Amerika sa chystá na atómovú vojnu s Ruskom – na území Európy

Ako informuje dnešná nemecká tlač a médiá, USA začali s prípravou na rozmiestnenie 20 jadrových bômb B61 Mod.12 v Nemecku o celkovej sile 80 Hirošimských bômb. Tieto bomby sú modernizáciou bomby B61 z čias studenej vojny a budú umiestnené na leteckej základni  Bundeswehru Büchel v spolkovej krajine Porýnie-Falcko.

Modernizácia sa týka hlavne navigácie a presnosti. Bomba dopadá s odchýlkou 30 metrov od cieľa a vyžaduje iba 50-kilotonovú hlavicu. Bomba pri dopade na cieľ vytvorí v prípade minimálne 50-kilotonovej hlavice kráter s polomerom 30-68m v závislosti na hustote povrchu, čím účinne zlikviduje bunker v rámci pravdepodobnostnej kruhovej odchýlky.

Stratégovia USA sú presvedčení, že väčšia presnosť nielen zlepšuje zbraň ale umožňuje znížiť veľkosť a silu náplne. Kritici tvrdia, že tým sa zmazáva rozdiel medzi taktickou a strategickou zbraňou a zvádza to k svojvoľnému použitiu. Pritom je nutné pripomenúť, že Bundestag už v roku 2009 rozhodol o deatomizácii krajiny.

Deatomizácia Nemecka samozrejme nebude. Čo nastane, je špirála horúčkovitého zbrojenia, keďže Rusko to bude považovať za porušenie medzinárodných zmlúv o nešírení jadrových zbraní a zároveň za porušenie bilaterálnych zmlúv medzi USA a Ruskom.

Je to paradox, Nemecko, ktoré sa zbavilo mierovej atómovej energie, bude zaplavené raketami a bombami, voči ktorým je akákoľvek atómová elektráreň len detskou hračkou. Aby nebolo trpkých piluliek dosť, letisko Büchel bude nielen modernizované za 120 miliónov eur na účet nemeckých daňových poplatníkov, ale nemecká Luftwafe bude zrejme musieť nakúpiť aj superdrahé americké lietadlá F-35, keďže elektronika bômb nie je (podľa Wikipedie) kompatibilná s lietadlami Tornado, či F-16.

Edit: Nemecká armáda podľa pripomienky z diskusie disponuje lietadlami Eurofighter 2000, ktorých elektronika je s uvedenými bombami kompatibilná, preto nie je nákup F-35 nutný

Dokumentuje to jednu vec, ktorá je za posledné mesiace stále jasnejšia. Nemecko už o sebe nerozhoduje samé. Aj 70 rokov po skončení 2.svetovej vojny je nesvojprávnou krajinou, kolóniou dobytým okupovaným územím. Americká vláda samozrejme nevládne priamo, formou príkazov. Vždy je to len doporučenie, dobrá rada, priateľská žiadosť apod. Keď to Nemci nesplnia, príde trest.

Pri vzpieraní sa voči protiruským sankciám prišli miliardové pokuty pre nemecké banky. Dnes, keď sa Nemecko začalo vzpierať plánom USA na rozpútanie vojny proti Rusku v Sýrii, prišla pokuta za 18 miliárd pre Volkswagen, ktorá poslala akcie tejto firmy o 20% dole. Zároveň je to aj varovanie pred tým, aby Nemci ani náhodou nezačali robiť protiopatrenia na zastavenie imigračnej vlny, ktorá plynie s požehnaním USA.

Vďaka, Veľký Brat za Tvoje dary…

Zdroj:

47 komentárov

 • čo na to nemci ze umiestnenim takychto zbrani u nich doma maju zaruku ze budu zasiahnuti timy rukymy a ziarit budu ako ziarovky vsetci do jedneho

 • Atómová vojna sa mala diať na našom území aj za Sovietskeho zväzu. Nikdy sme neboli v bezpečí, ani za komunistov ani teraz. Horšie za komunistov bolo to, že im nefungovala poriadne ani tajná služba, ani vyhodnocovanie informácii, preto sa v Kremli báli viac, ako bolo potrebné a boli nachystaní s atómovými zbraňami aj na našom území. Pamätám si na tú hystériu v Československu, stále šli v správy, že nás NATO chce napadnúť. Teraz sa viac obávam Ruska, už anektovali okrem Abcházska, Podnesterska aj Krym, roztrhali Ukrajinu, hoci jej svojím podpisom pri jadrovom odzbrojení garantovali nemennosť hraníc.

  • Veru, na Teba má socializmus doteraz zhubné dôsledky! Vôbec Ti nezávidím…

  • Pán Kmotorka Vám sa až vtedy otvoria oči, keď Vás osvieti žiara Americkej atomovej bomby!!! Lebo neviem o tom, žeby Rusi vytvorili toľko vojnových konfliktov v Európe ako teraz robí USA. Cieľ je jasný. Zničiť Európu za každú cenu a vyvolať tretiu svetovú vojnu!!!

 • Baf ,co má společného Československo s Německem ,Varšavská smlouva nebyla útočným paktem bylo tam 7 států a vnikla později než NATO. No a dnes je vidět na co je NATO. Podívej se na mapu jak je Rusko obklíčené touto aliancí, čeho se bojí není tam jiný zájem? Nechce náhodou USA vládnout světu.Co si myslíš že by byl někdo vítěz v této válce, my bychom to odsrali jako první a zase by válčila Europa jako vždy ale tentokrát by to odsrala i Amerika a potažmo veškeré lidstvo. Přemýšlej o tom….. Rusi nás nenapadnou to si piš.

 • zalepsieclanky

  ja len k pasazi “ Bomba pri dopade na cieľ vytvorí v prípade minimálne 50-kilotonovej hlavice kráter s polomerom 30-68m v závislosti na hustote povrchu, čím účinne zlikviduje bunker v rámci pravdepodobnostnej kruhovej odchýlky.“ ak si pozriete kolko kiloton mala atomova bomba zhodena na Hirosimu alebo Nagasaki tak hovorit tu o krateri 30-68m mi pride zabavne.

 • To co za primitiva moze pisat taketo bachorky 😀 😀 nemecko nesvojpravna krajina…jediny kto tu je nesvojpravny si ty

  • choď trollovať na SME alebo denník N, tam nájdeš svoju krvnú skupinu, spolu tam môžte onanovať nad úspechmi USA

 • Takto to dopadne ked clanky o politike pise nejaky rusofilny predavac

 • Blbosť ja len toľko, že tý ľudia čo tu vykrikujú o tom ako je Nemecko stále kolónia USA by sa laskavo mohli pozrieť trošku viac dozadu nato koho politickým satelitom bolo 40 rokov Československo a ako sa náš veľký brat z východu správal, keď sa nejaký satelit politicky vymkol s pod úplnej politickej kontroly. Vždy za rohom čakala pripravená armáda,ktorá solidárne prišla štát zachrániť a potom zakaždým nejako pár rokov zabudli odísť. A takisto by ste sa mohli pozriet aj na to aká životná úroveň je respektíve bola v údajne už 70 rokov podrobenom v zapadnej casti Nemecka a aká životná júroveň je u nás a bola v Československu, keď sme 40 rokov boli satelitom veľkého brata z východu.

  • Ked si si nevsimol tak je uz rok 2015 a Ceskoslovensko ani CCCP uz davno nexistuje.Zato atomove zbrane a americke zakladne v nemecku stale su.Co ma vlastne tento tvoj vyron spolocne s clankom?Clanok je o atomovych zbraniach a jediny kto ich kedy pouzil je tvoj kolik Velky brat zo zapadu,ale hlavne ze ma super zivotnu uroven…

  • koľko maš rokov keď chceš posudzovať. niečo čomu nerozumieš. veľky brat prišiel v 68 ale big brader z de neodišiel od 2WW. nato vzniklov49 a varš.zmluva v 51. a toje len zaklad. nechceli aby tu došlo k udalostiam z maďarska, a zabudli sa tu aj preto lebo ako atomova velmoc potrebovali vyvažiť pritomnosť us armady w de.

 • Paragraf 361 Šírenie poplašnej správy. Trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

 • Toto je jedna z nevýhod internetu. Ze dajú takýmto magorom jak je p. Polacek možnosť šíriť takéto bludy.

 • Mohli by ste uz konecne prestat sirit taketo bludy?! Atomove bomby na lahkej,jednomotorovej dtihacke s technologiou stealth? Vam naozaj uz drbe ludia!

 • nieco k tomu ako amici potrestali nemcurov za to ze nedrzali krok a hubu

  https://dennikn.sk/249393/docent-lesinsky-problem-s-motormi-ako-volkswagen-maju-vsetky-automobilky/?ref=top

  vtip jer v tom ze chybu robi nielen VW ale aj ostatne automobilky akurat ze ostatne nedostali pokutu

 • Vladimír Holčík

  Znáška sprostostí pán Poláček

  • Vratte sa k tomuto textu o rok, mozete konfrontovat realitu s tym co vyjde najavo. Osobne som presvedceny, ze vela veci, ktore nam media presvedcivo podavaju ako nezmenitelnu a jedinu pravdu je proste demagogia a fatamorgana.
   Na jednej strane mate pravdu, ze styl clanku je hyperbolizujuci, avsak nemyslim si, ze v tejto situacii, ked nas Americania zatahuju do vlastnych geopolitickych planov, z ktorych rozhodne osoh nemame, treba mlcat. Prirovnajte si to k hlasnemu vykriku tam, kde by niekto iny pouzil zvyseny ton… 🙂

 • „Kritici tvrdia, že tým sa zmazáva rozdiel medzi taktickou a strategickou zbraňou a zvádza to k samovoľnému použitiu.“

  chcel si povedať „svojvoľnému“, nie „samovoľnému“. samovoľné použitie by bolo keby sa raketa sama od seba rozhodla že chce vybuchnúť a niekam si odletela.

 • Juraj, na sirenie poplasnej spravy je paragraf 🙂

  • Hodne zavisi od pochopenia textu. Ak napisem, Americania/Rusi zautocia – vtedy je to poplasna sprava. Napisat, ze sa chystaju na vojnu je len konstatovanie reality – zbrane predsa na tento ucel sluzia, nie?

 • pozdravujem autora clanku no USA maju atomovky v Taliansku a a Turecku uz 50 rokov. A o modernizacii sa rozhodlo este pred Ukrajinskou krizou. A ziadne F-35 nemusia kupovat, bomby su kompatibilne s EF-2000 a tych maju Nemci plnu rit.

  • Vdaka za doplnenie, faktom je, ze Rusi to povazuju za porusenie strategickej rovnovahy. Nie je dolezite len to, aky nazor mame my, treba komunikovat s druhou stranou. Arogancia zapadu vedie k jednej krize za druhou. Keby sa prihliadalo na nazor Ruska, dnes by sme nemali ukrajinsku krizu, vsakano

 • Je to po stupienkoch pomale stupnovanie a priprava na pripadny konflikt. Na vychode Europy sa zdecimovali armady, ostali iba utvary na presadzovanie yenkiovkej politiky vo svete. My sa spoliehame aj napriek zlej skusenosti na spolky so Zapadom, teraz aspon ludia vidia ako nas oni beru, plynovod a ropovod potichucky mimo nas aj napriek embargu na Rusko, teraz ti presidlenci. Nemame na riadnu armadu a tak nas polozi dole aj Vatikan, ked sa papez naserie. Na porazenie Slovenskej armady staci rota ventilatorov, ktori rozfukaju na genialnom stabe papiere po stoloch a je to. Pozor tato informacia je TOP SECRET!

 • Viliam Janček

  Prečo nám trvá toľké desaťročia, kým pochopíme a uznáme, kto je to „svetový žandár“, hrozba zo strany proamerického Nemecka a ktovieakodlho rozvíjaná politicko-ekonomicko-vojensko-sociálna ideológia tzv.Veľkého brata. Národy sa zvyčajne prebúdzajú, až keď je prineskoro – viď obdobie pred II.svetovou vojnou. „Nesiem mier“ vykrikoval svojho času anglický premiér a mával akýmisi papiermi. Bola to „Mníchovská dohoda“. Kto bude vykrikovať a mávať teraz? Vlastne sa to už aj viac-menej nenápadne deje. „Lidé bděte!“

 • Europa je kolóniou USA, nemá žiadny obranný sysém, žiadnu armádu ! NATO je riadené USA a USA okupujú Nemecko od konca 2. sv. vojny ! Na území Nemecka maju vlastné vojenské základne ktoré nepodliehajú NATO a tým pádom sa možu rozhodnúť ako chcú !!! Trebárs aj bombardovať Nemecko, rovnako ako sa sami rozhodli z týchto základní bombardovať Srbsko, Irak, Síriu, Lybiu atď. Neexistuje nič čo by im v tom mohlo zabtániť !!!!!

 • Konspiracie….ak niekto bude niekde rozmiestnovat bomby…tak amatersky ubohy portal medzicas.sk sa o tom ani nikdy nedozvie…svojim sposobom je to sirenie poplasnej spravy a autor clanku by mal uz naozaj prestat fetovat…

  • hafts-nachrichten.de/2015/09/21/merkel-einverstanden-usa-stationieren-neue-atombomben-in-deutschland/deutsche-wirtsc

   • Ninka, zbytocne sa namahas, taky retard ma problem precitat si clanky v nemcine, ci anglickom jazyku. A mam obavu, ze ma dokonca aj problem s chapanim obsahu textu. To by plne korespondovalo s tym nezmyselnym komentarom, co zo seba dostal.

 • **** **** Amerika len zlo robi vo svete
  Mali by ju celu znicit

  • Keď ju zničia, čo myslíte, že sa stane? Európania z toho spravia ďalšiu Ameriku akurát sa to bude ináč volať. Zničiť rozhodne nie je riešenie…

   • Zničiť Ameriku? Len to nie! A to myslím vážne. Amerika nie je len pár ľudí v Bielom dome, je to komplexná, činorodá spoločnosť stoviek miliónov, ktorí pracujú myslia, obchodujú a vyrábajú. Jediné, čo treba, je zastaviť agresívne geopolitické plány vlády USA a konečne kooperovať so zvyškom krajiny na základe vzájomne výhodných dohôd…

 • Vzdy sa hodí nejaká sprava do konšpirácie …..jednoducho VW si dovolil veľa , to je vsio

 • Jedna zlá správa za druhou….Asi iná možnosť nebude, ako skoncovať zo šialenstvom ktoré rozpútalo USA a Izrael vo svete. Pokiaľ Amerika a Izrael nedostane poriadnu nakladačku tak toto šialenstvo nikdy neskončí.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Amerika sa chystá na atómovú vojnu s Ruskom – na území Európy

 • To isté sa dialo aj pred nástupom Hitlera. Spojenci drancovali porazené Nemecko a snažili sa ho ešte viac zraziť na kolená. Nemecký živel sa ale nedá spútať, opäť raz príde niekto, podobný maliarovi z Rakúska… a to bude príležitosť aj pre Slovensko, zbaviť sa jarma veľkého brata… Ak sa tak stane, nechcel by som byť vtedy v koži tých, čo na súčasnom stave profitujú…

  • Nemeckému živlu stačilo ukázať na vw, čo môže urobiť „voľný trh“ s jeho ekonomikou a nemecký živel sa hneď ponáhľal vyslať nad pobaltie ozbrojné stíhačky, umiestniť na svojom území atómové zbrane a rozdupať akúkoľvek formu demokracie, čo ešte ostala v EU.

   Európa je odpísaná a je v podstate jedno, či ju pokryje spad, alebo zaplavia moslimské hordy.

Pridaj komentár