Bratislava 12. 9. 2015 protest proti migrácii.

Na deň 12. 9. 2015 je ohlásený druhý bratislavský protest proti presídľovaniu migrantov na územie Slovenska. Treba povedať otvorene, že ide naozaj o presídľovanie.

BA2

Protest bude v sobotu 12. 9. 2015 opäť o 15:00 hodine (viac info…)

Keby dostali migranti anketu na tému cieľa ich púte,asi by číslo tých, ktorí si vybrali Slovensko, za žiadnu demonštráciu nestálo. Takže v konečnom dôsledku migranti pôjdu tam, kde to niekto zhora určí (napríklad na Slovensko) a nie tam, kde ich „srdce“tiahne.

Lukas

Lukáš Kopáč na proteste v Bratislave 20. 6. 2015

Problém je v Nemecku, kde masový príval migrantov nielenže rozvracia miestnu bezpečnosť a rozpočet, ale hlavne vedie k silnej podpore miestnych „kotlebovcov“. Presnejšie povedané, na rozdiel od našej umiernenej Ľudovej strany Naše Slovensko,  ide v prípade Nemecka veľmi často naozaj o skutočných a nie (ako u nás) médiami vytvorených radikálov.

Tak Berlín „má v gatiach“ a naznačuje, že vydá mopslíkom vo východných provinciách (tzv. nové štáty EÚ) jasný „befel„, migrantov brať budete toľkých a takých ako my povieme a žiadne vykrúcačky.

Stále je však problém s tým, že migrantov to bude stále ťahať do bohatšieho Nemecka. Nemecký minister pre hospodársku spoluprácu a rozvoj Gerd Muller vie aj ako s tým naložiť. „Berlín“ chce zjednotiť štandardy pre ubytovanie utečencov. Takže každá krajina EU by bola povinná zabezpečiť migrantom rovnaký štandard aký im dáva Nemecko aby ich to do Nemecka nelákalo.

Gerd Muller sa príliš nestará o vnútorné problémy  „východných provincií“. Čo to urobí so slovenskou verejnou mienkou, ak by migranti dostávali väčšie dávky ako vidí Slovák za mesiac tvrdej práce, je asi každému jasné. Migranti by tak vlastne dostávali akési na Slovenské pomery viac než štedré „výpalné“ ako odmenu za to, že sa nepohnú smer Nemecko.

Škoda, že Nemecko nenapadlo tlačiť na „slovenské štandardy“ už od roku 2005. Ale pre pracujúci ľud z radov pôvodných obyvateľov Európy sa predsa unúvať nebudú. Zvlášť ak miestne „štandardy“ umožňujú dobre si zarobiť nemeckým firmám. Migranti, to je iný „level“ záujmu pre oblasť „životných štandardov“, tam už Nemecko záujem má.

Róberta Fica a jeho vládny Smer však čakajú voľby a pred nimi tvrdý boj s „Germánmi“ v tejto veci. Ak ho prehrá, pravdepodobne prehrá i voľby. Čo všetko taká prehra obnáša, to si naposledy Smer tak akosi v malom natrénoval v Banskobystrickej VÚC.

Paradoxne práve zhromaždenie v Bratislave môže premiérovi poskytnúť jeden s argumentov, že nielen v Nemecku ale aj na Slovensku takýto štýl podpory migrácie prinesie vláde veľké problémy, a že sú naozaj objektívne dôvody nesúhlasiť s nemeckými návrhmi.

Tlačová správa organizátorov protestu:

Tlačová správa.

Bolzano, 24. august 2015

 

Protest Spoločne za Slovensko, proti islamizácii Európy a imperializmu USA.

Dňa 12. septembra 2015 sa v Bratislave uskutoční celonárodný občiansky protest s názvom Spoločne za Slovensko, proti islamizácii Európy a imperializmu USA.

Účasť potvrdili aj hostia z Čiech, Belgicka, Srbska, Rakúska a Poľska.

09. 2015 sa v Bratislave pred Hlavnou železničnou stanicou uskutoční ďalšie pokračovanie protestov proti islamizácii Európy. Agresívna politika Spojených štátov vo svete naďalej ohrozuje stabilitu a prosperitu Európy. Nezabúdajme, že sa práve vojenské jednotky USA opakovane zúčastňovali na intervenciách, ktorých výsledkom bolo zväčša zbytočné krviprelievanie a nestabilita dotknutých krajín.

Aktuálny masový príliv afrických a moslimských imigrantov do Európy je ich priamym dôsledkom. Ako Slováci, Slovania a Európania preto jednoznačne odmietame novodobé imperialistické snahy a vojenské provokácie USA.12. septembra vyjadríme náš nesúhlas s aktuálnym vývojom v Európe.

Organizátori protestu z 12. septembra ďalej žiadajú:

1. Žiadame NR SR a vládu SR aby vyhlásili Slovenskú republiku za neutrálny štát.

Činnosť NATO je v súčasnosti usmerňovaná hlavne politikou Spojených štátov amerických a slúži takmer výlučne na presadzovanie geopolitických a strategických cieľov USA v Európe, Ázii a Afrike, a to bez ohľadu na záujmy členských štátov Aliancie.

Ako zámienku na rozširovanie svojho vplyvu používa veľmi nebezpečnú vojnovú propagandu, aktuálne najmä v súvislosti s podporou ilegálneho režimu na Ukrajine, ktorá vedie ku eskalácii napätia medzi európskymi štátmi a Ruskou Federáciou a Čínou.

Servilnosť NATO voči zločinnej politike USA vnímame ako jednu z hlavných prekážok udržateľnosti mierového stavu v Európe a vo svete. Zotrvávanie Slovenska v NATO je preto za súčasných podmienok neakceptovateľné.

Preto žiadame, aby sa Slovenská republika pridala k neutrálnym štátom akými sú napríklad Rakúsko, Švédsko alebo Švajčiarsko.

2. Žiadame novelizáciu zákona o referende.

Nie je mysliteľné, aby vôľa väčšiny obyvateľov Slovenskej republiky bola vládou, NR SR a prezidentom SR ignorovaná tak, ako sa stalo v prípade referenda o imigrantoch v Gabčíkove. Žiadame, aby výsledky referenda boli pre NR SR, vládu SR a prezidenta SR záväzné a mali silu zákonu.

3- Žiadame vládu SR, aby prestala s dočasným umiestňovaním imigrantov na území našej vlasti.

Slovenská republika nemá pozitívne dejinné skúsenosti s dočasným rozmiestňovaným kohokoľvek na našom území. Aj po roku 1968 mali byť sovietske vojská rozmiestnené na území Slovenskej republiky iba dočasne a nakoniec z toho bolo dlhých 23 rokov.

Požadujeme, aby Slovenská republika aj naďalej uplatňovala prísnu azylovú politiku, tak ako doteraz. Každý dobrý hospodár si chráni svoje a tak musíme k nášmu štátu pristupovať aj my, Slováci.

K uvedeným požiadavkám organizátori zvolávajú tlačovú besedu, ktorá sa uskutoční taktiež dňa 12. 09. 2015. Miesto a čas konania tlačovej besedy bude vhodným spôsobom a včas verejnosti i médiám oznámený.

Za organizačný tím:

Lukáš Kopáč

lukas.kopac@azet.sk

Tel.: 0039 3457 843 721

[sociallocker][/sociallocker]

 

One comment

Pridaj komentár