Čo nám „mienkotvorné“ médiá nepovedia – vyjadrenie Eleny Bondarenko k situácii na Ukrajine

EBondarenko

Elena Bondarenko – zdroj foto: novorossia.livejournal

 

Moji priatelia, tu je moje vyjadrenie!

Žiadam o jeho maximálne šírenie ďalej. Kto má schopnosť prekladať do iných jazykov a distribuovať ? pridajte sa !!!

 Ja, Elena Bondarenko, poslanec za Strany regiónov, ktorá je v opozícii voči súčasnej vláde na Ukrajine, by som chcela povedať, že vláda sa uchyľuje k priamej hrozbe fyzickej likvidácie opozičných politikov na Ukrajine, k zbaveniu ich práva na slobodu prejavu v parlamente i mimo neho, a rovnako má spoluúčasť na zločinoch proti nielen opozičným politikom, ale aj ich deťom.

Neustále hrozby, neoficiálny zákaz prítomnosti opozície vo väčšine ukrajinských mediálnych kanálov, úmyselné prenasledovanie – to je každodenný život opozičného poslanca na Ukrajine. Každý, kto žiada o mier na Ukrajine, sa hneď zapisuje do zoznamu nepriateľov ľudu, tak ako to bolo, napríklad v Nemecku 30-40 rokoch minulého storočia, alebo v priebehu politiky McCarthysmu v Spojených štátoch. Pred niekoľkými dňami, minister vnútra Ukrajiny Arsen Avakov, ktorý je horlivým zástancom línie takzvanej „strany vojny“, na Ukrajine, povedal: „Keď z parlamentného rečníckemu pultu hovorí Olena Bondarenko, ruku mi to naťahuje k zbrani.“

Zdôrazňujem: tento muž je na pozícii najvyššieho policajného šéfa v štáte. Pred týždňom ma v ukrajinskom parlamente Alexander Turčynov zbavil práva hovoriť z parlamentnej tribúny ako zástupca opozičnej frakcie „Strana regiónov“. A to za to, že som povedala, že „vláda, ktorá posiela armádu bombardovať mierové mesta – je zločinecká“ Potom dal rovnako samoľúbo príležitosť parlamentnej skupine radikálov predniesť  výzvu vystrieľať opozíciu.

Informácia pre všetkých, ktorí ešte nevedia, že súčasná vláda kryje zločincov, ktorí vztiahli ruku proti synovi opozičného politika Vladimíra Olejnika. Ruslan Olejnik, pri plnení si povinností okresného prokurátora, bol zbitý na svojom pracovisku tak, že je ohrozený na živote. Miesto vyšetrovania nespochybniteľného útoku na štátneho zástupcu na jeho pracovisku, ho vláda odvolala z funkcie.

Od svojich kolegov každý týždeň počujem, že boli zbití ich asistenti, sú vyhrážky smerované k ich sympatizantom, hrozby a útoky na ich životy, zdravie a majetok.

Ukrajinský informačný priestor je takmer úplne cenzurovaný ohľadom týchto informácií, a obyčajní Ukrajinci nemajú ani odkiaľ vedieť , že v Ukrajine sa vedie zločineckými spôsobmi boj s opozíciou, že ústavné právo na slobodu prejavu je potlačené všetkými možnými spôsobmi. Redakcie, ktoré nepodľahli strachu sú napádané nacionalistickými úderkami, pričom účastníci pogromov sú identifikovateľní z video a fotomateriálov, ale nie sú volaní na zodpovednosť.

Metódy ukrajinskej junty v bojoch o moc, a presnejšie v boji vybudovať diktatúru na Ukrajine nemajú nič spoločného s pojmom „demokracia“. Nečinnosť medzinárodného spoločenstva s ohľadom na tieto kruté skutočnosti bude vyzerať ako spolupáchateľstvo a tichého súhlasu všetkých trestných činov, ktoré sú páchané teraz na Ukrajine. Slobodný svet stráca ďalšiu základňu – Ukrajinu.

Všetci, ktorí nie slovami, ale činmi, bojujú za demokraciu, môžu pre ľudské práva a slobody spoločne veľa urobiť. Len spoločne môžeme zastaviť juntu a bratovražedné vojny na Ukrajine!

S pozdravom

Poslanec parlamentu Ukrajiny Elena Bondarenko

[sociallocker][/sociallocker]

zdroj:

FB stránka Eleny Bondarenko

 

One comment

Pridaj komentár