Aktuality naše mienkotvorné…

Opäť zaujali  článkom a to Asistentka Šimkovičovej veští občiansku vojnu, verí v konečné víťazstvo Ruska.

Aktuality predvídali, že diskusia pod článkom sa iste nebude uberať „eurohodnotovým“ smerom a tak ju preventívne zakázali.

Autorovi článku sa však ušlo riadnej kritiky na FB stránke Aktualít.

Osobne sa však tejto kritike nezúčastňujem, pretože niečo o podmienkach práce profesionálnych novinárov viem.

Profesionál totiž ráno „na bojovom rozdelení“ dostane „befel“ o čom má písať a ako má článok vyznieť. Plus pravidelné „politické školenia mužstva“, aké hodnoty musí novinár bezpodmienečne dodržiavať, inak z práce na hodinu letí…

Nakoniec spomína to v článku samotný Tomáš Kysel priamo na osude Martiny Šimkovičovej.

„Už idú…, pripravte im nejaké ubytovanie, plnú penziu, vreckové a vyfešákujte dcérenky, nech sa u nás nenudia… Ešte taká poznámka… kde majú ženy a deti?“

Ak sa niekomu zdali byť príliš tvrdé slová, pre ktoré musela minulý rok televíziu Markíza opustiť moderátorka Martina Šimkovičová…

V jednom mojom súkromnom rozhovore s nemenovaným novinárom z „mienkotvorného média“ (od ktorého by ste to naozaj nečakali) odznelo niečo v tomto zmysle (presné slová si nepamätám, iba ich zmysel):

Ja viem, že je to tak ako hovoríš (téma bola migrácia), ale čo ja s tým spravím. Nechám sa vyhodiť, komu to pomôže ?

Tak radšej píšem články, že to čo mám nalinkované, to je tam napísané. Ale ja to podám naozaj za hranicou normálnosti, proste zo zadania stvorím frašku, akú by nezverejnilo ani Rudé Právo. Len debil by tomu, čo je v článku, uveril. To je moja forma protestu.

A šéfom to stále nedocvaklo, dokonca ma chvália v redakcii…a možno aj oni sami sú proti nadiktovanej línii, neviem

Neviem, či poznámka o asistovaní za 2075 Eur mesačne bola v zadaní alebo ide o typickú novinársku nedôslednosť.  2075 Eur mesačne je kompletná platba živnostníkovi – faktúra. A dotyčný asistent si s toho hradí komplet poistenia, náklady, dane. Každý živnsotník vie, koľko mu z 2075 Eur mesačne ostane na osobnú spotrebu.

K samotnému meritu veci, k tomu čo je v článku.

Človek nemusí byť práve Nostradamus aby videl, že k občianskej vojne v Európe nemusí byť ďaleko. A nepotrebuje k tomu ani statusy Petry Demkovej.

Nakoniec pred takouto situáciu vo svojej krajine varujú francúzski predstavitelia. Hľadajú aj riešenie, ktorým by podľa nich malo byť dôsledné monitorovanie a rozkladanie „krajne pravicových skupín“, aby vplyvom radikalizácie z oboch strán to niekde nevzbĺklo.

Švajčiarsky generálny štáb pripravuje armádu na utesnenie hraníc pre prípad občianskej vojny v susedných krajinách, pred týmto vývojom situácie varujú okrem iných aj bezpečností experti z USA či Izraela.

Rastúci vplyv Ruska v priestore vlastnými „elitami“ neustále oslabovanej Európy je zákonitý.

U jednotlivých susedov  Ruska môžu zvíťaziť spoločenské sily, ktoré budú svoje krajiny ťahať preč od problémovej, do všetkého nos strkajúcej a migrantov rozmiestňujúcej Únie pod relatívne nevýrazný ruský vplyv.

Komu sa zdá, že tu fantazírujem, nech sa vyberie do Turecka, tam tento proces práve prebieha. Ktovie na čom všetko sa Vladimír Putin a Recep Tayyip Erdogan dohodli mimo kamier…

A to nás dnes delia dni, maximálne týždne od vypuknutia novej hospodárskej krízy v Európskej únii.

 

 

4 komentáre

  • Petra jednoznacne vie co hovori a navyse ma aj taky politicky prehlad, ze velmi vela politickych komentatorov jej nesiaha ani po clenky…mlada baba sa vydarila…musim uznat

  • Hm… ta poznamka o tom nemenovanom novinarovi – premyslam, ktory zo SME ( kedze v N-ku je tvorene tvrdym jadrom a ti tomu snad aj veria ) by vyhovoval danemu popisu. Dost uletene pisu Kepplova, Krcmarik, Sabata, hypoteticky mozno aj Schutz, obcas sa strapni aj Nicholson, akurat Palatu vylucujem, take svinstva, ake robi on, ze sa v MF Dnes odvolava na svoje clanky v SME ( slovami „slovenska tlac uviedla…“ ) ho diskvalifikuju z akehokolvek podozrenia o jeho moralnom profile…

  • My sa stěžujeme na klamanie a dezinformovanie populace, ale zabudame na to, že to sa dialo od začátku civilizace, a dnes tu máme internet a alternativní média ktore tu máme poprvé, takže Ak nám nepomůže ani toto na změnu, tak si lidstvo ani změnu nezaslouží.

  • Chorá doba ak niekto pomenuje veci pravým menom začnú ho lynčovať a prenasledovať takéto neomarxistické medúzy ako autor uvedeného výgrcu v Aktuality.sk .Ja dávam pani Demkovej 1****!

Pridaj komentár