Amnesty International a jej zväzky s Hamasom

Amnesty International a jej zväzky s Hamasom

„The Times“ zverejnil informáciu, že direktorka AI zaoberajúca sa vierou, Yusmin Hussein, strávila noc v dome vyššieho funkcionára Moslimského Bratstva.

„The Times“ nie prvý krát, prináša informácie na zamyslenie sa, či organizácia Amnesty International je nestranná, tento krát sa jedná o spájanie s teroristickou organizáciou Hamas a globálnou sieťou islamistov.

Podľa „The Times“ Yasmin Hussein je spojená s britskou „mimovládkou“, ktorá pomáha financovať Hamas a že, sa stretla s funkcionárom Moslimského Bratstva v jeho dome v Egypte.

Ako keby toho nebolo málo, jej manžel Wael Musabbeh, bol spomenutý v dokladoch zverejnených cez Spojené Arabské Emiráty po procese 60 občanov SAE obvinených zo sprisahania a vzbury za účelom zvrhnutia vlády v roku 2013. Musabbeh sám nebol obvinený, ale on a jeho žena boli riaditeľmi nadácie so sídlom v Bradforde, o ktorej vláda hovorila, že je „súčasťou zložitej siete finančných a ideologických prepojení, v ktorej Veľká Británia a Írsko slúžili ako dôležitý uzol spájajúci Moslimské Bratstvo a jeho pobočku v SAE.“

Hussein

AI tvrdí, že … nevedela o tom, že Musabbeh je mužom Hussein, aj keď boli zobratí cez 20 rokov. Ale AI vedela o stretnutí Hussein v roku 2012 s vysokým funkcionárom egyptského Moslimského Bratstva, Adlym al-Qazzazem, opisovaným časopisom „The Times“ ako „poradca ministra edukácie, ktorého zväz učiteľov obvinil zo „Zbratstvovania“ systému výuky v Egypte (Zbratstvovanie – zavádzanie vplyvu Moslimského Bratstva).

Syn Al-Quazzaza, Khaled, bol tajomníkom zahraničných veci prezidenta Bratstva – Morsieho. Obidvaja boli zatknutí po zvrhnutí islamskej vlády v roku 2013. Jeho dcéra, Mona, bola oficiálnym hovorcom Bratstva vo Veľkej Británii.

Stretnutie Hussein z Al-Qazzem bolo závažným porušením procedúr Amnesty International, ktoré mali zabezpečiť „nezávislosť a nestrannosť„, ktoré sa požadujú od zamestnancov deklarovaním akýchkoľvek spojení, ktoré by mohli  vytvoriť potencionálny konflikt záujmov. Kolegovia Hussein, ktorí sa dozvedeli o tomto stretnutí zalarmovali nadriadených na vyššej úrovni, a AI „vyšetrila a poriadne preskúmala pochybnosti. na ktoré upozornili zamestnanci„.

Avšak… organizácii postačilo slovné uistenie Hussein, že sa to viac nezopakuje. Hussein presvedčila AI, že nemala poňatia o statuse rodiny Al-Qazzaz a jej cesta bola čisto súkromná v rámci doktorátu.

Povedala, že sa len chcela stretnúť s egyptským štátnym úradníkom „aby podporila synergiu medzi právami človeka a plánovaním edukácie„.

Mariusz Malinowski

Zdroj:

2 komentáre

Pridaj komentár