„Británia je darebácky štát“, tvrdí bývalý veľvyslanec Craig Murray

192428246

Craig John Murray (narodený 17 októbra 1958 [ 1 ] [ 2 ] ) je britský blogger, politický aktivista , bývalý veľvyslanec  v Uzbekistane a bývalý rektor University of Dundee .

Britská vláda je hlboko, hlboko amorálna. Nevšíma si, koľko ľudí zomrie v zahraničí, ak im to pomôže. Ktokoľvek, kto hlasuje  ‚Nie‘ (o škótskej nezávislosti), hlasuje na podporu patologického štátu, ktorý je nebezpečenstvom pre svet, darebáckého štátu a štátu pripraveného ísť do vojny, aby pár ľudí zbohatlo, “ povedal Murray v prejave pred historickým hlasovaním o škótskej nezávislosti, ktoré sa bude konať už za tri týždne.

Na verejnom stretnutí v St. Andrews povedal, že akcie, ktorých bol svedkom ako vysoko postavený diplomat, zmenili jeho „názor na svet“, „teraz už je nemožné byť hrdý na Veľkú Britániu“, dodal.

„Myslím, že je nemožné byť hrdý na Veľkú Britániu. Myslím, že keď sme napadli Irak, urobili sme OSN to, čo urobil Hitler a Mussolini v Lige národov, „dodal Murray.

Myslím na to, čo sme urobili od tej doby, kedy je pravda často utajovaná, keď sa pozriete na Líbyu, je to teraz katastrofa, bombardovali sme ju a zabili sme 15,000 ľudí, keď NATO bombardovalo Sirte, niečo, čo vám v BBC nikdy nepovedali. Spravili sme Líbyu lepšou ? Nie, „uviedol diplomat.

„Videl som veci zvnútra a britské zahraničné intervencie sú takmer vždy o zdrojoch. Je to tak do špiku skorumpované. Nie je to abstraktná konštrukcia, systém smrdí, „povedal bývalý britský veľvyslanec.

Murray, ktorý je členom „Angličania za nezávislosť“-  skupiny v Anglicku narodených obyvateľov žijúcich v Škótsku, ktorí podporujú škótsku nezávislosť, povedal, že hoci bol kedysi hrdý na to, že je Brit, od  britského zapojenia do nelegálnych oprerácií – nelegálne vydávania zajatcov a ich mučenie až po inváziou do Iraku jeho sa lojalita zmenila.

„Bol som britským diplomatom 20 rokov. Vždy som bol veľmi vlastenecký Brit a vždy som na to bol veľmi, veľmi hrdý,“ uviedol.

„Keď som sa prvýkrát stal britským veľvyslancom a prvýkrát som vyšiel vo svojom vlajkovom aute s vlajočkou na kapote, mal som pomarnč v krku. Bol to pre mňa okamih hrdosti. Až za šesť mesiacov som zistil, že do krajiny, kde som bol veľvyslancom, sme spolu s Američanmi privážali ľudí, aby tam boli mučení. Niektorí z nich boli umučení na smrť, “  dodal Murray na margo svojho obdobia v Uzbekistane.  „Teraz,si viete predstaviť  ako sa môj pohľad na svet zmenil“!

„Bolo to v rovnakej dobe, o mesiac neskôr, keď sme napadli Irak proti vôli Rady bezpečnosti OSN. Nielen bez dovolenia Bezpečnostnej rady, ale za plného vedomia, že ak by to išlo do Bezpečnostnej rady, boli by sme prehlasovaní, “ povedal bývalý diplomat.

„Viem s istotou – pretože som bol šéfom sekcie Úradu pre zahraničie a medzinárodné spoločenstva, ktorá monitorovala iracké zbrane hromadného ničenia – viem s istotou, že vedeli, že žiadne neexistujú. Nebol to omyl, bola to lož, „uzavrel Murray.

Bývalý generálny tajomník NATO, lord George Robertson, predtým varoval, že škótska nezávislosti by mala „kataklyzmatické“ vplyv na svet.

Robertson, bývalý britský poslanec, povedal publiku v Spojených štátoch, že „najhlasnejší naliehanie na rozbitie Británia bude od našich protivníkov a našich nepriateľov. Pretože keby sa druhá vojenská veľmoc na Západe tento rok rozpadla, bolo by to z geopolitického hľadiska kataklyzmatické. „

Voliči v Škótsku pôjdu k urnám 18. októbra 2014 a bude im položena otázka: „Malo by sa Škótsko stať nezávislým štátom?“

 

———————————————————————————————–

(1) zdroj:http://en.ria.ru/world/20140828/192428303/Former-British-Ambassador-to-Uzbekistan-Says-UK-Rogue-State.html)

(2) odporúčame:http://medzicas.sk/tony-blair-konzultant-brutalneho-diktatora/

 

Pridaj komentár