Čína sa dnes pripojila k sankciám Ruska a zakázala dovoz amerického bravčového mäsa

Poďa Shanghai Daily (1) sa Čína pripojila k ruským agrosankciám a uvalila embargo na dovoz amerického bravčového mäsa.

Konkrétne sa jedná o vylúčenie dovozu mäsa zo šiestich spracovateľských závodov v USA:

Tyson Foods, Storm Lake, LoganSport, Hormel Fodds Corp, Triumph a závod v Austine.

Dôvodom je nekvalitné mäso, ktoré obsahuje rastové hormóny a nežiadúce látky.

V roku 2013 vývoz bravčového mäsa z USA do Číny predstavoval 312.138 ton v hodnote takmer 645,3milióna dolárov.

Celkový obchod s bravčovým mäsom vo svete predstavoval 7,5mil. ton  v hodnote 20,4 mld. dolárov.

Po zákaze zo strany Ruska a Číny je to už citeľná rana pre amerických farmárov a producentov.

Zdroj

6 komentárov

 • Gratulujem za manipulatívny nadpis, ale nič iné som z tohto portálu ani nečakal. Po prvé, nejde o pripojenie sa k ruským sankciám, to by zakázali plošne dovoz mäsa. Ale o vybrané závody za používanie nepovolených látok. Po druhé, rovnaký zákaz sa týka ruského mäsa (viď posledný odstavec článku). Po tretie, tá „citeľná rana“ pre amerických farmárov v poslednom odseku je váš výmysel v hlave alebo vaše želanie?
  Som zvedavý, či tu komentár zostane…

  • Neuveriteľné, ako sa dostal člen SaS na zakázaný portál plateného agenta KGB 😀

   Ale po poriadku :
   0.) Ide o článok rok starý
   1.) Nikde sa nepíše o plošnom zákaze dovozu bravčového mäsa, ale samotný článok v predposlednom odstavci pripomína, že je to pre amerických producentov ďalšia rana, keďže Rusi na rok zakázali dovoz bravčoviny
   2.) Jedno je fakt, chcelo by to zlepšiť angličtinu. Preložiť vetu „Plants owned by Smithfield Foods Inc, a subsidiary of Chinese pork giant WH Group and a major exporter of Paylean-free pork to China, were also drawn into the Russian meat ban.“ ako zákaz dovozu z Ruska je signál pre návrat do školy…
   3.) Jozef, síce neviem v akej hodnote bol dovoz bravčoviny do Ruska, ale Tebe pripadá normálne, keď nejaká krajina zatne sekeru do biznisu v hodnote 650miliónov dolárov? Keby sa do Ruska dovážala len desatina čínskeho importu, je to podstatná strata exportu z vyše 700 miliónov dolárov (keďže nevieme, aký obrat tvorili jednotlivé podniky). Tak totiž fungujú sankcie – aby ublížili…

   4.) Na rozdiel od SaS som demokrat – za rozdielne názory nevyhadzujem

   Väčšinu článkov som na Medzičas pridal ja, ale tento napísal Dušan Duliak – veľmi seriózny a poctivý pán, ktorému vedomostne a skúsenosťami nesiaham ani po päty. Jednak si každý autor si môže zvoliť nadpis a štýl písania aký chce a za druhé ako som ukázal, v každom ohľade sa mýliš práve Ty. Presne to ale dokazuje úroveň pohľadu Vás súčasných straníkov. Len preto lebo ste ma onálepkovali ako ruského agenta, spochybňujete čokoľvek. V absolútnej väčšine neprávom, keďže to najľahšie čo môže človek stratiť pri verejnej práci je práve kredibilita, ak manipuluje s faktami. Len zato, že sa Ti nepáčia moje komentáre a vývody spravené zo zverejnených faktov, neznamená, že som klamár. Demokracia je však o akceptácii rôznych názorov a bohužiaľ moja skúsenosť zo SaS hovorí, že táto definícia je pre Vás veľkou neznámou.

   • Georgo, treba si overiť skutočnosti a potom písať o členstvách… 🙂
    Na článok som zareagoval, lebo čítam, čo príde. Tento ma zaujal odkazom na FB, tak som si pozrel, hoci viem, že píšeš haluze.. Viem si totiž kriticky vyberať, nie?
    0) no a čo?
    1) samozrejme, nikde sa o tom nepíše, ale článok tento dojem vyvoláva.
    2) ok.
    3) neviem, o čo ide. Aj keby to bolo vo väčšej miere, menšej miere. Zákaz, ak som to dobre prečítal, tak prebehol na základe pridávania nepovolených látok do mäsa (resp. pri jeho produkcii, chove). Takže ide vlastne o nepovolené látky, nie nejaké sankcie. Teda zákaz dovozu mäsa, ktoré by podľa čínskych úradov mohli ohroziť zdravie.
    4) k tomuto sa ti nevyjadrím ani pozitívne, ani negatívne, viď prvú vetu. 🙂 Pri verejnom pôsobení musíš ale akceptovať, že ako osoba svojimi názormi reprezentuješ nielen seba ale celú komunitu, v ktorej pôsobíš. Nič viac, nič menej… Opäť, k tomuto sa ďalej nevyjadrujem.

    K poslednému odseku. Kde som sa kua mýlil? Ja som to riadne označil ako zlý a manipulatívny preklad. V 2. bode si to aj uznal. Oficiálne ide o zákaz dovozu z dôvodu používania látok, nie o sankcie. Tak ja neviem, prečo v slovenčine používame slovo sankcie, kým v angličtine sa používa slovo zákaz dovozu. Ja viem, tie výrazy sú pomerne obdobné, ale majú úplne iný zmysel.

    Ja som – ak si si nevšimol, chcel upozorniť na ten nezmyselný preklad…

    • Pozri si z akeho dovodu sa zvyknu vyhlasovat sankcie. Vacsinou sa vzdy nieco „najde“. Ak Cinannia upozornovali (zdanlivo bezdovodne) na ruske sankcie, nie je vylucene, ze prave snaha trafit Americanov do penazenky bola cielom tohto opatrenia. Ale mas pravdu – v doslovnom chapani sankcie a zakaz dovozu na zaklade pouzitia nepovolenych latok nie je to iste.

     A co sa tyka celej politiky, som presvedceny, źe Unia a Slovensko s nou je na ceste do pekla. Summit G7 sa zaobera klimatickymi zmenami namiesto prilevu uprchlikov, ktorych je v tomto momente daleko viac ako milion na ceste. Co sa tyka SaS, nikdy by som nezacal s recami o vyhodeni, aj ked to tak realne prebehlo, keby si clenovia SaS nezacali otvarat usta a verejne rozsirovat klebety – ktore mi dobre duse okamzite doniesli do usi. Poznas to – aky pozicaj, taky vrat.

     Som analytik povahou, vychovou a vzdelanim, vedomostami a prehladom predcim vacsinu ludi co poznam, a to co som pisal a tvrdil bolo na zaklade racionalnych faktov. Ak sa to nepacilo bigotnym fanatikom nie je to moj problem. Problem je, ze tito ludia ovladli svedenie strany a strana to nebola schopna uniest. Vsade vo svete je bezne, ze su v politickych stranach aj ludia, ktori vyjadruju odlisne nazory a svojim sposobom vyjadruju aj spolocensku pluralitu. Iba na Slovensku a specialne v strane Sloboda a solidarita to nie je mozne. Paradox? Ani nie, SaS so slobodou nema uz davno nic spolocne. Specialne som velmi zvedavy, ako neskor strana, ktora obhajuje slobodu a solidaritu bude obhajovat podporu totality na vychode. Na ten den sa doslova skodoradostne tesim 😀 Naplni sa presne to, co som opisoval vo svojich predikciach a kvoli comu ma vlastne vyhodili. Aj ked to vlastne bude nanic. SaS v tom obdobi uz nebude parlamentna strana. Ak strana, ktora chce postupit do parlamentu ide proti tomu, co si myslia tri stvrtiny naroda, nema sa co divit vysledku. Schvalne, odkaz Lubovi nech urobi prieskum aka je podpora politiky Unie a NATO na vychode. Som presvedceny, ze tie vysledky uz ma a zaraza ma, ze sa strana podla toho nesprava. Otazka je preco…

     • Ešte raz. Georgo, treba si overiť skutočnosti a potom písať o členstvách… Momentálne nie som členom a nie z dôvodu, že by ma niekto vyhodil.

     • Gratulujem – úprimne. Libera = sloboda a to znamená aj zniesť názor, ktorý práve nemusím. Súčasná garnitúra SaS je všetko možné, len nie slobodné, bohužiaľ…

Pridaj komentár