Český Zlatý Slavík 2015 – zažiaril Ortel

Tento ročník by nebol ničím výnimočný keby…

Keby druhé strieborné miesto nebola obsadila kapela Ortel. Navyše jej frontmanovi Tomášovi Ortelovi sa ušiel aj bronzový slávik v kategórii spevák.

Tomáš Ortel s kapelou nie je iba (ne)prekvapujúcim prienikom novej tváre medzi zaužívané mená. Kapela je niektorými médiami a tzv. osobnosťami označovaná za „xenofóbnu“ a „náckovskú“. Poniektoré „osobnosti“ mediálneho mainstreamu sa vyjadrili v tom štýle, že kapele ako je Ortel by nemalo byť umožnené verejne sa prezentovať v súťaži takéhoto typu.

Naproti tomu značná časť českej verejnosti  vníma Ortel ako vlastenecky orientovanú kapelu. A tá časť svojimi hlasmi rozhodla.

Web stránka kapely ortel.cz je dnes nefunkčná. Možno je to náporom fanúšikov, včera ešte šla. Takže dnes tu dávame link na YouTube účet Tomáša Ortela, vyberáme stále aktuálnu skladbu Tomáš Ortel – Mešita.

Prvé miesto získal Kabát. To tiež nie je práve „eurohodnotová“ kapela. Dokazuje to napríklad v tejto piesni  s názvom „Nejsem z USA

 

 

 

2 komentáre

  • Knieza Myskin

    tu je tiez zaujimava pesnicka od uvedenej kapely

  • Z mne neznámych dôvodov tohoto speváka označujú za neofašistu. A rezačov hláv, zaujímavé, neoznačujú ako neofašistov! Čím to je? Vysvetlí mi to niekto?

Pridaj komentár