Ako flashmob tvorí národ

Flashmob je označenie pre bleskovú zábavnú akciu, kedy sa na jednom mieste stretne viac ľudí, urobia niečo bizarné, absurdné alebo vtipné.

Wikipedia

Na našom portáli často diskutujeme o deštruktívnej činnosti neomarxistov na čele Európskej Únie, ktorých pozornosť je zameraná na tri základné atribúty „tradičnej“ spoločnosti – kultúra (v užšom zmysle náboženstvo), patriotizmus a rodina. Vykorenenie generácií vychovaných podľa neomarxistických princípov  umožňuje podľa názoru týchto ľudí vychovať „nového človeka“ – amorfného, ľahko ovládateľného a bezmocného voči všadeprítomnej štátnej moci. Bohužiaľ takáto spoločnosť nemá v sebe žiadne vnútorné puto a stáva sa ľahkou korisťou komunít, ktorých väzby neboli ovplyvnené spomenutou rozkladnou činnosťou. Nakoniec je to jasne vidieť na postupe islamu, ktorý má vlastné inštrumenty a predpisy brániace sociálno-inžinierskym zásahom.

Rusko si za vlády súčasného prezidenta Putina tieto riziká uvedomilo a dnes je výchova a propaganda v krajine zameraná presne opačne, t.j. na zvýšenie pevnosti väzieb v spoločnosti.

Vynikajúcim príkladom je flashmob v ruskom Novosibirsku zo 16. septembra 2012, ktorý usporiadal Štátny akademický sibírsky ruský ľudový zbor pod heslom: „Tanec na ľudovú hudbu – je zábava!

Potrebujete lepší dôkaz, že Rusko netrpí chorobou nihilizmu západnej civilizácie? Že úcta k tradíciám, hrdosť na národné korene a nakoniec aj výraz vitality, ktorý je základom úspešnej starostlivosti o budúce pokolenia, nie sú len prázdnymi pojmami. Rusko, na rozdiel od chradnúcej Európy, žije.

Z ruského rešpektu k národným tradíciám si pozrite ešte dve interpretácie ruskej ľudovej piesne.

Zdroj:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Flashmob

 

3 komentáre

 • velmi mily clanok, vdaka zan 🙂 … pridam do ponuky aj moj velmi oblubeny flash mob s jaroslavom sumishevskim – smugljanka moldavanka
  https://www.youtube.com/watch?v=jwsAEK7xQDY
  bodaj sa aj my raz opat dozijeme takeho vrucneho vztahu k vlasti a jej tradiciam a kulture

 • Knieza Myskin

  podobne blbinky sme bezne robili za sociku, aj ako studaci ale aj v ramci podzemnej cirkvi a tak isto s matfyzakmi a ochranarmi
  Clovek mal svoju identitu svoju kulturu a svoje smerovanie a boli sme za kazdu srandu

  teraz sa mi zda ze cim dalej tym viac su hlavne mladym vymyvane mozgy,
  jedine co teraz cloveka naplna je fet a alkohol 🙁 je to smutne

  stale su vsak ludia ktori nepodlahli sucasnej konzumnej kulture a to je dobre, to je sanca do buducnosti

  • Knieza Myskin

   pozeram tie spevy
   kedysi sme si len tak zaspievali (a aj zatancovali) rovno na ulici ako partia
   teraz jedini co spievaju a hraju na verejnosti su bezdomovci alebo studaci, ktori si chcu zarobit.
   ostatni sa boja ze im SOZA vyrubi pokutu za autorske prava (ach ta buzeracia predpismi je nekonecna)

Pridaj komentár