Anglický súd podal dôkaz, že moslimovia sú nadradení bezcenným neveriacim

Anglická tlač reportovala absurdný prípad. Denník The Independent popísal kauzu, kedy bol saudskoarabský milionár Ehsan Abdulaziz obžalovaný zo sexuálneho zneužitia a znásilnenie 18-ročnej Angličanky. Jeho obhajobu, že sa potkol, spadol a pri páde penisom „náhodou vnikol do vagíny obete“ súd akceptoval a prepustil ho.

Dievča, ktoré sa s milionárom spoznalo v londýnskom klube Cirque le Soir, kde ju pozval k súkromnému stolu, vypovedalo, že sa prebralo zo spánku na pohovke v byte developera, keď sa na nej tento pokúšal vykonať pohlavný styk.

Developer sa bránil tvrdením, že vraj strávil noc s 24-ročnou priateľkou mladistvej, s ktorou mal sexuálny pomer. Na to sa išiel pozrieť, či dievča nepotrebuje tričko, alebo objednať taxík, ktorý by ju zaviezol domov. Dievča sa vraj prebralo, pritiahlo ho k sebe a násilím donútilo ľahnúť si na ňu. Tvrdil, že sa nevedel brániť, lebo že nie je veľmi silný. Nájdenie jeho DNA na vnútornej strane stehien a vo vagíne dievčaťa odôvodnil tvrdením, že mu dievča schmatlo ruky pokryté semenom z predchádzajúceho sexuálneho styku a donútilo ho strčiť ich medzi jej nohy. Ďalej tvrdil, že hoci nedokázal udržať rovnováhu, spadol na dievča a jeho penis sa ocitol v jej vagíne, išlo o náhodu keď sa mu počas pádu uvolnil penis zo spodného prádla. Vraj k ničomu nedošlo a už vôbec nemožno hovoriť o žiadnom znásilnení.

Sudca bol taký láskavý, že akceptoval žiadosť milionára o súkromnú výpoveď, kde demonštroval ako mu dievča položilo ruky za hlavu a pritiahlo si ho, až kým nedošlo k pádu. Všetky jeho tvrdenia sa porote zdali prísne logické a po 30 minútach súd skončil s výrokom nevinný.

Komentár

Súčasťou komentára je aj nadpis, ktorý vyvodzuje záver. Som si viac ako istý, že keby sa niečo podobné stalo obyčajnému bielemu kresťanskému Angličanovi, súd by žiadnu logiku vo vysvetlení nevidel a muž by sedel za znásilnenie. Samozrejme svoju úlohu mohlo hrať aj to, že išlo o bohatého človeka, možno spriazneného s kráľovskou rodinou a preto bola porota inštruovaná „správnym spôsobom“. Podobné udalosti sa už v Európe udiali.

Môj názor je však ten, že hlavnú úlohu v absurdnom rozhodnutí súdu hral islam. Neviem akého zloženia bola porota, ale myslím, že strach z islamu je dnes v Anglicku tak veľký, že aj keby to boli nemoslimovia, báli by sa ísť proti moslimovi, aby neboli obvinení z náboženskej nenávisti. Ak to boli moslimovia, potom vysvetlenie chlapa  nemuselo byť žiadne. Podľa fundamentalistického výkladu islamu, ktorý je v Európe prevažujúci, islamské právo má prednosť pred svetským. Podľa islamského práva žena je majetkom muža a pokiaľ žiadneho nemá, stáva sa prakticky voľne dostupnou korisťou pre kohokoľvek. Tento charakter vzťahov je ešte zdôraznený pri pohľade na vieru obete – podľa niektorých extrémnych výkladov Koránu je žena nemoslimka ešte o poriadny kus nižšie a stáva sa korisťou vždy. Takže ak dievča nepatrilo žiadnemu mužovi a naviac nebola moslimka, Ehsan Abdulaziz mal plné právo vykonať si na nej svoju potrebu. A za to ho predsa žiadny pravoverný moslim odsúdiť nemôže

Prípad z Česka

Pripomínam ešte šialenejší prípad z Česka, kde polícia vyhodnotila ako samovraždu trinásť bodných a rezných rán do hrude, z toho tri do srdca. Obvineným a zbaveným obžaloby bol moslim, ktorý dokonca vypovedal aj na detektore lži. Podľa článku na portáli Expres však obvinený klamal, napriek tomu polícia jeho výpoveď akceptovala s odôvodnením: „musí (sa) prihliadať k tomu, že je moslim, takže má iné cítenie„.

Rovnako ako v Anglicku, aj tu dochádza k tomu, že moslim je v očiach polície a štátnej moci nedotknuteľný a automaticky sa prihliada ku každej, aj úplne nezmyselnej konštrukcii, ktorá má odôvodniť jeho nevinu.

Zdroj:

12 komentárov

Pridaj komentár