Blesková správa: MOV sa rozhodol nevylúčiť Rusko z účasti na olympiáde

Medzinárodný olympijský výbor sa na dnešnej telekonferencii dohodol, že vysloví nedôveru Ruskému olympijskému výboru, ale nevydá všeobecný zákaz pre účasť ruských športovcov na olympiáde v Rio de Janeiro.  Zároveň však necháva rozhodnutie o účasti jednotlivých pretekárov ich športovým federáciam.

Členovia 15-člennej výkonnej rady sa dnes zišli prostredníctvom telekonferencie, aby rozhodli, či sa po správe antidopingovej agentúry WADA oobvňujúcej Rusko zo štátom organizovaného plošného dopingu, 5.augusta zúčastní ruská výprava otváracieho ceremoniálu olympiádu v Rio de Janeiro. Napriek enormnému politickému tlaku rozhodli, že zodpovednosť za rozhodovanie o spôsobilosti Rusov zostáva na pleciach jednotlivých medzinárodných federácií.

 

8 komentárov

 • Dalsim politicky motivovanou afero,ktoru si zapad naserkal do vlastneho hniezda.Taketo pripady sposobuju len nevrazivost a radikalizmus v nazoroch.Tak ako v 1938 na skusennosti CSR a Mnichova ,zapadu sa neda verit, pokrytecky, falosny, ziskuchtivy!

 • Biznis je biznis . Ruský mediálny trh je velký ,ublížilo by to aj imidžu sponzorov .

 • Na strane druhej si povedzme, ze statom riadeny doping rozhodne nie je v poriadku a to, ze Mutko je este stale vo funkcii ministra sportu, tiez nie je dobra vizitka pre Rusov…

  • Ešte by bolo dobre vedieť, či išlo naozaj o „štátom riadený doping, o čom dosť pochybujem, alebo len o jednu z ďalších pseudopríčin na sankcionovanie Ruska… Máme takéto príslovie: „Kto chce psa biť, palicu si nájde.“

   • miro moskowski

    Dokazy sa nikto ani nesnazil dolozit. Vsetko stoji na vypovedi cloveka ktory okamzire dostal vlastnu laboratorium v L.A. a dopujucej sportovkine ktora isteze zije v Usa. Zaujimave ze Ruska strana nedostala nikde slovo. No co nevyslo to uplne. Na rade su MS vo futbale v Rusku. Mimochodom malo sa hovori o ruseni sutazi svetovych poharov v rusku… Medzinarodnymi sportovymi organizaciami….

   • Ja mam ale tomu tendenciu verit z viacerych dovodov.

    1. Pre ruskych sportovcov je druhe miesto neuspech. Staci spomenut Anastaziu Kuzminovu, ktoru ruska zborna hodila cez palubu, lebo chcela mat dieta – a akosi automaticky ju uz nepovazovali za perspektivnu. Ze potom Nasta ziskala pre novu krajinu 3 zlate olympijske medaily, je len dokazom, ako sa preratali.

    2. Pozicia Putina v Rusku. Byt s Putinom zadobre znamena dobry zivot, ocitnut sa v jeho nemilosti znamena problemy. V takomto rozpolozeni je momentalne ruska spolocnost – a potom staci jeden iniciativny blbec ( v tomto pripade zrejme minister Mutko ), ktory sa rozhodne zabezpecit, aby hry v Soci dopadli uspechom „by any means necessary“.

    3. Ano, su pochybnosti, preco si to WADA nevsimla skor – to je podozrive aj mne, bohuzial, popis, ako dochadzalo k falsovaniu vysledkov, by vyznel neuveritelne v kazdej jednej krajine – okrem Ruska, ktore je naozaj „krajinou neobmedzenych moznosti“.

    Osobne som za to, aby na OH nemohol startovat ziaden sportovec, ktory uz bol v minulosti pozitivne testovany. A chapem aj rozhorcenie Isinbajevovej, ktora ak by mala svoj den, tak by posunula svetovy aj olympijsky rekord v skoku o zrdi na metu, ktora by prezila ako rekord Bubku. Pretoze ona nedopovala a taky Gatlin moze vyzvat Bolta, hoci jemu uz raz doping preukazali…

 • Je smutne, ze o ucasti Ruskych sportovcov na LOH v Brazilii rozhoduju kdeaki rusofobi, len nie samotni ruski sportovci. Dokedy budu sport a ideu mieru a priatelstva medzi narodmi, ktorou OH bezosporu su, nivocit nenavistne antihumanne, militaristicke, satanske zivly?

 • Ing. Vladimír RUDOLF

  Spravedlivý a nestranný proces zvítězil.

Pridaj komentár