Čierne more sa stalo ruským jazerom, tvrdí Erdogan

Podľa tureckého portálu Millyet na 10.konferencii veliteľov generálnych štábov krajín Balkánu v Istanbule v stredu, Erdogan obvinil NATO, že sa nedostatočne venuje zabezpečeniu Čierneho mora, čo podporuje ruskú prítomnosť

Generálnemu tajomníkovi NATO Jensovi Stoltenbergovi sa sťažoval: „Chýbate v Čiernom mori. Čierne more stalo takmer ruským jazerom,“ povedal Erdogan na stretnutí náčelníkov štábov balkánskych národov v Istanbule. „Ak nebudeme konať, história nám neodpustí.

Ďalej spomenul, že obviňovať Turecko z podpory Daesh (=ISIS) je ponižujúce a obvinil Západ z nedostatočnej pomoci pri migračnej kríze, kde podľa jeho slov Turecko minulo už 20miliárd dolárov na podporu utečencov.

Podľa ruského portálu Russia Today bude podporovať vstup Macedónska spolu s Bosnou a Hercegovinou do NATO, ktoré sa týmto stane silnejšie.

Erdogan dúfa, že na nadchádzajúcom júlovom summite NATO sa prejaví ostrejší kurz nového vojenského veliteľa síl NATO generála Curtisa Scaparrottiho.

Mali by sme posilniť našu koordináciu a spoluprácu v oblasti Čierneho mora. Dúfame, že výsledky summitu NATO vo Varšave v dňoch 8. a 9. júla budú konkrétne… Čierne more by sa malo stať morom stability,“ povedal Erdogan.

Zdroj:

2 komentáre

Pridaj komentár