Americký konvoj opäť

Na sociálnych sieťach sa agilný poslanec Alojz Hlina snažil zviditeľniť statusom, ktorým nepriamo dáva do protipólu príchod vojsk Varšavskej zmluvy (a následnú prítomnosť vojsk Sovietskeho zväzu dočasne nafurt) s príchodom americkej armády

Alojz Hlina napísal :
Budúci týždeň bude Slovenskom prechádzať vojenský konvoj. Vyrazí v stredu z Bratislavy a v piatok dorazí do Krajnej Bystrej. Malá dedinka na východe Slovenska. Konvoj bude pripomínať udalosti zo 68 roku a v Krajnej Bystrej Biľakovým rodákom pripomenie, že zradcom sa pomníky nestavajú. Viac informácií čoskoro.

Nemám námietky proti kritike pripomienkovej tabule neslávne známeho rodáka z obce Krajná Bystrá. Takisto si myslím, že zradcom sa pomníky nestavajú. Problém je práve to, čo som spomenul v úvode. Príchod americkej armády nie je totiž vôbec niečim odlišným ako príchod sovietskych vojsk po roku 1968. Sovieti si označkovali Československo ako pes svoje územie tým, že si tu postavili kasárne a základne. Rovnaký proces bude nasledovať aj s americkými základňami. A je úplne jedno, či z nich bude mať Slovensko profit. Štátna suverenita a nezávislosť je totiž postavená na vôli a schopnosti štátu sa postarať o svoju vlastnú bezpečnosť.

Slovenská armáda síce po vstupe do NATO atrofovala a v mene ekonomicky výhodného rozdelenia úloh došlo k tomu, že sa prakticky rozpustila až na pár špecializovaných útvarov vhodných pre misie NATO. Nákupy Spartanov a Black Hawkov nemajú s nejakou koncepciou a už vôbec nie s obranou nič spoločné, ide len o namastenie si vreciek členov vládnej strany. To však neznamená, že riešením bude zverenie „obrany“ Slovenska do rúk americkej armády. Dôsledkom totiž bude jednoduchý fakt – prítomnosť US Army bude znakom nesamostatnosti Slovenska so všetkými atribútmi, ktoré tak dobre poznajú dodnes okupované krajiny ako je Nemecko alebo Japonsko, ktoré sa musia podriaďovať geopolitickým zámerom USA bez ohľadu na to, či je to pre nich prospešné.

Ak nám teda vadila prítomnosť vojsk Sovietskeho zväzu a zúfali sme si nad nesvojprávnosťou československej vlády, rovnaký postoj by bol logický aj dnes, keď silnejú tlaky na presunutie základní NATO bližšie ku hraniciam Ruska, vážneho geopolitického protivníka Ameriky.

Viac krát som sa vyjadril, že Spojeným štátom sme vďační za porážku komunizmu, ale to neznamená, že dostali bianko šek na likvidáciu západnej civilizácie v mene dosiahnutia svojho súčasného cieľa, pretrhnutia ekonomických a politických zväzkov Ruska a zvyšku Európy, ako sa vyjadril George Friedman vo svojom prejave v Chicagu. Pretože to sa presne deje, politika vlády USA smeruje k likvidácii Európy a celej západnej civilizácie na tomto kontinente.

Za politikou americkej vlády v okolí Európy, ale dnes už aj na európskej Ukrajine ostáva len spúšť a stovky tisíc mŕtvol. Následky politiky sankcií sú dnes ekonomické so škodami desiatok miliárd eur a začínajú sa prejavovať aj katastrofálne chyby pri podpore teroristov v islamskom svete. Nápor utečencov je priamym dôsledkom voluntaristickej politiky vlád krajín západného sveta na čele s USA. Aj keď to zvádza k poukázaniu len na Spojené štáty, treba priznať, že hlavne Francúzi, Angličania a Nemci si radi prihrievajú svoju polievku pri konfliktoch v blízkom regióne.

Podpora utečencov spoza oceána a silnejúci tlak na vlády krajín aby prijímali stále viac imigrantov hlavne z moslimských oblastí, skôr či neskôr povedie k rozvratu Únie, chaosu, nepokojom z čoho bude ťažiť nekompromisná moslimská (zatiaľ) minorita. Nakoniec sa niektoré štáty podriadia vôli islamu a nedemokratického islamského práva šaria, čo bude koniec Európy, ako ju poznáme.

Dovedené do dôsledkov, je vítanie konvoja americkej armády na rovnakej úrovni ako vítanie armád Varšavskej zmluvy v roku 1968. Tak ako Sovietom na osude Československa a jej obyvateľov nijako nezáležalo, boli sme len geopolitický nástroj veľmoci počas prebiehajúcej studenej vojny, rovnako na nejakom osude Slovenska vláde USA nijako nezáleží.

A ak Alojz Hlina odsudzuje Vasiľa Biľaka, ako prototyp zradcu národa a národných záujmov, možno by sa mal pozrieť do zrkadla. Tie dva obrazy sa totiž veľmi nápadne podobajú…

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

7 komentárov

 • Klameš. Dokáž, že
  1. sa máme zle a
  2. na vine sú vlády HZDS a SMER.
  Opak je pravdou, najviac nás poškodili vlády SDKÚ (aké majú percentá voliteľnosti?) s inými šmejdmi. HZDS a SMER nie sú svätí, ale najhorší sú z SDKÚ a KDH. Zvyšok je na poľutovanie..

 • Bronislav Mikas

  Bilak má svoj pomník. Bustu ktorú mu obliali červenou farbou. A čo pán Hlina, ten má, alebo bude mať kde pomník. Možno na cintoríne. Pajem mu príjemný deň.

 • Ak chapem pisanemu textu tak konvoj prirovnal k 68. Ale mozno sa mylim

 • Hlina je celkom fajn.. Ma svojsky styl, ako vyexponovane poukazat na nejaky neduh ci udalost..
  Ja by som ho netahala za slovo, lebo jeho slovo je metaforicke a nemozno ho brat doslovne..

 • Hlina je úplne na smiech, skrachovanec, ktorý oslavuje to, čo paradoxne odsudzuje, ako je možné, že v našej vláde sú ľudia ako on? Debil na entu, a že prečo sme na tom tak zle 🙂

  • Riško, zle sme na tom preto lebo volime si tu Fica, jeho super kolesnikov a za nim su zaujmy financnych skupin. Mladez zaujimaja duck face na socialnych sietiach a starci dostali vlaky zadarmo, cize Fico je zlato cu tu doma mame. Hlina nesposobil to ze sa tu mame zle ale najviac najviac to boli vlady HZDS a SMER. Tak ako ani ty nic nezmozes proti megavlaku ktory to tu valcuje tak Hlina aspon do nich sprta hoci to vyzera smiesne. Ty akurat pises na strankach medzicas.sk 😉 No a este sa zamysli koho si volil v minulosti ty 😉 Cize za to mozes aj ty 😉

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Americký konvoj opäť

Pridaj komentár