Český lekár v Anglicku a jeho skúsenosti s islamom

Príbeh Slováka alebo Čecha v zahranicí ma zvláštne čaro autentičnosti, keď píše na blogu o svojich zážitkoch.

Na medzičase uz bol spomínaný český lekár Rogozov  (prípad lekárky, ktorá prišla operovať v zakrvavenej handre na hlave)  a jeho autentické zážitky v Anglicku spomínané na jeho súkromnom blogu.

Ukázalo sa však, že Nemocnice Royal Hallamshire Hospital – jeho zamestnavateľ nie je práve nadšený z toho, že problémy s islamskými kolegami opísal na svojom blogu, hoc len v češtine. Lekár je suspendovaný a hrozí mu prepustenie. Články na osobnom blogu radšej zmazal.

Nemocnice Royal Hallamshire Hospital nyní přezkoumává, zda je kritika muslimů ze strany českého doktora rasistická.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3479740/Consultant-suspended-hospital-confronting-surgeon-planned-operate-hijab-despite-against-safety-regulations.html

Človeku sa tisne na pery len jedna otázka: nebolo náhodou kedysi svojho času Anglicko krajinou, kde človek mohol slobodne na verejnosti povedať co si myslí ?
Nesnívali sme kedysi na Slovensku o slobode prejavu ako o zasľúbenej krajine?

Nuž sloboda prejavu je stále, bolo by ale lepšie, keby ludia mali slobodu aj po prejave.

Komentár editora:

Pikantnosť, ktorá v článku chýba

V autorskom článku sa nikde nepíše úplne rozkošný dôvod, prečo má doktor Rogozov problémy s českým blogom v Anglicku. Jednoducho ho udal český milovník islamu Jan Čulík, vydavateľ portálu Britské listy, ktorý pôsobí na univerzite v škótskom Glasgow.

„Zdroj potvrdil, že vyšetrovanie proti MUDr. Rogozovi začalo po sťažnosti Jana Čulíka, docenta českých štúdií na Universite v Glasgow. Vo svojej sťažnosti zaslanej v januári, Čulík uviedol nasledovné

Verí, že doktor Rogozov, ktorý pracoval desať rokov v Sheffielde, sa dopúšťa ‚zaujatých, islamofóbnych verejných vyhlásení‘.

Povedal, že komentáre ‚vyzerajú byť nevhodné z odborného hľadiska‘ a tiež upozornil na množstvo príspevkov v blogu, napísaných podľa všetkého doktorom Rogozovom, v ktorých sa vyskytujú aj ďalšie komentáre vo vzťahu k moslimom.“

 

Britské listy je proimigrantský, proislamský, ľavicový a rusofóbny portál

4 komentáre

 • Knieza Myskin

  Anglický Bristol je příliš multikulturní, proto městská rada rozhodla, že se nebudou konat žádné sv. Jiří – patrona Anglie
  Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 26.4.2016 | Rubrika: IMIGRACE

  Rada Bristolu neuspořádala žádné oslavy svátku sv. Jiří, patrona Anglie, protože radní došli k závěru, že město je příliš multikulturní.

  Podle radních není vhodné pořádat oslavy svátku sv. Jiří, protože se ve městě hovoří 91 jazyky, a proto není možné, aby byly všechny zastoupeny. Z toho důvodu se město rozhodlo nepořádat žádné oslavy patrona své země.

  Někteří radní navíc prohlašovali, že si svátek přivlastnila „extrémní pravice“, a případné oslavy by mohly vzbudit nesouhlasnou reakci u části obyvatel.

  Kalphna Woolfová, zakladatelka organizace „91 způsobů na vytvoření globálního města“, uvedla, že by se lidé mohli leknout vlajek s křížem sv. Jiřího.

  Bristol je jedním z nejstarších anglických města.

  Zdroj: express.co.uk

  http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/14994-anglicky-bristol-je-prilis-multikulturni-proto-mestska-rada-rozhodla-ze-se-nebudou-konat-zadne-sv-jiri-patrona-anglie.aspx

 • Toto vyhlasujem za hlasku dna:
  „Nuž sloboda prejavu je stále, ale bolo by lepšie, keby ludia mali slobodu aj po prejave.“

 • Prebudenie

  Po opici z nežnej.

  Víťazstve vraj pravdy s láskou
  stojím v nemej hrôze
  znova pred otázkou.

  Sníva sa mi ?
  Som tu doma ?
  Či snáď mimo ?
  Inde?

  Čo zostalo
  z ideálov ?

  Len
  sen?

  Poštípem sa
  pre istotu
  či som v realite.

  Rozkradli a uchmatli
  už čo sa len dalo.
  Ovládajú to tu
  amorálne zvery.

  Bonzák s lúpežníkom
  Luhár s podvodníkom.

  A podobní vtáci

  Len naivný
  v právo verí ….

  Propaganda
  udavači
  prestitútky
  hlupáci
  a
  kádrováci.

  Ajhľa demokratické
  a globálne to sily ?

  Vedieť to tak vtedy….
  To štrnganie
  by sme si odpustili?

Pridaj komentár