Brutálna pravda o Majdane – strelci boli cvičení v Poľsku!

Poľský špičkový novinár a europoslanec, kandidát na prezidenta Poľska Janusz Korwin-Mikke tvrdí, že strelci, ktorí zastrelili 40 protestujúcich a 20 policajtov boli pripravení a vycvičení  v Poľsku za účelom vyprovokovania krvavých nepokojov.
Janusz Korwin-Mikke

Tento novinár svojou cynickou otvorenosťou, že Ukrajinci sú len obyčajnou potravou pre delá v americkej vojne proti Rusku, na ktorých absolútne nikomu nezáleží,  spôsobil šok minulý mesiac v priamom prenose ukrajinskej televízie. Úplne otvorene a nekompromisne hovorí, že Majdan riadili a financovali Američania. Pritom to nie je ani náhodou nejaký prisluhovač Kremľa. Je to významný novinár a liberálny pravicový politik, ako hovorí poľská wikipédia. Jeho prejavy sa hemžia odkazmi na klasikov liberalizmu ako je Hayek, Tocqueville, Bastiat alebo Friedman, nakoniec aj do europarlamentu sa dostal ako predstaviteľ liberálnej strany Koalícia pre obnovu Republiky – Sloboda a nádej.

Avšak vo veľkom prierezovom rozhovore, ktorý poskytol pre noviny Wiadomości brizanciou prekonáva aj rozhovor ktorý poskytol relácii Šuster Live v marci. Na otázku redaktorky, či si myslí, že Majdan bola operácia CIA Korwin-Mikke odpovedá:
– Áno – a bolo to aj s našou účasťou. Ostreľovači boli vyškolení v Poľsku. O tom, kto naozaj strieľal na Majdane dokonca nedávno napísal „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Teroristi zastrelili na Majdane 40 demonštrantov a 20 policajtov, len aby vyprovokovali nepokoje. Pravda nakoniec vyjde najavo.

„Prečo, ako hovoríte, by sme mali školiť „teroristov“?“
– opakujem, pretože robíme milosť Washingtonu.

No dobre, ale aké máte na to dôkazy?
– sedím v Európskom parlamente vedľa pána Urmas Paetza, ministra zahraničných vecí Estónska, ktorý pripustil v rozhovore s pani barónkou Catherine Ashton, že to naši ľudia strieľali na Majdane a nie ľudia Janukovyča, či Putina. A boli vycvičení u nás, na Západe.

Ja neviem, či o tom hovorili Paetz a Ashton, ale určite o tom hovoril Vladimír Putin. Opakovali ste tézy ruskej propagandy. Je ťažké to považovať za poľský verejný záujem
– Vladimír Putin to povedal, dva mesiace po pánovi Paetzovi. Vyznávam princíp svätého Augustína: „Nech aj svet zhynie, len aby sa urobilo zadosť spravodlivosti.“

V podobnom duchu je vedený celý rozhovor, kde tvrdí, že nebolo v poľskom záujme, aby bol Janukovyč zvrhnutý, pretože stabilná, ale slabá Ukrajina je ideálnym poľským susedom, priznáva, že Rusi porušili Budapeštianske memorandum, ale mali na to závažný a racionálny dôvod. Hovorí, že NATO je ovládané Američanmi a velenie USA nás vedie do vojny s Ruskom, aby si USA udržali kontrolu nad svetom. Rakety Iskander sú umiestnené na hraniciach Poľska ako obrana pred reálnou hrozbou a neustálou eskaláciou napätia zo strany USA a Poľska. Podľa neho jediným spôsobom ako sa vyhnúť konfliktu, je vyhlásiť neutralitu voči Ukrajine a Rusku, zvlášť ak na západnej Ukrajine Poliakov nenávidia možno ešte viac než Rusov. V konečnom dôsledku je toho názoru, že celá ukrajinská kríza bola dopredu pripravená, organizovaná a prevedená USA za pomoci západných krajín, ako stratégia na ovládnutia Ruska

V rozhovore sa dotýka aj vnútropolitických problémov a názorov súvisiacich s jeho kandidatúrou na prezidenta a tiež ocenenia politických osobností Poľska a lokálnych udalostí.

Zdroj:

One comment

Pridaj komentár