Článok z roku 2012 portál vymazal – nehodil sa do dnešnej propagandy


Na sociálnych sieťach si začali účastníci posúvať článok portálu Aktuality z roku 2012, ktorý odporoval dnes presadzovanej demagógii portálu. Redakcia zareagovala promptne. Na adrese  http://www.aktuality.sk/clanok/208193/sokovane-belgicko-radikalny-islamista-vyzyva-k-vystahovaniu-obyvatelov-z-krajiny/ ho nenájdete. Vymazala ho.

Samozrejme, internet si pamätá a tak Vám prinášame plné znenie vymazaného článku vytiahnutého z archívu, aby ste mohli posúdiť sami, prečo to redakcia vyriešila tak radikálne.

Hneď udrie do očí rozpor medzi oficiálne presadzovaným stanoviskom o mierumilovnosti a neškodnosti islamu v kontraste s agresivitou a nenávisťou, ktorú prejavuje moslimský aktivista a ďalší verní nasledovníci islamu v Európe.

Ak k nám dnes prichádzajú z oblastí fundamentálneho islamu státisíce ľudí – máme sa báť? Podľa presstitútov v súčasných médiách sú to samí inžinieri oplývajúci láskou a priam holubičou povahou. Ich starý článok usvedčuje redakciu zo lži a dokumentuje potrebu veľmi vysokej opatrnosti vo vzťahu k moslimom.

V knihe George Orwella 1984 bolo Ministerstvo pravdy. Vždy keď sa zmenila politická situácia, museli na Ministerstve prejsť všetky archívy a prepísať dejiny. Portál Aktuality nerobí nič iné. Vitajte v totalite 2015…

Šokované Belgicko: Radikálny islamista vyzýva k vysťahovaniu obyvateľov z krajiny!

V Saudskej Arábii postavia mesto pre ženy

V Saudskej Arábii postavia mesto pre ženy Zdroj: dreamstime.com

Náboženské nepokoje, útok na policajtku zo strany moslimky a vyhlásenia zástupcu moslimskej skupiny o nadradenosti islamu nad ostatnými náboženstvami – to je Belgicko posledných dní. Islamista sa tiež nechal počuť, že ten, komu sa nepáči islam, mal by sa z krajiny vysťahovať!

Rešpekt alebo vysťahovanie

Belgická prokuratúra minulý týždeň uvalila väzbu na jedného z členov radikálnej islamskej skupiny, ktorá pôsobí v Belgicku. Islamista Fouad Belkacem má byť ten, kto je zodpovedný za rozpútanie náboženských nepokojov, ktoré v posledných dňoch ochromili Belgicko. Vyzýval Belgičanov, aby opustili krajinu, ak sa im nepáči islam.

Zahraničné médiá píšu, že Belkacem bol obvinený z podnecovania nenávisti a násilia voči skupine obyvateľov z dôvodu ich presvedčenia. Podľa orgánov by mohol za mrežami stráviť až jeden rok.

Radikál Belkacem pochádza z Maroka a na verejnosti vystupuje ako zástupca moslimskej skupiny Šaría4Belgium. Jej ambíciou je islamizácia Belgicka a slová predstaviteľa prišli po tom, čo v Belgicku už rok platí zákon zákazu nosenia buriek a závojov. Rovnako je to aj vo Francúzsku a Taliansku – zákonodarcovia argumentujú, že dôvodom je identifikácia osoby.

Moslimka prerazila nos policajtke

Násilnosti v Bruseli mali vypuknúť po incidente medzi jednou z moslimiek a policajtkou, ktorá ju podľa zákona upozornila, aby si sňala burku a legitimovala sa. Tá jej príkaz neuposlúchla a zaútočila na ňu. Policajtka skončila so zlomeným nosom. Podľa Belkacema konala moslimka správne a dokonca sa nechal počuť, že „môže byť rada, že prežila„.

My moslimovia nemáme pre vás neveriacich a váš životný štýl ani trochu úcty. Naše náboženstvo je nadradené vášmu. Ak sa vám to nepáči, môžete sa z Belgicka odsťahovať,“ vyhlásil zástupca spomínanej skupiny, píše portál novinky.cz. Podľa neho sa ženy na Západe vystavujú ako objekt túžby.

Zmena vlajky vo Švajčiarsku?

Pred niekoľkými mesiacmi sa zasa o slovo prihlásili moslimovia vo Švajčiarsku, ktorí požadovali zmenu vlajky. Podľa nich by mala krajina upustiť od symbolu bieleho kríža na červenom pozadí. Tvrdili, že ide o porušenie práv nekresťanských komunít vo Švajčiarsku.

Prívrženci islamu však neboli prví, ktorým švajčiarska vlajka leží v žalúdku. Iniciatíva prišla už v minulosti zo strany chorvátskeho imigranta Ivicu Petrušića, ktorý zastáva post podpredsedu združenia prisťahovalcov Secondos Plus.

Na margo súčasnej vlajky povedal: „Kríž nezodpovedá súčasnému multikultúrnemu Švajčiarsku„. Jeho kroky vzápätí nasledovali ďalšie organizácie, prevažne moslimov z Turecka a Albánska. Petrušić navrhol používanie zeleno-žlto-červenej vlajky Helvétskej republiky bez kríža, ktorá existovala na prelome 18. a 19. storočia.

Farby sú podobné súčasným vlajkám Bolívie a Ghany a predstavovali by progresívnejšie a otvorenejšie Švajčiarsko,“ dodal Petrušić.

Sylvia Flückiger z konzervatívnej Švajčiarskej ľudovej strany (SVP) povedala, že požiadavky moslimov sú v krajine neakceptovateľné: „Ide o o niečo neprijateľné, s vlajkou neplánujeme žiadne zmeny. Ak budú požadovať ešte viac, zmeníme ústavu„.

Problém švajčiarskej vlajky sa zatiaľ darí „držať na uzde„, no v súčasnosti predstavuje prisťahovalecká komunita 20% zo siedmich miliónov obyvateľov. Takmer 400 000 obyvateľov sa hlási k tvrdému jadru moslimov. Najväčšou komunitou v alpskej krajine sú prisťahovalci z Albánska, Turecka, Bosny a Arábie. Všetci sa spoločne zhodujú, že kríž pre nich nie je akceptovateľný.

9 komentárov

Pridaj komentár