Brno proti islamizácii

V piatok (26.6.2015) sa v Brne uskutočnili 2 protestné akcie (plus 1 protiakcia) proti povinným kvótam pre prijímanie migrantov.

Pri prvej akcii sa účasť odhaduje na 700.

Podľa organizátorov sa druhej akcie jej zúčastnilo sa jej okolo 1500 demonštrantov. Túto akciu organizovala Dělnická mládež – súčasť Dělnické strany sociální spravedlnosti. (fotogaléria organizátorov)

Akcie neboli tak úspešné ako tá slovenská v Bratislave (20. 6. 2015).

Brno

Vplyv malo na to viac vecí, aktuálne odmietnutie kvót dostatočným počtom premiérov štátov EU a celkovo  piatok je menej vhodný pre podobné akcie ako sobota. 2 akcie s rovnakou témou po sebe zákonite dopletú účastníkov.

Protestná akcia mimovládiek bola početnejšia a lepšie zorganizovaná ako tá v Bratislave. Odhadované číslo účastníkov je okolo 500. Na rozdiel od bratislavského protestu, miestna polícia musela riešiť niekoľko konfliktov medzi obomi znepriatelenými tábormi. Podľa serveru Idnes vyvolali výtržnosti stúpenci migrácie (mimovládkari).

Pravdepodobne bola na akcii spálená tá vlajka EU, ktorú v Bratislave za tým účelom daroval Marián Mišún českému účastníkovi akcie. V Čechách totiž existuje rozhodnutie súdu, podľa ktorého nie je pálenie vlajky trestným činom. Napriek tomu policajti pravdepodobného „podpaľača“ vlajky a tajomníka Dělnické mládeže Jakuba Svobodu zatkli .

Videá a fotografie z akcie priniesli Aktuality.

Ambície organizátorov uskutočniť protesty do rozsahu zrovnateľné s tým v Bratislave sa nenaplnili. Písať však o fiasku ako píše Zolo Mikeš z Aktualít je v tejto veci dosť mimo misu. Či pri akcii prvej, alebo pri akcii druhej.

Pod vplyvom najnovších zločinov islamistov (Tunisko, Francúzsko, Sýria) sa fiaskom stáva práve politicko – výchovná práca našich tzv. „mienkotvorných“ médií.

Snaha vykresliť islamistických migrantov ako bezproblémových a dobrosrdečných ľudí a na druhej strane ľudí, čo sa masovej migrácie obávajú označovať za „náckov“ a „extrémistov“, to nemôže skončiť inak.

Pokus ovplyvniť verejnú mienku tak, aby väčšina obyvateľstva vítala islamských migrantov s nadšením, alebo aspoň bez odporu, zjavne nevychádza.

[sociallocker][/sociallocker]

One comment

Pridaj komentár