Cenzúra Sme

Zaslal nám čitateľ, ktorý skúšal diskutovať na SME. Odpoveď redakcie bola stručná a rázna v zmysle – multikultúrny socializmus si rozvracať nedáme a s protištátnymi živlami zatočíme. Čitateľ vlastne môže byť rád, že mu len vyzmizíkovali príspevok, do budúcna kľudne môže v nočných hodinách očakávať návštevu pánov v kožených kabátoch.

SME: Dobrý deň, z dôvodu porušenia Kódexu diskutujúceho bol váš diskusný príspevok zmazaný. Odporúčame vám, aby ste si daný kódex ešte raz preštudovali a dodržiavali ho.

Váš diskusný príspevok:
————————————–
Proste sa sprehľadní situácia že niektoré mimovládky sú platené zo zahraničia a nekonajú v slovenskom záujme ale v záujme organizácie ktorá ich platí. Inak tento zákon prijali nedávno aj v Izraeli a majú ho už aj v Číne, nechápem autorku čo sa čertí a prečo má námietky voči zvýšenej prehľadnosti a informovanosti, prečo je podľa autorky potrebné toto zatajovať ? Alebo autorka pracuje pre nejakú NGO ?

Mimochodom najprv sa o tom to zákone diskutovalo v rámci SaS, potom v rámci Kolárovcov a nakoniec ho predložil Kotleba ako prvý (aby ich predbehol)

Dúfam že zákon schvália čím skôr, dokonca by mohli schváliť aj verziu že bloger, ktorý lobbuje za nejaký zahraničný záujem mal napísané, že je platený zo zahraničia, aby sme si boli na čistom…

Nechce sa mi veriť že autorka pri svojej investigatíve nenarazila na meno Soros a jeho vraj ľudomilné „aktivity“. Napríklad Soros sa otvorene zasadzoval za príchod imigrantov do Európy – od návodu ako sa dostanú do Európy a motivovania, až po trójskych koňov, ktorí imigrantov presadzovali a presadzujú na Slovensku za Sorosove peniaze – pôsobia tak ako piata kolóna – rozleptávajú tak zvnútra celú spoločnosť a všetko to financuje Soros v rozpore so záujmami Slovenska.

http://*****/nadacia-georga-sorosa-vydava-sprievodcu-pre-imigrantov-moslimovia-dostavaju-zadarmo-instrukcie-ako-cestovat-po-europe/

a mnohé ďalšie veci, ten človek má toho na svedomí viac než dosť, na webe nájdete. Aj súčasnú polarizáciu spoločnosti na Slovensku majú na svedomí Sorosovi agenti

Napríklad jednu dievčinu vyhodili zo zamestnania, pretože zaúradovali Sorosovi agenti podobne ako ŠTB za komunistov, rozprával som sa s ňou osobne, verím že nebude mať problém sa porozprávať ani s autorkou článku, ktorá žije v naivnom slniečkovom svete
viac info tu:
http://*****/demonizacia-protivnika-ako-nastroj-platenej-sorosovej-propagandy/
(hviezdičky znamenajú „medzi cas“ bez medzery)

ľudia sa začínajú báť povedať, čo si naozaj myslia, zasa začína totalita, tentoraz od Západu

http://*****/liga-za-ludske-prava-urcite-nekope-za-slovensko/
alebo toto je také typické sorosovské
http://*****/tvorcovia-revolucii- proamericki-che-guevarovia/
alebo ďalšia manipulácia od Sorosa
http://*****/vyzva-k-ludskosti-manipulacny-nadacny-nástroj/
a je toho naozaj veľa, stačí hodiť do googla

snáď som autorke blogu aspoň troška zodpovedal jej otázku, takže verím za nabudúce zahlasuje aj ona, aby sme na Slovensku konečne mali odhlasovaný zákon FARA
https://www.palestine.cz/cz/newsd-americky-ambasador-se-v-izraeli-ohradil-vuci-srovnavani-americkeho-zakona-o-zahranicnich-cinitelich-se-zakonem-ktery-v-izraeli-prosazuje-ministryne-spravedlnosti
alebo tu je celkom pekne vysvetlené, prečo zákon FARA na Slovensku potrebujeme
http://www.institut-inp.sk/271/zakony-na-kontrolu-cinnosti-mimovladnych-organizacii/
tu ešte o Izraeli
http://www.lidovky.cz/houda-izrael-schvalil-zakon-o-neziskovkach-je-to-zacatek-konce-demokracie-1lu-/nazory.aspx?c=A160808_110836_ln_nazory_ele

Inkriminovaný zákon vyžaduje, aby príslušné organizácie vyhlásili, že sú závislé od zahraničných sponzorov v celej šírke komunikácie s verejnými predstaviteľmi, ako aj v oblasti televízie, novín, bilbordov a internetu.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dôrazne podporoval toto opatrenie s tým, že na požiadavke transparentnosti nie je nič nedemokratické. Verejnosť má podľa neho vedieť o úlohe zahraničných vlád vo financovaní daných skupín.
http://www.netky.sk/clanok/izraelsky-parlament-schvalil-sporny-zakon-o-ludskopravnych-organizaciach
Izraelské médiá priniesli správu, že takmer všetky tamojšie skupiny, ktoré dostávajú viac než polovicu prostriedkov od cudzích vlád, sú ľudskoprávne organizácie spájané s ľavicou.

Verím že blogerka bude rada keď sa dozvie skutočnosti ktoré jej doteraz unikali
———————-
Dôvod zmazania príspevku:
xenofóbia,rasizmus,reklama/spam, osobný útok

S pozdravom

Admini diskusie.sme.sk
diskusie@sme.sk

z diskusie k danému článku este pridávame iný príspevok:

tak neviem, SME-cenzúra zúri, lebo ľudia nesadajú na zadok z nevládnych organizácií, alebo to robí autorka? Pretože zjavne miznú príspevky, ktoré žiaden Kódex neporušili. Nie, žeby to tu bolo niečo, čo nepoznáme.

Autorka by si mala doštudovať, že tie zákony nie sú nedemokratické len preto, že zákon inej krajiny sa líši v nejakom – pre demokratickosť nepodstatnom – detaile.

Nevidím priveľa dôvodov, prečo by občania nemohli vedieť, že nejaká organizácia je financovaná zahraničím. A že samozrejme vykazuje činnosť v súlade s požiadavkami svojho (zahraničného) chlebodarcu. Pretože inak by im tie peniaze asi ťažko dával, že áno? Prípadne vedieť, kto to je, aby si mohli urobiť názor na dôveryhodnosť podobnej organizácie.

Lebo keď pozerám na niektoré notoricky známe organizácie tohoto druhu, ako systematicky idú po krku iným, vrátane politikov, musel by som byť nesmierne naivný, aby som veril, že to robia z čistej lásky a že sa takto nedá ovplyvňovať politika v krajine.
Ono zase nie je veľký problém poštvať na politika, nespolupracujúceho s EÚ, bankami a pod. „nezávislé“ organizácie, alebo „nezávislé“ médiá. Stačí sa pozrieť napr. na naše 2 hviezdy, čo sa činia v poslednej dobe proti Matovičovi, alebo ako sa naše „nezávislé“ médiá začali obávať o „nezávislosť“ jedných novín u našich susedov, lebo si ich dovolil niekto kúpiť. Že dovtedy tiež mali(!) vlastníka neprekážalo, pretože šli s úradne schváleným stádom!

Prečo SME podporuje Sorosa a mimovládky

Málokto dnes vie, že SME začalo prerodom zo socialistickej Smeny, za čím stál Alexej Fulmek. Ten začal svoju kariéru v rokoch 1989 ako redaktor kultúrnej sekcie Smeny. V rokoch 1991 až 1992, pracoval ako vojnový reportér v konfliktných zónach bývalého ZSSR a písal vojnové reportáže z Abcházska, Podnesterska resp. z Moskvy počas pokusu o prevrat. V januári 1993 spolu s Karolom Ježíkom založil denník SME. Najskôr bol zástupca šéfredaktora, neskôr sa stal predsedom predstavenstva. O rok nato, bol už generálnym riaditeľom Petit Press a na tejto pozícií sa nachádza doteraz.

V auguste 1995 SME pohltilo Smenu. Postavilo si vlastnú tlačiareň za úver, ktorý dostalo od Media Development Loan Fund (MDLF). Od MDLF získalo aj ďalšie dva úvery. Tie však už boli podmienené biznis plánom a lepším pochopením budúcnosti média. Od januára 2013 je Alexej Fulmek členom predstavenstva v MDLF ktorý sa premenoval na Media Development Investment Fund (MDIF).

MDIF na svojích stránkach uvádza že SME bolo hlavným zdrojom nezávislých správ počas autoritatívnej vlády Mečiara. Sám MDIF o sebe prehlasuje, že je neziskovou organizáciou, ktorá pomáha financovať „nezávislé “ opozičné média. Bol založený v roku 1995 dvoma redaktormi Washington Post. Myšlienky sa okamžite chytil George Soros, ktorý obstaral úvodné financovanie pre štart MDIF. MDIF je hlavným bodom v realizovaní farebných revolúcií a aj u nás prostredníctvom SME pomáhal rozbehnúť tú modrú zhmotnenú vo forme SDKÚ.

Prepojenie na také zásadné krytie dávalo Alexejovi Fulmekovi možnosť postaviť sa aj obávanému Mečiarovi a SME nemuselo byť zhovievavé k vládnym predstaviteľom výmenou napríklad za peniaze z reklám, ako to robili iné média. Niet divu že sa Fulmek zúčastňuje mnohých aktivít Nadácie Otvorenej spoločnosti, ktorá je takisto podporovaná z financií Georga Sorosa. Dnes má Petit Press pod sebou viac ako 30 regionálnych periodík, prostredníctvom ktorých ovplyvňuje verejnú mienku.

Fulmek napísal prológ do knihy Toma Nicholsona Gorila. V ňom sa hovorí, že sa v knihe nedokáže stotožniť s prevažujúcim negatívnym hodnotením osoby Mikuláša Dzurindu a jeho vlád a bol proti zverejneniu spisu Gorila pred parlamentnými voľbami, pretože si uvedomoval že pracuje s neúplne overenými informáciami ktoré môžu mať deštruktívne účinky na politickú scénu a niektorých podnikateľov.

Polovicu Petit Press vlastní Prvá investičná skupina (PSIS) Petra Vajdu. Ten zbohatol v divokých rokoch mečiarizmu podobne ako Penta či J&T. Vajda pre denník SME povedal, že bol náhodou na Donovaloch a náhodou tam bol aj Karol Ježík, ktorý tam mal chalupu, spolu s Fulmekom a Jozefom Weissom.V tejto trojici ho vraj navštívili so správou, že od nového roku prevezmú Smenu vládne orgány a urobia čistky. Štvrtého januára s Ježíkom a Weissom pretiahli väčšinu zamestnancov so Smeny do novovznikajúceho SME.

Citujem z blogu Alexandry Macúchovej s názvom „Denník SME už finančná skupina ovládla no Penta to nie je“

PSIS bola v polovici 90-tych rokov tretím najväčším investičným fondom na Slovensku. Peter Vajda v tom čase spolu s podnikateľmi Majským a Vochnianom vlastnil cez akciovú spoločnosť VMV denník SME. Keď sa PSIS dostala do konfliktu so štátnym tajomníkom Magulom, Vajda využil všetok svoj vplyv na to, aby denník SME v rokoch 1995-96 intenzívne obhajoval jeho obchodné záujmy. Často navštevoval redakciu a s kľúčovými redaktormi denníka rozoberal stratégiu písania o dianí na slovenskom kapitálovom trhu a taktiku kritiky Magulu. Bol to jeden z prvých prípadov presadzovania vplyvu finančnej skupiny v slovenských médiách a nikto sa nad tým ani len nepozastavoval. Je síce pravda, že Magulove zásahy proti PSIS mali politické pozadie, ale denník SME nemohol byť pri ich hodnotení objektívnym arbitrom, pretože sledoval záujmy svojho majiteľa. Je to historický fakt a pri súčasnom nepokoji okolo zmeny vlastníckej štruktúry jeho vydavateľa by sa na to nemalo zabúdať.

36 komentárov

 • Pingback: Cenzúra SME | Asociácia Nezávislých Médií

 • Ešte čosi, strašne ich serie že mám zapnutý ADBlock, pri každej návšteve Sme ma prosia aby som ho vypol. Ani náhodou!!!

 • Tiež na SME nechodím už veľmi dlho. Diskutujú tam väčšinou ľudia naviazaní na spolok slniečkárov a kaviarenských osobností ,,lebo Fico“. Ostatní s iným názorom, aj keď nie sú ficoovce, tak sú zmínuskovaní. Kašľať na nich, nech si žijú….

  Mimovládky na Slovensku?

  http://archiv.extraplus.sk/1320/mimovladne-pole-poorane

  • Ani náhodou! Nemôžeme si dovoliť na nich kašľať, pretože jedného dňa zistíme, že sme na nich kašľali tak intenzívne, že vlastne nás prekašľali! Komunisti majú v jednom krutú pravdu! Pred nepriateľom sa musíme mať na pozore a obzvlášť pred tým vnútorným!!!

 • Dobrý večer prajem, mám podobnú skúsenosť so Sme, zrušili mi konto po tom, ako som v debate otvorene kritizoval Sorosa a sionistov.

 • Knieza Myskin

  Ak si predstavujete že niekto kto je reálne špión nasadený na nejakú podvratnú činnosť bude dobrovoľne písať že je agentom tej či onej krajiny tak ste naivný „D
  Zbytok ako obvinenia niektorích organizácií že nepracujú v prospech spoločnosti je značne nadnesený a povedzme si úprimne že nemáte možnosť niečo také dokázať nijak.
  Len dojmy nestačia.

  odpoved:
  ———————————————————-
  Ak si predstavujete že niekto kto je reálne špión nasadený na nejakú podvratnú činnosť bude dobrovoľne písať že je agentom tej či onej krajiny tak ste naivný „D
  ….
  ved prave
  co si myslite preco ta medialna zurivost voci zakonu FARA na slovensku? presne preto co ste napisali. Nikto nechce priznat farbu (lebo uz by nemohol konat v zaujme chlebodarcu tak ako kona)

  ano, suhlasim ze nie kazda NGO je skodliva
  ale potom nie je dovod aby nebola transparentna

  mimochodom nepovedal som ze „nepracujú v prospech spoločnosti“ , ale ze prioritne sleduju svoje zaujmy a zaujmy chlebodarcu, co nie je vzdy(niekedy ano a niekedy nie) na prospech spolocnosti, ale urcite VZDY je na prospech sponzora. (alebo v prospech jeho ideologie ktoru chce u nas presadit)

  Inak komunisti pocas studenej vojny robili to iste, napriklad financovali NGO v USA proti Vietnamu, alebo proti americkym raketam a podporovali „mierumilovny“ ZSSR

  aby sem si rozumeli, ja som za transparentnost
  nech niektori maju nalepku „pozor rusky agent“ a niektori nech maju nalepku „pozor americky agent“,
  padni komu padni, ale aspon bude kazdemu jasne kto je za cim. A nikto sa nebude moct skryvat
  Napriklad ked nejaka pani z Ciech obhajuje Barnevernet a ma nalepku „pozor norsky agent“ tak kazdemu je jasne o co ide.
  Teda zatial to tak nie je, pretoze sice platena je z norskych fondov a naozaj obhajuje Barnevernet, ale tu nalepku nema a preto matie ludi (hovorim o pripade Michalakova a jej deti)

  vy vlastne nepriamo tvrdite ze NGO su platene zo zahranicnych zdrojov, ale ze pracuju na prospech slovenska
  Ak je to tak, tak preco je potom potrebne tento fakt zamlciavat? preco je potrebne tak zurivo utajovat ze nejaka NGO ktora napriklad pomaha bezdomovcom je platena trebars z Nemeckych penazi? ved by to bolo skor na prospech ak ide o cistu hru !
  cize zo zuriveho odporu vidim ze sa tu cista hra veru nehra

  Dalsia diskusia na uvedenom linku
  ——————————————————————-

  Uveďte mi nejakú mimovládku ktorá nepracuje vo verejnom záujme.
  Okrem toho je tu jeden aspekt. Mimovládna organizácia má najprv nejakú oblasť pôsobenia, má v tomto pôsobení nejaké výsledky a následne dostáva grant.
  Nikdy to nefunguje opačne že príde „investor“ a povie si že chce založiť organizáciu ktorá monitoruje transparentnosť verejných zdrojov.
  ………………………………………………………..
  ved presne o to ide aby to bolo transparentne a nikto aby nemusel nic zlozito dokazovat ale aby bolo jasne kazdemu ked ide o NGO platenu zo zahranicia
  Proste nalejme si cisteho vina
  nechapem ako niekto moze byt proti transparentnosti, asi sa dobre niekomu stupilo na otlak ked vidim tu zurivost proti, asi za tym nieco naozaj bude, asi sme stupili do osieho hniezda, asi niekto ma maslo na hlave
  Nase mimovladky v pripade politikov a firiem pozaduju transparentnost a to je spravne, Dokonca sa jej obcas dozaduju viac nez dost
  Ale v pripade poziadavky na transparentnost NGO pozadujucich transparentnost od inych zrazu vznika obrovsky problem.
  Cloveka mimovolne napadne ze preco, ked su taki cisti?

  ……………………………………………..
  Otázka je: „povedzte mi ktoré mimovládne organizácie pracujú proti záujmom slovenska“
  Ako odpoved som dostal nejaký zoznam. Nasleduje „a teraz dokážte svoje tvrdenie“ čím myslím že reálne pracujú proti záujmom Slovenska.
  To je otázka diametrálne odlišná od toho kto dané mimovládne organizácie financuje.
  Ak chcete tvrdiť že ak niekto financuje mimovládku zo zahraničia tak mimovládka automaticky pracuje proti záujmom Slovenska, najprv musíte dokázať že nejaká zo spomenutých mimovládok proti záujmom slovenska pracuje
  NIE NAOPAK.
  ……………………..
  mne ide o transparentnost
  automaticky nemusi pracovat proti zaujmom slovenska, ale zial vyskytli sa take pripady, takze je dobre vediet kto za koho kope
  Ono je dokonca mozne aj to ze NGO sa prezentuje uslachtilym cielom ale az po case sa ukaze ze skutocne motivy boli troska ine
  (napr ochranarske organizacie byvaju pouzivane aby odstavili konkurenciu apod)
  alebo ludskopravne organizacie byvaju pouzite na presadzovanie ideologie
  ako to spomina aj V Klaus
  je to tak vela co chcem ? transparentnost!
  som v neprave ked vycitam dvojity meter ze od inych vyzaduju co sami neplnia?

  • Je charita platena napr. teroristickou organizaciou Hamas, alebo Islamsky stat automaticky teroristicka? Nie je, dokonca jej cinnost moze byt 100% prospesna tym, pre ktorych je urcena. Problem je v tom, ze sa vytvara siet ludi majucich kladny vztah k sponzorovi a nasledne tuto siet mozno vyuzit na nieco ine. Charita je klasickou zbranou, pomocou ktorej prenikaju rozne mafie a zlocinecke organizacie do podhubia spolocnosti a vytvaraju si podporu. Napriklad brazilske favely maju obludnu zlocinnost, bez miestnej mafie, ktora predava drogy, berie vypalne a pod. sa tam nic nepohne, ale ludia ju podporuju, pretoze prave mafia je velkym sponzorom chudobnych, ludi, na ktorych sa stat vykaslal.

  • Knieza Myskin

   diskusia pokracuje
   —————————————
   Celý váš prepracovaný elaborát zhrniem ako Bullshit.

   Ak by niekto naozaj bol agentom, tak by ho zákon ktorý navrhujú slovenský parlamentný neofašisti tak by sa na neho mohli zvysoka vykaľšlať.

   Tí čo sa proti nemu aktívne bránia sú ľudia ktorí chcú normálne pracovať pre dobrovoľnícke organizície a vôbec si nezaslúžia byť úrážaný podobnými mentálnymi prípadny ako je Kotleba.

   ……………………………..

   podla mna najvacsi ucinok to bude mat na tie NGO ktore su, leninovymi slovami povedane, „uzitocnymi idiotmi“ a takch je tiez dost a pre obe strany (aj na vychod aj na zapad)

   cize kludne ak zemavek bude dostavat peniaze z vychodu tak nech ma na kazdom cisle vytlacene: pozor putinov agent
   ale tak isto nech to ma vytlacene aj niekto kto dostava peniaze zo zapadu
   napriklad isty nemenovany dennik (nie, nie je to SME)
   aby sme si boli kvit
   alebo „pozor sorosov agent“ nech ma kazda NGO ktora je nim platena

   dokonca by som reagoval na prispevok nizsie
   kludne moze mat NGO alebo medium napisane aj „pozor ficov agent“, ak je plateny ficom a spol
   a trebars SME moze mat „pozor pentacky agent“ (a v podstate to obcas aj tak napisu co im sluzi ku cti)

   proste transparentnost, je to take tazke pochopit?
   chcem azda nieco nemoralne a zle?

   mimochodom podobny zakon zaviedol aj stat Izrael, co autorka blogu opomenula alebo nenasla cez google

   argumentujete neofasistami (argumentum ad Hitlerum) ale podobny zakon FARA svojho casu diskutovala SAS(Polacek) a Kollarovci, cize nie je fer to zhadzovat na LSNS, kedze oni len vyuzili situaciu a predbehli ostatnych

   • Knieza Myskin

    diskusia sa rozvija
    ……………………………………….
    autorka Kristína
    Čo sa týka Izraela myslím, že za všetko hovorí výrok Sari Bashiho : ´Ak by izraelskej vláde naozaj záležalo na transparentnosti , tak by žiadala zverejnenie financovania od všetkých MVO, nie len od tých ktoré kritizujú vládu. ´ – Tu snáď ani niet čo dodať.

    Údaje o Putinovom zákone som si negooglila ale jednoducho vedela keďže sa tomu problému venujem už dlhšie (som ruskej národnosti a situácia ktorá tam je mi nie je ľahostajná). Áno, o zákone FARA som si čo to našla na internete, keď som sa dozvedela že údajne je rovnaký ako ten v Rusku. Okrem toho som sa pýtala svojich priateľov , ktorý robili dobrovoľníkov pre Amnesty v Amerike, ako to tam s tými MVOčkami je.
    +
    Uveďte mi nejakú mimovládku ktorá nepracuje vo verejnom záujme.
    Okrem toho je tu jeden aspekt. Mimovládna organizácia má najprv nejakú oblasť pôsobenia, má v tomto pôsobení nejaké výsledky a následne dostáva grant.

    …………………………………………
    NGO ako skodna

    nech sa paci nasiel som clanok kde je to celkom pekne vysvetlene, ked NGO je ako skodna
    skuste polemizovat s autorovym zdovodnenim, podla mna ma zial pravdu, fakty nepustia

    http://www.poslednykriziak.sk/dva-priklady-zlyhania-mimovladnych-organizacii/1460/

    PRE: autorka Kristína
    preco potom nenavrhnete zakon FARA pre Slovensko ako obycajnu transparenost pre vsetkych: nech vzdy vieme kto za koho kope, kto koho podmazava alebo dava drzhubne, nech kazdy ma „napisane na cele“ odkial ma prachy na svoju cinnost a
    „vsjo jasno, zacem bukvy“
    pre kazdeho rovnako
    ved uz sa zacalo napriklad tym ze poslanci musia zverejnovat majetkove priznania, strany musi mat transparentny ucet atd,
    tak nech sa v tom pokracuje nech aj NGO su transparentne kto ich financuje

    nechapem preco to odmietate, preco nechcete aby sa na kazdeho meralo rovnakym metrom.

    este pripomeniem ze vdaka zakonu FARA sa napr odhalilo ze niektore NGO v USA v sucasnosti su financovane Suadskou Arabiou Katarom a podobnymi statmi a ze agenda za ktoru kopu je v prospech tychto statov
    cital som preklady americkych medii o tychto veciach, bola z toho afera asi pred rokom, pripadne mozem pohladat linky, ak chcete

    co sa tyka Izraela, mali by ste to spomenut aj na blogu nielen v diskusii a pripadne aj trocha viac ako len citat jedneho kritika proti (slaby argument)
    je jasne ze kritizoval pretoze to islo proti jeho zaujmom alebo zaujmom jeho chlebodarcu, skuste si pohladat trocha viac co vsetko bolo za zakonom FARA v zidovskom state (napr snaha o vplyv jednej nemenovanej ambasady na volby v Izraeli)

    • Knieza Myskin

     namietka, co by ste na nu povedali? mne to moc nesedi, dotycny ako keby nechapal co ludom vadi na NGO

     1. Odpoveď na vašu otázku o zákone FARA je v článku autorky.
     Jednoducho preto že zákon FARA má v USA úplne inú funkciu ako je kontrolovanie mimovládnych organizácií, ale slúži na registráciu medzinárodných obchodných kontaktov.

     Nejedná sa o mimovládne organizácie v zmysle v akom ich máme u nás. Jedná sa o obchodné zastupiteľstvá,

     2. Pán Krajniak ktorý rád vystupuje aj tu na SME ako „Posledný križiak“ je pomerne pomýlený človek.

     Účelom vzniku mimovládnych organizácií bez ohľadu na ich obsah činnosti (či už je to kultúrny, náboženský, alebo povedzme spoločencký ale napríklad nikdy nie obchodný) je už z názvu „mimovládna“ fakt že organizácia a ani jej členovia nemajú priamy záujem podieľať sa na výkone štátnej moci ale zároveň deklarujú svoju nezávislosť od štátu napríklad ak sa organizácia venuje monitorovaniu nejakého spoločensého javu (napríklad korupcie, rasizmu atp).

     Pokiaľ mu vadí že nejaká organizácia sa zaoberá napríklad otázkami transparentnosti, občianskej rovnosti a snaží sa tvrdiť že je to propaganda tlačená zvonka tak znova opakujem = svoje tvrdenia musí nejak dokázať.

     Následne znova opakujem tak len obracia princíp financovania grantov naruby. Mimovládne organizácie majú svoj program daný stanovami a schvalujú si ich sami.

     Rovnako v demokratickej spoločnosti nemá pán Krajniak čo diktovať mimovládnym organizáciám čo majú hovoriť bez ohľadu na to koľko členov taká organizácia má. Každá z nich vždy ide „s kožou na trh“ vždy keď vydá nejaké verejné vyhlásenie pretože v stávke je ich dôveryhodnosť.

     Pokiaľ je pán Krajniak názoru že strana ktorú zastupuje získala nejaké percento vo voľbách a preto má väčšie právo sa vyjadrovať k téme … povedzme podozrení z korupcie ministra vnútra … tak je hlupák a uniká mu podstata demokracie.

     • Jediná vec ktorú vám môžem odkázať je : Naučte sa čítať s porozumením.
      Ak by ste tak urobili dočítali by ste sa okrem iného že MVO zverejňujú svoje financovanie. Neveríte? Špeciálne pre vás tu mám dôkaz : http://osf.sk/wp-content/uploa… . . . Vybrala som Nadáciu Otvorenej Spoločnosti lebo tá vám a vám podobným leží v žalúdku.
      Viac vám už nemám čo povedať. Všetko som vyjadrila vo svojom blogu.Ak ste to nepochopili alebo nechceli pochopiť tak je to už vaša osobná vec.
      Izreal je na dlhšiu debatu. Nemala som zatiaľ čas naštudovať si o tom veľa ale zjavne tam ide aj o Palestínu. Nemám v pláne to s vami rozoberať. Majte si svoju pravdu ktorú vám ´všetci zatajujú´, ignorujte do očí bijúce fakty a zdravý rozum.
      Neviem čo revolučné máte pripravené na zajtra a vôbec ma to nezaujíma.
      autorka Kristina

      =====================

      ruku na srdce
      kto z ludi si bude studovat 73-stranovu vyrocnu spravu ?
      Cedulka Zahranicny agent vedla loga je ovela zrozumitelnejsia pre bezneho cloveka
      mimochodom o tych vyrocnych spravach som vedel ALE prave som vam povedal dovod, preco to nestaci – lebo to skoro nikto nevnima.
      Napriklad teraz OSF uz priamo svojej FB stranke ponuka pracu zahranicneho agenta.
      Nadácia otvorenej spoločnosti November 3 at 2:32pm ·
      Peniaze na pomoc su fajn, ale problem je v tom ze nie su zadarmo (there isnt a free lunch) a vyznam NGO sa prejavi vtedy ked treba jazycek na vahach

      Ano suhlasim, nie vsetky NGO su skodlive a pacisa mi aj ten Vas priklad s oznacenim syra a krajny jeho povodu – len nechapem co brani aby tak mohli byt oznacene aj mimovladky
      Cenzura naznacuje ze v hre je aj nieco ine ako len intelektualna diskusia
      a odmeny mozu byyt aj jemnejsie-sofistikovanejsie ako len obycajne peniaze

      ale spytam sa inak: Dokazete si pripustit alebo predstavit ze mimovladka MOZE (ale nemusi) byt pouzita aj inak ako nezistne? Alebo ze popri uzitocnej praci pre nasi krajinu moze obcas robit aj vedlajsie ulohy pre inu krajinu? Napr krajinu sponzora?
      Dokazete si aspon pripustit tuto moznost?
      Dokazete si to aspon predstavit?

      a suvisiaca otazka
      Poznate pripady z minulosti ked preukazatelne bola mimovladka pouzita niekym z uzadia?
      Napoviem: ekologovia a pacifisticke hnutia(proti vojne vo Vietname a ine) pocas studenej vojny boli financovane zo ZSSR
      A viete kto mal pod palcom 3 Internacionalu vsetkych komunistickych stran na svete? Opat ZSSR, co sa prejavilo aj pocas WW2 a pred nou trebars aj v nacistickom Nemecku
      A povedzme si na rovinu robia to aj ine krajiny a tajne sluzby inych krajin.
      A taketo tahy sa robia dokonca aj medzi spojencami.

      V kazdom pripade zvysena transparentnost a neustale latentne upozornovanie na povod penazi znizuje pokusenie pouzivat NGO na ine ako nimi deklarovane ciele

      Dal som sem aj ako dokaz link na prejav poslanca v parlamente ohladom NGO kde dokazoval konkretne pripady zneuzitia NGO, ale cenzura to zmazalo ako reklamu !!! – demokracia jaksvina 🙁

      A este jedna vec: za komunistov som patril k disidentskej vrstve, odmietal totalitu a veril som v pravdu a lasku, ktora zial celkom nezvitazila, ale v poslednej dobe cim dalej tym viac dostava na frak. Ano aj od nasich domacich oligarchov

      Kto nezazil neslobodu, nedokaze si vazit slobodu a radostne cenzuruje inych, v tom vidim ohrozenie demokracie dnes. A je to realne ohrozenie namiesto imaginarneho strasenia navratom minulosti.

      Kiez by ste to pochopila aj Vy Kristina – autorka tohto blogu

 • Dobry den,

  z dovodu porusenia Kodexu diskutujuceho bol vas diskusny prispevok zmazany. Odporucame vam, aby ste si dany kodex este raz prestudovali a dodrziavali ho.

  Vas diskusny prispevok:
  Zaujimave sledovat ako pri takychto clankoch o NATO praporoch, nasadenych jendotkach a cviceniach sa stale spomina ako o „demonstrovani ich pritomnosti“.

  Ale na druhej strane, ked Rusi cvicia, alebo na svojom uzemi reaguju na tieto kroky rozmiestnenim svojich jednotiek pozdlz SVOJICH hranic, tak je to „ZASTRASOVANIE“ ci „PROVOKACIA“.

  Ale teraz vazne. Taketo formulacie nemaju urcite nic spolocne s propagandou. 🙂 Propagandu robia iba „ruski agenti“ :-))

  Dovod zmazania prispevku:
  reklama/spam

  S pozdravom

  Admini diskusie.sme.sk
  .,………………………………………….
  Inac moje konto zmazali uz asi trikrat.
  Naposledy pri horucom konflikte na UA, ked v tom obdobi nebol skoro ziaden clanok o UA, NATO, ci vyhlaseniach z USA, s otvorenou diskusiou. Asi si ‚pisalci‘ nalozili do gatiek.
  Vtedy mi nielen zrusili konto, ale zablokovali aj IP na 3 mesiace.
  Cize som nemohol vytvorit ani nove konto.
  Sranda bola, ze za tou verejnou IP bolo niekolko desiatok uzivatelov s privatnymi IP.
  Nikto vtedy nemal pristup do diskusii sme. To musel teda byt riadny strach u nasich ameri kych demokratickych priatelov.

  Rozhodol som sa ze zivot im neulahcim a budem ich otravovat dokial budem moct a cas mi to bude dovolovat.

  • Dobry den,

   z dovodu porusenia Kodexu diskutujuceho bol vas diskusny prispevok zmazany. Odporucame vam, aby ste si dany kodex este raz prestudovali a dodrziavali ho.

   Vas diskusny prispevok:
   PRE: mir1189
   nech sa paci nasiel som clanok kde je to celkom pekne vysvetlene ked NGO je ako skodna,
   skuste polemizovat s autorovym zdovodnenim, podla mna ma zial pravdu
   fakty nepustia

   http://www.poslednykriziak.sk/dva-priklady-zlyhania-mimovladnych-organizacii/1460/

   PRE: autorka Kristina
   preco potom nenavrhnete zakon FARA pre Slovensko ako obycajnu transparenost pre vsetkych: nech vzdy vieme kto za koho kope, kto koho podmazava alebo dava drzhubne, nech kazdy ma „napisane na cele“ odkial ma prachy na svoju cinnost a
   „vsjo jasno, zacem bukvy“
   pre kazdeho rovnako
   ved uz sa zacalo napriklad tym ze poslanci musia zverejnovat majetkove priznania, strany musi mat transparentny ucet atd,
   tak nech sa v tom pokracuje nech aj NGO su transparentne kto ich financuje

   nechapem preco to odmietate, preco nechcete aby sa na kazdeho meralo rovnakym metrom.

   este pripomeniem ze vdaka zakonu FARA sa napr odhalilo ze niektore NGO v USA v sucasnosti su financovane Suadskou Arabiou Katarom a podobnymi statmi a ze agenda za ktoru kopu je v prospech tychto statov
   cital som preklady americkych medii o tychto veciach, bola z toho afera asi pred rokom, pripadne mozem pohladat linky, ak chcete

   co sa tyka Izraela, mali by ste to spomenut aj na blogu nielen v diskusii a pripadne aj trocha viac ako len citat jedneho kritika proti (slaby argument)
   je jasne ze kritizoval pretoze to islo proti jeho zaujmom alebo zaujmom jeho chlebodarcu, skuste si pohladat trocha viac co vsetko bolo za zakonom FARA v zidovskom state (napr snaha o vplyv jednej nemenovanej ambasady na volby v Izraeli)
   ——–
   dnesne piano je posledne
   pokracovanie zajtra

   Dovod zmazania prispevku:
   reklama/spam

   S pozdravom

   Admini diskusie.sme.sk
   diskusie@sme.sk

 • Dalsi priklad cenzury na SME – clanok „Dňa 5. 10. 2016 svietil na titulke SME článok s rasistickým názvom “Prečo Rusky zabíjajú svoje deti”

  http://malinova.blog.pravda.sk/2016/10/06/dna-5-10-2016-svietil-na-titulke-sme-clanok-s-rasistickym-nazvom-preco-rusky-zabijaju-svoje-deti/

 • Napadlo ma akp podpichnúť do tých klipov s Hitelrom projektu OSF „Aj za ale sa skrýva nenávisť“
  Spraviť videoklip s nasledovným scenárom Ktosi si povie „Židia mi nevadia, ale ten zákon čo prijali je nedemokratický“ a za tým ukázať Hitlera

 • Kedysi som písal do diskusií na SME. Kým som písal „nekorektne“ iba proti témam LGBT, tak mi iba príspevky obratom mazali (museli to byť desiatky zmazaných príspevkov) a zrážali karmu k nule. Potom vypukla ukrajinská kríza a napísal som niekoľko príspevkov na obranu Ruska. Nasledujúci deň ráno som zistil, že mám zablokovaný účet. Posledný diskusný príspevok, ktorý vyprovokoval zablokovanie, dokonca zostal nezmazaný. O pár dní neskôr mi zablokovali aj ďalší účet. Presne z rovnakého dôvodu – po napísaní príspevku s obhajobou Ruska. Od tej doby som sa na nich vykašlal a prestal tam písať.

  SMEčkárska cenzúra občas nadobúdala doslova komické rozmery. Ako príspevok porušujúci kódex boli mazané linky na wikipédiu, linky na americký úrad prevencie infekčných chorôb (CDC), linky na stránky karlovej univerzity, asi najvtipnejšie bolo, keď mi zmazali link na ich vlastný starší článok…

  Dnes si už hovorím, škoda sa kvôli nim nervovať. Čítanosť SME je v súčasnosti natoľko zúfalá, že sú nútení falšovať štatistiky čítanosti najčítanejších článkov dňa. Čítanosť diskusií je prakticky nulová – hoci je v nich stále množstvo príspevkov, podľa všetkého si tam medzi sebou diskutujú iba samotní redaktori pod viacnásobnými účtami a zopár platených trollov. Prakticky všetky mne známe mená z diskusie zmizli.

  • P.S.

   Ešte zopár spomienok na zúfalstvo SMEčkárskych cenzorov.

   Pôsobil som v diskusiách ešte v dobe, keď bola možnosť, že prihlásení užívatelia si mohli nechať zobraziť obsah zmazaných príspevkov. Link na zobrazenie bol dobre viditeľný a bolo treba iba k nemu opísať CAPTCHA kód.

   V dobe, keď sa viedli divoké debaty okolo LGBT tém, tak diskusie pôsobili doslova ako rešeto, s mierou mazania príspevkov blížiacou sa 50%. Mazané boli dokonale korektné texty, citáty z odborných zdrojov, príspevky s iróniou, linky na zdroje atď. Ľudia preto začali masívne využívať funkciu zobrazovania zmazaných textov. S obľubou sa potom bavili na tom, aké neškodné texty cenzor zmazal.

   To znepokojilo Smečkárskych cenzorov do tej miery, že link na obnovovanie príspevkov schovali mimo hlavné zorné pole, aby ho ľudia čo najmenej používali. Ale ani to nestačilo a tak o mesiac neskôr funkciu úplne zrušili.

   Boj s cenzormi pokračoval ešte celé mesiace. Bývala bežná situácia, že nepohodlnému prispievateľovi bola zrazená diskutérska karma k nule, aby sa znížila miera jeho čítanosti. Postupne sa mazalo čoraz viac a stále viac a viac sa rozširoval zoznam zakázaných tém.

   Napokon cenzorom začalo dochádzať, že boj s nespokojnou čitateľskou masou prehrávajú a ani masívna cenzúra nie je schopná zabrániť zobrazeniam nevhodných myšlienok, trebárs len na pár desiatok minút, kým ich admin neodhalí.

   Systém „moderovaných“ diskusií, kde každý jeden príspevok predzobrazovaním prechádzal kontrolou admina, skončil fiaskom a tak od neho upustili. Namiesto toho zaviedli zoznam tém, kde nebola diskusia povolená vôbec.

   Spočiatku boli na indexe témy:
   – Rómovia
   – LGBT-agenda
   – Izrael a veci súviace

   Neskôr pribudli medzi zakázané témy černosi, moslimovia. Stále sa to dalo obhájiť tvrdeniami o chránení znevýhodnených menšín.

   Ale potom sa medzi zakázané témy dostala téma Líbye, USA, NATO a samozrejme všetky články súvisiace s Ruskom a Ukrajinou. Bežne tak bola v daný deň polovica článkov so zakázanou diskusiou a prakticky všetky články z rubriky Zahraničie.

   A aby sa zbavili najproblémovejších diskutérov, tak začali dávať tvrdé bany. Ironické to bolo napríklad v prípade ľudí, čo mali ročné predplatné na piáno s nárokom na neobmedzený počet príspevkov do diskusie, ale po 3 mesiacoch im bol diskusný účet zablokovaný, samozrejme bez vrátenia peňazí.

   Približne v tomto období sa spustil masový odchod ľudí na novovznikajúce alternatívne weby.

   • Tak už sa tam môžeš v kľude vrátiť, dnes je to celé úplne naopak. Penta-SME zrejme rezignovala a príspevky miznú skôr náhodne, než systematicky, takže to tam občas vyzerá ako na Kotlebovej stránke – samí náckovia, natlačení jak študáci v 39-ine, drístajú svoju obvyklú agnedu o optimalizovaní a šibeniciach – a cenzor v klídku… neviem, čo je horšie, či ten predošlý extrém, hlavne z čias úderky, čo odišla a založila si N, alebo tento úpadok, že diskusie SME sa kvalitou blížia Tupkám…

   • Zazil som to iste, karma skoro 200, no mal som „nekorektne nazory“, a ked som tam nahodou po roku klikol, nik z tych castokrat velmi rozhladenych ludi tam nebol, pricom tie prispevky mali mnohe vyssiu hodnotu, ako clanok!! Tie MEti su uz mrtve…

 • niet sa co roculovat…

  roky do zadu, ked som bol pravidelny citatel a vasnivy diskuter na strankach bulvarneho a konspiracneho SME a ked to vsetko zacalo, cela ta protiruska a proamericka propaganda na SMEtisku, ma to tiez rozculovalo.

  no roky, bez jedineho kliknutia na web minoritneho, konspiracneho platku – SME a existencia skutocne kvalitnejsich medii, ako SME, ma ukludnuju.

  takze, naco tam diskutovat a rozculovat sa s degeneratmi a nad totalne neprofesionalnou novinarskou verbezou.

 • Klikanim na stranky SME, N, atd.. im len zvyšujete navstevnost a teda zlepšujete statistiku. Autorov clankov nijako nepresvedcite a většina citatelov to ma tie uz vyjasnene.
  Samozrejme aby som bol objektivny musel by som si precitat povodny clanok na SME, ale to neurobim, a preto sa k samotnému textu nemozem vyjadrit.

 • Vyhodili ma z diskusií na SME, Aktuálne, TA3, HN…… Ale pokladám to za dobre, takto si sami redukujú čítanosť a alternatíva získava.

 • Neopravicový extrémista Jurko Poláček teda vypotil riadny článok o stave demokracie na základe diskusie,na nejakých bezvýznamných stránkach:))Na čo je to dobré?Načo vyťahovať úplne nepodstatnú vec a podľa toho hneď ukazovať prstom na Sorosa?V podstate súhlasím s tým čo napísal,ale treba vobec písať o takej hlúposti?
  Juraj píše a komentuje „ode zdi ke zdi“,nikde nenachádza stred ,niečo medzi (a pritom medzičas?),preto píšem,že je to extrémista a samozrejme tendenčne a jedine pravicový.Pretože všetko ľavicové (sociálne) vedie (podľa autora) k totalite,čo je teda tiež názor extrémistu (počul som ako to hovorí na SV).Trochu súdnosti,Jurko..

  • Ospravedlnenie..Ráno som napísal dosť nechutný koment,pretože som bol presvedčený,že ten predošlý Juraj do diskusie nepustil.Stalo sa to,že som napísal koment,ktorý čakal na (asi) potvrdenie moderátorom a keď som sa na stránky po pár minútach mrkol znovu tak tam ten koment už vobec nebol.Takže som si myslel,že to proste moderátor nepustil a napísal som dosť nechutný koment..Ospravedlňujem sa Jurajovi,popr.adminovi ktorý diskusie moderuje,nepochopenie bolo na mojej strane.

 • na sme niekomu zmazali prispevok?
  kolke nestastie!

 • Ja som tam mal príspevok úplne bez odkazov. A tiež mi ho zmazali s uvedením jedného z dôvodov „reklama/spam“. To už som skutočne nepochopil. Čo rušením príspevkov v diskusii k tomu článku ukázali je to, že toto je zrejme téma, kde ich skutočne tlačí topánka. Kde diskutujúci, aj úplne korektnými príspevkami zrejme triafajú na citlivé miesto.

  Mne zmazali tento príspevok (je to prvý príspevok v tej diskusii):
  A preco by nemohli byt organizacie, ktore na Slovensku vykonavaju „presvedcovaciu“ cinnost a su financovane zo zahranicnych zdrojov nejako oznacene? Mne pride naopak chore, ked sa niektore take organizacie snazia bagatelizovat svojho chlebodarcu. Vsak OK. Pan GS nech si tu financuje presadzovanie svojho pohladu na svet. Ale preco sa jeho ludia hanbia to otvorenie priznat?

  Na presnej forme oznacenia nezalezi. Ak sa vam nepaci „zahranicny agent“, tak navrhnite nieco vlastne, so zachovanim informacnej hodnoty. Ze ako by mi to mohlo byt prinosne? Nuz nie kazdemu sa chce guglit nejake vyrocne spravy, kde je ten udaj zvycajne zaonaceny nejakou skratou a oblubenou karuselovou formou je skutocny konecny financujuci subjekt zahmlievany.

  Follow the money, ja pisem, ze za vsetkym hladaj fakturu — ano, je normalne a spravne, ak sa ludia zaujimaju, v ci prospech konaju rozne vplyvove organizacie.

  • Je to zbytočne riešiť pre nich sú spam aj odkazy na oficilálne stanky mimovládok – aj to su podľa nich zrejme nich konšpirašné weby aj som po sprške nadavok dostal ban za linky na NED.org a IVO.sk – a to sú fakt extremne propaganistické Proruské weby

  • -skus napisať koment v duchu, „To Ruské tajné služby riadia masový prilev migrantov“ či dokonca smrť Putinovi a pozatvarať trollov
   a uvidíš že koment nilen že nezmizne ba ešte ziska pochvalné reakcie

   ale stačí zopar linkov ktoré jednoznačne dokazujú, že prilev migrantov je organizovaný a financovaný cez konkretne mimovládky nadacie resp. piramo či nepriamo z vlady USA a nie len – to ešte aj ideologicky vystupujú tak, ako keby šlo o postoje váčšiny verejnosti !!! a bum dostaneš BAN

  • Knieza Myskin

   Nase mimovladky v pripade politikov a firiem pozaduju transparentnost a to je spravne, Dokonca sa jej obcas dozaduju viac nez dost
   Ale v pripade poziadavky na transparentnost NGO pozadujucich transparetnost od inych zrazu vznika obrovsky problem.
   Cloveka mimovolne napadne ze preco, ked su taki udajne cisti?

   • je zaražajúce že to platí aj pre tie NGO ktoré „bojujú“ proti korubcii napr INEKO ktorá ideologicky presadzje multi-kulti a imigraciu

 • Medzicas je totiz na indexe, akekolvek odkazy nan su v diskusii SME povazovane za reklamu na konspiracne weby a teda mazane – bohuzial to v ich Kodexe nemaju osetrene a potom tieto vymazy vyznievaju dost svojvolne… 😉

  Inak, nejako ste utlmili cinnost, posledny clanok cez leto mimoriadne aktivneho Mira Jurisa je z 26.9.2016, datumy poslednych piatich clankov su 21.10., 23.10., 24.10. 27.10., a teraz, 1.11. A nejako sa mi to nezda, zeby nebolo o com pisat – minimalne Huma Abedin a Clinton Foundation je kapitola na hned niekolko vydatnych clankov…

Pridaj komentár