Assad odkazuje: Francúzsko zažilo to, čo sa deje v Sýrii už 5 rokov

Sýrsky prezident Bashar al-Assad vyjadril sústrasť francúzskym poslancom v súvislosti s radom teroristických útokov v Paríži a upozorňuje, že to isté sa deje už päť rokov v Sýrii.

Vo Francúzsku sa včera stalo niečo, čo sa deje v Sýrii päť rokov,“ – povedal pre rozhlasovú stanice Europe 1 Assad počas stretnutia s poslancami francúzskeho parlamentu v Sýrii.

V siedmich okresoch Paríža došlo v piatok v noci takmer súčasne k teroristickým útokom – ozbrojené útoky strelnou zbraňou a explózie samovražedných útočníkov viedli podľa miestnych úradov k smrti viac ako 150 ľudí. Vyše 100 ľudí bolo zabitých pri braní rukojemníkov v parížskom divadle „Bataclan“, ďalšie desiatky sa stali obeťami teroristických útokov v iných oblastiach hlavného mesta.

Stretnutie s francúzskymi poslancami sa konalo v rámci návštevy Sýrie, počas ktorej, ako oznámil poslanec Národného zhromaždenia (dolná komora parlamentu) Thierry Mariani, francúzski poslanci plánujú rokovať s ministrom zahraničia Walid Mualemom a členmi sýrskeho parlamentu.

Zdroj:

http://www.europe1.fr/international/bachar-al-assad-la-france-a-connu-hier-ce-que-nous-vivons-en-syrie-depuis-5-ans-2620307

4 komentáre

Pridaj komentár