Ako to vyzerá, keď niekto Rusov nemá rád.

Konzervatívny výber uviedol správu, kde zverejnil, že Rusko zabilo 39 civilistov a 14 militantov s odvolaním sa na prvotný zdroj SOHR (Sýrske observatórium pre ľudské práva)

V prvom rade je nutné uviesť, že správy agentúr po smutných skúsenostiach s dôveryhodnosťou podobných zdrojov k poskytovaným správam pridávajú čarovnú vetičku: „…správu nebolo možné overiť“. Tým sa zbavujú zodpovednosti, keďže po ceste do médií práve táto pasáž zvykne zmiznúť. Nakoniec to vidno aj v tomto prípade, kde sa to uvádza ako potvrdená informácia.

Čo je to vlastne SOHR – alebo humanitárna organizácia, ako to honosne nazvali v Konzervatívnom výbere? Je to jeden byt v Londýne, ktorý prijíma anonymné telefonáty, možno dokonca aj zo Sýrie a posúva ich ďalej. Dôveryhodnosť tohto zdroja je známa už z minulosti – klamstvá, lži, manipulácie akebo jednoducho výmysly. Odvolať sa na SOHR skrátka znamená spochybniť celú správu.

Vie o tom Konzervatívny výber? Ťažko povedať, ale ak niekto uvedie jednu stranu bez ohľadu na dôveryhodnosť zdroja a neuvedie druhú, t.j. ruskú resp. sýrsku verziu, podprahovo podsúva, že druhá strana zásadne a vždy klame. Rozhodne to je úroveň žurnalistiky, ktorá sa zvykne označovať ako presstitúcia.

Ak teda Konzervatívny výber nechce dostať nálepku fanatického protiruského média, mal by sa do budúcnosť viac starať o vyváženosť. Ak považuje ruské informácie za bullshit, to neznamená, že ich musí vypustiť. Naopak, pri správach SOHR sú ruské zdroje vzorom pravdivosti…

Inak pripomína mi to informácie z Palestíny, kde naše médiá zásadne uvádzajú len správy Pallywoodu. Informácia typu „zlí Izraelci zabili nevinného chlapca“ môže byť v realite interpretovaná „17 ročný mladík hádzal molotovove koktaily na auto s rodinou izraelského občana, ktorý ho legálne držanou zbraňou postrelil. Mladík na následky zranenia pri prevoze do nemocnice umrel

Mimochodom pri spravodajstve zo Sýrie doporučujem zistiť, kto a proti komu vlastne bojuje. Konzervatívny výber má v hlavičke obhajobu kresťanských zásad a princípov. Režim Bashar al-Assada je dnes jedinou hrádzou pred genocídou najstarších kresťanských cirkví na svete, ktoré odvodzujú svoj vznik priamo od apoštolov. A nepriamo obhajujú gangstrov, lupičov, najhorší druh fanatických islamistov a pojedačov ľudských orgánov. Blbé…

6 komentárov

 • Kam na ty hlouposti chodite? SNHR informace ze Syrie jsou naprosto pravdive, cerpa z nich OSN, registruji vsechny umrti ktere se daji vubec registrovat a jmenuje se Syrian Network for Human Rights. Najdete si to , Anglictina a nebo Arabstina je nutna! Hlavne si overte Vase zpravy, diky studiim v CR znam Vasi rec, ale nikdi bych necekala ze budete psat takove falesne zpravy.

  • SOHR je v Londýně založená nezisková organizace placená bůh ví kým!Skládá se z jednoho jediného zaměstnance Syřana který mimochodem již 15 let nebyl v Sýrii, a tento zaměstnanec sbírá informace o konfliktu ze sociálních médií jako je Twitter nebo Facebook!

   Příště než začnete nekoho obviňovat je dobré si to nastudovat ať nejste za „blbce“!

 • Aj vam sa nezobrazuje meno autora tohoto clanku?

 • v Syrii zije najstarsia krestanska komunita na svete.

  v sucastnosti je silne zdecimovana a nadalej celi fanatikom a odrezavacom hlav z IS, bojujucich na strane USA.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Ako to vyzerá, keď niekto Rusov nemá rád.

Pridaj komentár