Česká štátna moc nasadzuje represívne zložky štátu proti kritikom islamizácie

V januári roku 2015  sa stretli takmer všetci EU politici v Paríži, aby podporili satirický časopis Charlie Hebdo. Časopis bol známy tým, že  kreslil karikatúry zamerané  na kritiku islamu. Svetoznámym sa stal tým, že islamisti zabili niekoľko jeho redaktorov.

Bolo to „statočných“ slov európskych politikov o slobode prejavu a o tom, že tá sa pre islam nebude nikdy obmedzovať.  A ako to u EU politikov býva, slová zmizli spolu s lanským  snehom…

V lete 2015 začínajú Európu zapĺňať migranti, prevažne moslimského vyznania a v nezanedbateľnej miere radikálneho zamerania.

Nastupuje vlna zločinnosti a s ňou nesúhlas obyvateľstva v prílevom migrantov. Nesúhlas nesie so sebou nielen aspekt ohrozenia bezpečnosti, ale aj aspekt sociálny.

V EU sa v posledných rokoch rozmáha chudoba. Mnoho pôvodných obyvateľov je v ťažkej životnej situácii  a tiež by chcelo od štátu také zaobchádzanie ako sa dostáva migrantom, ubytovanie, stravu, vreckové.

Médiá, mimovládky, „osobnosti“, politici hlavného prúdu začínajú búšiť do voličov v štýle: migrantov treba vítať, treba im dať aj to posledné (len preboha nie z majetku politika či mimovládky), nejaké ich zločiny netreba verejne rozmazávať, lebo to vedie k rasizmu.

Tragikomická situácia nastala na Slovensku ohľadom referenda v Gabčíkove, ale to si zaslúži samostatný článok.

Vráťme sa do Jablonca. Tam sa v nedeľu 2. augusta 2015 konal futbalový  zápas FK Jablonec s Bohemians 1905.

Iste asi ťažko by sme hľadali medzi fanúšikmi Jablonca nejakého stúpenca „multikulti“. Poskromne je ich aj celkovo v spoločnosti,  a to nielen v tej českej.

A tak niet sa čo diviť, že sa v hľadisku objavil tento plagát, ako keby vystrihnutý (aspoň ideovo) z  Charlie Hebdo.

Jablonec

Za plachtu s namaľovaným obrazom chce Policie ČR stíhať fanúšikov foto: FB stránka supporters.cz

Dotyční jsou podezřelí ze spáchání trestného činu podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo omezení jejich práv a svobod

krajská policajná hovorkyňa Vlasta Suchánková

Zdroj:

Migranti zákonite prinášajú do Európy starosti. Znižuje sa bezpečnosť,  zvyšujú sa výdaje štátu, zdroje potom chýbajú inde. Zákon zachovania hmoty a energie je nateraz silnejší ako Brusel.

Prosperujúca Európa je už dávno minulosťou. Jej štáty sa topia v dlhoch. Ich obyvateľstvo skĺza postupne do čoraz väčšej chudoby. A to posledné po čom túži,  je presúvať svoje skromné zdroje inde.

Štatistiky nezamestnanosti sa falšujú, aby sa nemuselo ísť s pravdou von. Ale „upravené“ číslo zo štatistiky nepomôže nezamestnanému nájsť si prácu, t.j.  prostriedky na ako tak slušné živobytie.

Skúste o pozitívach migrácie vysvetľovať mladému dlhodobo nezamestnanému, ktorý býva u rodičov a jeho príjem zo sociálneho zabezpečenia je 60,50 eur. Šanca na prácu v regióne (čoraz častejšie už aj v celej EU) mizivá, šanca na vlastné bývanie čistá utópia.

Asi najvýznamnejším dôsledkom súčasnej situácie je veľká a stále sa rozširujúca spoločenská priepasť medzi tými „osvietenými hore“ a „nevzdelaným pospolitým“ ľudom dole.

Udalosti v Jablonci dávajú tušiť, že v ČR tí „osvietení hore“ už neveria v „osvietenie“ tých dole a tak začínajú vsádzať na represívne zložky štátu. V spoločnosti tak pomerne dynamicky nastupuje akási nová forma triedneho boja.

Tento „kalkul osvietených hore“,  ale tiež nemusí z dlhodobého hľadiska vyjsť. História aj súčasnosť (napr. Donbass) je plná príkladov, kedy sa represívne zložky štátu pod ťarchou okolností proste zrútili.

Aj na Slovensku sa objavili hlasy stíhať kritikov migrácie, zakazovať zhromažďovania. Keď prehliadneme „maskovacie siete“ týchto snáh (akože boj proti „náckom“) vyjde nám s toho jediné, že cieľom týchto snáh je to, aby o veciach verejných rozhodovali „osvietení hore“ a nie „nevzdelaný pospolitý“ ľud.

Problém bežného človeka ostáva je v tom, že dôsledky rozhodnutia sa zvyčajne tým „osvieteným hore“ vyhnú a naplno padnú na ten „nevzdelaný pospolitý“ ľud.

V marci nás čakajú voľby. Ak chceme mať aspoň ako tak prijateľnú budúcnosť, musíme v nich voliť uvážene.

Lebo po voľbách zase občan nebude nejaké tie roky pre vládu zaujímavý. Nesprávne zvolená vláda sa po voľbách opäť môže oddať rôznym tým „vyšším ideám“ či „európskym hodnotám“ a zvysoka kašlať na problémy bežných ľudí.

Aby nenastal stav, keď pobyt obete v nemocnici bude len priestupkom pre istý typ páchateľa a plagát  futbalových fanúšikov obzvlášť závažným trestným činom.

Ťažko si bude vo voľbách správne vybrať. Väčšina slovenských politických strán už má za sebou (a nie jeden) kotrmelec typu: pred voľbami hlášky o „rovnosti pred zákonom pre všetkých“ a po voľbách v úctivom predklone voči Bruselu a mimovládkam nastáva „boj proti rasizmu a xenofóbii“ a zbohom rovnosť pred zákonom, už je predsa po voľbách.

[sociallocker][/sociallocker]

4 komentáre

Pridaj komentár