Cintorín ako rizikové pracovisko pre imigrantov.

Taliani v meste Luca (Torra del Lago) teda majú problém. Pakistanci odmietajú pracovať na cintoríne, lebo ich obťažuje pohľad na kríže. Ako ho vyriešia?

Nemôžu tam pracovať, pretože je tam priveľa krížov, anjelov a sôch svätcov. A tak imigranti odmietajú pracovať a vykonávať drobné pomocné práce na miestnom cintoríne. Že ich proste pohľad na kríže a sochy obťažuje. Očakávalo sa, že aspoň niečo spravia ako protihodnotu za to, že boli prijatí do azylového konania, ale vyzerá to tak, že z toho nič nebude. Už sú tam vyše roka, ale zdá sa že z projektu zamestnania verejnoprospešnými prácami pre nekvalifikovaných imigrantov nič nebude a že teda definitívne zlyhal. Iných imigrantov, ktorým by práca na kresťanskom cintoríne nevadila, zatiaľ nenašli.

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/viareggio-qui-troppi-simboli-cattolici-profughi-scioperano-1287250.html

http://www.ilpopulista.it/news/22-Luglio-2016/3045/-ci-sono-troppe-croci-nel-cimitero—protesta-dei-clandestini-a-lucca.html

Podobne v Salerne si dokonca vytvorili súvislú enklávu, kde vládne právo šaria, rozbíjajú sochy Madony a odsekávajú ruky za krádež.  Napríklad poškodili súsošie lurdskej Panny Márie, pretože socha Bernadety nebola obrátená smerom k Mekke. Hovoria tomu Salestan.  Ide o oblasť južne od Salerna, v Piana del Sele Eboli. 5 tisíc ilegálnych prisťahovalcov na ploche 10km2 majú uzavretú komunitu s vlastnými zákonmi podla šarie. A úrady problém ignorujú.

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/sharia-e-raid-contro-i-cattolici-enclave-islamica-nel-salern-1239599.html

 

 

11 komentárov

 • Bol som šokovaný tou nenávisťou voči všetkému kresťanskému. Napríklad keď som videl polámané kríže na ružencoch. Totiž všetky ružence, čo som tam našiel, či už v kostoloch, alebo domoch, majú ulomený kríž. Iba jedna palička z nich trčí. Nebola to náhoda, nejaké roztrhnutie a podobne. Našiel som aj celé kopy ružencov a na každom jednom bol ulomený krížik. Oni si jednoducho dali tú námahu…

  Ničili dokonca aj kríže na plote okolo kostola, povyrezávali ich karbobrúskou. Na cintorínoch sú polámané náhrobky. Kláštor v Karamleši zo 4. storočia je zrovnaný so zemou. Na tejto totálnej deštrukcii vidno nenávisť, s ktorou to robili.

  Sú to miesta absolútnej nenávisti voči kresťanom. Dediny a mestá boli ničené systematickým spôsobom, s chladnokrvným odkazom pre kresťanov: toto je naša krajina. Všetko, čo bolo spojené s kresťanstvom, bolo zničené. Išlo o dlhodobú prácu, nie aktivity za posledný mesiac. Najprv domy kresťanov vykradli, potom podpálili, napokon s bagrami a výbušninami postupne rad radom zničili.

  kresťania sa boja, že sa to môže kedykoľvek zopakovať. To, že sa asi podarí poraziť Islamský štát, je jedna vec, ale ISIS mal neuveriteľnú podporu medzi sunitskými obyvateľmi v Mosule a okolí.

  https://www.postoj.sk/19248/krize-lamali-aj-na-ruzencoch

 • Imigranti presídlení z utečeneckých táborov v Grécku a Turecku do Litvy hovoria, že sa cítia byť “podvedení”. Nie sú spokojní s výškou dávok, ktoré sú oveľa nižšie ako napríklad v Nemecku. Jedna rodina dokonca podala sťažnosť Organizácii Spojených národov (OSN)

  Hoci spočiatku imigranti vyjadrovali vďačnosť za to, že mohli prísť do tejto krajiny na pobreží Baltského mora, mnohí neskôr utiekli do bohatších krajín. Podľa portálu Breitbart im azylová agentúra vraj “klamala” tým, že vytvárala dojem, že Litva je “trieda A” s vysokou životnou úrovňou podobnou Švédsku a Nemecku.

  Zo 100 imigrantov, ktorí boli nedávno presídlení do Litvy, už minimálne dve rodiny odišli do bohatších európskych krajín. Hlavný príspevok na osobu totiž činí v Nemecku až 700 € mesačne , zatiaľ čo v Litve je to len 200 €.

  Keď iracká rodina Jasira Al-Anyho prišla do Litvy, otec povedal: “Ja som vďačný každému štátu, ktorý ma chráni pred hrozbami v mojej krajine.” Slová irackého muža prevzali všetky veľké médiá v Litve. Muž so svojou rodinou však po niekoľkých mesiacoch zmizol z krajiny.

  Jasirova rodina teraz býva vo Švédsku a po tom, čo opustili Litvu, im zaniká nárok na poberanie dávok v krajine, ktorá im poskytla azyl.

  “Nezáleží na tom, ktorá krajina … Či bohatá alebo chudobná, človek chce len žiť v bezpečí,” povedal Sýrčan Mohamed Ali Abdul pre televízny štáb po príchode na letisko v Litve pred niekoľkými týždňami.

  Avšak neskôr sa ukázalo, že pre Abdula je dôležité, ako majú daňovníci danej krajiny hlboko do vrecka. Abdul so svojou rodinou totiž nakoniec odmietol podpísať zmluvu s azylovým centrom, keď sa dozvedeli, aké nízke peňažné dávky dostanú.

  Abdul povedal: “Keď mi bolo povedané, že Litva tiež prijíma utečencov, mojou hlavnou otázkou bolo, či tu platia rovnaké zákony ako v Nemecku, vo Švédsku a tiež ako v ostatných európskych krajinách. Bolo mi povedané, že áno, a Litva patrí medzi tie krajiny, ktoré sa nazývajú krajiny triedy A .. Ale keď sme sem prišli a zástupca riaditeľa utečeneckého strediska nám vysvetlil všetko o integračnom procese a aké benefity budú hradené, uvedomil som si, že som sa ocitol na nesprávnom mieste.”

  Mohamed Ali Abdul, 36-ročný krajčír, ktorý cestoval do Európy s jeho 29-ročnou ženou v domácnosti a s ich troma deťmi, trval na tom, že nemôže zostať v Litve.

  “Aj keď neviem, ako je Litva na tom so zdravotnou starostlivosťou, už teraz vidím, že chorý človek ako ja nemusí byť schopný pracovať, takže nemôžem nechať svoju rodinu v tejto krajine,” povedal Ali pre litovské médiá.

  Spravodajský portál Delfi informoval, že ďalší imigranti, ktorí prišli nedávno do Litvy, teraz dúfajú, že s pomocou právnikov podajú sťažnosť na OSN kvôli presídleniu svojich rodín do tejto pobaltskej krajiny.

  http://www.hlavnespravy.sk/imigranti-presidleni-do-litvy-sa-citia-byt-podvedeni-dostavame-male-davky-chceme-ist-do-bohatsich-krajin/842270

  ————————————————————

  Na Slovensku maju imigranti narok na cca 60€ mesacne, rovnako ako vsetci ostatni chudobni obyvatelia Slovenska v hmotnej nudzi.
  Podla nazoru ministra pre socialne zalezitosti Richtera sa z tejto sumy da krasne vyzit.

 • Takže my máme byť tolerantní ale oni nemusia,jednoducho máme si dobrovoľne chovať hada ma prsiach…je to jasné europa chce padnúť,je to otázka času

 • Ak by im bolo umožnené podieľať sa výstavbe Mešít a obchodov s džihábmi poprípadne neakej strelnice pre útočné pušky tak by ich pracovná morálka stúpla.

 • to nemaju dost spinave ulice a verejne zachody? kazda kultura si strazila svoje posvetne miesta, len krestania zrejme nic svete nemaju ked to davaju inovercom.

  • Knieza Myskin

   Obsluha strojov vyzaduje urcite minimalne osobnostne predpoklady ktore zrejme neboli splnene. Aj cistenie zachodov moze byt praca ktora uraza jemnocit „raketoveho inziniera“. Oni sa nenechaju urazat ani ponizovat (napriklad pracou)

   • myslis metlu a lopatu? 🙂

    • A to nevieš, že tieto nástroje sú vysoko zdraviu škodlivé? U nás už pred rokmi sa istý Dezider Lakatoš pohoršoval, že na maličkú škatuľku cigariet napíšu: „Škodí zdraviu“, ale na lopatu nie… 😉

  • Miro Martinovič

   ľudia ako ty tartus, by začali mudrovať a hulákať aj keby imigrantov niekto zamestnal pri upratovaní ulíc a záchodov.

   • Len pokial by tu práci neurobili pořádně, potom by som im znizil odměny.

    • Miro Martinovič

     keby niekto znížil imigrantom pod nejakou „zámienkou“ mzdu, (napr. tartus) ľudia ako tartus by začali ako prvý hulákať a vypisovať, že imigranti sú diskriminovaný a nejaký rasista/xenofób im znížil mzdu.

Pridaj komentár