Analytik Eduard Chmelár sa mýli.

Analytik Eduard Chmelár hovoril v denníku Nový Čas o utečencoch. „Analytik“ to je pojem. „Veštec“ to je tiež pojem. Od analytika očakávame predovšetkým serióznosť a informácie. Od „veštice“ to čo chceme počuť, teda všeličo.

Čo povedal analytik Chmelár pre Nový Čas?

Titulok rozhovoru znie „Toto sa nedá zastaviť!“ a už v prvej odpovedi analytik hovorí „o akom počte utečencov hovoríme, ide asi o 100-tisíc“. Takže analytik síce vie, aj keď si nie je až tak istý, – lebo použil slovíčko „asi“ -, že to bude 100 000. Takže ako to, že sa to nedá zastaviť, keď analytik to už zastavil?

20150629_075829

Ďalej analytik podotýka, že to číslo je len zlomok  500-miliónovej EU. No to je, ale jeden taký zlomok vo forme jedného človeka dokáže odrezať inému zlomku hlavu a to za bieleho dňa na rušnej ulici. Alebo vyhodiť do vzduchu maratón, kde si ostatné nič netušiace zlomky išli zabehať – bombou spravenej z nejakej termosky. Alebo najnovšie vylodiť sa na pláži porozprávať sa s úsmevom s turistami a potom ich postrieľať. Spoločným menovateľom tých zlomkov je to, že sú moslimovia. Áno podľa odhadov tie zlomky patria k tým 10% čo vraj vyznávajú tzv. „ortodoxný“ islam, ale koľko takých neposlušných zlomkov – nie že môže, ale zo štatistickou istotou – sa nachádza v tej nezastaviteľnej, ale analytikom, božím jeho želaním, zastavenej vlne tzv. utečencov?

Analytik Chmelár je „rektorom Akadémie médií, vysokej školy mediálnej a marketingovej komunikácie v Bratislave“. To je vidno, exceluje v nezmyselných prirovnaniach, pôvodom takmer priamo z eristiky. A eristika, ako hovorí wikipedia je „umenie viesť slovný spor t. j. dokazovať alebo vyvracať akékoľvek tvrdenie, bez ohľadu na to, či je pravdivé alebo nepravdivé“.

Analytik – a na potreby toho článku už aj rektor Chmelar – hovorí „nepohneme sa ďalej keď o moslimoch neprestaneme zmýšľať primitívne“ a ako príklad uvádza to „ako keby moslimovia nerozlišovali medzi politikou a mentalitou Rusov, Američanov, Švédov či Talianov a hovorili, kresťania a tí sú takí a takí“ no akí sú pán analytik rektor?

Akí môžu byť príslušníci viery, pre ktorých vzorom je, submisívne založený kryptoalkoholik, ktorému chýba triezvy úsudok a odhad Ježiš Kristus – lebo len tak je ho možné čo najpejoratívnejšie opísať. A keď páchajú nejaké, podobnú hore uvedeným zlomkom zlo, tak buď sú chorí, zlí, alebo pod nejakým vonkajším vplyvom, ale nie pod vplyvom ich vzoru, ktorý nikdy v živote nikomu neublížil a ani nikoho na to nenahováral.

V čom spočíva primitívne zmýšľanie o moslimoch, spočívajúce v tom, že si pozorne všímame aký bol a aké postavenie v ich živote má ich prorok Mohamed, ktorý spravil všetko to, čo nespravil vzor kresťanov Ježiš.

Keď toto vieme vytknúť kresťanom, pre ktorých vzorom je neškodný anarchista plný lásky a dobrosrdečnosti, čo môžeme očakávať od ľudí, pre ktorých vzorom je prorok, ktorý mučil, znásilňoval, otročil a vytvoril najväčšie a najdlhšie fungujúce otrokárske impérium „Islam“, ktoré funguje do dnes a  ktorí ako v tranze sa modlia päť kráť denne podľa slov, ktoré pre nich pripravil?

Chmelár hovorí „Kaddáfího Líbya bola diktatúra, ale pre Afriku i Európu bola zárukou stability regiónu„. S tým sa nedá nesúhlasiť, možno len dodať, že to isté platí aj v prípade Assada, Husseina, Mubaraka. Tí dokázali dať najväčšiu, stabilnú úroveň demokracie a sekularizmu ako sa v islamských podmienkach len dá. Ale to len pre to, že o islame zmýšľali „primitívne“ a vedeli čo od neho možno čakať.

Ďalej Chmelár hovorí, že niektoré krajiny sú pripravené na demokraciu a spomína Egypt. A vytýka „nám“, že paradoxne podporujeme diktátorov „Pozrite sa na Egypt, kde na smrť odsúdili desiatky ľudí, aj politikov, ktorí boli zvolení v demokratických voľbách.

Tu sa však Chmelár dopustil ťažkej manipulácie a dokonca klamstva, ktoré sám vyvracia vlastným článkom z Egypta roku 2013, kde o ľuďoch „zvolených v demokratických voľbách“ píše: „Mursí celý rok systematicky likvidoval opozíciu, všetky verejné funkcie obsadil svojimi ľuďmi, postupne likvidoval princípy sekulárneho štátu a väznil liberálnych oponentov režimu. (…) Nezabíjala armáda, ale prívrženci Moslimského bratstva. To, čo tvrdila BBC, že do ľudí strieľali vojaci prezlečení za civilov, by bolo za normálnych okolností až smiešne, keby to v tomto prípade nebola taká cynická, nehorázna, hanebná lož. Armáda do ľudí nestrieľa, armáda ľudí chráni pred útokmi extrémistov!“

Situácia v Egypte mi pripomína Rusko na začiatku 20 storočia, cár bol zvrhnutý a prišla demokracia, v ktorej moci sa chytili tí, ktorí následne pripravili Rusku krvavý kúpeľ.

Tí, ktorých sa zastáva Chmelár, zaviedli alebo sa pokúšali zaviesť do Egyptskej základnej ústavy to čo Mohamed El Baradei opísal takto: „Mursi vyhlásil referendum o projekte novej základnej ústavy, ktorý podkopáva základné občianske slobody a obmedzuje univerzálne hodnoty! (…) Keď sa pozerám na články v projekte základnej ústavy, ktoré boli zverejnené, týkajúce sa slobody vierovyznania, slobody slova, práv žien, práv deti, právomoci prezidenta a veci ekonomických a spoločenských – to je násilie páchané na základných hodnotách.

Treba tiež podotknúť jeden dôležitý fakt, ktorý Chmelár nespomína. V roku 2014 po prevrate kedy moci sa chopil generál Mursi, v Egypte prebehlo referendum o novej základnej ústave. Boli z nej vyškrtnuté state, navrhnuté ľuďmi, ktorí sú teraz odsúdení na smrť. State, ktoré tak rozčuľovali Mohameda El Baradeia a porušovali základné slobody, ktoré mali z Egypta spraviť na islame a jeho princípoch založený „koránistický“ štát. Nový projekt, ktorý predložil súčasný prezident Egypta as-Sisi získal 19 985 389 hlasov. Základnú ústavu, ktorú predložil Mursi ešte v 2012 roku podporilo 10 396 911 občanov Egypta. Toto je fakt, ktorý by mal poznať každý, kto sa vyjadruje na tému súčasného diania v Egypte. A ak ho poznám aj ja, mal by ho poznať aj analytik, rektor Eduard Chmelár, inak nevie o čom hovorí.

Lebo práve to, čo sa deje teraz v Egypte, je prejavom demokracie.

A že pár politikov, ktorí chceli vrhnúť Egypt do objatia teokratickej islamskej diktatúry je odsúdených na smrť? A za čo Eduard Chmelár chválil Kaddáfího?

Na koniec malá reflexia, nad skoro urážkou, ktorou Chmelár častuje slovenskú spoločnosť „Slovensko skrátka nie je mentálne pripravené na väčší počet utečencov„.

Nie, pan Chmelár, Slovensko je veľmi dobre mentálne pripravené na to, aby vedelo rozoznať, čo Slovensku hrozí.

Mariusz Malinowski

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

http://swiat.newsweek.pl/egipt–prezydent-wzywa-obywateli-do-udzialu-w-referendum-w-sprawie-konstytucji,99099,1,1.html

Egyptian Opposition Leader Mohamed ElBaradei Criticizes Morsi, Says Constituent Assembly Contains Holocaust Deniers

Egyptian constitutional referendum, 2014

Egyptian constitutional referendum, 2012

 

 

 

 

 

3 komentáre

Pridaj komentár