Anglický kresťanský sudca odvolaný – uprednostnil pri adopcii heterosexuálov.

Sudca okresného súdu pre rodinné záležitosti v anglickom Kente Richard Page bol odvolaný po tom, čo odmietol zverenie dieťaťa do opatery homosexualnemu páru s odvolávkou na Boha.

O prípade písal aj portál Hlavné správy, bohužiaľ práve túto, pre Angličanov kontroverznú, časť vynechal. Portál Hlavné Správy napísal: „korektná analýza dôsledkov umiestňovania detí do takéhoto typu rodín. Ja ako sudca musím práve rozhodovať na základe dôkazov. A jednoducho som presvedčený, že neexistujú dostatočné dôkazy, ktoré by ma presvedčili o tom, že zverenie dieťaťa do starostlivosti páru rovnakého pohlavia namiesto matke a otcovi môže byť z holistického pohľadu dobrom pre dieťa, tak ako si to prirodzenosť pýta.

V originálnom texte posledná veta znela: „Quite simply I believe that there is not sufficient evidence to convince me placing a child in the care of a same-sex couple can be as holistically beneficial to a child as placing them with a mum and dad as God and nature intended.

Čiže kritika anglickej právnej verejnosti smerovala k posledným slovám, ktoré portál zmenil…

A jednoducho som presvedčený, že neexistujú dostatočné dôkazy, ktoré by ma presvedčili o tom, že zverenie dieťaťa do starostlivosti páru rovnakého pohlavia namiesto matke a otcovi môže byť z holistického pohľadu dobrom pre dieťa, tak ako si to prial Boh a príroda

Zvyšok správy si prečítajte na portáli Hlavné Správy, kde bez uvedeného vysvetlenia nebolo jasné, prečo sa spomína kresťanstvo a viera sudcu. Sám za seba som názoru, že pri rovnocennej ponuke treba vždy vybrať heterosexualny pár z racionálnych dôvodov. Náboženský aspekt by skutočne nemal byť primárny.

Zdroj:

 

 

 

5 komentárov

 • Juraj, tu predsa nejde o to ze bol krestan. Problem je fakt, ze ked sa vymedzis proti potratom, proti homomanzelstvam a zaroven si krestan, tak to pripisuju len tvojmu nabozenskemu presvedceniu. Sudca je veriaci a zároven sa vymedzil voci tomu, no pouzil aj racionalne argumenty, ktore oni vyuzili a pripisali len viere.

 • Priznam sa ze kedze som presvedceny ze BOH je racionalny tak mi oba argumenty splyvaju do jedneho. pripustam vsak ze nie vzdy je racionalita bozieho myslenia zjavna kazdemu na prvy pohlad.

  Moje racionalne dovod su tieto:
  kedze dieta vznika splodenim buniek muza a zeny tak je idealne ked ho vychovavaju prave tie dve bytosti ktore ho splodili a s ktorymi ma najviac spolocneho aj geneticky
  Navyse zo psychologie vieme ze v muzovi je aj kusok zeny (Jung to nazyva ANIMA) a v zene je aj kusok muza (ANIMUS). plnohodnotne rozvinuty clovek ma teda rozvinutu aj muzsku aj zensku zlozku svojej bytosti (prva sa rozvija prave ta menej vyrazna, cize zena sa najprv uci rozvijat muzske vlastnosti a muz opacne ak ma dozriet ako jedinec).
  Dalej vieme ze zvazok muza a zeny byva mimoriadne stabilny a silny, nezriedka vydrzi na cely zivot (i ked nie vzdy sa to podari)
  Je na to mnoho pripadov zo zivota aj v literature
  Ine zvazky ci uz priatelske alebo homosexualne nie su zdaleka take stabilne (napr priemerna dlzka homovztahu sa rata v mesiacoch cca 6-10 mesiacov zatiaco heterovztahu sa rata v rokoch cca 11 rokov)

  Idealom pre dieta teda zostava jeho vlastni milujuci (aj navzajom sa milujuci) rodicia, vsetko ostatne su nahradne riesenia ked nieco nefunguje
  Kde kto by sa mohol spytat ci v tom niekto vidi problem a ze preco to vobec riesim.
  Zial musim konstatovat ze ano, staci sa pozriet do Norska, kde Barnevernet aj od takychto rodicov odtrha nasilim dieta v mene statnej doktriny pod nezmyselnymi zamienkami.

  Druhy problem je politicka korektnost, ktora tlaci na to aby pripade cudzich ludi dieta nebolo davane prednostne hetero ale prave homo ziadatelom. Avsak pre dieta je prirodzenejsie a lepsie mat v rodicoch vzor aj muza aj zeny a ich vzajomneho vztahu (kde vidi ako funguje medzi dospelymi psychologicka komplementarita rozdielynch pohlavi)
  Casto sa argumentuje roznymi extremnymi pripadmi ked vychadza zdanlivo lepsie nejake ine riesenie a zabuda sa na to ze zakony maju byt robene pre mainstream a specificke nahodne pripady maju byt riesenie ako vynimky a nerobit z nich standard.

  A az potom sa mozeme bavit o roznych specialnych pripadoch ci je lepsie dat dieta v pripade umrtia matky na vychovu jej lesbickej partnerke alebo radsej vlastnemu otcovi ktory zije s inou zenou.

 • Dôsledky homosexuálnych adopcií na vývoj dietaťa:
  https://diskuter.wordpress.com/2014/12/19/adopcie/

Pridaj komentár