Analytička Elena Larina – migrácia do Európy nie je spontánny proces!

Elena Larina podniká v oblasti informačných technológií, člen komunity praktikov konkurenčného spravodajstva, učiteľ Akadémie informačných systémov, expert Izborského klubu, spoluautor kníh „kybernetická vojna storočia XXI, čo zamlčal Edward Snowden „, “ Svetová vojna, všetci proti všetkým. „


Komentár editora:

Článok je preklad, ktorý sme zverejnili kvôli uvedeniu iného pohľadu na problematiku a nie so všetkými konštatovaniami súhlasíme. V článku sa napríklad píše: „…slávna fotografia utopeného sýrskeho dieťaťa. Chlapec skutočne zomrel. Ale telo bolo presunuté na iné miesto, aby fotografia účinnejšie pôsobila na city.“ Autorka sa „pomýlila – išlo totiž o jeho staršieho brata.

Nielen s tou fotkou sa autorka pomýlila. Napríklad aj odhad počtu Sýrčanov v rieke utečencov je prehnaný (podľa Eurostatu je Sýrčanov len pätina). Okrem toho považovať tých, čo utekajú za vzdelaných je skutočne prehnané. Je pravda, že chudobní väčšinou nie sú (niektoré rodiny zaplatili doslova desiatky tisíc dolárov), ale podľa výsledkov prieskumu doteraz došlých utečencov absolútna väčšina z ich je doslova nezamestnateľná kvôli nulovej použiteľnej kvalifikácii. Nemecká ministerka práce hovorí o počte menej ako jedna desatina z celkového počtu utečencov. Keďže Sýrčanov je len pätina, aj v prípade, že doslova každý Sýrčan má vysokú školu (čo je hlúposť, podľa rakúskych údajov je takýchto ľudí len 7% z celkového počtu sýrskych utečencov), stále je to ďaleko menej ako 50%…

Rovnako máme iný názor na úlohu vlády USA. Explicitne sa v článku pomenúva úloha neziskových organizácií. Lenže množstvo z nich je priamo riadených a financovaných americkými vládnymi inštitúciami, To sme jasne ukázali na dôkaze v článku na Medzičase, podľa ktorého je zrejmé, že Amerika má záujem na podpore imigrácie do Európy. Tiež je príznačné, ak sa ako metóda na rozbehnutie imigračnej invázie použijú sociálne siete. To je totiž metóda hojne používaná práve mimovládkami a tajnými službami presadzujúcimi záujmy vlády USA pri organizovaní rôznych revolúcií a nepokojov.

Elena Larina poskytla rozhovor pre denník Komsomoľská Pravda.

Téma migrácie je témou číslo 1 vo svete. Spomína sa zánik Európy, západného sveta, Schengenského priestoru. Premiér Maďarska Viktor Orbán varuje pred zánikom Európy, pokiaľ sa tento prúd migrantov nepodarí zastaviť.

Pozývajú do Nemecka.

Do Európy už tento rok na jar prišlo od 150 do 200 tisíc migrantov zo blízkeho východu, severnej a dokonca aj v strednej Afrika. Hlavná trasa ich príchodu viedla cez Taliansko. Neskôr sa vo veľkom meradle začala využívať balkánska trasa. V súčasnosti hlavne cez ňu sa migranti prebíjajú na sever, kde očakávajú bohatstvo a blahobyt.

Až do nedávnej doby, svetové médiá sa venovali tejto téme len okrajovo.

migrants_demo

 Potom sa ďalšia loď s nešťastne prevrhla pri pobreží Talianska …

 A potom v auguste, mediálna explózia! Televízie , internetové zdroje, titulky plnené videami a správami o novom sťahovaní národov v Európe, utrpení a tragédiách utečencov. Zvláštne reakcie spôsobila fotografie chlapca utopeného v mori. Mnoho politikov okamžite vyhlásilo, že tá fotografia zmenila svet. Počet utečencov rýchlo rastie. Už prekročil 500 tisíc. A do konca tohto roka, podľa predpovedí OSN, dosiahne jeden milión.

Niekto úmyselne spustil prúd nešťastných utečencov?

 Ph.D. Vladimír Šalak vyvinul vyvinul jedinečný analytický program. Zistil, že v auguste na mimoriadne zvýšil počet správ pre Twitter, v ktorých sa písalo o otvorených bránach Európy pod heslom „Vitajte, utečenci“. V najviac tweetov tohto typu sa týkalo Nemecka, viac než 10% z Maďarska. Všetky ostatné krajiny sú zastúpené podstatne menej.

Ale zo samotného Nemecka bolo len o niečo viac ako 5% z celkového počtu týchto tweetov. Inými slovami, utečenci sú úmyselne zvonku navigovaní do Nemecka, hovoria im, že sú tam veľmi očakávaní. Analýza ukazuje, že utečenci sú veľmi dobre informovaní o tom, ako sa dostať do Nemecka. Navyše, oni dokonca vedia, ako sa správať k polícii a čo hovoriť novinárom.

Súčasne Nemci, prijímajú ich z povinnosti, nie s radosťou duše. Radosť z migrácie nemajú. Ani obyvatelia iných severských krajín.

A je to! Veď stále tam bol pocit, že to všetko nie je náhoda …

Je známe, že sociálne siete sú široko používané pri „farebných revolúciách“. Revolúcia v Tunise, ktorou začala „arabská jar“, je dokonca nazývaná „Twitterovou“. Teraz sú prvý krát dôkazy. že sociálne siete sú použité na zvyšovanie prúdu migrantov, z ktorých mnohí sú mladí ľudia. Sociálne siete ako je Twitter sú mocným nástrojom sociálneho inžinierstva a geopolitiky. Často účinnejšie, než pištole a útočné pušky.

 Takúto inváziu“ dnes vidíme príklade Európy.

 Jednu z úloh zohrali mainstreamové médiá, v správny čas zamerali pozornosť sveta na tento problém. Médiá sú dnes dôležitým politickým a najmä geopolitickým nástrojom, zbraňou informačnej vojny a manipulácie obyvateľstva. V tomto prípade je manipulácia realitou.

Napríklad slávna fotografia utopeného sýrskeho dieťaťa. Chlapec skutočne zomrel. Ale telo bolo presunuté na iné miesto, aby fotografia účinnejšie pôsobila na city.

Profesor na univerzite v Brémach Gunnar Heinsohn odhaduje, že do Európy si to v rokoch 2015-2050 zamieri takmer miliarda migrantov z Afriky a Blízkeho východu.

Profesor – nie je obyčajný profesor. Učí dôstojníkov Veliteľstva NATO.

V tých dňoch kolujú informácie, že medzi utečencami je buď päť, alebo viac tisíc bojovníkov ISIL a sú pripravení zaútočiť na nemecké a rakúske mestá. Medzi utečencami je neobvykle mnoho mladých mužov a menej detí ako by bolo bežné pri takejto situácii.

 Na jednej strane, pozývajú migrantov do Európy, na druhej strane strašia nimi domorodé obyvateľstvo. Prečo?

 Po prvé, je potrebné pochopiť, odkiaľ je v súčasnej dobe väčšina utečencov. To nie je Afganistan, Líbya a Irak, ako sa píše v médiách.

To je Sýria, kde piatym rok zúri vojna rozpútaná islamskými fundamentalistami, podporovanými Saudskou Arábiou, Katarom, Britániou, Francúzskom a USA. Svoj príspevok do tejto vojny vnáša tiež Turecko, Izrael.

Z rozpadajúcej sa Sýrii utiekol doteraz jeden zo štyroch jej obyvateľov, celkovo asi 5 miliónov ľudí.

Pred vojnou, žilo v Sýrii 21 miliónov ľudí.

Drvivá väčšina z nich je teraz v táboroch postavených za peniaze EÚ, arabských monarchií a OSN v Turecku, Libanone, Jordánska a Iraku. V tomto roku  mladí muži začínajú z táborov prenikať do Európy.

Navyše sa v druhej polovici roka v Európe začal útek sýrskych kresťanov , Alawitov a iných menšín, ktoré podporovali Assada.

Legitímna sýrska vláda jedinou mocou stojacou v ceste ISIL, al-Nusra a ich spojencov, ktorých v posledných rokoch vyzbrojujú Spojené štáty. Fanatickí islamisti či Spojené štáty a západné európske vlády chcú to priznať alebo nie, plánujú doslova Alawitov, kresťania a ďalšie menšiny utopiť v mori. Nie je to prehnané, žiadna propaganda, ale priame citácie z vystúpenia vodcov tých fanatikov.

Od jari tohto roku, Assadova armáda začína zlyhávať. Štyri roky armáda bojuje nielen s „rebelmi“, ale aj žoldniermi z celého sveta. Je jasné, že za takých okolností, aj tí najvytrvalejší bojovníci a ich rodiny sú zúfalí.

Na začiatku septembra sa EÚ rozhodla dať osobitný štatút oficiálnych utečencov pre 160 tisíc ľudí. Avšak, to nie je jasné, čo sa stane s ostatnými, čo sú už v Európe, najmä v Maďarsku, Nemecku, Srbsku … Koniec koncov, je ich oveľa viac. Z celkovej kvóty o viac než 40% pripadá Nemecku, na druhom a treťom mieste – Francúzsko a Španielsko. Ale samotní migranti k Španielom či Francúzom nechcú.

Smerujú k Nemcom, kde očakávajú lepšie životné podmienky, vyššie dávky, atď..

 Teraz zvažujeme rôzne dopady migračnej vlny do Európy.

Začnime, ako obvykle, s ekonomikou.

Podľa európskych právnych predpisov dotknutá osoba pokiaľ neabsolvovala proces posúdenia štatútu utečenca a je v procese preskúmania má právo legálne žiť, študovať a pracovať a poberať dávky v Európe. Má zabezpečené ubytovanie a bezplatnú existenciu na tak dlho, kým proces preskúmania žiadosti nebude ukončený. Na základe európskych noriem, vieme predpokladať náklady na aktuálnu vlnu migrantov. Sú samozrejme veľké ide o miliardy dolárov.

Avšak, to je nielen v ekonomike, čo môže spôsobiť rozvrat Európy

Čo ešte ?

To čo sa starostlivo skrýva. Počas svojho pobytu americkej armády v Afganistane, sa veľmi zvýšilo pestovanie omamných plodín.

Je dobre známe vysokí predstavitelia CIA a americkej vojenskej spravodajskej – DIA , na dôchodku, prípadne aj aktuálne činný sú zapletení do obchodu s drogami. Pre tento účel využívajú Kosovo a americké letecké základne v Európe. Vieme tiež, že na Blízkom východe získavajú pomerne veľké množstvo narkotík, a to nielen z Afganistanu, Strednej Ázii či Stredného východu, ale aj od známeho „zlatého trojuholníka“ juhovýchodnej Ázie.

Nekontrolovaný príliv utečencov z tých končín, ktorý prechádza štátne hranice bez kontroly a kontroly, je vynikajúca nová cesta pre obchodovanie s drogami priamo v srdci Európy. Je nepredstaviteľné, že by narkomafia často spolupracujúca so štátnymi orgánmi túto možnosť nevyužila.

Ďalej. Akékoľvek utečenecké tábory sú zónou krutosti a násilia. Sú tam bežné zbrane. A ľudia, ktorí vedia so zbraňou zaobchádzať, budú do budúcnosti nielen žoldnieri, ale tiež „muly“, t.j. nosiče ručných zbraní, munície, atď. Nedávno sa maďarskí novinári vmiesili do davu utečencov v Macedónsku, Zistili, že cez prúd tok nútených migrantov je možné priniesť zbrane a strelivo nielen do Maďarska, ale potom aj do Rakúska a Nemecka. Obchod so zbraňami, ako aj obchodovanie s drogami – to je už dlho nielen vec podsvetia, ale je priamo riadené ľuďmi spojenými s tajnými službami. Najčastejšie sú to bývalí zamestnanci amerických, britských a francúzskych tajných služieb.

Skúsenosti z posledných 25 rokov ukazujú, že bývalí ako aj súčasní zamestnanci orgánov presadzovania práva sa zaoberajú obchodovaním s drogami, zbraňami, a aktívne podieľajú na vytváraní falošných dokladov.

 Analytici odhadujú príjem pašerákov z prepravy migrantov do Európy na 15 miliárd dolárov ročne!

 V rámci svojich aktivít tiež majú príjem z obchodu s otrokmi, prostitúcie a obchodu s ľudskými orgánmi. U všetkých týchto nelegálnych podnikoch potrebujú rastúci zdroj v podobe ľudí, ktorí stratili svoje korene, ktoré nemajú viac stabilné sociálne vzťahy, ktorých nikto nehľadá, nebojí sa o nich.

V roku 2015 v tajných internetových sieťach ako Tor a anonymných fórach v Európe sa dramaticky zvýšila ponuka predaja detí, ľudských orgánov a mladých otrokov.

Jediná vec, ktorá sa zmenila v tomto roku – tok migrantov je iný ako v minulosti, dalo by sa dokonca povedať, že je tvorený ľuďmi z prosperujúcich častí Sýrie, dobre živenými…

Naznačujete, že Sýrčania sú v dobrom stave ?

Presne tak. Na orgány a do nevestincov je treba zdravé, pomerne dobre živené dievčatá. A nie vychudnutých Afričanov.

Je zrejmé, že aktuálna migrácia do Európy je veľký biznis. Bez gigantického zisku by organizujúce štruktúry neivestovali do tak rozsiahlej propagandistckej, organizačnej a logistickej podpory. To nestojí na spontánnej podpore, hoci existujú aj niektorí dobrovoľníci. Počas celej operácie sú zjavné silné profesionálne štruktúru. Presun množstva ľudí po trasách, podpora svetových médií – takéto niečo sme ešte nevideli.

Obviniť Rusko.

 Je čas povedať pár slov o politických dôsledkoch. V Európe nie sú najlepšie ekonomické časy. Nebudem sa zapájať do tupej propagandy a tvrdiť, že priemerný Európan, zvlášť Nemec zažíva nejakú katastrofu. To nie je pravda. A pravdou je, že napríklad v Nemecku za posledných 15 rokov, prakticky vôbec nezvýšil reálny príjem. Podobná situácia je vo väčšine severských krajín. Priemerný európsky občan sa čuduje, prečo pracuje viac a viac intenzívne, ale na úrovni života sa to neprejavuje. Je jasné, že za týchto podmienok sa začína hľadať vinník. Okrem vlády, vždy ešte nejakú špecifickú skupiny. V tomto prípade – migrantov.

 Príďte v hojnom počte!

 Nemôžeme povedať, že v čisto ekonomickej a kultúrnej rovine by nebol na to (pozn. zaradenie migrantov medzi problémové skupiny) dôvod.  Mnoho etnických a náboženských skupín prisťahovalcov ostáva uzatvorených, neintegrovaných, cudzích pre európsky svet.

Často sa uvádza príklad Marseille, rozdeleného na arabskú a na francúzsku časť. Francúzska polícia sa bojí pozrieť do tej Arabskej. A takýchto zón je v Európe čoraz viac.

Medzi migrantmi je oveľa vyššia miera nezamestnanosti, a tým aj väčší počet osôb užívajúcich sociálne benefity. Tomu sa hovorí stručne slovo „dávková ekonomika.“ Mnoho ľudí v Európe interpretuje modernú ekonomiku ako systém, v ktorom je 1% okráda všetkých ostatných. A tí ostatní, už okradnutí, by mali zdieľať viac s tými, ktorých nepozvali do ich krajiny. Tí, ktorí sa práve presťahovali z iných krajín a nepracujú, majú získať rôzne výhody európskeho života.

V posledných rokoch rastú v Európe podobné postoje. Je zrejmé, že nová migrácia podporovaná médiami bude stimulom pre antiprisťahovalecké nálady, zvýšenie napätia v spoločnosti a poskytne nové politické šance pre nacionalistické strany.

„Praví“ naberajú silu v Európe.

Politická klíma závisí na dynamike kriminality, a to najmä, ironicky, ulíc každodenných. Vo všetkých krajinách na svete, a tu je nezmyselné schovať hlavu do piesku a hrať sa na pštrosa, nelegálna migrácia vedie k zvýšeniu kriminality.

Samozrejme, žiadnych 4-5 tisíc bojovníkov ISIL na ulice nevyjde. Avšak, je tu oveľa nebezpečnejší proces. Prvýkrát po dlhej dobe v Európe, ľudia migrovali z priemyselne plne vyvinutej zóny (podľa merítok východnej Sýrie), kde bolo dobre dostupné vzdelanie, veľa inžinierov, programátorov, atď. Teraz sú títo ľudia nútení opustiť svoju vlasť.

Niektorí z nich, si nájdu prácu. Ale Európa musí najprv vyplniť neatraktívne pracovné miesta. Počet šťastlivcov čo nájdu v Európe prácu vo svojom obore bude veľmi malý. Iní, v zúfalstve, sa zatvrdia proti novej spoločnosti, ktorá im nemohla poskytnúť prácu podľa vzdelania, povolania a skúseností si pravdepodobne nájdu svoje miesto medzi zločincami a technologických teroristami. Mimochodom, posledný dokumenty ISIL ukazujú, že tento teroristický kvázištát sa zaujíma o špičkové technológie.

A nakoniec, geopolitika. Chcela by som upozorniť na jeden veľmi dôležitý, ale analytikmi prehliadaný dôsledok. To, čo vidíme – s nepriaznivým vývojom v Sýrii – je iba na začiatok dôsledkov, nie ich koniec.

Dnešná vyčerpaná sýrska armáda – posledná a jediná bariéra medzi ľuďmi a vojskami islamistov, vyzbrojených guľometmi, raketami na off-road vozidlách a modernými americkými protitankovými komplexami.

Tieto teroristické skupiny vidia v alawitoch, kresťanoch a iných etnických a náboženských menšinách politických oponentov a odpadlíkov, osudom ktorých je smrť, alebo minimálne exil. V prípade, že sýrska armáda bude porazená islamistami a tí  prerazia cez horské oblasti Sýrie, obsadia Damask, dosiahnu pobrežie Stredozemného mora, nebudú migrovať státisíce a milióny v roku 2025, ale už tento rok v zime. Alebo na jar či leto budúceho roku.

Organizátori špeciálnej operácie „migranti“, okrem zisku hospodárskych a politických výhod sledujú nasledujúci cieľ. Keď islamisti podporovaní západnými zbraňami a inštruktormi vytlačia na more Alawitov, kresťanov a ďalších zástancov legitímnej vlády al-Asada, dajú vinu Rusku, ktoré podporovalo túto vládu. Presvedčia nielen elity ale i široké masy Európanov, že Rusko, nie arabskí králi a Západ sú vinní z obrovskej rieky utečencov do Európy.  Tieto migračné toky sú, samozrejme, obrovským problémom kontinent a prinesú nepredvídateľné ekonomické a iné straty.

Svetové sily zla.

Hlavná otázka, Elena. Kto organizoval špeciálnu operáciu „migranti“?

Sklamem tých, ktorí všetci sa snažia obviniť západné vlády a osobne Obamu, Merkelovú, Camerona a Hollandeho. Samozrejme, že títo vodcovia sledujú svoje geopolitické ciele. Nemôžme u nich rátať s láskou k Rusku. Ale v tomto prípade sa domnievam, že priame vedenie Spojených štátov, Veľkej Británii a už vôbec nie Francúzsko a Nemecko nestoja za špeciálnou operáciou.

Avšak, niekto to všetko spraviť musel ?

Vodítkom nám sú už spomínané výsledky vedca Vladimíra Šalaka. Bolo zistené, že maximálny počet tweetov so sloganom „Vitajte utečenci“ (do Nemecka) vytvorili občania USA a Veľkej Británie. Okrem toho, sú nejako spojení s Bruselom – hlavným mestom Európskej únie. Mimochodom, rovnaký vzor bol pozorovaný na začiatku ukrajinskej tragédie.

Ak sa budete pozerať na profily tých, ktorí umiestnili najpopulárnejšie tweety, sú to veľmi dobre známe osoby, priamo a nepriamo naviazané na rôzne druhy západných mimovládnych organizácií. Všetky tieto organizácie sú vo svete dobre známe. Na druhej strane, tieto organizácie sú sponzorované cez dôverníkov, bývalých zamestnancov špeciálnych služieb, významných finančníkov, atď. Mimochodom, mnoho z týchto organizácií bolo zapojených do škandálov súvisiacich s obchodovaním s drogami, praním špinavých peňazí, atď.

Moja verzia organizátorov prúdu „migrácie“ je nasledovná. Vo svete v posledných desaťročiach sa vyvinula silná aliancia medzi zločineckými skupinami a legálnymi spravodajskými agentúrami a organizáciami spojenými so spravodajskou komunitou, finančníkmi, a hlavnými médiami.

Majú prístup k najvyššej politickým kruhom, a najmä k vládnucim kruhom Západu. Frakciami aliancie sú kľúčové piliere globálnej kriminálnej ekonomiky, ktorá prostredníctvom bankového a finančného sektora priamo ovplyvňuje legálnu ekonomiky.

Aby sme pochopili rozsah tieňovej ekonomiky podľa dostupných zdrojov, odkazujem na medzinárodný bestsellerom roka „Future zločin“ od Dzh.Gudmana: Len z počítačovej trestnej činnosti a obchodu s drogami vzniká okolo 2000 miliárd dolárov, čo je viac ako 3% svetového HDP. Predpokladá sa, že kriminalita celkovo ovláda aspoň 10-15% svetového HDP.

Táto nadnárodná moc zla môže existovať len vo špekulatívnej finančnej ekonomike, kde sú peniaze tvorené z doslova z ničoho. Ona rozhodne nepotrebuje vedy, technológie a strojárstvo a výroby skutočný pokrok. Zdrojom ich peňazí je chaos. Z tohto dôvodu, nielen prenikajú do sveta politiky, ekonomiky, spoločenského života ale dostávajú do chaosu svet, regióny a krajiny. Špeciálna operácia „migranti“ je ich dielo.

zdroj: Komsomoľská Pravda

2 komentáre

Pridaj komentár