mesto za svoje sídlo. Izrael a Palestína budú nažívať v mieri a moslimskí Arabi budú do Jeruzalema chodiť na priateľské návštevy. Dobrá blbosť, však?
 2. Palestínska autonómia bude naďalej existovať, ale jej vzťah k Izraelu sa zmení. Začnú Židov milovať a Izrael sa nebude musieť o svoje hlavné mesto obávať. Rovnaká blbosť ako v predchádzajúcom prípade
 3. Ak bude palestínska autonómia naďalej existovať, Jeruzalem bude naďalej v centre odporu ako prakticky frontové mesto. Tento stav je dlhodobo neudržateľný. Preto je jediným možným záverom, že v strednodobom, alebo dlhodobom výhľade jednoducho žiadna autonómia nebude. Resp. nebude ani žiadny moslim naokolo. Pretože zrušenie formálnej nezávislosti arabskej správy bude znamenať, že územie sa stane časťou Izraela a obyvatelia dostanú občianstvo Izraela. Z demografického hľadiska je to však samovražda nemoslimského osídlenia. Natalita moslimských Arabov je dnes podstatne vyššia ako natalita sekulárnych Židov. Čiže ďalší logický uzáver je, že dôjde k demografickému vyčisteniu Izraela na náboženskom princípe.

Ak Spojené štáty uznali Jeruzalem za hlavné mesto Izraela, opäť sa ponúka niekoľko možností

 1. Donald Trump je idiot, ktorý si neuvedomuje súvislosti. To je síce v osobe samotného Trumpa celkom dobre možné, ale nie u ľudí v pozadí administratívy.
 2. Spojené štáty vedia, čo bude nasledovať a chystajú sa na to. Budú stáť pri Izraeli, keď čistka začne.

Je na čitateľoch, aby si súvislosti rozobrali. Z náboženského hľadiska ortodoxní moslimovia nikdy nemôžu pripustiť existenciu štátu Izrael a jeho pretrvanie na pôde, ktorú považujú za posvätnú. To je nemysliteľné. Preto sa budú Izrael vždy snažiť zničiť.

Izrael si je vedomý tohto faktu a preto musí vždy zabezpečovať brániteľnosť hraníc Izraela. S moslimskou piatou kolónou vo vnútri krajiny to nie je možné, rovnako ako bez kontroly Západného brehu Jordánu. Z dlhodobého výhľadu skrátka musí mať pripravený plán, ako ďalej. A že tento plán sa dnešným humanistom, ktorí tak milujú moslimov a nenávidia židov, nebude páčiť, na to berte jed.

Amerika je krajinou pragmatických riešení, ak nebude iná možnosť, podporí Izrael aj v tých najradikálnejších krokoch.

10 komentárov

 • „Izraelská armáda v úterý potvrdila pravost videozáznamu zveřejněného na internetu během víkendu, které ukazuje na střelbu na palestinské protestující v Gáze izraelským odstřelovačem, včetně povzbuzování jeho kolegů ke střelbě. Informuje o tom The Intercept.

  V prohlášení izraelských obranných sil se uvádí, že k události zachycené na videu nedošlo během nedávné vlny protestů v Gáze, během nichž izraelští ostřelovači zabili nejméně 27 demonstrantů. “
  „Incident se konal 22. prosince během protestů v Gáze po rozhodnutí Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele.
  Děsivé video bylo zřejmě natočeno pomocí dalekohledu nebo zaměřovače.
  Když protestující začali evakuovat muže, který byl zasažen, tak voják, který natočil nahrávku, řekl:
  „Jaké báječné video!“
  Kromě toho jde slyšet, jak další voják říká:
  „Wow, někdo byl zasažen do hlavy.“
  O chvíli později, když jeden voják říká, že neviděl, co se stalo, jeho kolega se zasměje a řekne, že protestující, který byl zastřelen „letěl ve vzduchu“. “
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12657-izrael-vojaci-zabijeji-palestince
  Motionless Palestinian Shot by Israeli Sniper to Sound of Soldiers‘ Cheers

 • kokorko trufaly

  Chlapci, neviem na com ficite, ale ak si to po sebe aj precitate, asi uz ani nezistite, co ste chceli tym povedat.

 • Práve sa prevalilo, že biblia – ako židovský projekt – vyrába históriu odvodenú od udalostí odohraných v Egypte. Áno – ony sa skutočne odohrali – ale 200 až 450 rokov predtým, ako ich vzťahovo opisujú židia – takže história a „poslanie“ Židov – ktoré začína „exodusom“, pod vedením ideológa – koktavého Mojžiša a spol., je konfabulácia, ktorá má okrem iného upevniť ideológiu, jednotu, bojovnosť a autoritu a „božiu“ výnimočnosť Izraelcov. Napr. – tzv božie rany Egyptu – zlé roky – sa skutočne odohrali cca 200 rokov pred Jozefom, ale nie ako kliatba, či veštba Jozefa. Detto exodus – nie ako útek pred otroctvom, ale pandémia – a rovnako – dlho pretým- odkryté jamy s množstvom vtedy narýchlo zahrabaných mŕtvol. V období „exodu“ Židia už boli dávno dávno v Kaanáne. Detto – rozvrat Jericha – zemetrasenia a požiare – dávno pred Jozuem. Opis „bojov“ Jozueho – základ zrodu symbolu červenej kabbaly /červenej šnúrky prostitútky = model zradcovského spojenectva = boľševická zástava/ vychádza z opisu pozostatkov ruín Jericha /jedna časť múra sa zachovala – ako „dom prostitútky/. V podstate sú to akoby moderné interpretácie archeologických nálezov – ktoré opísali Židia ako súčasť svojej „božskej histórie“. Tak ako kopec iného. Lož, lož, lož.

  Ono to pripomína súčasnú „historickú výhru“ USA nad ISIL v Sýrii – tiež to vojde do novodobých dejín USA – a Rusi upadnú do zabudnutia – ako keď pomohli Francúzom pred porážkou pri Verdune – v 1. svetovej.

  Stav je taký, že Izrael tlačí na Egypt – aby opravil archeologické metodické vyhodnotenia svojich vedcov, ktoré robili /od r. 1950/ v Egypte tak, že nebrali do úvahy chronológiu v biblii. Znamenalo by to následné potvrdenie biblickej „histórie“ židvského štátu – čo je výsostný politický záujem Izraela. Doteraz s tým nebol problém, ale skutočná minulosť – cez internet dobehne každého!
  Exodus Hledání pravdy

 • Prednáška – školenie príslušníkov KGB/FSB z roku 2001 na tému Boh!
  Jednoznačné rezumé – Najvyšší intelekt s individuálnym prístupom ku každému. Cirkvi pracujú s „bohom“ len na egregoriálnej úrovni – sú to ovládajúce programy – akoby prostredníkov – ZBYTOČNÝCH – lebo tak to vôbec nefunguje! Dôležité – nie viera V boha, ale viera BOHU – vtedy sa otvára komunikačný kanál s Prozreteľnostou.
  Poznámka – Edgar Cayce definoval „vieru Bohu“ ako tretí rozmer našej existencie – TRPEZLIVOSŤ k Bohu, že… Štvrtý rozmer našej existencie je Idea = vízia, tvorivá sila a emócia nadšenia, radosti, blaženosti ako esencia tvorenia..
  ЗАПРЕЩЁННОЕ ВИДЕО! ЛЕКЦИЯ для СИЛОВИКОВ КГБ/ФСБ о БОГЕ

 • „IZRAEL je za smrtiacou technológiou 5G a genocídou na planéte Zem!“

 • V pláne GP je Veľký Izrael – t. j. cielená semitizácia všetkého bieleho na severovýchod od Egypta – hovorím o situ po Bitke pri Kadeši faraóna Ramese II. proti vtedy ešte bielym Chetitom. A to je aj v plánoch OSN – nástroja GP – migrácia do Európy – zmiešavanie – takže ide o postup AKCIA/provokácia/-REAKCIA /“OSN“/-RIEŠENIE – čo sú praktiky globalistov, za ktorých kope práve Trump. A onedlho sa ani nenazdáme, a hlavným mestom Židov č.2 bude Jerevan, potom ukrajinský Ulm /chasidi/, potom Praha – už teraz ezoterické-okultné centrum, potom Krakow, potom Petrohrad – ekonomické centrum – kvázi novo-hansovné centrum so strategickou polohou – ako Tel Aviv. Takže o Jeruzalem vôbec nejde – ten je turkistickým Chazarom v Izraeli u Riti – tí už svoj Tel Aviv majú. A treba si tiež spomenúť na turecký holokaust semitských Arménov – a holokausty sú práve tie akcie, ktoré vytvárajú migračný pohyb. Vyhlásenie Jeruzalému – v arabskom-jordánskom prostredí – za hlavné mesto Židov či židov – je zámerne strategická „chyba“ – „Prejdi Jordán!“ – a začnú sa diať veci… Ale zatiaľ je hlavným mestom Veľkého Izraela Washington – a odtiaľ vychádzajú riadiace procesy.

 • Jeruzalem (Jerušalom – mesto mieru, či pokoja) je tretie najposvätnejšie mesto moslimov. Tu „odskočil“ Mohamed do neba. Odtlačok kopyta koňa je v skale – mešita Al Aksá. Môže sa to niekomu páčiť, alebo nie, je to všeobecne prijímaný fakt vo veľkej komunite.
  Potom je to kresťanské mesto. (Staré mesto má 4 štvrte – kresťanskú, arménsku, moslimskú a židovskú)
  A až potom židovské. ( Šlomo Sand: Jak byl vynalezen židovský národ)

  Takže platí bod (nespomenutý) 3. (obsahuje prvú časť bodu 2.):

  3. Spojené štáty vedia, čo bude nasledovať a chystajú sa na to. Bude nasledovať zánik Izraela.

  • Teraz napis ktore etnikum toto mesto ako dlho obyva a kto koho vyrazdoval. Ale budes ti mat tazke, kedze judaizmus existuje tisicrocia, krestanstvo tiez, len islam nie.

  • Miro Moskowski

   „Bude nasledovať zánik Izraela.“ Ňoňo. Asi si nečítal Bibliu….

   • …nemusí to byť zánik, ale amerika už prišla na to, že je kolóniou židov a týmto im dala na javo – koniec, už nebudeme hostiteľom pre Vašu tretiu stranu, ktorá nám neustále vytvárala nepriateľa. AngloSion a Wahábisti zo Saudskej Arábie sa tak nakreslili na pospas ako 10tka na terč islamistom. Ukrajina v tom hrá tiež rolu – aj keď to tak mediálne vôbec nevyzerá – stačí si naštudovať Chassidskú odnož judaismu a jej hlavné teritoriálne umiestnenie…
    Do teraz sa poslúchali príkazy, od teraz budú oni… Spodný sion zo strachu vydaný na pospas islamu a chassidov môže zachrániť už len Putin s Trumpom dohromady. Tento proces sa nechal viesť sám do deštrukčného stavu po vydaní Protokolov Sionských mudrcov tým, že „Boží národ“ neudržal ješitnosť na uzde a svojimi dvoma frakciami chassidským a sionistickým stáli proti sebe – ich vzťah bol pre svet diplomaticky len formálnou záležitosťou.

Pridaj komentár