Boris Zala opúšťa SMER-SD

Boris Zala (foto: Wikimedia)

Spoluzakladateľ strany končí v strane po 17tich rokoch.

SMER-SD tak prichádza o jedného zo svojich europoslancov.

Aj keď o definitívny odchod ešte nejde. Ide len o požiadavku na pozastavenie členstva, čo sa dá chápať ako dočasný odchod.

„Predseda sa vyjadril na otázky novinárov, čo si myslí na názory Borisa Zalu a europoslancov, že nemáme žiaden vplyv na členskú základňu, štruktúry, vedenie strany ani jeho osobne.

Keď si to premietnem na svoju osobnú situáciu, som veľmi nerád, keď nemám žiadny vplyv. Vždy som na predsedníctve strany, programových konferenciách aj snemoch veľmi aktívne vystupoval.

Nenašiel som odozvu, akoby som očakával, takže moja dostatočne veľká aktivita asi nemala vplyv. Usúdil som, že moje členstvo je zbytočné, takže som len požiadal o pozastavenie môjho členstva,“

zdroj : Parlamentné listy

Boris Zala v poslednej dobe vystupoval výrazne „eurohodnoto“, promigračne. Dostal sa spolu s Monikou Flašíkovou Beňovou a Monikou Šmolkovou dokonca na uniknutý zoznam spoľahlivých spojencov mimovládiek v Európskom parlamente.

Odchod Borisa Zalu zo strany je malým víťazstvom eurorealistického a proslovenského krídla vo vnútorne rozštiepenej strane SMER –  SD.

Je to malý krok k zlepšeniu stavu v našej najsilnejšej politickej strane.

Problém infiltrácie strany „vyslancami“ rôznych mimovládiek však v strane pretrváva naďalej. Odchod jedného z „eurohodnotových“ europoslancov strany ho v žiadnom prípade nevyrieši.

Eurorealistických a proslovensky orientovaných  členov strany SMER –  SD čaká ešte dlhý vnútrostranícky boj.

A Macedonian police officer raises his baton toward migrants to stop them from entering into Macedonia at Greece's border, near the village of Idomeni, Greece, Aug. 22, 2015.

Vnútrostranícke boje v stane SMER – SD prebiehajú aj po línii „Refugees Welcome“ a „Not Welcome“ (Ilustračné foto – zdroj Flickr)

18 komentárov

 • Koze piatá noha a Slovensku neužitoční europoslanci.. Zala dôkazom !

 • Zakon prežitia parazita mu jasne velí poobzerat sa po novom hostitelovi.Bude to to socialny liberál v nejakej kisko-pastrane

 • Tomáš Černý

  Nedivte se, že zradil. Je to klon Martina Schulze. Jen se na ten ksicht podívejte.

  • Tomáš Černý – Shakka Zulu to nie je – tá príslušnosť k jednému z 13 kmeňov sionu vystúpila do popredia, až keď sme s nadšením vtrhli do Európskej únie – vtedy sme spoznali aj tú druhú držku.
   V kauze odchodu Zalu vystúpil zaujímavý, tzv. expatriačný bonus -16 percent k dôchodku europoslanca, ktorý opustí svoju vlasť! 16% podiel na zisku! – správna židovina! Už len za tých plus 480 eur si môžeš žiť ako prasa na Maledivách, či v celej Polynézii. Boris Zala bol od roku 1989 vždy v tom správnom popredí-pozadí slovenskej politiky. Ako nenápadný pavúk. V tom bol vždy rozdiel medzi ním a viditeľným Kňažkom.

 • moj nazor je, ze Zala sa vydesil obrovskej Ficovej moci, ktora na Zalu bola privela.

  to v tedy, ked Fico zahrmel do medii a mikrofonov cosi na sposob, ze Britania bude trpiet za BREXIT.

  ono vazne sa moze zdat, ze Fico nahana hrozu a disponuje temnimi schopnostami.

 • „Vždy som na predsedníctve strany, programových konferenciách aj snemoch veľmi aktívne vystupoval“- mal si čušať ako väčšina Ficooviec a byl by klid!!!!

 • V Smere sa darí pasívnym a nevybočujúcim z radu!Aktívny sú príťažou.Prežijú len prikývači!Takých má Fico a jeho kamoši rád! V Smere sa darí najmä takým ako jeden nemenovaný krajský prdseda Smeru z NR-nikto o ňom nevie,nikto ho nepozná,medialne neznámy.A pritom je aj poslancom NR SR.Takých Fico a kamoši má rád…Prikývačov a len ticho plynúcich…Externe výška,konexie a plynieme …

 • Zala odchádza preto, lebo to dostal nariadené. Nie je to žiadne jeho slobodné rozhodnutie, ale len chladný príkaz jeho šéfa aby sa puč voči vláde udržal v chode. V poslednej dobe pučisti utrpeli ťažké straty. Prišli o ťažné kone prevratu a učitelia sa nečinia tak ako si želali. Strata Lipšica a teraz možno aj Matoviča, ktorého skoro dorazil Beblavý keď zverejnil starý nález ústavného súdu (ten mu aj výstižne poďakoval) ich citeľne oslabila. Aby sa to nezadrhlo, tak potrebujú aspoň nejaký „doping“. A na toto poslúžil Zala svojim „principiálnym“ gestom. Zala je zahojený a takéto tanečky mu neuškodia. Má len dve možnosti, buď skončí v politike, alebo sa vyšvihne ešte vyššie, ale núdzu drieť nebude. To divadlo je len pre slepých a hluchých čo nemajú páru voč tady kráči. Zalu budú chvíľu ospevovať slniečkárske média a dávať ho za vzdor a potom ho zahodia.

  Už som o tom písal skôr, ale Zala, Flašíková a Smolková sú tzv. záloha keby sa protesty proti Smeru nevydarili. Ich úlohou je urobiť vnútorný prevrat v strane a odstrániť nežiadúce elementy. Čo požadujú je všeobecne známe a je to zároveň totožné s cieľmi pučistov.

  Tí účastníci zájazdu (prevratu) nech si uvedomia, že sú len spotrebný tovar. Sú určení do spotreby, toto je ich osud a keď sa niečo zomelie nič a nik ich nezachráni.

 • Zala nevie Ficovi stále zabudnúť, že ho odstavil na vedľajšiu koľaj a poslal do Bruselu… a tak teraz tento Sorošov poskok vracia Ficovi úder… Podľa mňa ide o začiatok rozpadu SMERu – SMER nastúpil na cestu HZDS. I keď ešte chvíľu to fungovať bude, kým im funguje biznis.

  • To asi tažko, Slovensko stojína troch virtuálnych pilieroch, a to kresťanskom, sociálnom a národnom. Ktorý reprezentuje v SMERE Zala? Asi tak … . V SMERE im chýbať nebude, Fico má o dosť dlhší chorobopis ako on. Bude si asi musieť zadovážiť iného Nestora, Čaplovič je už asi z obliga. Zala je dlhodobo nulový a už asi päť rokov dozadu sa nedal počúvať.

 • Asi to budú musieť zinscenovať, alebo aj nie. Závisí na Ficovi. Ak bude chcieť ísť do dôchodku a za 8 rokov prezidentovať, tak neurobí nič. Ak nie, tak musí vyrukovať proti US mimovládkam, Sorosovi, migrantom a podobným nešvarom aby zastavil rastúce preferencie SNS a Kotlebu. Inu, uvdíme ako politicko-mediálne zvládne Mayovej fond na presmerovanie migrantov do východnej Európy. Skôr si myslím, že budú chieť peniaze a budú na oko trucovať a ako vždy, nič nespravia podržia hubu a krok a za peniaze nepredajú len vlastnú mater, ale šli by za ne bývať aj do osady aj keď ich majú dosť.

 • O tohto neomarxistického vlastizradného etalónu stredoeuropskeho oportunistu ma to vôbec neprekvapuje.Apropo spravil on vôbec niečo niekedy pre Slovensko?

  • Nerobí vyslovene zle a vyslovene proti srsti, ale politicky sa mucká s Lajčákom a podobnými kreatúrami,čo nič nerobia proti tomu aby v zahraničí Slovákom kradli deti. Dá sa povedať,že ticho s tým súhlasí.

  • JURKO:

   Áno spravil, tento sion neomarxistický vlastizradny etalón stredoeuropskeho oportunismu pre Slovensko:

   ZRADIL HO !!!!!!!!!!!!!!!!

 • vo vzduchu citit predcasne volby.

Pridaj komentár