Americké letectvo stratilo za týždeň 4 lietadlá

Tento týždeň sa s veľkou pravdepodobnosťou zapíše čiernymi písmenami do histórie amerického letectva. Nie je totiž obvyklé, aby v čase mieru došlo k haváriám, pri ktorých by boli zničené štyri stíhačky.
Prvou katastrofou bola nehoda vo vzduchu, keď sa 26.5.2016 pri pobreží Severnej Karolíny do kolízie dostali dve lietadlá F/A-18F Super Hornet. Posádka oboch lietadiel sa stihla katapultovať a všetci štyria piloti prežili len s malými zraneniami
Počas včerajšieho dňa havarovali opäť dve lietadlá, ale v dvoch nesúviacich incidentoch
Prezident Obama bol prítomný na promócii kadetov Akadémie vzdušných síl v Colorade. Pri tejto príležitosti nad hlavami absolventov akadémie prelietala letka šiestich lietadiel leteckej akrobatickej skupiny Thunderbird amerických vzdušných síl US Air Force. Po prelete jedno z lietadiel F-16 skupiny havarovalo, pričom sa pilotovi podarilo bezpečne katapultovať
Podobné šťastie už nemal pilot z leteckej skupiny amerického námorníctva. Podľa správy Fox News pri tréningovom lete kvôli nácviku leteckej akrobacie skupiny Blue Angels pre nadchádzajúcu leteckú show, havarovala v Smyrne, v centre Tennessee stíhačka US Navy F/A-18. Pri havárii krátko po štarte sa pilot, námorný kapitán Jeff Kuss, nestihol katapultovať a bol jedinou obeťou tejto tragédie.
Česť jeho pamiatke!
Ešte že je medzičas a to sa človek dozvie, že padajú len ruské AN v Afrike
Aj tá polovica techniky, to je stále podstatne viac, než má Rusko. Druhá polovica na náhradné diely je podstatne viac dielov, než má k dispozícii Rusko. Navyše americkí vojaci majú stále rovnako, ak nie viac, vymleté hlavy.
Amerika je však schopná aktivizovať aj celé NATO, pričom Anglicko je prdelolezec, takže je aktívne stále.
Z toho vyplýva, že je potrebný silný dolár a slabé ostatné meny, aby pre amíkov bolo viac zdrojov. Je hlúposť, že potrebujeme slabú korunu, aby sme boli pre investorov a odberateľov atraktívni. USA sa prečo snaží o silný dolár ? Výrobky si nechá vyroviť v lacných štátoch a predáva ich svetu za americké ceny. Napríklad iPhone vyrobený v Číne – ale nemá čínsku cenu ani zlú kvalitu.
Všetko je to oblbovák.
Aj silné Rusko je oblbovák! Jelcin predal západu väčšinu ekonomiky krajiny. Preto je Putinovi dosť ťažké si udržať pozíciu a dosiahol prakticky zázrak. Krčajinu postavil na nohy aj vďaka sankciám ( mimochodom – ruskí podnikatelia žiadali práve prezidenta, aby v danom smere pokračoval, aby do krajiny nepustil západ. Jednoducho preto, že ožíva vlastná výrobná sféra ).
A čo sa toho porovnania zo začiatku týka : Jelcinovi sa nepodarilo úplne rozpredať Rusko. N epodasrilo sa mu predať vlasteneckú dušu Rusov. A tak sa NATO nedostalo k väčšine desaťročia vyvíjaných zbrojných systémov. Sila ruskej armády preto spočíva v jej kvalite. Dokonca urobili prednosť z nedostatku : robotizujú staré tanky – T60 – T70, namiesto vývoja nových robotov.
Pred nejakymi 10-15 rokmi USA zazili aj horsie dni. Behom 2 tyzdnov im spadlo po celom svete 16 ci 18 lietadiel, vcitane B-1 a F-117. Boli z toho taki vycucani ze minister obrany zakazal ucast B-2 na akejsi airshow.
No a kde by tie dolare asi tak zobrali. Tretina letectva odpociva na zemi a je kanibalizovana na nahradne diely, kedze uz nemaju peniaze na nove… Bankrot je za dverami
Další dovod aby amici naliali viac dolarov do armády.
Môžu si naliať jedine už čistú vodu a prestať terorizovať celú Zem.
Na likvidacii USA armady uz pracuju liberali a feministky. Praca v armade je popularna pre slobodne mamicky vdaka velkym socialnym davkam a inym vyhodam…
sak to sa uz dlhsiu chvilu hovori ze stav americkej vojenskej techniky je katastrofalny a pouzitelna je cca iba polovica techniky