Bratislavská protestujúca sobota

Zakladá sa tradícia, že prvý víkend po letnom slnovrate si nabrýzgajú priamo z očí do očí „slovenskí  eurohodnotoví“ so slovenskými nacionalistami (či národovcami, keď už teda na Slovensku po slovensky).

Dňu priameho brýzgania predchádza vzájomné častovanie sa oboch táborov v médiách, ktoré naberá ešte vyššie obrátky od prvého dňa nasledujúcom po dni  kontaktného pľuhavenia sa.

Oficiálne médiá, tzv. mienkotvorné (kedysi také naozaj aj boli) na 100% ovládajú „eurohodnotoví“. Alternatíva a sociálne siete viacmenej patria „náckom“. Je to preto svojím spôsobom aj súboj dvoch informačných technológii.

Keď sme už pri tých „náckoch“ či „fašounoch“. Kto ešte nedostal také „ocenenie“, mal by vyhľadať psychológia, môže to byť jedine tým, že je v živote mimoriadne nevýrazný, balancujúci na hrane sociálnej fóbie. Teda pokiaľ nie je „granťák“ z mimovládky.

Asi každému sa už do „náckov“ ušlo a tak náckom sa napríklad stal Oskar Dobrovodký za svoj nesúhlas s „kultúrnym obohatením“, ktoré sa mu dostalo od susedov a mnohí iní…

Každopádne si veľmi prajem aby sobota v Bratislave prebehla bez incidentov. Slovensku nepomôžu…

A tuším, že asi neprebehne, horúcich hláv a aj podlých plánov je proste priveľa. Kiež by bohovia ešte všetkým, na ktorých v tejto súvislosti myslím, stihli do soboty poobedia dutiny lebečné presvietiť.

Už aj dement by za ten čas pochopil, že policajné manévre verejnú mienku neotočia. Skôr naopak, polícia sa nimi stáva „generálnym reklamným partnerom“ skupiny, označovanej za „extrémistickú“.

Od Šarisškých Michalian 2009 do 5. marca 2016 urazil Marian Kotleba dlhú cestu. Že je dnes predsedom parlamentného poslaneckého klubu, za to vďačí vo veľmi veľkej miere všetkým tým bojom proti „extrémizmu“, „rasizmu“, zadržaniam, zákazom, mediálnym kampaniam. Tie ho dostali do povedomia verejnosti.

SmichalanyZásah polície proti obyvateľom Š. Michalian 8.8. 2009. Vo svetle nasledujúcich hodín, dní, rokov – zásah hlúpy, zbytočný a kontraproduktívny..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Účasť na proteste v Trnave 1.9.2015 nenaplnila očakávania organizátorov. Ešte, že pomohol generálny reklamný partner (Polícia)

Ako jeden z mnohých prípadov uvediem míting Ľudovej strany 1. 9. 2015 v Trnave. Účasť na ňom bola skôr skromná, než vysoká. Avšak policajné manévre (predvolanie a zdržiavanie Mariana Kotlebu aby sa nemohol dostaviť na míting, blokáda pred Gabčíkovom) dali krajskej akcii celoslovenský rozmer. A na druhí deň organizátori počítali zisky sympatií verejnosti…

Jasné, že ani prípadný plošný policajný zásah v sobotu Robertovi Kaliňákovi politicky väzy nezlomí, aspoň po toto volebné obdobie nie.

Ale ľudia vo všeobecnosti naň môžu zareagovať ešte horšie ako za ešte relatívne pokojných čias Šarišských Michalian.

Niekto si tiež môže myslieť, že ak sa podarí vyprovokovať rozohnanie demonštrácie políciou, že zabije dve muchy jednou ranou.

Že tým spôsobí problémy tak Kotlebovi ako aj  Kaliňákovi zároveň. A ten niekto pravdepodobne má aj zdroje, aby niečo také previedol, pár ľudí ochotných provokovať za peniaze sa vždy nájde. Indície a pokútne informácie sa množia…

Lenže chyba lávky, demonštrácia nie je akcia Mariana Kotlebu, tam je to úplne mimo misu.

protest2016

Organizátorom protestu nie je Ľudová strana ale Alternatívna cesta, skupina združujúca niekoľko antisystémových organizácií

Poškodenie reputácie ministra Kaliňáka (ej, ako by nie jednému z politikov pasovala do kariet !) bude v prípade plošného policajného zásahu veľké.

Ale ten zásah sa zákonite prejaví silnou radikalizáciou slovenskej nacionalistickej scény. Dostane aj ona svoje „Michaľany“. Len, ktorá z „osobností“ dnes rozmýšľa v časovom horizonte dlhšom ako týždeň…a dnes je dôležité zložiť „refugees newelcome“ Kaliňáka.

Pod „spoločensky nebezpečným“ policajným zásahom samozrejme nemyslím vytiahnutie a predvedenie prípadných nespratníkov z davu, čo je povinnosť organizátorov v súčinnosti s políciou, ale kompletný zásah polície proti demonštrácii tak akosi na „michaľanský štýl“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

momentka z vlaňajšieho protestu

Minister Kaliňák je skúsený a inteligentný  politik  a vie to všetko aj bez tohto článku.

Nakoniec má svoju skúsenosť, ako škodoradostne ho v roku 2009 po zásahu v Šarišských Michaľanoch nechali „eurohodnotoví“ „smažiť sa vo vlastnej šťave“ a tešili sa, že udalosť nejaké to %-tíčko Smeru pred voľbami uberie. Aj sa tak stalo, Smer v roku 2010 sa porúčal do opozície, samozrejme mal toho na rováši viac, než jeden policajný zásah voči občanom.

Otázka je, či má minister pri súčasných mocenských hrách situáciu v policajných zložkách pod kontrolu, či ho aj tam nečaká podraz.

Nepovoliť, zakázať, rozpustiť…

Sa nestíham diviť, ako málo predvídaví sú mnohí s tých, ktorí sa radi nechávajú označovať ako osobnosti. Tak pochod a zhromaždenie sa zakáže, rozpustí, rozoženie, a je „vymaľované“…

Stanú sa  z rozohnaných účastníkov následne uvedomelí refugees welcome nositelia „európskych“ hodnôt ?

Stanú sa nimi po začatí trestného stíhania, či podaní obžaloby ?

Ľudia v ich okolí sa od nich odtiahnu alebo sa k nim skrz solidaritu k človeku prenasledovanom „režimom“ skôr primknú a osvoja si ich idey?

Nie je naozaj lepšie nechať ich slobodne prejaviť svoj názor, prípadne komunikovať s nimi a nevytláčať ich z verejnej diskusie do šera disentu a polopartizánskych skupín ?

To posledné, čo v súčasnej situácii Slovensko potrebuje je studená občianska vojna. Dúfam, že nie som jediný, čo si to myslí…

6 komentárov

  • NEPOVOLIŤ,ZAKÁZAŤ,ROZPUSTIŤ!!! Studená vojna neskončila v roku 89,ale s prižmúreným okom trvá ďalej.V dnešnom svete,stačí len škrtnúť zápalkou a celé ľudstvo je ohrozené.Tak tu nevypisujte,že pre SLOVENSKO by bola dobrá studená vojna.Tak tu nemanipulujte ľudí a nepodsúvajte veci,ktoré nie sú fér.

    • Autor piše nasledovne TO POSLEDNÉ , čo v súčasnej situácii Slovensko potrebuje je studená občianska vojna.
      Vo všetkom má pravdu studená vojna je len rakciou na sučasný stav výkonu demokracie resp. kultúrnej vojny v ktorej ide len ako takú maličkosť ako je zachovanie našej kultúry

  • Podľa mňa tam kovošroťák zamieša aj svojich eštebáckych konfidentov a provokatérov, aby mohli následne zasiahnuť proti „extrémistom“, čiže opozícii.

  • Dovolim si tvrdit, ze media (TV, radio, noviny) nie su informacne technologie.

Pridaj komentár