České ministerstvo zdravotníctva obvinilo Denník N z manipulácie

Agentúra ČTK uviedla vyjadrenie hovorkyne českého ministerstva zdravotníctva, že slovenský denník zverejnil informáciu o historickej galérii československých ministrov hrubo manipulatívnym spôsobom.

Jozef Tiso portretČeské ministerstvo zdravotníctva vo svojej budove prezentuje celú históriu vedúcich postáv úradu. Jozef Tiso bol ministrom verejného zdravotníctva a telesnej výchovy v rokoch 1927 až 1929. V tom čase bol poslancom parlamentu za Hlinkovu slovenskú ľudovú stranu (HSĽS). Do ministerskej funkcie vo vláde premiéra Antonína Švehlu ho vymenoval 15. januára 1927 prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Tiso potom v tejto funkcii pokračoval aj od 1. februára 1929 do 8. októbra 1929 v rámci prvej vlády Františka Udržala. U Tisa je práve s ohľadom na historické fakty pod obrazom doplnené vysvetlenie, že bol popravený za vojnové zločiny.

Denník N však vo svojej nespoplatnenej časti časť s ceduľkou odrezal, čo hovorkyňa ministerstva Štěpánka Čechová označila za manipuláciu najhrubšieho bulvárneho zrna. Podľa zástupcu denníka však všetky informácie v texte sú.

Proti tvrdeniu Čechovej, že redakcia denníka odrezala ceduľku s historickými faktami, sa vo vyhlásení zaslanom ČTK ohradil autor textu Vladimír Šnídl. „Rád by som upozornil na to, že pani hovorkyňa vychádza len z úvodných pasáží článku, ktoré neboli spoplatnené. V nasledujúcich pasážach sú zmienené aj fakty, o ktorých ministerstvo tvrdí, že sme ich vynechali, vrátane detailnej fotky tohto portrétu,“ uviedol.

Denník sa o Tisovom portréte zmienil s poznámkou: „Čo by neprešlo zrejme ani v priestoroch banskobystrickej župy vedenej Mariánom Kotlebom, je prípustné na českom ministerstve zdravotníctva„.

Komentár

Nechápem, čo sa české ministerstvo zdravotníctva rozčuľuje. Tlač na Západe, ku ktorému rátam aj Slovensko a Česko, manipuluje a klame už celé desaťročia. Ministerstvá, ako súčasti vlád, takéto praktiky podporujú, ak je to v ich prospech. Tentoraz sa však samotné ministerstvo dostalo do krížovej paľby boja manipulátorov za deformáciu reality, keď bola ich fotka zneužitá na domácu slovenskú propagandistickú kampaň.

Napriek komentáru redaktora Denníka N, považujem aj ja odrezanie vysvetlenia v nespoplatnenej časti portálu za hrubú manipuláciu. Nakoniec, text v denníku len podčiarkuje snahu manipulovať, keď sa historický portrét dal do kontextu s aktuálnym dianím na Slovensku

V minulom článku som sa vyjadril ku aktivistickej kampani za boj proti „slovenským fašistom“, kde Denník N ako súčasť mimovládkovej mafie stojí v prednom šíku. V skutočnosti, na Slovensku, kde je zakázaná propagácia fašizmu, neexistuje formálne žiadna parlamentná strana ani politik, ktorý by prejavoval otvorenú podporu fašizmu. V opačnom prípade by existovali všetky dôvody na likvidáciu takéhoto zoskupenia a jeho členovia by sa vystavovali hrozbe osobných trestných postihov. Pritom ide o cynickú účelovú kampaň, kde „fašizmus“ je len zásterka. V iných krajinách totiž ďaleko horších extrémistov a skutočných vrahov rovnakí ľudia podporujú a dokonca ich vraždy, masakry a vyčíňanie označujú za prejav demokracie.

Aktivisti, novinári, alebo dokonca ani politici nemajú najmenšie právo vyvodzovať závery z toho, že niekoho subjektívne považujú za fašistu. K týmto otázkam je kompetentný vyriecť nejaký záver jedine súd. Avšak nik, z uvedených nepodal trestné oznámenie a zrejme veľmi dobre vedia prečo. Svojou kampaňou „proti fašizmu“ si však prisvojujú nielen úlohu žalobcov, ale aj celej justície. Ľudia, ktorých nik nevolil, ktorých činnosť nemá žiadnu oporu v zákone sa naraz stávajú „autoritami“, ktorých výrok je záväzný a tlačia spoločnosť do pozície podriadenia sa. Lenže to je definícia absolútnej moci. O tú nakoniec mimovládkam a všetkým, ktorí ich podporujú, ide. Bez volieb, bez zodpovednosti, bez legitimity

Názor na Jozefa Tisa mám extrémne negatívny. Bez ohľadu na to, čo sa snažia jeho priaznivci dokázať, je ako hlava klérofašistického štátu zodpovedný za fyzickú likvidáciu desiatok tisíc spoluobčanov. Avšak považovať diskusiu o historickej úlohe Jozefa Tisa, možnosti osobnej voľby  a veľkosti jeho priameho zavinenia za zakázanú, nie je legitímny postoj. Ak uznávame slobodu slova a názoru, nič z tohto neumožňuje nikomu nálepkovať a prezentovať jeho prípadných podporovateľov za nacistov.

Denník N a jeho redaktorov (rovnako ako aj denník SME) za demokratov nepovažujem. Značná časť jeho autorov je zbierka primitívnych fanatikov, presadzujúcich iba svoje videnie sveta, ktorí sa bránia diskusii a likvidujú oponentov resp. diskusiu všetkými možnými spôsobmi. S názorovo rovnako vidiacimi „elitami“, za účinnej podpory mimovládok, často platených zo zahraničia, sa snažia opanovať verejný priestor a úplne zničiť akúkoľvek oponentúru a odlišný názor. Či už vedome alebo nevedome, ide im o moc. Na to však právo nemajú.

Z diskusie českých čitateľov :

 • co je to za pitomost
  byl ministrem byl, co dělal o cca deset let později a co za to vyfasoval, je věc docela jiná, navíc zmíněná. Měl být jeho portét zničen a jeho jméno vyškrabáno…to zavání starým Egyptem
 • Není to pitomost
  Portrét visí v místě tomu určeném. Víte v kolika takových prostorách jiných organizací visí Gottwald nebo Hitler ?

Zdroj:

28 komentárov

 • Knieza Myskin

  dobry realisticky clanok, suhlasim s nim

  Témy, o ktorých na gymnáziu bežne diskutujú, chce ministerstvo školstva riešiť až teraz. Boj proti extrémizmu, rasizmu a xenofóbii vpísalo do programového vyhlásenia vlády.

  Nezaháľa ani opozícia, ktorá chce stredoškolákov posielať rovno na návštevu koncentračných táborov.

  Učiteľky nad týmto riešení len krútia hlavou. Zhodujú sa v tom, že postoje študentov sa určite nezmenia jednou exkurziou.Tí len súhlasne pritakávajú.

  „Podľa mňa, keď si niekto myslí, že celý holokaust je vymyslený, tak mu nepomôže ani návšteva koncentračného tábora. Bude stále tvrdiť, že to nie je pravda, nezmení to jeho názor,“ hovorí Galanda.

  Exkurzia bez kontextu nemá podľa učiteliek zmysel, musí jej predchádzať širšia diskusia.

  „Záleží, či z toho urobíme návštevu Osvienčimu, po ktorej budeme smutní, ale tým to skončí, alebo to bude návšteva, ktorá vytvorí širší kontext pochopenia problematiky holokaustu. Formovanie postojov musí byť záležitosťou dlhodobej práce pred aj po návšteve Osvienčimu,“ konštatuje Gálová.

  http://www.aktuality.sk/clanok/333680/ucitelky-politikom-postoj-deti-k-extremizmu-sa-nemeni-jednou-exkurziou-v-osviencime/#

 • Pán Juraj Poláček, prečítali ste si túto diskusiu? Stále máte „extrémne negatívny“ názor na Tisa? Pozrite si teda tento dokument https://www.youtube.com/watch?v=hnfbnlD4sio . Do roku 1944 nik netušil, kam a prečo boli vysídľovaní židia, Nemecko dokonca oklamalo aj inšpekciu Červeného kríža, tuším, v Osvinčime. Až prvý utečenec Peter Vrba doniesol pravdu, ale nik mu vtedy neveril, dokonca ani samotné židovské komunity. Ale Tiso zastavil okamžite vysídľovanie židovského obyvateľstva zo Slovenska. A nakoniec je známe, že niektorí židia udávali svojich súkmeňovcov a za odmenu si ponechávali ich majetky. Tak koho by sme mali súdiť?

  • Jozef Mrkvička

   Odporúčam všetkým vyhľadať si, čo bola konferencia v Eviane, čím sa zaoberala a kto z účastníkov mal aké postoje.

 • Tiso bol mučeník a hrdinom slovenského národa nechápem ako môžeme záchrancu a stvroriteľa slovenskej štátnosti haniť a nenávidieť za lži ktoré tu zanechali komunisti. Tiso ani jedného jediného žida neposlal do koncentráku.Tiež som bol popletený k jeho osobe ale ked si to prečítate a preštudujete literatúru tak sa nečudujem že neaký kotleba mu che vzdať trochu úcty ktorú si zaslúži ako jeden z najväčších slovákov ktorý kedy žil a ktorého už nikdy mať nebudeme. Zidia si zabili Ježiša a my zas Tisa. A preto sme taký ponížený národ ,nezanechávame žiadne hodnoty a potom sa nečudujme akú máme pozíciu vo svete ako Otrokáren s.r.o.

 • Julián Orlický

  Žiaden slovenský politik nie je zodpovedný za smrť židov v koncentrákoch. Nevedeli o tom, nenariadili to, neboli to už občania SR, nestalo sa to na území SR a nestalo sa to ani s vedomím vlády SR. Každý z nich je podľa svojho podielu je zodpovedný za protižidovské opatrenia. Mnohé z nich ale boli spravodlivé, obmedzenie moci židov ako nepriateľskej a nelojálnej sociálnej skupiny obyvateľstva napr. princípom pomerného zastúpenia bol správny.

  • Julián Orlický

   Ako katolíka ma mrzí Židovský kódex a deportácie židov do Poľska. Ale ako morálne zlyhanie sa to dá vnímať len skrze katolícku morálku zakazujúcu pomstu a prikazujúcu odpustenie. Áno v tomto sme zlyhali, ale ani v jednej z týchto dvoch veci nebol mučeník Jozef Tiso iniciatívny.

   Hriech pomsty, povoľovaný židovským Starým zákonom pramenil zo židovskej spoločenskej činnosti v Uhorsku, napr.:

   „Dňa 12. novembra zakázal minister Koloman Tisza v Trenčianskej stolici blahodarne účinkujúci spolok miernosti Svätého Ruženca, tiež zo „štátnych záujmov“. Židovskí krčmári ponosovali sa, že oni nemôžu daň platiť, lebo že sú krčmy prázdne, spolok mal totižto vyše 40.000 členov“ (Pietor, A, 1905).

   Odporné, 100 krát amorálnejšie ako celý židovský kódex. A to bola len jedna udalosť.

 • zaujal ma clanok od Jany Shemesh:

  https://dennikn.sk/440938/izraelske-stredne-skoly-exkurzii-do-osviencimu-ustupuju/

  myslim si totiz ze exkurzia do Osviencimu nie je vseliek na znizenie poctu Kotlebovych volicov ako si to predstavuje opozicia. Staci totiz ked Kotleba vyhlasi ze odmieta fasizmus(ako to aj opakovane hovoril pred volbami) a ze ho odmieta okrem ineho prave kvoli tomu, co sa dialo v koncentrakoch.
  Co naozaj by znizilo pocet volicov LSNS by bolo keby konecne zacali riesit problemy ktorym sa doteraz ostatne strany uspesne vyhybali lebo im v diskusii o nich branila politicka korektnost. (vplyv medii a mimovladok)

  • Čo je to fašizmus? Skús mi definovať filozofiu fašizmu bez používania historie. O čo mu ide a čo jejeho cieľom?

   • Knieza Myskin

    http://martinchudik.blog.sme.sk/c/205815/Ako-nechapat-fasizmus-I.html
    a
    http://www.narmyslenka.cz/view.php?cisloclanku=2012010038

    ——————————————————————————-

    Prof. Giovanni Cantoni: Pojem fašizmu

    Problém možno definovať týmto spôsobom. Jedinú jednoznačnú definíciu fašizmu som našiel len v komunistickej propagande. To znamená, že čo je fašizmus, je jasné len v komunistickej doktríne. V tridsiatych rokoch III. internacionála rozhodla, že pomenuje fašizmom všetko to, čo je akýmkoľvek spôsobom proti komunizmu. Evidentne tento príkaz dňa dosiahol mnohé úspechy. Týmto výrazom označovali mnohé režimy na celej Zemi. Od fašizmu talianskeho, ktorý dal meno tejto propagandistickej skutočnosti, až po posledný africký diktátorský režim. Propagandistický úspech pojmu nám vôbec nepomáha pochopiť tento fenomén. Medzi knihami, ktoré som prečítal v mladosti, bola aj propagandistická kniha od istého Rusa. Vyšla vo vydavateľstve Talianskej komunistickej strany a hovorilo sa v nej o téme fašizmu. Definícia fašizmu vyplývala z postupnosti dialektického materializmu. V tejto knihe ruskej propagandy sa fašizmus definoval ako najvyšší stupeň vývoja kapitalizmu. Uvedomte si, ako ťažko túto definíciu môže aplikovať africký diktátor. Diktátor v krajine, v ktorej neexistuje nielen kapitalizmus, ale ani nijaký priemysel.

    Katolíci sa vracajú na politickú scénu v roku 1903 s pontifilátom pápeža Pia X. Nastáva obdobie spolupráce katolíkov s konzervatívnymi liberálmi proti liberálom progresívnym, ktorí boli spojení so socialistami. Z tejto spolupráce vzišlo založenie Talianskej ľudovej strany (PPI) v roku 1919. PPI je predchodcom dnešnej krasťanskej demokracie. PPI bola proti fašizmu. Svätá stolica zriadila organizáciu katolíkov, ktorí boli za fašizmus, ktorá sa volala Centro nacionale. Preto spolupráca katolíkov s fašistickým režimom nesúvisela s fašizmom vo všeobecnosti a nesúvisela ani s organizáciou strany. Dá sa povedať, že spolupráca bola spontánna, podporovaná stanoviskami Svätej stolice a najmä nebezpečenstvom komunizmu. Z tohto pohľadu môžeme povedať, že fašistický režim bol režimom s viacerými časťami, v ktorom rozličné časti – katolícka, liberálnokonzervatívna a národnosocialistická spolupracovali a vznikali medzi nimi aj spory podľa rôznych okolností a rozličných problémov, ktoré prišli na pretras. Podobný vývoj bol v Španielsku, kde v roku 1936 vypukla reakcia proti komunistickej vláde. Sociálne telo Španielska prakticky úplne tvorili katolíci. Postupne vznikli tri frakcie: katolíci, liberáli a národní socialisti. Pritom katolíci boli prátomní v mnohých spoločenských organizáciach, nesústreďovali sa v jednej špecifickej strane. Katolíci tu boli veľmi spokojní so správaním fašistického režimu. Takisto ako počas druhej svetovej vojny boli čiastočne spokojní s vyhlásením vojny Sovietskému zväzu. Toto boli šťastné momenty spolupráce.

    Celé obdobie fašistického režimu charakterizovala spolupráca rozličných síl. Spolupráca, ktorá bola vynútená existenciou komunistického nebezpečenstva. Ak podľa týchto charakteristík preskúmame všetko, čo sa nazýva fašizmom, prídeme k prekvapujúcim zisteniam. Hovoril som o španielskom prípade. To isté platí o Portugalsku, kde sa tiež hovorí o fašizme, pričom jediná prítomná skutočnosť je skutočnosť katolícka. Prosím vás, preskúmajte z tohto pohľadu vašu národnú skutočnosť. Iste viete, že keď sa hovorí o slovenskom nezávislom štáte, ktorého prezidentom bol msgre Tiso, hovorí sa o fašistickom štáte. Toto treba preskúmať s veľkou pozornosťou. Fašizmom môžeme nazývať len spojenie rozličných síl. Ale ak tu ide o homogénnu spoločnosť, nemožno hovoriť o fenoméne fašizmu. Ak by sme podrobili tejto analýze ďalšie prípady po prvej svetovej vojne, potvrdili by sa moje slová. Ako viete, v troch pobaltských krajinách – Estónsku, Lotyšsku a Litve – sa dostali po prvej svetovej vojne k moci tzv. fašistické režimy. V tomto prípade je takéto označenie úplne pomýlené. Ide o režimy diktátorské, ale nie fašistické.

    Aký je v tom rozdiel? Diktátorským režimom v klasickej politike označujeme režim, ktorý dočasne pozastaví občianske práva, čeliac národným problémom a ťažkostiam. Nie preto, že by nechcel tieto práva a slobody, ale preto, že tieto práva treba dočasne obetovať pre vážnejší dôvod. Uvediem príklad. Ak si pri nejakej činnosti zlomíme nohu, ideme do nemocnice a dajú nám nohu do sadry. Ak nám lekár povie, že je nevyhnutné istý čas chodiť so zasadrovanou nohou, je to diktatúra. Ak nám však lekár povie, že takto je to ideálne, to je totalita. Diktatúru charakterizuje dočasnosť. Po istý čas nemožno realizovať svoje práva, treba realizovať dôležitejšie veci. Keď ich vyriešime, uvedieme všetko do pôvodného stavu.

    Rozdiel medzi diktatúrou a totalitným štátom je v tom, že diktatúra je výslovne dočasná, kým totalita má tendenciu k trvalosti. V rokoch, ktoré nasledovali po prvej svetovej vojne, mnohé národy potrebovali byt takto zasadrované. Nedá sa povedať, že by to bol nejaký prúd fašizmov, ale bola to nevyhnutnosť istého historického obdobia.

    • Konečne mi niekto s vyšším vzdelaním humanistického charakteru odpovedal na otázku. Už niečo som o tom čítal na Prope, ale tu sa mi veľmi páčil najmä rozsah odpovede. Z odpovedí na otázky čo ma zaujímajú, mi už mi chýba len odpoveď na otázku, či je islam ako taký v súlade s ústavou SR, respektíve našími zákonmi. Možno by sa to dalo nájsť v nejakej diplomovke z právnickej fakulty. Dizertácia by bola lepšia, ale neviem či by sa ten človek spoločensky neodpísal. V zásade by na túto otázku mal vedieť odpovedať Kotleba, ale on je tuším matematik. Určite by na toto mal vedieť odpovedať Fico. Prečo to tak asi nespraví?

  • Knieza Myskin

   http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/skolakov-vozili-do-koncentracnych-taborov-takto-tom-nabalili.html

   Izraelská polícia má podozrenie, že niektoré cestovné kancelárie podvodne zarábali na školských zájazdoch do bývalých nacistických vyhladzovacích táboroch v Poľsku. Informovala o tom v utorok agentúra AP. Podľa hovorcu izraelskej polície Mickyho Rosenfelda v súvislosti s vyšetrovaním prípadu zatkli deväť ľudí, vykonali prehliadky kancelárií a skonfiškovali ich vybavenie a finančnú dokumentáciu.
   Medzi podozrivými je šesť manažérov cestovných agentúr. Vyšetrovatelia majú indície, že sa predstavitelia viacerých cestovných kancelárií tajne dohodli na cene zájazdov. Touto cestou sa snažili zabrániť cenovej konkurencii, čím mali spôsobiť škodu izraelskému štátu.

 • Budem reagovať na: „Názor na Jozefa Tisa mám extrémne negatívny.“ Ja názor nikomu nechcem brať, ale čo by bolo alternatívou vojnového Slovak štátu ktorý vďaka našim južným susedom prišiel aj tak už o nejaké to územie? S najvyššou pravdepodobnosťou by sme boli ešte viac rozdelení medzi Maďarov, Protektorát a „Generalne Gubernatorstwo“. Štát síce formálne bol republikou, ale v stave diktatúry (Rimania s tým nemali problém a frustrovaní z toho tak isto neboli, ak to netrvalo viac ako 6 mesiacov, zrejme preto, že nečítali noviny a žiadne vtedy asi nevychádzali :), :), 🙂 Nadšený zo soldatesiek asi nebol nikto okrem jej príslušníkov všetkého druhu.
  Dalo by sa špekulovať aj o tom, či by v alternatíve došlo/nedošlo a s akou pravdepodobnosťou aj k exportom nás Slovákov do Osvienčimu (figurovali sme totiž v zozname podradných rás čo, mali byť vyhladené). Avšak ak sa pozeráme na druhú svetovú ako pokračovanie prvej svetovej a na prvú svetovú + Ruskú revolúciu ako na relatívne slušne zorganizovaný komplot na zbohatnutie pánov typu Rockefeler, atd. tak Slovak štát svoj účel asi relatívne splnil. Minimalizoval naše straty a národ ako taký zdecimovaný prvou svetovou nevtiahol ako celok príliš do vojny. Môžem sa mýliť, ale ak máte argumenty na vyvrátenie tohto pohľadu tak sem s nimi.

  • Vlkův dodatek:

   Sotva k sobě má někdo blíž než Češi a Slováci. Nicméně, jestli nás něco opravdu zásadně dělí, pak je to datum 14/15. března 1939.

   Pro nás je to datum totálního zmaru a zhouby. Pro vás na Slovensku start vašich samostatných dějin….Nevyčítám vám to. Dnes už ne. Jestli to fungovalo tak, jak Domino Svetík píše,pak veřejně říkám, že být tehdy poslancem Slovenského sněmu, byl v ten osudný okamžik povstal ze židle také….Pro nás, tady na pravém břehu řeky Moravy to ale byl absolutní zmar…. Bez jakékoli naděje.

   Dokonalá ilustrace toho, že všechna historická data, at jsou jakkoli tragická, v sobě mají záblesk něčeho budoucího a lepšího, nadějného. Vy jste měli svou naději. My náši totální a téměř neodvratnou tragedii….

   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/03/15/14-marec-1939-vznik-slovenskeho-statu-a-rozpad-csr/
   —————————————————————————————————————————————

   povedal by som, ze ten extremne negativny nazor sa netyka vyhlasenia SR (to Slovensko vtedy zachranilo) ale deportacii zidov

  • Jozef Mrkvička

   Nebol to „Slovákštát“, ktorý prišiel o časť územia Slovenska – to bol „Čekoštát“ ešte v r. 1938 a aj jeho ministr Chvalkovský podpísal zabranie juhu vtedajšej Slovenskej krajiny – súčasti ČSR.

 • Proboha, ten škvár opravdu někdo čte!

 • a čo si pán Poláček predstavujete pod pojmom klérofašistický? keby bol pán Tiso lekárom bol by režim medicínskofašistický a keby bol maliarom bol by umeleckofašistický? Prezidenta Tisa v tomto štáte hodnotia ľudia, ktorých charakterové vlastnosti nesiahajú ani po členky tomuto nášmu poslednému štátnikovi…btw, podľa mojich vedomostí až do puču nebol na Slovensku vykonaný ani jeden rozsudok smrti nad akýmkoľvek obyvateľom Slovenska ale ak máte dôkaz že politickí predstavitelia 1. Slovenskej republiky vedeli že Židia budú vyhladzovaní sem s ním…keby ste v roku 1942 tvrdili že židia sú v nemeckých táboroch systematicky vyhladzovaní tak ste v momente na Smetanovom konšpiračnom zozname…

  • vedel Tiso o tom co sa deje s deportovanymi zidmi ? pozri cas 1:40 co hovori na to historik SAV Kamenec ale aj dalsie 4:44 az do konca
   https://www.youtube.com/watch?v=hGeeiiNMNYE
   zaujimava je ale cela diskusia

   • ale knieža, citujuc komunistu „osobne si myslim“ že problem je v prave v ludoch v SAV, alebo si viete predstavit ze by veduci historici 1. SR zostali na svojich miestach aj po nastupeni novej vladnucej triedy? marazmus nasej doby je v tom, že nielen ekonomicky ale aj ideologicky nam vladnu rovnaki komunisti….

 • Tiso resp ziaden slovak sa na zozname vojnovych zlocincov nenachadza. Dalsi fakt je aj to , ze odsudeny nebol za vojnove zlociny, ale za vlastizradu na csr , teda za rozbitie csr. To ze dennik N pise manipulativne polopravdy je znama vec ?

 • Prečo na tých hajzlov nepodajú trestné oznámenie. To čo si dovoľuje denník Neandertálca je nehoráznosť.

 • Knieza Myskin

  Neprejde deň, aby sa v Denníku N nenapísal nenávistný ideologický článok o tom, ako je Marián ko Kotleba zlý človek.

  Ako je neprípustný pre túto spoločnosť a akí boli voliči tupci a neonacisti, že sa jeho strana dostala do parlamentu. Celá táto „Hetze“ sa pritom odohráva na emocionálnej rovine. Na rozdiel od toho, že reálnych zhodnotení, na základe faktov, je naozaj minimum. A keď sa aj niekto odváži o neemotívne rozobratie faktov, ako napríklad Sulík, vo svojom blogu, kde zanalyzoval volebný program ĽSNS, je okamžite označený za legitimizátora fašizmu a podporovateľa Kotlebu. Pričom práve Sulík ukázal na to, aká by bola pre Slovensko škodlivá vláda ĽSNS. Neurobil nič iné, len zhodnotil to, čoho sa mohol reálne chytiť a neoperoval s fabuláciami a bludmi a ukázal že Kotlebove vnímanie sveta v riadení štátu je zlo a ja s ním aj súhlasím. Kiež by sa našlo viac takých novinárov, ktorý by verejnosti dokázali prinášať podobné hodnotenia.

  http://rudolfklimek.blog.sme.sk/c/414016/lavicova-kaviaren-v-denniku-n.html?ref=viacbloger

  Nerozumiem ale ich spájaniu Sulíka s Kotlebom. Sulík je predsa pravicový liberálny ekonóm. Kotleba je nacionalisticko klerikárny socialista. Odlišnejšie prúdy si už ani nemožno predstaviť. Aj keď… možno keď sa na to tak úplne z globálu pozriem, všetko sú to nepriatelia ľavicovej kaviarne

  O tom, že bojovať musí, nieje žiadnych pochýb. Vrabčeky na stromoch si čvirikajú, že Denník N má stratu pol mega a svojou premyslenou publikačnou agendou sa stará o to, aby pravicoví voliči odstupovali, resp nepredlžovali predplatné. A pri tom je o čo bojovať. Veď myšlienky svetovej ľavicovej kaviarne doniesli svetu mnoho. Napríklad nemecká kaviareň dala svetu Lenina a s ním aj Stalina. Parížska ľavicová kaviareň doniesla svetu aj Pol Pota, ktorý bol jej vášnivým vyznávačom. Verím tomu, že aj Slovensko chce niečím prispieť a preto súdruhovia VPRED, ni krok späť! Bite ho, fašistu!!!

 • Knieza Myskin

  Nie je to prvy krat, co DennikN skresluje fakty. Vsimol som si uz v minulosti nieco podobne. Novinar ma pravo na vlastny nazor a interpretaciu ale nema pravo na vlastne(sukromne) fakty a „vyrabat“ si informacie podla poziadaviek „sponzora“.
  Pouzivat (vedome) nepravdive a skreslene fakty je manipulacia a v podstate je to dno novinarskej etiky. To sa uz ani neda nazvat inak ako zumpa.

 • Peter Rýchly

  To sú lži! Redaktori Denníka N a ďalšie osoby z tohto zoznamu nikdy nemanipulujú!
  http://www.raraskovzoznam.blogspot.sk/2015/04/raraskov-zoznam-zapadnych-agentov.html

 • Súhlasím. Tisova morálna autorita bola taká veľká, že zlyhalo aj takzvané „SNP“. Môj názor je sprostredkovaný. Pochádza od mojich rodičov a starých rodičov. Ani jeden z nich na Tisa nedal dopustiť krivého slova! Pričom sa s ním aj osobne stretli. Tiso chodil bez ochranky. „SNP“ prinieslo smrť 40000 ľuďom a rozvrátilo celé národné hospodárstvo. Tiso je určite kontraverzná postava nášho prvého samostatného štátu, ale treba sa spýtať prečo nie je „vojnovým zločincom“ ani v Izraeli ani v USA.
  Slovo klérofašistický sa používalo aj v učebniciach dejepisu v 70. rokoch.

  • Knieza Myskin

   Tibor Bohm – Generalny prokurator niekedy v roku 1990 oficialne vyhlasil ze Tiso nie je vojnovy zlocinec v zmysle definicie

   • To isté tvrdili aj americkí vyšetrovatelia, preto Tisa nežiadali vydať na proces. To, za čo ho neskôr odsúdili neskôr v Československu boli nezmysly. Proste bola politická vôľa ho zavraždiť, lebo „jeden štát nemôže mať dvoch prezidentov“, ako povedal Beneš. Keď sudca Igor Daxner zistil, že ho iba využili politici na svoju špinavú hru a odsúdenie nevinného človeka, psychicky sa zrútil, neskôr bol hospitalizovaný na psychiatrii, kde prosil Boha o odpustenie a presne na výročie Tisovej popravy spáchal samovraždu. Obesil sa 18. apríla 1960 o 5:00 ráno, v rovnakom čase, ako on sám nariadil justičnú vraždu Tisa.

 • Tiso bol jediný prezident histórii samostatného Slovenska ktorému záležalo na národe !!!

Pridaj komentár